Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Challenge D 5

5 140 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria BacklundOK Hällen41:13
2Therese Sahlin 44:43+3:30
3Klara SvenssonUlricehamns OK45:42+4:29
4Kim NilssonÖstersunds OK46:32+5:19
5Ida GustafssonArvidsjaurs OK46:49+5:36
6Johanna ÅgranOK Storsjön50:56+9:43
7Louise LindströmOK Hammaren51:08+9:55
8Linda AllwoodFK Vittus51:23+10:10
9Erika LindströmOK Hammaren51:51+10:38
10Astrid NormanStigmännen Karlshamns OK54:09+12:56
11Maria Persson 54:54+13:41
12Hanna DahlbergBredaryds SOK55:30+14:17
13Emma DahlgrenFilipstads OK57:04+15:51
14Anneli SigvardsonBredaryds SOK57:17+16:04
15Emma JohnssonCentrum OK57:32+16:19
16Johanna HoltetOK Tyr58:03+16:50
17Caroline FredrikssonOK Dacke58:20+17:07
18Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK58:54+17:41
19Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad59:04+17:51
20Christin ForsbergOK Ravinen59:11+17:58
21Emma LarssonÄlvdalens IF OK59:22+18:09
22Tilda WiklundFalköpings AIK OK1:00:37+19:24
23Nikolina Brixland 1:01:35+20:22
24Ellen HenryssonTibro OK1:01:51+20:38
25Linn AlbrektssonSimlångsdalens IF1:01:52+20:39
26Isabell LarssonÅmåls OK1:02:57+21:44
27Frida FredrikssonKorsnäs IF OK1:03:08+21:55
28Helena LindströmVittjärvs IK1:03:20+22:07
29Fanny AnderssonOK Renen1:03:41+22:28
30Kajsa Den BraverOK Gränsen1:05:54+24:41
31Eva JonssonFinspångs SOK1:06:37+25:24
32Therese Häggeborg 1:06:47+25:34
33Sofie Öhlin 1:07:51+26:38
34Josefine TengrothOK Måsen1:10:01+28:48
35Sanna SjödénÄlvdalens IF OK1:10:47+29:34
36Emma LundqvistOK Tyr1:11:50+30:37
37Susanna BoderSkogsluffarnas OK1:13:04+31:51
38Frida EdmanKorsnäs IF OK1:13:31+32:18
39Linda ÖhlingOK Tor1:15:43+34:30
40Åsa Sylvan 1:16:06+34:53
41Elvira AnderssonOK Hammaren1:18:20+37:07
42Monica LundbergOK Hammaren1:18:22+37:09
43Lina ForndalMullsjö SOK1:19:35+38:22
44Sofie CarlsenOK Sorø1:25:45+44:32
Alma AnderssonDomnarvets GOIFej start
Kirsi AronssonOK Tisarenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser