Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D20

5 520 m, 85 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elena GurskaiaNord West52:41
2Tiina AnttilaSuomusjärven Sisu56:08+3:27
3Lina FredrikssonKorsnäs IF OK57:01+4:20
4Melina TovenStora Tuna OK58:25+5:44
5Ulrika TofteredIF Rigor58:41+6:00
6Niamh CorbettCorkO59:46+7:05
7Selma Øfsthus GravirAsker SK1:00:47+8:06
8Mirabella TolonenRajamäen Rykmentti1:02:07+9:26
9Sofia SjögrenOK Kullingshof1:02:20+9:39
10Ellen JohnssonOK Nackhe1:02:37+9:56
11Julia AdolfssonOK Kåre1:02:52+10:11
12Nina HallorOK Tisaren1:04:13+11:32
13Aoife McCavanaGEN1:04:14+11:33
14Sara JosarpFK Friskus-Varberg1:04:40+11:59
15Isabel SchafferOK Oachkatzlschwoaf1:05:11+12:30
16Irina StroganovaNord West1:05:41+13:00
17Ragnhild LøvliAsker SK1:05:48+13:07
17Gina MølnvikFreidig1:05:48+13:07
19Tanja MoserTampereen Pyrintö1:06:10+13:29
20Anne EdsenAarhus 1900 orientering1:06:31+13:50
21Fredrika von EssenOK Linné1:06:33+13:52
22Patricia EdgarssonOK Skogsfalken1:07:18+14:37
23Ebba WesterbergOK Kolmården1:07:28+14:47
24Emelie AnderssonVänersborgs SK1:07:43+15:02
25Johanna LindgrenIF Hallby SOK1:08:00+15:19
26Anna MatybaOK!Sport1:08:53+16:12
27Hanna BarkegrenStora Tuna OK1:09:04+16:23
28Minda LangmoenKungälvs OK1:10:44+18:03
29Julie RoulleauxCOL Etrechy1:10:50+18:09
30Roisin LongAJAX1:11:16+18:35
31Clíona McCulloughDublin University Orienteers1:11:25+18:44
32Linn ErikssonRyda SK1:11:46+19:05
33Maria KontoniemiTampereen Pyrintö1:13:46+21:05
34Malin ReichenbergIdefjordens SK1:13:56+21:15
35Stina NeroMullsjö SOK1:14:47+22:06
36Hanna GustafssonOK Kåre1:15:00+22:19
37Sara HamreforsVästerås SOK1:15:46+23:05
38Sigrid Merete Moen PedersliOL Trollelg1:15:57+23:16
39Hanna BerglundOK Kåre1:16:25+23:44
40Åsa RambergHallstahammars OK1:17:13+24:32
41Sara MagnussonOK Måsen1:17:46+25:05
42Karen BjergaardNydalens SK1:18:59+26:18
43Stina WidmarkOK Storsjön1:19:18+26:37
44Sonja PalmHJS-Vansbro OK1:19:24+26:43
45Kajsa Stina SandstadFrol IL1:19:34+26:53
46Marine BonoraALCO St Priest1:20:14+27:33
47Laura BøghFaaborg OK1:21:22+28:41
48Lena StrombergerOK Oachkatzlschwoaf1:21:53+29:12
49Nora RamsteinAustralia1:22:19+29:38
50Cherie SjöblomFrölunda OL1:22:46+30:05
51Elin PetersonÄlvdalens IF OK1:22:58+30:17
52Ylva PaavoOK Klemmingen1:23:41+31:00
53Klara HolmgårdKils OK1:23:51+31:10
54Felicia SpångbergLunds OK1:23:55+31:14
55Stina LarssonIF Hagen1:24:42+32:01
56Nadja RutzOLG Pfaeffikon1:25:27+32:46
57Carolina LarssonÅmåls OK1:25:53+33:12
58Boel SundbergOK Södertörn1:27:17+34:36
59Claudia RoomanTrol Belgium1:28:52+36:11
60Melanie SergievGMOC, Vermont1:29:08+36:27
61Cecilia BomanLustens OK1:30:17+37:36
62Fanny RostöRånäs OK1:30:49+38:08
63Evalin BrautigamWestern Connecticut OC1:31:16+38:35
64Lovisa JohanssonVästerviks OK1:32:00+39:19
65Sandra BestelCOL Etrechy1:32:13+39:32
66Johanna Palm NilssonRehns BK1:33:44+41:03
67Maria LundStenungsunds OK1:35:53+43:12
68Miranda LeafDFOK1:36:50+44:09
69Siri DoblerOLG Pfaeffikon1:38:07+45:26
70Judith PirklbauerNaturfreunde Linz1:38:17+45:36
71Kristiane OttesenVaregg Fleridrett1:43:22+50:41
72Yu XiaofanLearnjoy1:46:39+53:58
73Julia GierlachWOLF Haltern1:47:39+54:58
74Sophie MiocevichCleveland Orienteering Klub1:49:46+57:05
75Kathrine AmbyOK Pan Århus1:50:23+57:42
76Jenny EdgrenTrollhättans SOK1:52:44+1:00:03
77Rosie DalheimAustralia1:54:04+1:01:23
78Sofia HelmertzFrölunda OL1:55:33+1:02:52
79Martina SallstedtOK Södertörn1:57:10+1:04:29
80Beata LarssonRånäs OK2:00:40+1:07:59
Sofie BankeSvendborg OKej godkänd
Oda FrøshaugIndre Østfold OKej godkänd
Virág WeilerBudapestej godkänd
Ebba AndrénTibro OKej godkänd
Alice TörnlundOK Södertörnej godkänd
Teresa StafströmVästerås SOKej start
Lisa WassénVänersborgs SKej start
Linnea WejåsNyköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser