Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D16

4 520 m, 136 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tuuli HeikkiläLynx37:42
1Ragnhild EideByåsen IL37:42
3Anine LomeHamar OK39:00+1:18
4Synne StrandAsker SK39:02+1:20
5Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan39:21+1:39
6Danielle GoodallNorth West Orienteering Club39:37+1:55
7Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL39:47+2:05
8Sandra BoströmOK Linné40:21+2:39
9Ane P DyrkornEiker OL40:22+2:40
10Emma StenbackaVaasan Suunnistajat ry40:31+2:49
11Fanny SundbladEksjö SOK40:57+3:15
12Moa WestbladOK Ravinen41:29+3:47
13Thea P DyrkornEiker OL41:34+3:52
14Daria PanchenkoNord West42:07+4:25
15Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK42:32+4:50
16Ronja JungåkerKorsnäs IF OK42:52+5:10
17Agnes KrachtCopenhagenO43:09+5:27
18Ida ØbroCopenhagenO43:14+5:32
19Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK43:28+5:46
20Thea Sildnes BaklidKonnerud IL43:47+6:05
20Siri NyfelerOLG Thun43:47+6:05
22Victoria AsketunOK Roxen43:51+6:09
23Sofia WestinVittjärvs IK44:11+6:29
24Jenny WegebroUmeå OK44:25+6:43
25Anna HallménOK Tisaren44:26+6:44
26Tova HermodssonLunds OK44:30+6:48
27Hanna KjellinForsa OK44:36+6:54
28Maria PrestbøenSandefjord OK44:50+7:08
29Sarah MagnussonLinköpings OK45:02+7:20
30Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering45:05+7:23
31Mia BekhusFredrikstad SK45:20+7:38
32Elsa HolmgårdKils OK45:34+7:52
33Ida PalmbergOK Hammaren45:52+8:10
34Vilma KarlssonSnättringe SK46:24+8:42
35Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre46:29+8:47
36Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss47:02+9:20
37Hanna E TuoremaaVittjärvs IK47:08+9:26
38Emelie JonassonForsa OK47:13+9:31
39Lova KlasérKorsnäs IF OK47:14+9:32
40Olga VasilyevaNord West47:36+9:54
41Jenny PerersKorsnäs IF OK47:50+10:08
42Vera MelkildFreidig47:55+10:13
43Lisa BerggrenOK Kolmården47:58+10:16
44Elin WihlborgOK Gynge48:13+10:31
45Emelie KarlssonOK Landehof48:26+10:44
46Tine DalgaardKolding OK48:30+10:48
47Isabella LagoGöteborg-Majorna OK48:31+10:49
48Marie Erskov KroghCopenhagenO48:37+10:55
49Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad49:19+11:37
50Nora StålbergOK Hällen49:32+11:50
51Ida KristianssonTrollhättans SOK50:00+12:18
52Kristina TedhamreSnättringe SK50:04+12:22
53Alice HultinOK Löftan50:13+12:31
54Ylva TidevallSkogsluffarnas OK50:27+12:45
55Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK50:35+12:53
56Rachel MaySage Orienteering and Rogaining Club50:53+13:11
57Moa ErlandssonVimmerby OK51:04+13:22
58Jael WältiOL Biel Seeland51:07+13:25
59Riina JordiOLG Hondrich51:20+13:38
60Natalie LarssonRyda SK51:28+13:46
61Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK51:48+14:06
62Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK51:56+14:14
63Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK51:58+14:16
64Sofie JosefssonAnderstorps OK52:10+14:28
65Anna HerbertTäby OK52:16+14:34
66Rikke Blakkestad IngesenSarpsborg OL52:23+14:41
67Hanna JohanssonSödertälje-Nykvarn OF52:47+15:05
68Ellen FrostOK Roslagen52:49+15:07
69Agnes ScheiklASVÖ Österrike52:52+15:10
70Ellen SkoogOK Hammaren53:20+15:38
71Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL53:37+15:55
72Hanna LeppävuoriKuopion Suunnistajat53:40+15:58
73Kaisa RoobaRakvere OK53:57+16:15
74Lea StäubleOLG Galgenen54:26+16:44
75Linda GustafssonOK Tyr54:54+17:12
76Elise JosefssonAnderstorps OK55:37+17:55
77Ella Arentz HagenSandefjord OK55:48+18:06
78Eliska SieglovaSK Praga55:50+18:08
79Julianne BarbenANCO-Neuchâtel55:58+18:16
80Alice FinndahlIK Hakarpspojkarna55:59+18:17
81Emma BlixtOK Hammaren56:11+18:29
82Dominika KalenskaATU Kosice57:15+19:33
83Sofia DahlHärlövs IF57:51+20:09
84Sofia ErikssonStora Tuna OK58:15+20:33
85Emelie SvenssonIF Rigor58:33+20:51
86Emma KarlssonOK Landehof58:54+21:12
87Maja GunnarssonLerums SOK59:00+21:18
88Tove FlodmanOK Hammaren59:27+21:45
89Tereza MiklusovaTJ Rapid Bratislava59:47+22:05
90Olga LudanovaNord West59:53+22:11
90Trine Eg StaugaardKolding OK59:53+22:11
92Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb1:00:35+22:53
93Sofia BorgLinköpings OK1:00:37+22:55
94Sofie AndersenBOK1:00:52+23:10
95Solveig Hernandez VråleKonnerud IL1:00:53+23:11
96Elin NallgårdVästerås SOK1:01:27+23:45
97Sina WilhelmOL Regio Olten1:01:29+23:47
98Amanda KarlssonOK Ravinen1:02:03+24:21
99Sara ErikssonIFK Mora OK1:02:13+24:31
100Lise BonoraALCO St Priest1:02:42+25:00
101Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:03:13+25:31
102Jenny JakobssonGamleby OK1:03:59+26:17
103Amanda BacklundTrollhättans SOK1:04:47+27:05
104Johanna RundqvistOK Nackhe1:05:16+27:34
105Anna CrosbyAuckland OC1:05:20+27:38
106Emma VibergSkogslöparna1:05:23+27:41
107Linnéa CarlssonOK Hällen1:05:39+27:57
108Michelle FlückigerOLG Huttwil1:05:57+28:15
109Emelie LorénOK Landehof1:06:14+28:32
110Loviisa KalliokoskiPerhon Kiri1:06:41+28:59
111Anna SimolaLounais-Hämeen Rasti1:07:24+29:42
112Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb1:07:27+29:45
113Emelie FeursteinTormestorps IF1:07:29+29:47
114Rebecca FahlgrenVittjärvs IK1:08:47+31:05
115Sofia ÖstermanVänersborgs SK1:09:00+31:18
116Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna1:09:53+32:11
117Amanda CarlssonIK Trenne Ullared1:10:15+32:33
118Anna NordholmSävedalens AIK1:11:26+33:44
119Alva LimbäckVästerås SOK1:11:34+33:52
120Ella KaukonenEspoon Suunta1:14:14+36:32
121Amalie SeverinsenCopenhagenO1:14:16+36:34
122Olivia LönkvistOK Vivill1:14:21+36:39
123Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK1:15:29+37:47
124Hannele MöllerLinköpings OK1:15:48+38:06
125Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:17:02+39:20
126Katherine PetersenBay Area Orienteering Club1:21:25+43:43
127Elinor DelinOK Pan-Kristianstad1:21:53+44:11
128Maria VasilenokOrion1:22:31+44:49
129Linnea NilssonNyköpings OK1:23:11+45:29
130Klara IngelströmOK Gynge1:24:21+46:39
131Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK1:27:22+49:40
132Moa KjellbergBjörkfors GOIF1:36:54+59:12
133Evelina ErikssonIK Hakarpspojkarna1:50:31+1:12:49
Astrid KirkegaardCopenhagenOej godkänd
Felizia ZienkiewiczIF Rigorej godkänd
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Julia DoubsonBay Area Orienteering Clubej start
Emma HållströmGävle OKej start
Sarah PetersenBay Area Orienteering Clubej start
Maria JanssonOK Linnéej start
Karoline AuneHalden SKej start
Nora TorgersenHalden SKej start
Alice SödervallIK Gandvikej start
Elin HermanssonKungälvs OKej start
Maja WalleniusOK Skogsstjärnanej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser