Swedish Orienteering Federation

Official results for O-Ringen Borås 2015, etapp 2

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: O-Ringen Borås 2015
Organiser: O-Ringen
Date: Sunday 19 July 2015 - Friday 24 July 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (overall)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (overall)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (overall)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (overall)Etapp 5Etapp 5 (overall)

-

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
boibilen boibilenOpen 5 (2110)mispunched

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
18Sepp HonesH60 (688)50:47+9:1210:14

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
18Matilda LarssonD21 Motion (232)1:03:32+18:1714:34

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
35Ola WesterdahlH21 Motion (233)1:44:20+51:0114:56Download route in GPX format

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
46Marko TorkkeliH21 Motion (233)2:43:36+1:50:1723:26

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Black JackH21 Motion (233)did not start

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Per MellbergH35 Motion (69)1:20:53+20:5013:39

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
14Jack LanggaardH35 Motion (69)1:56:31+56:2819:40

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Tse MikiH35 Motion (69)did not start

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Ivan NagyH35 Motion (69)did not start

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Ivan IvanovH35 Motion (69)did not start

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
10Carolin JunebergD40 Motion (523)49:03+4:238:23

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
30Martin RichardssonH40 Motion (326)1:15:44+24:03

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
38Mathias JohanssonH40 Motion (326)1:19:43+28:02

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Anders AlmH40 Motion (326)did not start

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Niklas JanssonH40 Motion (326)did not start

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
14Fia MånssonD45 Motion (502)56:54+15:5816:29

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
43Jan HedströmH45 Motion (298)1:15:34+35:3015:21

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Luismar de AvançoH50 Motion (233)did not start

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
13Sven Eric JunebergH60 Motion (156)57:50+15:4514:40

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Hugo PellaInskolning (1036)completed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Ivar LejonInskolning (1036)completed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
93Otis RichardssonU1 (1370)19:04+6:599:32

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
57Gry RichardssonU2 (1094)23:45+6:329:34

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
82Teodor NiklassonU2 (1094)26:17+9:0410:35

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Ilona NiklassonU2 (1094)did not start

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
107Stefan GreenOpen 4 (718)1:23:55+49:3517:01

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
33Christer BerggrenOpen 5 (2110)33:58+9:589:42

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
103Håkan LejonOpen 5 (2110)39:59+15:5911:25

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
127Simon JohanssonOpen 5 (2110)42:13+18:1312:03

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
148Gustav MöllbergOpen 5 (2110)43:48+19:4812:30

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
346Frida WallentinOpen 5 (2110)1:05:20+41:2018:40

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
356Jörgen KarlssonOpen 5 (2110)1:08:25+44:2519:32

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
375Marja EjdenwikOpen 5 (2110)1:15:10+51:1021:28

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
385Sara JohanssonOpen 5 (2110)1:26:25+1:02:2524:41

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
56Jan SöderkvistOpen 6 (532)1:36:02+51:2716:19

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
61Kristian JohanssonOpen 6 (532)1:41:23+56:4817:14

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
62Fredrik JohanssonOpen 6 (532)1:41:37+57:0217:16

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
76Lotta PerssonOpen 6 (532)2:06:13+1:21:3821:27

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
47Maria EklundOpen 8 (1444)43:35+12:259:39

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
210Linnéa KvickOpen 8 (1444)1:05:16+34:0614:28

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
232Peichi ChuangOpen 8 (1444)1:10:21+39:1115:35

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
62Daniel SjödenOpen 9 (748)1:23:21+35:4411:26

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
85Håkan OlssonOpen 10 (473)2:37:29+2:01:0438:53

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
14Tomas DudaOpen 11 (267)1:00:55+22:1011:24

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Patric NordinOpen Challenge 10 (221)1:30:36+53:489:20

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
8Linda OlofssonOpen Challenge 10 (221)1:30:52+54:049:22

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
16Andreas SvaneboChallenge H 10 (182)1:17:27+17:337:59

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
28Mattias BillsonChallenge H 10 (182)1:28:33+28:399:08

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
32Oskar SjögrenChallenge H 10 (182)1:30:46+30:529:22

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
36John AndénChallenge H 10 (182)1:44:43+44:4910:48

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Therese SahlinChallenge D 5 (211)44:43+3:308:41

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
11Maria PerssonChallenge D 5 (211)54:54+13:4110:40

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
23Nikolina BrixlandChallenge D 5 (211)1:01:35+20:2211:58

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
32Therese HäggeborgChallenge D 5 (211)1:06:47+25:3412:59

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
33Sofie ÖhlinChallenge D 5 (211)1:07:51+26:3813:12

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
40Åsa SylvanChallenge D 5 (211)1:16:06+34:5314:48

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
August SpikChallenge H 5 (174)mispunched

stmarka OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
44Gro Kristin HaugPre-B (116)3:29+3:29

A.S.D. Amatori Orienteering Genova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
206Gianluca CarboneH45 (1091)1:49:21+1:05:3015:29

A.S.D. Unione Lombarda

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
64Roberta BorroniD40 (349)1:40:04+59:4920:43
203Stefano GallettiH45 (1091)1:45:32+1:01:4114:56
212Attilio AmatoH45 (1091)2:05:50+1:21:5917:49
274Piero LabantiH45 Kort (1390)1:57:09+1:21:0723:34

Aalborg OK

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
32Inge MogensenD60 Motion (183)1:10:35+37:0224:30
34Claus BobachH35 (257)1:22:08+28:5810:24
37Kirsten BobachD60 (252)1:10:31+40:2220:37
40Jonathan Birk NielsenH10 (896)18:20+5:117:38
45Poul BobachH65 (687)1:01:16+16:3413:26
62Christoffer Vang BobachH10 (896)19:40+6:318:11
80Helle BobachD21 Kort (619)1:16:11+34:0515:19
84Christian MøllerH18 Elit (582)1:01:24+14:098:00
98Ulf MogensenH65 (687)1:13:33+28:5116:07
100Bo Birk NielsenH40 (638)1:27:56+40:0111:44
117Marko Birk NielsenH15 (748)1:20:08+40:4714:50
196Andreas PoppH21 Kort (1049)2:07:28+1:21:3117:01
Cecilie UdholmD17-20 Kort (186)did not start
Helle Sjørup NielsenD35 Motion (190)did not start

Aarhus 1900 orientering

31 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Jakob Dybdal AbrahamsenChallenge H 10 (182)59:546:10
20Anne EdsenD20 (410)1:06:31+13:5012:03
25Lene Kring AndersenD65 Motion (139)1:22:53+43:0328:28
27Lone DybdalD60 (252)58:35+28:2617:07
37Birte SivebækD60 Kort (324)59:01+21:0219:28
44Randi Marie JensenD60 Kort (324)1:01:38+23:3920:20
51Gerda HenriksenD60 Kort (324)1:08:29+30:3022:36
56Lone ChristensenD60 Kort (324)1:15:19+37:2024:51
62Birgit RasmusenD60 Kort (324)1:29:23+51:2429:29
63Lena NørgaardD60 Kort (324)1:33:42+55:4330:55
65Anne EllekrogD50 Kort (561)54:51+21:0917:59
69Birgitte HalleD55 (418)1:14:40+33:3118:42
83Keld AbrahamsenH60 (688)1:10:53+29:1814:17
84Astrid HougaardD13 (696)55:29+26:1315:09
87Erling NørgaardH65 Kort (570)57:08+21:0916:27
94Pia Bo KølbækD40 Motion (523)1:39:28+54:4817:01
95Chris KroghH65 Kort (570)1:01:24+25:2517:41
97Jonas Søby PedersenH21 Kort (1049)1:18:30+32:3310:28
102Vibeke Ekhard EdsenD50 Kort (561)1:17:20+43:3825:21
109Allan HougaardH50 (1174)1:05:42+23:2710:50
111Anna KølbækD10 (800)28:15+14:1611:52
113Øjvind BrøggerH65 Kort (570)1:25:57+49:5824:46
115Olaf ChristensenH65 Kort (570)1:28:11+52:1225:24
116Asbjørn AndersenH65 Kort (570)1:53:34+1:17:3532:43
118Jan KølbækH40 (638)1:50:11+1:02:1614:42
118Mikkel KølbækH13 (749)1:05:57+37:2716:14
122Erik SøgaardH55 (674)1:34:50+51:4917:24
126Maria KølbækD14 (641)1:24:08+54:4721:27
151Anders EdsenH50 (1174)1:14:39+32:2412:19
166Frank DabelsteinH45 (1091)1:21:55+38:0411:36
Hanne GyllingD40 Motion (523)mispunched

ABB IF Västerås

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
5Jonas ÖkvistOpen 4 (718)37:12+2:527:32

Abominable O-Men

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
47Ann ScownD60 (252)1:26:48+56:3925:22
98John ScownH60 (688)1:15:04+33:2915:08

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
50Clement DemeuseH21 Elit 2 (473)1:40:36+17:268:11

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
14Tom DrygalskiH20 Elit 2 (89)1:35:34+26:2410:42

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
92Ana MarusceacD21 Kort (619)1:19:30+37:2415:59

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
182Suleyman AliyevH21 Kort (1049)1:47:48+1:01:5114:23

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
58Dana JežkováD35 Kort (370)1:08:30+30:5015:23

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
62Hilda ChengD35 Kort (370)1:13:31+35:5116:31

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
116Stephanie BeldjilaliD45 Kort (805)59:36+31:0217:07

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
266David BeldjilaliH45 Kort (1390)1:33:01+56:5918:42

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
272Chi Chung WongH45 Kort (1390)1:41:34+1:05:3220:26

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
275Chi Chuen LauH45 Kort (1390)2:09:47+1:33:4526:06

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
48Tsutomu YoshidaH50 Kort (970)43:33+10:079:35

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
127Ping Sing NgH55 (674)1:52:53+1:09:5220:42

Academy 2015

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Lin Kuan-YuOpen 4 (718)did not start

Academy 2015

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Chen Chun-ChenOpen 5 (2110)did not start

Academy 2015

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Göran AnderssonOpen 5 (2110)did not start

Academy 2015

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Arnaldo MachiveneOpen 5 (2110)did not start

Academy 2015

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Roberto João Morais da CunhaOpen 5 (2110)did not start

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
64Gerardo GarciaOpen 7 (1596)36:11+15:5412:06

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
152Yoon-Sun ChaOpen 7 (1596)44:28+24:1114:52

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
220Hao XieOpen 7 (1596)54:40+34:2318:16

Academy 2015

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Po-Feng ChiangOpen 7 (1596)did not start

Academy 2015

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Johan LiOpen 7 (1596)did not start

Academy 2015

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
8Per-Ola OlssonOpen 8 (1444)36:08+4:588:00

Academy 2015

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Lin Tzy-ChiehOpen 8 (1444)did not start

Academy 2015

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Jonas EklundOpen 8 (1444)did not start

ADOL (Asociación Deportiva de Orientación Lince)

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
31José Manuel Martinez RuizH40 (638)1:01:08+13:138:09
188José Àngel Ramos RománH50 (1174)1:22:50+40:3513:40

Ageo OL Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
197Mizuki EndoU2 (1094)43:14+26:0117:25

AJAX

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
30Roisin LongD20 (410)1:11:16+18:3512:54

Åkers IF

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
11Sonja JedarD70 (226)41:49+7:5414:22
110Billy JakobssonH65 Kort (570)1:18:24+42:2522:35

Åkersberga SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Astrid HjelmInskolning (1036)completed

Åkersbergs SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
55Gustav HjelmOpen 1 (561)35:10+18:4914:10

Akilles OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
90Hans EkholmH65 Kort (570)58:07+22:0816:44

Aktivitus Sports Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
116Rikard HallgrenOpen 8 (1444)50:39+19:2911:13

ALCO St Priest

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
46Marine BonoraD20 (410)1:20:14+27:3314:32
100Lise BonoraD16 (684)1:02:42+25:0013:52
110Yoann BonoraH12 (772)32:55+16:5210:28
128Béatrice BonoraD45 (744)1:18:47+42:3717:30
160Laurent BonoraH50 (1174)1:16:13+33:5812:34

ALCON

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
167Tegaday Cordobes SuarezH21 (889)2:46:13+1:46:2717:36

Ålems OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
113Peter JoelssonH55 (674)1:26:23+43:2215:51

Alfta-Ösa OK

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Bror FureskogH65 Kort (570)36:03+0:0410:23
9Sara EskilssonD21 Elit (362)1:14:51+6:437:36
13Martin WoxlinOpen 5 (2110)30:39+6:398:45
13Helena BångaD45 Motion (502)56:49+15:5316:28
13Josefine EngströmD21 Elit (362)1:17:30+9:227:53
15Elin WoxlinD21 Kort (619)51:56+9:5010:26
15Eva WoxlinD55 (418)50:14+9:0512:35
29John BerglundH75 (521)52:02+14:2415:12
31Nils-Olof NöjdOpen 2 (292)1:04:47+32:3416:26
35Barbro CarlssonD65 Kort (313)59:28+17:3019:41
54Sören WoxlinH60 (688)1:00:53+19:1812:16
62Sven-Erik CarlssonH65 Kort (570)48:34+12:3513:59
99Adrian BångaH12 (772)30:56+14:539:51
101Rolf JakobssonH70 (594)1:17:24+38:5519:41

Ålgård OK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Sigurd R. OftedalH35 (257)55:59+2:497:05
14Ørjan RavndalH40 (638)53:42+5:477:10
30Sturla StokkelandH35 (257)1:18:01+24:519:53

Allerød OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
246Maria Iben Sell-PetersenOpen 8 (1444)1:15:28+44:1816:43
247Gunnar LorenzenOpen 7 (1596)1:00:30+40:1320:14

Almby IK

36 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
3Karl KylbornH11 (688)19:16+2:006:24
5Mona HullD60 Kort (324)42:38+4:3914:04
17Anne BodinD50 Kort (561)38:49+5:0712:43
17Maria KylbornD45 Motion (502)57:30+16:3416:40
24Per-Åke HullH65 Kort (570)42:32+6:3312:15
30Sofia GreenD12 (696)26:03+6:458:16
34Axel KylbornH10 (896)18:13+5:047:35
36Gunilla SandströmD55 Kort (290)58:15+21:3019:28
39Sofie FranzénD13 (696)43:54+14:3811:59
43Bruno GöranssonH11 (688)25:45+8:298:33
44Nils-Olof BodinH60 Kort (465)52:57+12:5213:20
48Gunilla MöllerD40 Motion (523)1:07:02+22:2211:28
51Yvonne FranzénD45 (744)50:32+14:2211:13
64Karl-Göran WahlströmH65 (687)1:05:13+20:3114:18
65Nils KylbornH14 (754)40:56+16:2310:12
67Åke StridH55 Kort (500)1:03:20+28:0414:12
69Johan AlpbergH14 (754)41:36+17:0310:22
75Karolina BjörkstedtOpen 8 (1444)47:02+15:5210:25
78Henrik FranzénH12 (772)26:56+10:538:34
78Sofie BodinD12 (696)34:03+14:4510:48
82Simon MöllerH14 (754)43:51+19:1810:56
86Jonatan GreenH11 (688)32:04+14:4810:39
96Johannes GreenH14 (754)47:35+23:0211:51
99Daniel KraftH10 (896)22:15+9:069:16Download route in GPX format
106Linnéa BodinD15 (646)1:16:57+41:4917:15
107Jonatan KraftH12 (772)32:06+16:0310:13
116Gert LindeusH70 (594)1:33:15+54:4623:43
140Erik KylbornU2 (1094)32:06+14:5312:56
144Björn AlpbergH50 (1174)1:13:41+31:2612:09
149Emil AlpbergH16 (850)1:25:22+46:3115:09
176Astrid KraftU2 (1094)38:04+20:5115:20
248Anders LarssonH45 Kort (1390)1:21:13+45:1116:20
261Niklas EriksenOpen 8 (1444)1:36:51+1:05:4121:28
Måns DahlbergInskolning (1036)completed
Noomi GreenInskolning (1036)completed
Lovisa MöllerInskolning (1036)completed
Jonas MöllerH40 Motion (326)did not start

Alstermo IF

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
96Annemarie HolmD50 Kort (561)1:08:58+35:1622:36
106Maria GustavssonOpen 4 (718)1:22:25+48:0516:43
170Andreas PeterssonH40 Kort (1099)1:20:54+39:4713:29
253Jan-Erik LexeliusOpen 5 (2110)51:09+27:0914:36
255Anita BerggrenOpen 5 (2110)51:11+27:1114:37

Alta OL

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
16Thomas FrostH40 (638)54:25+6:307:15
25Eirik FrostH11 (688)23:31+6:157:48
61Erle FrostD11 (567)35:34+14:2112:10
77Gard FrostH13 (749)47:33+19:0311:42
78Eskil FrischknechtH13 (749)47:34+19:0411:42
187Martin FrischknechtOpen 7 (1596)49:14+28:5716:27

Älvdalens IF OK

22 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Katrin SjödénD15 (646)36:38+1:308:12
4Yvonne SjödénD45 Kort (805)34:16+5:429:50
4Hans-Peter OlssonH55 Kort (500)43:25+8:099:44
6Bengt LeanderssonOpen 8 (1444)35:16+4:067:49
6Erik PetersonH50 Motion (233)49:40+5:3210:00
12Elisabeth OlssonD50 Motion (217)51:48+14:4814:58
13Frida PetersonD18 (289)55:22+8:0311:20
13Eva PetersonD50 Kort (561)38:03+4:2112:28
17Ove PetterssonH50 Motion (233)59:22+15:1411:58
21Samuel JonassonH16 Kort (133)59:16+26:4915:11
21Emma LarssonChallenge D 5 (211)59:22+18:0911:32
24Lena  LeanderssonD70 (226)48:36+14:4116:42
35Sanna SjödénChallenge D 5 (211)1:10:47+29:3413:46
38Nils-Erik BosselH60 (688)55:25+13:5011:10
51Elin PetersonD20 (410)1:22:58+30:1715:01
58Erik ÅkermanH11 (688)28:28+11:129:27
74MATTIAS JONASSONH14 (754)42:47+18:1410:40
74Liv ÅkermanD13 (696)52:11+22:5514:15
83Carolina OlssonD18 Elit (557)1:03:14+15:2310:28
95Lisa JonassonD45 Motion (502)1:47:00+1:06:0431:00
107Linus SjödénH11 (688)37:46+20:3012:32
Maria RydqvistOpen Challenge 10 (221)mispunched
Peter SjödénH45 Kort (1390)did not start

Alvesta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
46Michael JohanssonOpen 1 (561)31:07+14:4612:32

Alvesta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
40Gustav JohanssonOpen 4 (718)48:44+14:249:53

Alvesta SOK

28 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
11Gustav FranssonU1 (1370)14:32+2:277:16
14Hans SjögrenH65 Kort (570)40:45+4:4611:44
18Åke KarlssonH60 Kort (465)48:07+8:0212:07
28Birgitta PeterssonD70 Motion (144)1:29:40+50:2332:08
30Barbro NilssonD70 Kort (205)1:06:25+29:2626:40
30Bengt NilssonH70 Kort (532)41:46+12:0914:00
38Eva ArvidssonD65 (270)1:05:40+29:2019:22
42Emma NilssonD14 (641)43:06+13:4510:59
54Bernt PeterssonH75 (521)1:01:19+23:4117:55
57Robin KarlssonH35 Kort (413)1:28:18+39:0513:36
75Kenneth ArvidssonH70 Kort (532)55:30+25:5318:37
80Linda NilssonD40 Motion (523)1:20:24+35:4413:46
80Leif AnderjonH55 Kort (500)1:09:37+34:2115:36
86Gunilla ÖstergrenD45 Motion (502)1:31:55+50:5926:38
95Liam KarlssonH11 (688)35:23+18:0711:45
110Moltas ÖstergrenH11 (688)38:10+20:5412:40
131Oscar NilssonH15 (748)1:38:34+59:1318:15
135Nicolina SöderbergD12 (696)56:00+36:4217:46
138Alfred ÖstergrenH13 (749)1:36:59+1:08:2923:53
151Gustav NilssonU1 (1370)23:05+11:0011:32
155Elin LarssonOpen 8 (1444)54:49+23:3912:09
162Love KarlssonU1 (1370)23:48+11:4311:54
177Hannes ÖstergrenOpen 5 (2110)45:39+21:3913:02
191Ulrik PerssonOpen 5 (2110)46:35+22:3513:18
205Ida PerssonU1 (1370)28:36+16:3114:18
212Stephan ÖstergrenH45 Kort (1390)1:10:41+34:3914:13
260Ola NilssonH45 Kort (1390)1:27:10+51:0817:32
Ossian ÖstergrenU2 (1094)mispunched
Eric JohanssonH13 (749)did not start

Älvsby IF OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
148Adrian BergströmH21 (889)1:49:04+49:1811:33

Åmåls OK

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Annika LeufvénD45 Motion (502)40:5611:51
4Eva LarssonD50 Motion (217)46:09+9:0913:20
5Per KällvikH50 Kort (970)36:53+3:278:07
8Johanna Källvik LeufvénD15 (646)40:35+5:279:05
15Petter ErikssonChallenge H 10 (182)1:16:07+16:137:51
23David LättOpen 1 (561)26:36+10:1510:43
23Gunnel KarlssonD70 Motion (144)1:10:34+31:1725:17
25Johanna ErikssonOpen 7 (1596)31:01+10:4410:22
25Åsa FjellmanOpen 1 (561)26:55+10:3410:51
26Isabell LarssonChallenge D 5 (211)1:02:57+21:4412:14
30Maria ErikssonD55 (418)54:27+13:1813:38
31Erika Källvik LeufvénD15 (646)48:16+13:0810:49
33Tomas HermanssonOpen 8 (1444)41:57+10:479:18
34Klara PetterssonU2 (1094)22:30+5:179:04
57Carolina LarssonD20 (410)1:25:53+33:1215:33
66Peter PetterssonOpen 8 (1444)45:21+14:1110:03
72Jan HellstrandH70 Kort (532)55:11+25:3418:31
94Christer ErikssonH55 (674)1:12:24+29:2313:17
102Leif LarssonH50 Kort (970)52:47+19:2111:37
128Tord LättOpen 5 (2110)42:20+18:2012:05
135Emil LättOpen 5 (2110)42:44+18:4412:12
142Ingemar K. AnderssonH45 (1091)1:14:53+31:0210:36
305Nina MagnussonOpen 5 (2110)56:44+32:4416:12

ANCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
62Jean-Claude GuyotH65 (687)1:04:09+19:2714:04

ANCO-Neuchâtel

34 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Guillaume WyrschH18 (520)44:237:26
2Antonin StampbachH17-20 Kort (146)55:49+2:219:52
4Romain WältiH17-20 Kort (146)1:01:51+8:2310:56
12Florence BuchsD18 (289)55:10+7:5111:18
15Annick BéguinD35 (137)1:05:48+14:4910:56
17Nils BéguinU1 (1370)14:52+2:477:26
18Véronique JuanD60 (252)52:04+21:5515:13
23Sophie WältiD18 (289)1:01:05+13:4612:31
26Luc BéguinH45 (1091)53:25+9:347:33
30Maxime BéguinH11 (688)24:16+7:008:03
33Alain JuanH60 (688)54:24+12:4910:58
41Philipp KhlebnikovH20 Elit (540)1:18:32+13:407:45
42Kerria ChallandesD21 (742)1:12:40+13:5110:32
49Tristan GlauserH15 (748)53:49+14:289:57
59Pascal BuchsH18 Elit (582)57:54+10:397:32
59Anaïs CattinD21 (742)1:16:34+17:4511:06
66Paul FlückigerH18 Elit (582)58:57+11:427:41
67Vera KhlebnikovaD55 (418)1:10:11+29:0217:35
73Alexandra WilhemD55 (418)1:19:13+38:0419:51
79Julianne BarbenD16 (684)55:58+18:1612:22
81Julien SchluchterH15 (748)1:01:11+21:5011:19
82Grégoire BenaH16 (850)56:05+17:149:57
88Anton KhlebnikovH55 (674)1:10:53+27:5213:00
91Archibald SoguelH20 Elit (540)1:38:31+33:399:43
101Alexandra KhlebnikovaD21 (742)1:32:19+33:3013:23
106Pierre BenaH16 (850)1:02:58+24:0711:11
108Alexandre LebetH21 (889)1:29:05+29:199:26
115Laurent GacondH60 (688)1:20:26+38:5116:12
122Maxime WyrschH16 (850)1:08:37+29:4612:11
134Valère de TriboletH16 (850)1:13:09+34:1812:59
141Hugo BabelH21 (889)1:43:27+43:4110:57
146Jérôme FavreH21 (889)1:47:34+47:4811:23
181Pierre WyrschH45 Kort (1390)1:04:34+28:3212:59
202Cédric SennH40 Kort (1099)1:40:33+59:2616:45
Ariane WilhemD21 Kort (619)did not start

Andebu IL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
47Elling AakreH65 (687)1:01:31+16:4913:29
57Elisabeth RødD60 Kort (324)1:16:32+38:3325:15

Anderstorps OK

24 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Per LeanderssonH60 Motion (156)42:0510:40
4Sven-Erik LundH80 (204)42:55+5:3014:15
9Maria HörnquistOpen 4 (718)37:50+3:307:40
13Ulf TyrénChallenge H 5 (174)43:55+5:008:32
26Edit TreptowOpen 1 (561)27:15+10:5410:59
30Veronica AdolfssonD40 Kort (909)42:38+9:1210:42
32Axel HäggOpen 1 (561)28:21+12:0011:25
33Johan BerköChallenge H 5 (174)1:48:47+1:09:5221:09
38Ulf PerssonH65 Kort (570)44:19+8:2012:46
39Patrik AnderssonOpen 10 (473)1:04:21+27:5615:53
52Joakim FranssonOpen 10 (473)1:12:46+36:2117:58
54Maria SturessonD50 (573)57:44+20:2814:17
64Sofie JosefssonD16 (684)52:10+14:2811:32
76Niclas HörnquistOpen 9 (748)1:31:43+44:0612:35
76Elise JosefssonD16 (684)55:37+17:5512:18
86Clara AdolfssonD10 (800)24:52+10:5310:26
120Linnéa SjögrenU2 (1094)29:57+12:4412:04
126Simon ÅkessonU2 (1094)30:23+13:1012:15
128Alma SvenssonU2 (1094)30:27+13:1412:16
131Ella AnderssonU2 (1094)30:37+13:2412:20
132Malcom SvenssonU2 (1094)30:43+13:3012:23
170Filip SjögrenU1 (1370)24:31+12:2612:15
Hjalmar HörnquistInskolning (1036)completed
Sinikka KukkohoviD65 (270)mispunched

Andrarums IF

48 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Sven PerssonH80 Motion (43)42:3315:05
4Christina NilssonD60 Motion (183)36:04+2:3112:31
11Bengt HanssonH60 Motion (156)54:58+12:5313:57
12Barbro NilssonD60 Motion (183)48:00+14:2716:40
16Emma NilssonD21 Motion (232)1:01:57+16:4214:12
16Kjell VilhelmssonH60 Motion (156)58:38+16:3314:52
18Torbjörn AnderssonOpen 2 (292)50:21+18:0812:46
20Svante AnderssonOpen 1 (561)26:17+9:5610:35
26Elin LarssonD21 Motion (232)1:09:30+24:1515:56
38Bertil OlofssonH70 Kort (532)44:12+14:3514:49
43Erik ThoressonH13 (749)41:23+12:5310:11
48Gabrielle BrunD60 Kort (324)1:04:51+26:5221:24
49Jesper NilssonH35 Kort (413)1:21:43+32:3012:35
51Måns PerssonH14 (754)38:03+13:309:29
61Carolin GradinD14 (641)46:24+17:0311:50
64Christian GlantzOpen 8 (1444)45:02+13:529:59
67Gudrun NilssonD50 Kort (561)54:58+21:1618:01
79Fredrik NilssonH35 Kort (413)2:22:09+1:32:5621:54
81Ingela ThoressonD45 (744)56:37+20:2712:34
81Ingemar NilssonH55 Kort (500)1:10:20+35:0415:46
84Malin HäggströmD40 Motion (523)1:25:01+40:2114:33
91Anette ThoressonD50 (573)1:11:35+34:1917:43
95Elin NilssonD13 (696)1:01:20+32:0416:45
96Linda AhlmD40 Motion (523)1:39:47+55:0717:05
101Ludwig AnderssonH11 (688)36:03+18:4711:58
103Ola HäggströmH40 (638)1:30:17+42:2212:03
121Kent R NilssonH65 (687)1:31:03+46:2119:58
125Marielle NilssonD21 (742)1:45:18+46:2915:16
126Tyr HäggströmH14 (754)1:06:57+42:2416:41
128Brian AhlmH13 (749)1:14:24+45:5418:19
134Ida AnderssonD13 (696)1:57:38+1:28:2232:08
138Vide HäggströmD10 (800)35:56+21:5715:05
141Hugo ThoressonH10 (896)27:06+13:5711:17
146Sverre HäggströmH12 (772)45:44+29:4114:33
147Jonas GustafssonH21 (889)1:48:11+48:2511:27
148Stellan GradinH12 (772)50:53+34:5016:12
152Cazper NilssonH10 (896)28:13+15:0411:45
160Sam ErikssonH21 (889)1:59:55+1:00:0912:42
163Morgan OlssonOpen 8 (1444)56:41+25:3112:34
174Elias NilssonH10 (896)47:04+33:5519:36
175Viggo AhlmH10 (896)48:21+35:1220:08
188Roger AnderssonH45 Kort (1390)1:06:33+30:3113:23
197Sophie KolmodinOpen 5 (2110)46:48+22:4813:22
208Michael NilssonH40 Kort (1099)1:45:14+1:04:0717:32
216Conny ThoressonOpen 7 (1596)53:45+33:2817:58
226Hans PerssonH50 (1174)1:48:02+1:05:4717:49
229Jan GradinH50 (1174)1:51:51+1:09:3618:27
302Rolf NilssonOpen 5 (2110)56:24+32:2416:06
Heide PerssonH40 (638)did not start

Ängelholm

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
223Johannes DahlOpen 5 (2110)48:31+24:3113:51

Angelniemen Ankkuri

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
5Ilkka SaarimäkiH60 (688)44:58+3:239:03
29Anu MannonenD50 Kort (561)43:01+9:1914:06
30Tapio HalmeH60 (688)53:28+11:5310:46
49Helena SaarimäkiD55 (418)1:01:21+20:1215:22
65Markku VesalainenH60 (688)1:04:28+22:5312:59

Ankarsrums OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
39Åke BorgerH70 Kort (532)44:13+14:3614:50

Annebergs GIF

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Roland SandahlH70 Kort (532)33:44+4:0711:19
9Jan-Olov ErikssonH60 (688)46:22+4:479:20
12Gunvor ArbinD60 Kort (324)47:25+9:2615:38
19Emma ErikssonD13 (696)38:15+8:5910:27
24Marcus FärgOpen 7 (1596)30:51+10:3410:19
24Stefan ArbinH60 Kort (465)49:14+9:0912:24
46Camilla RosénD50 (573)53:47+16:3113:18
57Carina Rosén ErikssonD50 (573)58:13+20:5714:24
95Martin ErikssonH10 (896)22:01+8:529:10
151Nils-Gustav FärgOpen 5 (2110)43:57+19:5712:33
Nils-Åke BlomH70 Motion (220)mispunched

Anttolan Urheilijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
65Vili ValjakkaH21 Kort (1049)1:10:38+24:419:25

Aplared

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
90Sandra TorstenssonOpen 4 (718)1:10:12+35:5214:14

Arboga OK

25 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
12Per-Ivar MöllbergH70 Kort (532)36:09+6:3212:07
12Arvid WigforssOpen 1 (561)24:43+8:229:57
17Rasmus MöllerH18 (520)53:39+9:169:00
32Lukas LarssonH21 Motion (233)1:38:34+45:1514:07
35Peter BäckOpen 5 (2110)34:08+10:089:45
36Annika LarssonD55 (418)57:14+16:0514:20
43Tua WigforssOpen 2 (292)1:27:37+55:2422:14
46Peder WickströmH60 Kort (465)53:10+13:0513:23
83Per JakobssonH70 Kort (532)59:10+29:3319:51
90Eric BäckH11 (688)33:45+16:2911:12
99Filip BäckH13 (749)55:50+27:2013:45
114Tilda WigforssD13 (696)1:11:15+41:5919:28
115Gustav GöranssonH13 (749)1:04:00+35:3015:45
116Helena StrandOpen 4 (718)2:22:38+1:48:1828:55
121Märta ÖhrnD12 (696)48:32+29:1415:24
125Linda PayerlOpen 7 (1596)42:04+21:4714:04
126Anna StrandD15 (646)2:22:30+1:47:2231:57
135Anders StrandH50 Kort (970)58:42+25:1612:55
143Amanda BäckD10 (800)38:18+24:1916:05
155Jenny GustafssonD40 Kort (909)1:08:12+34:4617:08
171Erik MöllerOpen 7 (1596)47:02+26:4515:43
199Lina MöllerOpen 5 (2110)47:07+23:0713:27
214Danuta WikelingOpen 5 (2110)48:04+24:0413:44
228Christian PayerlOpen 7 (1596)55:42+35:2518:37
239Anders PayerlOpen 8 (1444)1:12:40+41:3016:06
Anders GöranssonOpen 5 (2110)did not start

ARGUS

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
13Nicole BugersdijkOpen 2 (292)47:06+14:5311:57
61Bart BroexH40 Motion (326)2:30:23+1:38:42
205Maarten BaakmanH45 (1091)1:49:12+1:05:2115:28

Ärla IF

21 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Mia BierfeldtD50 (573)40:44+3:2810:04
21Mona BierfeldtD50 (573)47:09+9:5311:40
21Rudolfs ZernisH21 Elit (387)1:32:28+9:236:34
28Malin BierfeldtD13 (696)41:05+11:4911:13
41Sandra Karlsson BierfeldtD21 (742)1:12:26+13:3710:30
45Lovisa Onsbring GustafsonD21 (742)1:12:56+14:0710:35
49Jonathan RosendahlH21 Kort (1049)1:06:58+21:018:56
55Håkan OlofssonH45 (1091)59:15+15:248:23
58Emma KantarpD21 Elit (362)1:35:55+27:479:45
60Robbin KantarpH21 Elit (387)1:44:44+21:397:27
63Sofia GrawéD21 Elit (362)1:41:26+33:1810:19
65Johanna HenrikssonD18 Elit (557)1:00:34+12:4310:01
71Oscar VångellH21 Elit (387)1:55:49+32:448:14
74Roy FranssonH60 (688)1:07:36+26:0113:37
85Linn AxelssonD21 (742)1:23:37+24:4812:08
86Tove FranssonD21 Kort (619)1:18:10+36:0415:43
89Pontus BierfeldtH15 (748)1:05:41+26:2012:09
90Annika OhlssonD45 Kort (805)51:11+22:3714:42
141Mathias OhlssonH13 (749)1:42:38+1:14:0825:16
158Jesper JohanssonH21 (889)1:57:31+57:4512:26
Anton TynongH21 Elit (387)mispunched
Emil AnderssonH21 Kort (1049)did not start

Arlöv

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
81Flor Villafuerte de HellbergOpen 1 (561)49:30+33:0919:57

Årsunda IF

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
5Ulla BengtssonD80 (45)1:08:06+28:0927:47
8Lars BengtssonH55 Kort (500)45:49+10:3310:16
26Ingela BengtssonD55 Kort (290)54:00+17:1518:03
52Adam HodinH14 (754)38:12+13:399:31
84Sven PerssonH45 Kort (1390)51:06+15:0410:16
85Martin PerssonH18 Elit 2 (490)1:18:01+26:2811:05
88Emma BengtssonD18 Elit (557)1:04:15+16:2410:38
Oskar PerssonH16 (850)mispunched

Arvidsjaurs OK

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Hilma GustafssonD14 Kort (220)25:128:30
5Ida GustafssonChallenge D 5 (211)46:49+5:369:06
29Anna GustafssonD45 (744)45:20+9:1010:04
45Tony GustafssonOpen 5 (2110)35:26+11:2610:07
49Birger LundbergH75 (521)1:00:26+22:4817:40
91Alve LundbergU1 (1370)18:57+6:529:28
94Johan LundbergH45 (1091)1:05:51+22:009:19
98Albin LundbergH12 (772)30:43+14:409:46
Jenny PerssonD35 Motion (190)did not start

ASCO Lugano

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Cuki VassalliD35 Motion (190)47:25+6:0811:39
26Silvio VassalliH35 (257)1:15:51+22:419:36
53Karin BernasconiD35 Kort (370)1:06:10+28:3014:52
69Albino CampanaH55 Kort (500)1:04:08+28:5214:22
78Silvia Zemp CampanaD50 (573)1:05:11+27:5516:08
94Ferruccio UnternäherH55 Kort (500)1:26:10+50:5419:19
97Antonio KocsisH55 Kort (500)1:27:54+52:3819:42
122Lisa PellegriniD45 Kort (805)1:01:18+32:4417:36
134Daniele BernasconiH40 Kort (1099)1:11:11+30:0411:51
184Marc ZaniniH45 Kort (1390)1:06:05+30:0313:17
240Kim VassalliU1 (1370)40:32+28:2720:16

ASD Agorosso S. Alessandro

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
125Roberto Di BaccoH55 (674)1:42:15+59:1418:45
137Moritz EtterH45 (1091)1:13:44+29:5310:26
200Marcello BaroniH45 (1091)1:42:52+59:0114:34

asd Park World Tour Italia

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Gabriele VialeOpen 8 (1444)did not start

ASG Teutoburger Wald

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
33Petra RischD60 Motion (183)1:14:10+40:3725:45
66Nikolaus RischH65 Kort (570)49:17+13:1814:12

Asker SK

44 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Sander ArntzenH15 (748)39:217:17
4Synne StrandD16 (684)39:02+1:208:38
7Selma Øfsthus GravirD20 (410)1:00:47+8:0611:00
8Hilda ØfsthusD45 (744)39:52+3:428:51
11Eva Lill KvisleD45 (744)40:35+4:259:01
14Anne Moian NydalD55 Motion (243)45:40+14:0515:28
15Bjørnar LøvliH18 (520)52:47+8:248:51
16Tilla Farnes HennumD18 Elit (557)52:25+4:348:40
17Vegard GulbrandsenH18 Elit (582)51:31+4:166:42
17Anna Øfsthus GravirD14 (641)37:16+7:559:30
17Ragnhild LøvliD20 (410)1:05:48+13:0711:55
17Ida Kristine  NordvikD14 Kort (220)37:51+12:3912:47
20Per Clemet WisløffH15 (748)47:12+7:518:44
20Lotte Jauhojärvi MarkussenD15 (646)43:41+8:339:47
21Anette Jauhojärvi MarkussenD12 Kort (142)41:57+21:3716:30
33Toril Fougner WisløffD40 (349)1:02:05+21:5012:51
37Kaja Bråten LøvaldD20 Elit (466)1:03:05+12:259:19
40Tommy JauhojärviH45 (1091)57:36+13:458:09
42Ina MartiniD13 (696)44:59+15:4312:17
42Vegard LøvliH15 (748)51:50+12:299:35
48Gyrid LøvliOpen 10 (473)1:10:04+33:3917:18
49Ingrid GulbrandsenD20 Elit (466)1:04:46+14:069:34
50Bjørn MartiniH45 (1091)58:57+15:068:20
53Gjermund GravirH45 (1091)59:04+15:138:21
54Håkon LøvliH50 Kort (970)44:05+10:399:42
63Petra  HoveidD13 (696)50:01+20:4513:39
66Nora Synnøve WoxholthD18 Elit (557)1:00:40+12:4910:02
67Silje ArntzenD20 Elit (466)1:11:11+20:3110:31
67Sara MartiniD10 (800)22:31+8:329:27
70Martha WisløffD10 (800)22:49+8:509:35
73Maria PerssonD50 Kort (561)56:16+22:3418:26
73Fanni Jauhojärvi MarkussenD18 Elit (557)1:02:05+14:1410:16
76Ragnhild Øfsthus GravirD10 (800)23:33+9:349:53
81Margrethe WisløffD18 Elit (557)1:03:07+15:1610:26
85Eivind Øfsthus GravirH18 Elit (582)1:01:26+14:118:00
96Øyvind HoveidH65 (687)1:12:53+28:1115:58
97Sjur KvisleH16 (850)59:02+20:1110:29
110Roar NydalH55 (674)1:23:12+40:1115:15
123Bjørn-Willy ArntzenH45 (1091)1:11:35+27:4410:08
124Jan Anders IstadH40 Kort (1099)1:09:39+28:3211:36
142Axel HoveidH16 (850)1:18:43+39:5213:58
153Sverre WisløffH45 (1091)1:18:50+34:5911:09
206Sølvi MArtiniOpen 5 (2110)47:50+23:5013:40
Johan WestlyH16 (850)mispunched
Erland KvisleH20 Elit (540)did not start
Vegard KvisleH45 Motion (298)did not start

Askersunds OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
89Jouni Hansen-HaugH60 (688)1:11:20+29:4514:22
194Anders Hansen-HaugH21 Kort (1049)2:05:09+1:19:1216:42

Askim

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Albert JonforsenInskolning (1036)completed

Askim

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
203Gary JonforsenOpen 5 (2110)47:27+23:2713:33

Askir skiklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
68Rune MoianOpen 10 (473)1:28:03+51:3821:44

Askøy O-Lag

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
36Tore NymarkH45 (1091)56:05+12:147:56
70Tora Aasheim NymarkD14 (641)48:04+18:4312:15
75Tove AasheimD45 (744)55:01+18:5112:13
101Tonje Aasheim NymarkD18 Elit (557)1:07:01+19:1011:05
230Toril Aasheim NymarkOpen 8 (1444)1:10:10+39:0015:33

Ås-NMBU Orientering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
35Anne NilsenOpen 6 (532)1:19:21+34:4613:29
68Henrik EijsinkH20 Elit (540)1:25:49+20:578:28

ASS Raisu Lumous

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
98Teija LaunisD50 (573)1:19:32+42:1619:41
215Kasperi LaunisH50 (1174)1:35:44+53:2915:47

Åstadkameratene IL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Roger Telle-HansenH35 Kort (413)53:05+3:528:10
Kristoffer JacobsenH35 Kort (413)mispunched

AstraZeneca IF Mölndal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
24Lars RenbergH55 Motion (146)1:21:03+45:4120:34

AstraZeneca IF Södertälje

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
30Robert JanssonOpen 10 (473)56:16+19:5113:53

ASVÖ Österrike

17 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Christoph FuhrichH35 Motion (69)1:13:14+13:1112:22
18Martin KrennH18 (520)54:08+9:459:04
20Christina BroingerD17-20 Kort (186)1:26:45+35:4319:42
21Magdalena EnglD17-20 Kort (186)1:29:23+38:2120:18
27Henrik SulzH21 Elit 2 (473)1:34:04+10:547:39
27Gunnel NilssonD60 Kort (324)56:13+18:1418:33
52Andreas MayerH20 (272)2:04:08+1:05:5717:59
60Lyatoshinskaya PolinaD40 (349)1:28:00+47:4518:13
69Agnes ScheiklD16 (684)52:52+15:1011:41
70Leo HolperH15 (748)57:30+18:0910:38
81Johannes ZechnerH21 Elit 2 (473)2:12:19+49:0910:45
82Andreas SlateffH35 Kort (413)2:52:36+2:03:2326:35
85Matthias PoellH21 Elit 2 (473)2:28:50+1:05:4012:06
86Andreas ZechnerH18 (520)1:16:04+31:4112:45
114Barbara HauserD21 Kort (619)1:36:08+54:0219:20
133Gottfried ScheiklH50 (1174)1:10:31+28:1611:38
152Raphael StadloberH16 (850)1:30:02+51:1115:59

Ätrans IF

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Christina SöderblomD55 (418)43:23+2:1410:52
7Helmer EkbergH85 (54)1:17:14+20:3526:49
24Gunni EkbergD75 (194)1:04:39+23:2622:36
27Bernt JohanssonH65 Motion (167)1:05:02+31:0717:09
Ebba LennartssonInskolning (1036)completed

Attunda OK

46 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Marcus SteneboH11 (688)19:51+2:356:35
8Sofia IversD13 (696)35:59+6:439:49
10Maria Von SchmalenséeD40 (349)45:58+5:439:31
10Kristina FriskD65 Kort (313)49:22+7:2416:20
14Daniel RoosH20 Elit (540)1:11:49+6:577:05
20Thomas LarssonOpen Challenge 10 (221)1:49:14+1:12:2611:16
23Charlotte EngesD50 Motion (217)1:06:54+29:5419:20
24Christian RedtzerH18 Elit 2 (490)1:01:02+9:298:40
24Nina IversD45 Kort (805)38:47+10:1311:08
25Lena NilssonD40 Kort (909)41:49+8:2310:30
25Gustav WirénH13 (749)35:26+6:568:43
26Anders NilssonChallenge H 10 (182)1:27:08+27:148:59
27Anders BrunanderChallenge H 10 (182)1:27:14+27:209:00
28Anton DanielsH20 (272)1:21:39+23:2811:50
31Elis IversH11 (688)24:26+7:108:07
31Josefin KarlssonD18 (289)1:04:22+17:0313:11
32Anders CarlheimH35 (257)1:18:59+25:4910:00
35Göran AnderssonPre-Elit (320)1:26+1:260:06
35Björn CarlheimH35 (257)1:25:07+31:5710:47
40Lovisa NilssonD13 (696)44:14+14:5812:05
42Filip BrunanderH18 (520)1:00:47+16:2410:11
46Johan RedtzerH45 Kort (1390)47:14+11:129:30
49Monica RoosD45 Kort (805)44:20+15:4612:44
53Marcus Salomon-SörensenH15 (748)54:31+15:1010:05
60Leif NordinH65 (687)1:03:51+19:0914:00
61Vilma NilssonD10 (800)22:16+8:179:21
63Karl EngesH20 Elit (540)1:24:12+19:208:18
65Ulrik IversH45 Kort (1390)49:16+13:149:54
68Oskar DanielsH21 Elit (387)1:48:32+25:277:43
72Simon MarteliusH20 Elit (540)1:26:47+21:558:34
75Alicia RedtzerD15 (646)1:00:50+25:4213:38
77Christopher WilestedtH18 Elit 2 (490)1:11:31+19:5810:10
77Göran FriskH65 Kort (570)53:01+17:0215:16
79Veronica RedtzerD15 (646)1:02:37+27:2914:02
86Karin SteneboD45 (744)58:53+22:4313:05
94Hampus BrunanderH15 (748)1:07:49+28:2812:33
96Maja SandvikD13 (696)1:01:21+32:0516:45
98Anette BrunanderD40 Kort (909)54:34+21:0813:42
106Håkan RedtzerH50 (1174)1:04:59+22:4410:43
121Oskar EngesH16 (850)1:08:26+29:3512:09
142Åsa WilestedtD40 Kort (909)1:05:23+31:5716:25
159Love LindströmH21 (889)1:59:33+59:4712:39
164Mikael WirénH50 (1174)1:16:56+34:4112:41
168Jakob RedtzerH21 Kort (1049)1:37:32+51:3513:01
171Peter Salomon-SörensenH50 Kort (970)1:13:08+39:4216:06
216Wiktor EngesU1 (1370)29:48+17:4314:54
Hans Andersson StrinningH60 Kort (465)did not start

ATU Kosice

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Jozef PollakH55 Kort (500)35:167:54
5Richard SlamaH12 Kort (99)23:44+1:419:22
8Michal SlamaH12 Kort (99)25:15+3:129:58
9Iveta PutnovskaD55 Kort (290)45:48+9:0315:19
34Jana SlamovaD40 (349)1:02:46+22:3112:59
42Darina PolonyiovaD65 Kort (313)1:01:05+19:0720:13
43Timotej JuraskoOpen 4 (718)49:04+14:449:57
44Elena BelicovaD50 Kort (561)47:01+13:1915:24
75Dusan SlamaH18 Elit 2 (490)1:10:55+19:2210:05
82Dominika KalenskaD16 (684)57:15+19:3312:39
181Boris DurcoH50 Kort (970)1:19:59+46:3317:37
186Vladimir TyszH50 Kort (970)1:22:37+49:1118:11
187Peter SlamaH50 Kort (970)1:24:32+51:0618:37
Angela MalarovaD55 Kort (290)did not start

Auckland OC

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
55Imogene ScottD21 Elit (362)1:35:48+27:409:44
74Tommy HayesH18 Elit (582)59:44+12:297:47
89James CrosbyH18 (520)1:20:29+36:0613:30
96Martin CrosbyH55 (674)1:14:04+31:0313:35
105Anna CrosbyD16 (684)1:05:20+27:3814:27

Australia

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
49Nora RamsteinD20 (410)1:22:19+29:3814:54
75Nicola BlatchfordD20 Elit (466)1:14:48+24:0811:03
77Rosie DalheimD20 (410)1:54:04+1:01:2320:39
89Aidan DawsonH20 Elit (540)1:35:47+30:559:27
93Ashley NankervisH20 Elit (540)1:46:25+41:3310:30
106Mary FlemingD21 (742)1:34:44+35:5513:44
207Tony VenessOpen 5 (2110)47:51+23:5113:40
Matt DoyleH20 Elit (540)mispunched

Australopers

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
34Jan HardyD60 (252)1:07:31+37:2219:44
58Judith DavisD55 Kort (290)2:01:29+1:24:4440:37
97Robert ElsonH60 (688)1:13:46+32:1114:52
107Andrea SchiwyD50 (573)1:43:33+1:06:1725:37

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Ilija LyatoshinskyInskolning (1036)completed

avon ok

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
30Jean-Marc DelaumeH40 (638)1:00:13+12:188:02
57Sophie AntoineD45 (744)51:00+14:5011:20
Charlotte DelaumeInskolning (1036)completed

Azimut, SPB

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
47Marina CherkasovaD60 Kort (324)1:03:32+25:3320:58
57Boris TarasovH70 Kort (532)49:58+20:2116:46
Tamara ZaetsD55 Kort (290)mispunched
Andrej MitenkovH50 (1174)did not start
Konstantin PigarevH50 (1174)did not start

B&B

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
81Zaiga UdreD55 (418)1:53:13+1:12:0428:22
97Aigars UdrisH55 (674)1:14:59+31:5813:45

Bækkelagets SK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
18Lone BrochmannD21 Elit (362)1:19:20+11:128:04
54Yngvar ChristiansenH55 (674)1:00:47+17:4611:09

Balise 10

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
49Freddy RaesOpen 11 (267)2:11:20+1:32:3524:35

Balise77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
65Olivier SandraD45 (744)52:23+16:1311:38

BAOC

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
17Charles Bromley GardnerPre-Elit (320)0:23+0:230:01
39John OwensH45 Kort (1390)45:58+9:569:14
41Charles Bromley GardnerH50 Kort (970)42:48+9:229:25

Bardu IL

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
45Margrete GaskiD45 (744)49:35+13:2511:01
131Anna Jaconsen-GaskiD13 (696)1:45:45+1:16:2928:53
187Fred Arne JacobsenOpen 8 (1444)1:01:13+30:0313:34

Bay Area Orienteering Club

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
112Olga KraghtD50 Kort (561)1:59:18+1:25:3639:06
126Katherine PetersenD16 (684)1:21:25+43:4318:00
131Gary KraghtH60 (688)1:42:48+1:01:1320:43
Julia DoubsonD16 (684)did not start
Sarah PetersenD16 (684)did not start
Erin SchirmH21 (889)did not start

Bendigo Orienteers Incorporated

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
14Alison RadfordD60 Kort (324)48:36+10:3716:02
49Antony RadfordH65 (687)1:02:19+17:3713:39

Bergnäsets AIK

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
17Lena YlipääD40 Motion (523)53:16+8:369:07
40Joar SvartholmH21 (889)1:15:05+15:197:57
40Gunnar HolmgrenH21 Elit 2 (473)1:36:24+13:147:50
42Theo YlipääH11 (688)25:22+8:068:25
48Richard HolmgrenH55 (674)59:02+16:0110:49
49Robin SalénH18 Elit (582)56:26+9:117:21
65Nils HenrikssonH18 Elit 2 (490)1:08:15+16:429:42
67Oskar ÖqvistH18 Elit 2 (490)1:08:51+17:189:47
76Agneta BergelinD50 Kort (561)57:59+24:1719:00
87Erik TuuriH18 Elit 2 (490)1:21:04+29:3111:31
91Carl HolmgrenOpen 8 (1444)48:12+17:0210:41
95Gry HafskjoldD50 Kort (561)1:08:50+35:0822:34
126Tina YlipääD13 (696)1:26:59+57:4323:45
127Hanna SvanbergD14 (641)1:26:26+57:0522:02
137Björn YlipääH40 Kort (1099)1:11:43+30:3611:57
Else HolmgrenD15 (646)did not start

Berliner TSC

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
19Katerina WollmerstädtD35 Motion (190)57:52+16:3514:13
52Marie HerrnholdD18 (289)1:41:53+54:3420:52
56Marvin GoerickeH21 Elit 2 (473)1:43:20+20:108:24
68Paul ScholtzH18 (520)1:08:42+24:1911:31
80Tobias SchwartzH35 Kort (413)2:25:09+1:35:5622:21
100Sebastian FleissH20 Elit (540)2:04:46+59:5412:18
127Bernd WollenbergH65 (687)1:33:06+48:2420:25
135Karsten BlumeH21 (889)1:40:12+40:2610:36
136Jaqueline GoerickeD45 (744)1:24:31+48:2118:46
Mark OttoH20 Elit (540)did not start
Tobias SchwartzH35 (257)did not start

Berliner Turnerschaft

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
63Ronny KrügerH35 Kort (413)1:33:47+44:3414:27
134Anicó KulowD21 (742)1:57:43+58:5417:05

Billdal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
218Max JohanssonU1 (1370)29:55+17:5014:57

Billdal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
183Elias JohanssonU2 (1094)38:47+21:3415:38

Björkfors GOIF

30 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
5Anders HargebyH60 Motion (156)49:17+7:1212:30
13Markus KleinH40 Motion (326)1:04:28+12:47
16Cecilia BjörkhammerD40 Motion (523)53:04+8:249:05
19Lennart PetterssonH70 Kort (532)38:27+8:5012:54
29Åsa KjellbergD35 Motion (190)1:18:26+37:0919:16
31Sofia KleinD40 Motion (523)58:26+13:4610:00
33Pia StålhandskeD55 Kort (290)57:07+20:2219:06
41Kicki SanderD65 (270)1:08:48+32:2820:17
48Anna KullbergD40 Kort (909)46:44+13:1811:44
48Christina SvenssonD55 Motion (243)1:16:44+45:0926:00
49Karl KullbergU1 (1370)17:00+4:558:30
49Ebba KleinD13 (696)46:21+17:0512:39
53Inger PetterssonD65 Kort (313)1:10:52+28:5423:27
76Joakim KjellbergH35 Kort (413)1:52:48+1:03:3517:22
78Albin KjellbergH11 (688)31:10+13:5410:21
79Samuel KleinH11 (688)31:13+13:5710:22
80Kjell HolmströmH70 (594)1:08:07+29:3817:19
81Sven-Olof SvenssonH60 (688)1:10:49+29:1414:16
90Martin LindforsOpen 9 (748)1:56:10+1:08:3315:57
90Ellen LindforsD10 (800)25:17+11:1810:37
105Sofie SvenssonD21 (742)1:33:57+35:0813:38
112Mattias NilssonH40 Kort (1099)1:06:59+25:5211:09
118Filippa BjörkhammerD13 (696)1:14:49+45:3320:26
123Nora KleinU2 (1094)30:09+12:5612:09
132Moa KjellbergD16 (684)1:36:54+59:1221:26
138Hugo BjörkhammerH10 (896)26:40+13:3111:06
151Gustaf KullbergH12 (772)52:01+35:5816:33
159Alva LindforsU2 (1094)33:40+16:2713:34
210Mia LindforsOpen 5 (2110)47:54+23:5413:41
263Lars-Åke KullbergH45 Kort (1390)1:30:32+54:3018:12

Björklinge SOK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
15Ola JanssonPre-Elit (320)0:21+0:210:01
35Tomas JanssonPre-Elit (320)1:26+1:260:06

Björnbär OK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
32Schifferle MonikaD60 (252)1:06:27+36:1819:25
83Daniel HenggelerH21 Elit 2 (473)2:14:08+50:5810:54
116Jörg SchifferleH65 (687)1:29:04+44:2219:31
127Livia SchifferleD21 (742)1:49:01+50:1215:49

Bjursås OK

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Siv HasselgrundD75 (194)41:1314:24
11Britt BjörklundD55 Motion (243)39:10+7:3513:16
42Bernt LöfkvistH65 Kort (570)45:04+9:0512:59
43Margareta LöfkvistD70 (226)1:04:49+30:5422:16
47Gunnar LöfkvistH70 (594)53:40+15:1113:39
56Jan-Olof BjörklundH55 (674)1:00:54+17:5311:10
72Tommy LundqvistH65 (687)1:07:25+22:4314:47
Per-Erik BjörklundH55 (674)did not start

Bodafors OK

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
13Jan WingstedtH65 Kort (570)39:56+3:5711:30
18Kajsa ErikssonD17-20 Kort (186)1:17:30+26:2817:36
25Johan HällbergChallenge H 5 (174)59:31+20:3611:34
43Sven-Olov LarssonH75 (521)58:25+20:4717:04
50Monica BerggrenD65 Kort (313)1:07:15+25:1722:16
82Patrik ReiverOpen 6 (532)2:20:05+1:35:3023:49
88Anders KarlssonOpen 8 (1444)47:49+16:3910:36
116Sebastian BjörkH13 (749)1:04:35+36:0515:54
227Stefan ReiverH45 Kort (1390)1:14:16+38:1414:56
228Niklas ErikssonH45 Kort (1390)1:14:18+38:1614:56
Elina ReiverD21 Motion (232)did not start

Bodens BK

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
49Kjell MörtbergH70 (594)54:13+15:4413:47
56Magnus MörtbergH35 Kort (413)1:26:42+37:2913:21
63Christina NordströmD55 (418)1:09:20+28:1117:22
65Matts EngvallH65 (687)1:05:21+20:3914:19
89Kjell SandströmH65 (687)1:10:14+25:3215:24

Bodø & Omegn IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
58Reidar AndersenH70 Kort (532)50:04+20:2716:48

BOK

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
25Joe HuddH12 (772)22:35+6:327:11
44Jim BaileyH12 (772)24:13+8:107:42
46Cecilie AndersenD18 Elit (557)56:55+9:049:25
67Zac HuddH15 (748)57:01+17:4010:33
94Sofie AndersenD16 (684)1:00:52+23:1013:27
114Scott BaileyH40 (638)1:43:38+55:4313:50
114Susanne AndersenD50 (573)2:28:38+1:51:2236:47
193Peter HuddOpen 8 (1444)1:01:54+30:4413:43
195Christian SaxtoftH50 (1174)1:26:03+43:4814:11
267Jennifer HuddOpen 8 (1444)2:00:59+1:29:4926:49
Amy CurtisD45 Kort (805)did not start

Bokhultets IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
83Peter  KarlssonOpen 6 (532)2:34:05+1:49:3026:12

Bokhultets IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
85Veronika KarlssonOpen 6 (532)2:34:13+1:49:3826:13

Boliden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
81Bo JonssonH70 (594)1:08:11+29:4217:20

Borås

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Olivia JohanssonInskolning (1036)completed

Borås

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Tova-Li SjödenInskolning (1036)completed

Borås

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
17Maja InghammarOpen 1 (561)25:35+9:1410:18

Borås

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
19Karin InghammarOpen 1 (561)25:58+9:3710:28

Borås

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
88Hanna DickèrOpen 4 (718)1:08:41+34:2113:55

Borås GIF

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
33Jonas PetersonOpen 6 (532)1:18:32+33:5713:21
221Eskil  PetterssonU1 (1370)30:08+18:0315:04
Farzan AlavianghavaniniOpen 6 (532)mispunched

Bottnaryds IF

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
5Magnus PerssonOpen 6 (532)59:03+14:2810:02
8Erik Van Der MeidenH21 Motion (233)1:09:26+16:079:56
16Lena SternerD60 Kort (324)49:26+11:2716:18
18Maria GustafssonD35 (137)1:10:47+19:4811:46
22Elin EdströmD16 Kort (129)1:21:20+47:5422:50
23Axel EdströmH14 Kort (157)39:37+17:5713:14
28Lars FranssonH70 (594)49:44+11:1512:39
34Malin PerssonD21 Kort (619)59:28+17:2211:57
43Anders ElfvingH55 (674)56:27+13:2610:21
44Johan SternerH65 Kort (570)45:12+9:1313:01
45Gunnar GrönkvistH75 (521)59:09+21:3117:17
51Jakob IngströmH15 (748)54:05+14:4410:00
121Ulf PerssonH45 Kort (1390)56:18+20:1611:19
133Ella IngströmD12 (696)55:07+35:4917:29
200Johan EdströmH40 Kort (1099)1:40:17+59:1016:42
243Henrik VossOpen 8 (1444)1:14:08+42:5816:26
Ingemar GustafssonH65 Kort (570)did not start

Boxholm-Mjölby OL

31 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Jens FastOpen 4 (718)37:26+3:067:35
8Ingrid NorénD60 Motion (183)42:32+8:5914:46
10Oscar MolinH18 (520)50:58+6:358:33
16Patrik KleistH35 Kort (413)58:01+8:488:56
17Charlie FastU2 (1094)20:14+3:018:09
20Joar LönngrenH18 (520)54:31+10:089:08
21Philip MolinH17-20 Kort (146)1:42:27+48:5918:07
26Jakob BremerH18 (520)57:07+12:449:35
28Anna PetterssonD40 Motion (523)57:34+12:549:51
33Lena MolinD45 (744)46:14+10:0410:16
39Gabriella LönngrenD50 Motion (217)1:31:08+54:0826:20
45Helen AnderssonD45 Motion (502)1:06:35+25:3919:17
47Andreas BirathH35 Kort (413)1:18:22+29:0912:04
50Annelie AleniusD45 (744)50:22+14:1211:11
59Mats LönngrenH55 Kort (500)59:42+24:2613:23
60Jennie KleistD35 Kort (370)1:12:34+34:5416:18
78Karl-Johan NorénH55 Kort (500)1:07:32+32:1615:08
79Patricia MolinOpen 5 (2110)37:59+13:5910:51
99Bengt KleistH70 Kort (532)1:12:46+43:0924:25
101Julia KnutssonD16 (684)1:03:13+25:3113:59
103Oskar PetterssonH14 (754)51:07+26:3412:44
109Sanna LönngrenD14 (641)1:03:07+33:4616:06
116Patric MolinH50 Kort (970)55:12+21:4612:09
134Conny BruhnH50 (1174)1:10:47+28:3211:40
139Adam BremerH15 (748)1:54:27+1:15:0621:11
195Lovisa KnutssonOpen 7 (1596)50:49+30:3216:59
197Moa KleistU1 (1370)27:11+15:0613:35
199Johanna KleistU1 (1370)27:25+15:2013:42
200Emil BruhnH21 Kort (1049)2:21:18+1:35:2118:51
212Sören BremerH50 (1174)1:34:57+52:4215:40
269Jimmy AleniusH45 Kort (1390)1:39:15+1:03:1319:58
Karl PetterssonOpen 1 (561)did not start

Brämhult

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
89Feven JämsviOpen 1 (561)1:02:06+45:4525:02

Brämhult

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
90ludvig lindbergOpen 6 (532)3:10:10+2:25:3532:20

Brattås CK

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Jenny ArvidssonD40 Kort (909)33:59+0:338:32
6Ulrik OlssonH50 (1174)44:20+2:057:18
18Per DahlbäckH21 Motion (233)1:20:46+27:2711:34
19Tim OlssonH18 Elit 2 (490)59:09+7:368:24
25Mona OlssonD50 Kort (561)41:46+8:0413:41
34Lisa DahlbäckD21 Motion (232)1:19:57+34:4218:20
36Gustav SamuelssonH21 Motion (233)1:45:44+52:2515:08
43Maria PetterssonD40 Motion (523)1:03:59+19:1910:57
58Lisa WallanderU2 (1094)23:54+6:419:38
79Odd WallanderH40 Kort (1099)59:19+18:129:53
87Malva ArvidssonD10 (800)24:57+10:5810:28
98Molly BergstrandD10 (800)26:07+12:0810:58
113Hanna OlssonD14 (641)1:06:41+37:2017:00
128Olle NyströmH40 Kort (1099)1:10:14+29:0711:42
139Anna Nilsson SparfOpen 5 (2110)42:52+18:5212:14
225Svea BergstrandU1 (1370)30:43+18:3815:21
Anton ArvidssonInskolning (1036)completed
Thomas BergstrandH45 Kort (1390)mispunched
Lovis BergstrandD11 (567)mispunched
Lisa WallanderD10 (800)did not start
Magnus ArvidssonH40 Kort (1099)did not start

Bredareds IF

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
39Joel PlumppuOpen 6 (532)1:21:21+36:4613:50
54Fredrik PlumppuOpen 9 (748)1:22:04+34:2711:16
222Marianne HanssonOpen 8 (1444)1:08:06+36:5615:05

Bredaryds SOK

50 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Axel ElmbladH13 (749)28:307:01
2Rasmus LeoOpen 12 (185)1:13:24+0:547:18
2Micael ElmbladH50 Motion (233)45:35+1:279:11
3Mimmi DahlbergD18 Elit 2 (180)59:38+4:4410:49
3Anton GunnarssonH13 (749)28:55+0:257:07
4Klara ElmbladD18 Elit 2 (180)1:00:07+5:1310:54
5Filip TrofastH16 (850)39:53+1:027:05
6Peter ThelinOpen 9 (748)59:44+12:078:12
9Per SigvardsonH45 Kort (1390)39:04+3:027:51
11Sanna SigvardsonU2 (1094)19:26+2:137:50
11Emil AuseliusH15 (748)44:33+5:128:15
12Hanna DahlbergChallenge D 5 (211)55:30+14:1710:47
14Anneli SigvardsonChallenge D 5 (211)57:17+16:0411:08
14Carina SvenssonD45 (744)41:21+5:119:11
15Maria AnderssonD55 Kort (290)47:31+10:4615:53
16Arne AnderssonH60 Kort (465)47:24+7:1911:56
18Tuva NylundD11 (567)25:11+3:588:37
24Håkan AuseliusH45 Motion (298)1:07:01+26:5713:37
25Amanda HanssonD21 (742)1:06:40+7:519:40
26Kristin SchybergOpen 7 (1596)31:03+10:4610:23
27Daniel JohanssonOpen 12 (185)2:05:03+52:3312:27
28Moa HanssonD18 Elit (557)54:46+6:559:04
30Emma AuseliusD17-20 Kort (186)1:51:22+1:00:2025:18
31Ellen SigvardsonD13 (696)41:37+12:2111:22
32Henrik AnderssonH21 Kort (1049)59:00+13:037:52
33Mats NylundH50 (1174)52:34+10:198:40
37Linnea SkalbergD14 (641)41:59+12:3810:42
37Fredrik JohanssonH21 (889)1:14:01+14:157:50
40Mattias GunnarssonH40 (638)1:02:39+14:448:21
41Amelia SkalbergD18 Elit (557)56:35+8:449:22
46Jennie JohanssonD21 Kort (619)1:03:50+21:4412:50
65Christer JanssonOpen 5 (2110)36:52+12:5210:32
66Linnéa AnderssonD20 Elit (466)1:10:29+19:4910:25
68Erén Lång AlbinssonOpen 7 (1596)36:28+16:1112:11
70Thomas AlbinssonOpen 8 (1444)46:23+15:1310:17
74Hedvig SeverinssonD14 (641)48:56+19:3512:28
80Mikael HanssonH50 (1174)1:00:57+18:4210:03
86Elsa AnderssonD18 Elit (557)1:04:01+16:1010:35
90Fredrik ErikssonH21 Kort (1049)1:16:55+30:5810:16
91Lisa ElmbladD20 Elit (466)1:28:16+37:3613:03
98Henric JohnssonH21 Kort (1049)1:18:43+32:4610:30
103Per HultH21 Kort (1049)1:19:30+33:3310:36
117Hugo AuseliusH12 (772)34:33+18:3011:00
149Ina SkalbergOpen 8 (1444)53:53+22:4311:56
166Mats JohanssonOpen 8 (1444)57:16+26:0612:41
175Maria AuseliusD40 Kort (909)1:21:50+48:2420:33
182Bernt KarlssonH50 Kort (970)1:20:11+46:4517:39
186Magnus TrofastH45 (1091)1:28:29+44:3812:31
281Kristina KarlssonOpen 5 (2110)54:04+30:0415:26
David JohanssonH16 (850)mispunched
Håkan SvenssonH50 (1174)did not start

Bridgnorth O.C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
105Patrick PayH75 (521)2:20:13+1:42:3540:59

Brinkens IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
57Truls BengtssonOpen 1 (561)35:12+18:5114:11

Bromma-Vällingby SOK

22 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Tage SandbergH70 Kort (532)29:379:56
2Gunvor SandbergD65 Kort (313)43:00+1:0214:14
16Leif JehanderH70 Motion (220)59:19+15:2417:11
21Monica SandgrenD45 Motion (502)58:13+17:1716:52
30Åsa DamneOpen 4 (718)45:55+11:359:18
37Thomas DanielssonH45 Motion (298)1:13:17+33:1314:53
37Lena BjessmoD45 (744)48:17+12:0710:43
46Anders StenbackH65 Kort (570)45:35+9:3613:08
51Ola CarlénH40 Kort (1099)53:30+12:238:55
55Elin BjessmoD14 (641)45:18+15:5711:33
64Sara Danielson DamneU2 (1094)24:32+7:199:53
87Simon SandgrenH45 (1091)1:04:42+20:519:09
89Signe Danielson DamneU2 (1094)26:54+9:4110:50
109Rasmus CarlénH11 (688)37:59+20:4312:37
112Sofia DamneD15 (646)1:26:06+50:5819:18
134Olle JanrikH50 Kort (970)58:10+24:4412:48
137Lotten CarlénU1 (1370)22:23+10:1811:11
177Tova SandgrenU2 (1094)38:13+21:0015:24
187Göran ModinH50 (1174)1:21:56+39:4113:31
387Eva JanrikOpen 5 (2110)1:30:09+1:06:0925:45
Karin ModinD15 (646)mispunched
Viktor JanrikH18 Elit 2 (490)mispunched

BROS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
50Francois MartinezH55 (674)59:33+16:3210:55

Brunflo IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
8Jonathan HaraldssonChallenge H 5 (174)42:02+3:078:10

BSU OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
95Aliaksei ShvantsH21 (889)1:25:34+25:489:03
122Hanna BaushevichD21 (742)1:44:03+45:1415:06

BSV Halle-Ammendorf

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
34Darja NedoborovskyD14 Kort (220)50:40+25:2817:07
61Daniel NedoborovskyU2 (1094)24:07+6:549:43
192Andre NedoborovskyH45 (1091)1:34:39+50:4813:24

Budapest

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
69Dorka HajnalD15 (646)58:31+23:2313:07
95Vilmos WeilerH18 (520)1:27:41+43:1814:42
115Vince WeilerH16 (850)1:06:33+27:4211:49
132Ágnes TóthD45 (744)1:22:35+46:2518:21
160Fruzsina BiróD40 Kort (909)1:12:40+39:1418:15
168Aletta BiróD40 Kort (909)1:16:08+42:4219:07
201Zsolt WeilerH50 (1174)1:28:11+45:5614:33
Fruzsina BiróPre-Elit (320)completed
Virág WeilerD20 (410)mispunched

Builder

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
9Evgeniya KaslovaD65 (270)47:04+10:4413:53
28Raisa IgnatenkoD65 (270)57:37+21:1716:59
40Sergey GlebovH60 (688)56:46+15:1111:26
63Petr KaslovH65 (687)1:04:45+20:0314:11

Bullecourt Boulder Bounders Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
263Liz BourneOpen 8 (1444)1:39:02+1:07:5221:57

Bul-Tromsø IL

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Gjermund UrsetH45 (1091)45:47+1:566:29
20Ida UrsetD16 Kort (129)1:12:55+39:2920:28
21Anne UrsetD40 Kort (909)41:05+7:3910:19
45Ted-Andre BernhardsenH45 Motion (298)1:16:08+36:0415:28
49Vegard Vaeng BernhardsenH18 (520)1:02:22+17:5910:27
55Mia UrsetU2 (1094)23:42+6:299:33
61Hans UrsetH12 (772)25:26+9:238:05
62Tora IndregardD15 (646)57:08+22:0012:48
103Børge HarveyH45 (1091)1:08:03+24:129:38
134Håvard Vaeng BernhardsenH15 (748)1:43:37+1:04:1619:11
142Astrid Vaeng BernhardsenU2 (1094)32:09+14:5612:57
161Eline Vaeng BernhardsenU2 (1094)33:54+16:4113:40

Burseryds IF

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
33Jan-Olof SvenssonH55 Kort (500)52:07+16:5111:41
47Johanna WillstrandD21 Kort (619)1:04:06+22:0012:53
53Emmelie JohanssonOpen 4 (718)51:58+17:3810:32
122Sebastian SanellOpen 8 (1444)51:10+20:0011:20

Bussola OK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
33Csenge GerberD18 Elit 2 (180)1:34:57+40:0317:13
60Anina BrunnerD21 Elit (362)1:36:50+28:429:51
102Csaba GerberH18 Elit (582)1:08:25+21:108:55

Byåsen IL

22 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Ragnhild EideD16 (684)37:428:20
3Ingeborg EideD18 Elit (557)48:12+0:217:58
4Even Svegård ByeH16 Kort (133)39:07+6:4010:01
10Rine HanssenD50 (573)42:47+5:3110:35
14Emma ArnesenD18 Elit (557)52:12+4:218:38
16Lene Berg HanssenD15 (646)42:46+7:389:35
19Ingvild Ytterhus UtengenD18 (289)58:36+11:1712:00
31Knut HagenH50 Kort (970)41:37+8:119:10
35Gøril EideD40 (349)1:03:39+23:2413:10
39Brage JørumH18 Elit 2 (490)1:03:17+11:449:00
42Otto Richard EideH45 (1091)57:53+14:028:11
43Hedda Hoff HagenD14 (641)43:08+13:4711:00
49Nina-Beate LiabakkD50 (573)55:06+17:5013:38
52Preben AntonsenH18 (520)1:03:33+19:1010:39
67Einar EideH13 (749)45:08+16:3811:06
68Marte Hoff HagenD20 Elit (466)1:11:23+20:4310:33
69Øyvind WiggenH20 Elit (540)1:26:00+21:088:29
76Mari HoffD45 Motion (502)1:21:10+40:1423:31
76Petter Liabakk EriksenH14 (754)42:50+18:1710:40
124Erling ByeH50 Kort (970)56:25+22:5912:25
136Harald StorrønningH45 (1091)1:13:39+29:4810:25
Helge EriksenH55 (674)mispunched
Øystein WiggenH45 (1091)did not start
Emilie Liabakk EriksenD18 (289)did not start

C.d.p.o

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Josep MorlaH21 Elit 2 (473)did not start

C.O. Aget Lugano

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
24Luca NembriniH20 (272)1:17:36+19:2511:14
27Arianna ArpagausD18 (289)1:02:30+15:1112:48
41Lidia NembriniD60 Kort (324)1:00:32+22:3319:58
87Nina NembriniD21 Kort (619)1:18:17+36:1115:45
88Anna Bisceglia-SarinelliD50 Kort (561)1:02:51+29:0920:36
102Antonio BiscegliaH55 Kort (500)1:57:19+1:22:0326:18

C.S. ORIENTER TARGU MURES

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
85Ioan Sorin BotosH50 Kort (970)50:26+17:0011:06

CA Rosé

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
17Sarawut AtsattruH20 Elit 2 (89)1:42:10+33:0011:27
51Quentin MertenatH20 Elit (540)1:20:48+15:567:58
54Yannis GüdelH21 Elit 2 (473)1:42:28+19:188:20
58Christian ReneveyH21 (889)1:18:48+19:028:20
65Stephane ReneveyH21 (889)1:20:30+20:448:31
98Florian ChatagnyH21 (889)1:26:32+26:469:10
137Marion RisseD21 (742)1:59:41+1:00:5217:22
Godefroy SchragoH21 (889)mispunched
Florian BochudH21 (889)did not start

Calder Valley Orienteers

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
113Linda HaylesD50 (573)2:04:24+1:27:0830:47
126Neil CroasdellH65 (687)1:32:55+48:1320:22

Cambridge Sports Union

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
90Isabel BryantD18 Elit (557)1:04:39+16:4810:42

Cascade OC

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
49Richard BresemanH60 (688)58:45+17:1011:50
64Eileen BresemanD55 (418)1:09:26+28:1717:24

Central Coast

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
44Robyn PallasD60 (252)1:20:28+50:1923:31
125Colin PriceH60 (688)1:26:52+45:1717:30

Centrum OK

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
12Kristian RödinH35 Motion (69)1:39:17+39:1416:46
15Emma JohnssonChallenge D 5 (211)57:32+16:1911:11
15Fredrik WallinH35 (257)1:02:38+9:287:56
22Moa KjellstrandD21 (742)1:05:31+6:429:30
23Lars NybomOpen 6 (532)1:15:04+30:2912:45
36Elina JohnssonD21 (742)1:10:17+11:2810:12
42Sverker LenasH40 (638)1:03:48+15:538:31
46Linnea BörjarsD21 (742)1:13:30+14:4110:40
48Henrik HellborgH35 (257)1:58:55+1:05:4515:04
61Jerk RönnolsH21 (889)1:19:25+19:398:24
65Karin FägerlindD21 (742)1:17:28+18:3911:14
73Martin KarlssonH21 Kort (1049)1:12:38+26:419:41
76Lars JakobssonH21 Elit 2 (473)1:58:10+35:009:36
84Henny SamuelssonD21 Kort (619)1:17:35+35:2915:36
96Kristoffer EdshageH21 (889)1:25:46+26:009:05
146Cristina MagnussonOpen 8 (1444)53:47+22:3711:55
Karl-Johan BernhardH35 Kort (413)did not start

CHIBA OLK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
99Tatsuo IshiiH60 (688)1:16:18+34:4315:22

Chicago Area Orienteering Club

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
109Charlie ShahbazianH60 (688)1:18:58+37:2315:55
111Rich GaylordH70 (594)1:27:59+49:3022:23

china

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
119Rui ChiOpen 4 (718)3:23:29+2:49:0941:16

china deer orienteering club

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
27Piaopiao LiD12 Kort (142)1:14:30+54:1029:19
28Ming TangH14 Kort (157)54:24+32:4418:11
32Xinming NaD14 Kort (220)44:51+19:3915:09
89Baichuan HuangOpen 4 (718)1:09:15+34:5514:02
92Zhongyuan ZhangOpen 1 (561)1:50:28+1:34:0744:32
112Jincheng LiH11 (688)38:50+21:3412:54
113Mingyu RuiOpen 4 (718)1:49:36+1:15:1622:13
201Yi SunH21 Kort (1049)2:23:12+1:37:1519:07

CLAC

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
48Maria Sao JoaoD60 (252)1:27:28+57:1925:34
124Antonio MatiasH55 (674)1:38:28+55:2718:04

Cleveland Orienteering Klub

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
55Alastair MackenzieH55 (674)1:00:51+17:5011:09
57Alice RigbyD18 Elit (557)59:26+11:359:50
74Sophie MiocevichD20 (410)1:49:46+57:0519:53
95Aidan RigbyH18 Elit (582)1:04:43+17:288:26
129Carolyn RigbyD45 (744)1:20:55+44:4517:58
273Richard RigbyH45 Kort (1390)1:49:33+1:13:3122:02

Club d Orientation Lausanne-Jorat

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
106Najla NaceurD50 Kort (561)1:21:41+47:5926:46
178Ibrahim NaceurH50 Kort (970)1:18:09+44:4317:12

Club Orientació Catalunya

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
12Quim LlobetH18 (520)51:52+7:298:42
47Dídac San José RomeuH18 (520)1:01:56+17:3310:23
69Enric Prats BacarditH18 (520)1:09:03+24:4011:35
79Arnau Requena FernandezH18 (520)1:13:46+29:2312:22

Club Rennais de Course dorientation

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Miti LE CAmD20 Elit 2 (5)1:36:1716:10
38Tom LE CAmH14 (754)35:48+11:158:55
45Yannick BeauvirH45 (1091)58:07+14:168:13
68Maëlle BeauvirD18 Elit (557)1:01:15+13:2410:08
115Raphael LE CAmH45 (1091)1:10:27+26:369:58
127Muriel LE CAmD45 (744)1:17:44+41:3417:16
152Laurence BeauvirD45 Kort (805)1:17:53+49:1922:22

Clube de Orientação de Divinópolis - Codiv

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Ana Maria de Oliveira CintraD55 (418)did not start

CO Liège

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
37Tristan BloemenH21 Elit 2 (473)1:35:51+12:417:47
40Vandermeulen BernadetteD60 (252)1:13:33+43:2421:30
58Martine TaffeirenD40 (349)1:27:56+47:4118:12
90Stéphane WatheletH18 Elit 2 (490)1:21:55+30:2211:39
91Vandermeulen BrunoH60 (688)1:12:06+30:3114:32
105Geneviève PissartD50 (573)1:35:38+58:2223:40
Luc CloostermansH50 (1174)did not start
Alain WatheletH50 (1174)did not start

COC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASIL

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Ademir Júlio de BastosH45 (1091)did not start
Plinio NascimentoH50 (1174)did not start
Nilson GongraH50 (1174)did not start
Jaime DemarchiH55 (674)did not start

Codan Extremadura

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
60Remigio Rodriguez EnriqueH35 Kort (413)1:30:34+41:2113:57

COGA - Clube de Orientação Gralha Azul

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
56Gilson SchropferH40 (638)1:07:48+19:539:03
85Gilmar StefflerH40 Kort (1099)1:00:29+19:2210:04
135Rogerio Antonio PereiraH40 Kort (1099)1:11:14+30:0711:52
151Cesar De ContiH40 Kort (1099)1:14:14+33:0712:22
271Gelson Luis TogniH45 Kort (1390)1:39:50+1:03:4820:05
Felipe Siqueira PereiraH17-20 Kort (146)mispunched

COL Etrechy

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Pierre ErblandH16 (850)41:01+2:107:17
9Loann PeureyH18 (520)50:20+5:578:26
29Julie RoulleauxD20 (410)1:10:50+18:0912:49
38Thibault ErblandH18 (520)59:34+15:119:59
44Florence BestelD40 (349)1:15:59+35:4415:43
47Christine ErblandD40 (349)1:18:29+38:1416:14
65Sandra BestelD20 (410)1:32:13+39:3216:42
65Arnault BestelH16 (850)52:09+13:189:15
72Sylvie BouchéD55 (418)1:17:12+36:0319:20
82Isabelle Touzain RoulleauxD50 (573)1:07:07+29:5116:36
136Thomas ErblandH16 (850)1:13:54+35:0313:07
191Emmanuel ErblandH40 Kort (1099)1:36:50+55:4316:08
197Alain RoulleauxH50 (1174)1:26:30+44:1514:16
Thierry BestelH40 (638)mispunched

COM

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
49Ithuralde KarinOpen 7 (1596)34:34+14:1711:33
134Ithuralde FeliciaU1 (1370)22:16+10:1111:08

COMA Club de Orientación de Málaga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
131Javier Ruiz de la Herrán PidalH21 (889)1:39:15+39:2910:30

COMIB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
95Jose Mauricio LopesH40 (638)1:22:50+34:5511:03

COMIPA

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Glauco RibasH35 (257)did not start

COMM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
90Antoine JacquelineOpen 1 (561)1:06:17+49:5626:43

coolfr

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
109Fanny GüdelD18 Elit (557)1:15:51+28:0012:33

CopenhagenO

43 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
5Nicoline Friberg KlysnerD21 Elit 2 (45)1:32:57+13:0810:56
8Charlotte ThraneD50 (573)41:08+3:5210:10
17Agnes KrachtD16 (684)43:09+5:279:32
18Ida ØbroD16 (684)43:14+5:329:33
19Rasmus ØdumH50 (1174)49:32+7:178:10
22Søren Thrane ØdumH14 (754)32:01+7:287:59
25Astrid MaagD18 Elit (557)54:33+6:429:01
31Helge TillingsøeOpen 9 (748)1:13:54+26:1710:09
34Lasse Falck WeberH15 (748)50:53+11:329:25
35Asker ÖhlenschlägerH20 (272)1:28:34+30:2312:50
45Carl Emil Schøier KovstedH18 Elit (582)56:08+8:537:19
46Jakob Schøier KovstedH15 (748)52:53+13:329:47
46Sara BrinchD15 (646)53:45+18:3712:03
48Marie Erskov KroghD16 (684)48:37+10:5510:45
52Oscar David Broman JensenH12 (772)24:48+8:457:53
53Sidse TillingsøeD15 (646)55:07+19:5912:21
53Tim Falck WeberH50 (1174)56:57+14:429:23
59Jesper David JensenH40 (638)1:08:22+20:279:07
69Toke TillingsøeH12 (772)25:55+9:528:15
75Malthe GaarsdalH20 Elit (540)1:27:12+22:208:36
76Agnes JonssonD18 Elit (557)1:02:25+14:3410:20
79Amalie TripaxD20 Elit (466)1:16:49+26:0911:21
84Aske JepsenH20 Elit (540)1:29:24+24:328:49
87Peter HansenH18 (520)1:16:07+31:4412:46
87Maja L. BrinchD20 Elit (466)1:21:59+31:1912:07
88Andreas Duc JørgensenH18 (520)1:18:34+34:1113:10
92Mikkel EbbensgaardH18 (520)1:23:03+38:4013:56
95Mikkel Kaae-NielsenH20 Elit (540)1:48:22+43:3010:41
98Emil Olander LorenzH16 (850)59:17+20:2610:31
98Preben BrinchH40 (638)1:26:20+38:2511:31
101Julius MolsenH18 Elit (582)1:08:17+21:028:54
103Rune ØstergaardH18 Elit (582)1:08:41+21:268:57
105Rasmus Damgaard NielsenH18 Elit (582)1:11:41+24:269:20
106Johan Lindbjerg SkovbækH18 Elit (582)1:12:15+25:009:25
108Asger Skytte KirkegaardH18 Elit (582)1:13:20+26:059:33
121Amalie SeverinsenD16 (684)1:14:16+36:3416:25
150Jens KovstedH45 (1091)1:18:24+34:3311:06
184Marianne KirkegaardOpen 8 (1444)1:00:57+29:4713:30
Astrid KirkegaardD16 (684)mispunched
Bertram Kopp StannumH20 Elit (540)mispunched
Cecilie KlysnerD21 Elit (362)mispunched
Magnus MaagH20 Elit (540)mispunched
Magne TillingsøeU2 (1094)mispunched
Anders Huus PedersenH16 (850)did not start

CorkO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Niamh CorbettD20 (410)59:46+7:0510:49

CORM - RIOMAFRENSE

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Almir de OliveiraH55 (674)did not start

Corrèze CO

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Dupuy FrancisH40 (638)did not start
Dupuy VioletteD10 (800)did not start
Dupuy CélestinH10 (896)did not start
Dupuy Rose-LouD13 (696)did not start
Noble SandrineD35 (137)did not start

COTS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
82Lucille GirardD20 Elit (466)1:17:47+27:0711:30

Counties Manukau

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Ross BrighouseH70 (594)40:23+1:5410:16

CS Pertuis

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
41Jens KastenssonOpen 9 (748)1:16:01+28:2410:26
235Lotta KastenssonOpen 8 (1444)1:10:54+39:4415:43

CSIPA SE

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
53Janos SzucsU2 (1094)23:34+6:219:30
88Mate SzucsOpen 5 (2110)38:53+14:5311:06

CSLG Melun

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
10Ilian VannierH10 (896)15:19+2:106:22
16Valerie VannierD35 (137)1:06:45+15:4611:06
36Emie VannierD13 (696)42:03+12:4711:29
48Toussaint PerrineD14 (641)43:46+14:2511:09
49Toussaint StephaneH45 (1091)58:40+14:498:18
85Toussaint TomH16 (850)56:41+17:5010:04

Dalaportens OL

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
18Linda StinessenD35 Kort (370)51:17+13:3711:31
73Saga MattssonD11 (567)38:37+17:2413:13
99Per StinessenOpen 5 (2110)39:44+15:4411:21
Isak StinessenInskolning (1036)completed

Dallas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
303Joakim NordellOpen 5 (2110)56:32+32:3216:09

Dalsjfors GoIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Gran ArontzonPre-C (23)0:22+0:220:07

Dalsjöfors GoIF

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Andreas LidénOpen 4 (718)36:21+2:017:22
10Göran ArontzonPre-B (116)0:22+0:22
10Per-Eric ErikssonH60 Motion (156)53:21+11:1613:32
21Erland OlssonH80 (204)1:03:23+25:5821:03
25Daniel OlssonH40 (638)57:27+9:327:40
154Benjamin ErikssonH21 Kort (1049)1:33:25+47:2812:28

Dandenong Ranges Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
40Simon RouseH35 (257)1:32:42+39:3211:44

DANMARK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
50Sif ThiemeOpen 4 (718)51:08+16:4810:22
94Leif PedersenOpen 9 (748)2:05:57+1:18:2017:18

Dauphine Orientation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
176Eric WatheletH50 (1174)1:19:34+37:1913:07

Degerfors OK

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Mats JohanssonH90 (10)1:15:02+28:2837:53
10Larseric LarssonH65 Kort (570)38:49+2:5011:11
13Gustav LjungbergU2 (1094)19:55+2:428:01
19Hans BlomqvistH60 Motion (156)1:01:53+19:4815:42
20Marcus NylénH16 Kort (133)58:55+26:2815:06
28Erik GustafssonU1 (1370)16:00+3:558:00
30Lars BroströmH60 Motion (156)1:30:50+48:4523:03
31Robin SvennbergH18 (520)58:34+14:119:49
35Rebecka NylénOpen 2 (292)1:11:35+39:2218:10
36Amanda NylénOpen 2 (292)1:11:38+39:2518:10
37Urban LjungbergH40 Kort (1099)51:47+10:408:37
38Carl LjungbergH11 (688)25:08+7:528:20
42Patrik NylénOpen 5 (2110)35:11+11:1110:03
55Jessica BlomqvistD35 Kort (370)1:06:34+28:5414:57
84Maria LarssonD40 Kort (909)52:04+18:3813:04
84Kristina TinglöfD50 Kort (561)1:00:52+27:1019:57
87Lars JacobssonH50 Kort (970)50:30+17:0411:07
96Anna-Lena JacobssonD45 Kort (805)54:37+26:0315:41
112Johan LövgrenH21 Kort (1049)1:22:27+36:3011:00
165Annika LjungbergD40 Kort (909)1:15:32+42:0618:58
241Tomas SvennbergH45 Kort (1390)1:17:58+41:5615:41
272Jonas LarssonOpen 5 (2110)53:07+29:0715:10
286Annelie BlomqvistOpen 7 (1596)1:27:49+1:07:3229:22
Filip JacobssonH18 Elit (582)did not start

DFOK

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
50Julie CollinsD55 Kort (290)1:14:45+38:0024:59
68Miranda LeafD20 (410)1:36:50+44:0917:32
101Mark CollinsH55 (674)1:16:33+33:3214:02
123Steve BrockbankH65 (687)1:31:29+46:4720:03
146Rachel CollinsD21 (742)2:30:49+1:32:0021:53

DJK Adler 07 Bottrop

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
71Ulrich Frank RüdelOpen 4 (718)58:24+24:0411:50

Domnarvets GOIF

21 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Sara HelanderD21 Kort (619)42:068:28
2Elsa AnderssonChallenge D 10 (65)1:19:08+7:118:09
4Karolina HøjsgaardD40 (349)42:53+2:388:52
19Lisbeth HörnellD60 (252)52:18+22:0915:17
19Stina NordahlD45 Kort (805)37:51+9:1710:52
26Maria HjorthD40 Motion (523)56:30+11:509:40
27Thomas HøjsgaardH45 (1091)53:39+9:487:35
31Sven-Erik WidinH70 Kort (532)42:07+12:3014:07
38Magnus HjorthH45 Kort (1390)45:53+9:519:13
38Ida KihlénOpen 6 (532)1:20:14+35:3913:38
48Fredrik PerssonH20 Elit (540)1:20:29+15:377:56
53Lars NordvallOpen 9 (748)1:21:10+33:3311:08
57Stefan JonssonH45 (1091)59:47+15:568:28
76Erik HøjsgaardU1 (1370)18:14+6:099:07
99Agnes JonssonD14 (641)57:33+28:1214:40
106Gustav GraasH14 (754)54:47+30:1413:39
119Oskar JonssonH13 (749)1:06:37+38:0716:24
128Per NordahlH45 Kort (1390)56:49+20:4711:25
129Johan B NordahlH15 (748)1:34:33+55:1217:30
187Sofia PerssonOpen 5 (2110)46:22+22:2213:14
Erik NordahlInskolning (1036)completed
Alma AnderssonChallenge D 5 (211)did not start
Moa HjorthD14 (641)did not start
Bengt SimonssonH65 Kort (570)did not start

DontGetLost Adventure Running

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
34Emma WaddingtonD18 (289)1:05:46+18:2713:28
41Jan Erik NaessH18 (520)1:00:21+15:5810:07
66Oivind NaessH45 Kort (1390)49:22+13:209:55

Dublin University Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
31Clíona McCulloughD20 (410)1:11:25+18:4412:56

Dusigne-OFamily

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
22Catherine ChalopinD60 Kort (324)54:42+16:4318:03
152Patrick DusigneH50 (1174)1:14:40+32:2512:19

DVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
118Graham JohnsonH60 (688)1:22:06+40:3116:33

DVOA

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
44Oriana RileyD14 Kort (220)1:15:07+49:5525:22
48Wyatt RileyH40 Kort (1099)53:21+12:148:53
61Vadim MasalkovH45 (1091)1:00:23+16:328:33
74Angelica RileyD45 (744)54:50+18:4012:11
78Gregory BalterH50 (1174)1:00:43+18:2810:01
112Anthony RileyH14 (754)56:50+32:1714:10
138Olga BaranovaD21 (742)2:01:31+1:02:4217:38

Ed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
43Alexander LännhultOpen 1 (561)30:32+14:1112:18

Eds SK

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Hanne JensenD55 Motion (243)37:02+5:2712:33
28Arvid GalborgenH60 Kort (465)50:04+9:5912:36
31Hans-Magnus GalborgenOpen 4 (718)45:58+11:389:19
59Maria ErikssonD18 Elit (557)59:32+11:419:51
70Samuel ErikssonH14 (754)41:42+17:0910:23
Ester GalborgenInskolning (1036)completed
Julia JohanssonInskolning (1036)did not start

Eidsvoll OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
10Geir Myhr ØienPre-Elit (320)0:17+0:170:01

Eiker OL

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
3Tord E. AndersenH21 Motion (233)57:01+3:428:10
9Ane P DyrkornD16 (684)40:22+2:408:55
13Thea P DyrkornD16 (684)41:34+3:529:11
29Hanna E. AndersenD18 (289)1:03:21+16:0212:58
36Aud KjemperudD60 (252)1:08:54+38:4520:08
48Inger Anita TollehaugD21 Kort (619)1:04:16+22:1012:55
54Rolf LundeH60 Kort (465)56:10+16:0514:08
83Hans Roar BakkenH65 (687)1:09:40+24:5815:16
94Leif Kåre BessebergH50 (1174)1:03:03+20:4810:24
98Thor Inge TollehaugH55 (674)1:15:33+32:3213:51
119Nina Jeanette TollehaugD21 (742)1:42:00+43:1114:48
393Ellen Sofie RuudOpen 5 (2110)1:44:29+1:20:2929:51
Torgeir E. AndersenOpen 9 (748)did not start

Ekaterinburg

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
13Stanislav YagupovH35 Motion (69)1:46:13+46:1017:56
23Natalia MarakhovskaiaD21 Motion (232)1:08:25+23:1015:41
58Stanislav SkorbH35 Kort (413)1:29:05+39:5213:43
169Sergey IvanovH45 Kort (1390)1:02:29+26:2712:34

Eksjö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
252Per HallendorffOpen 8 (1444)1:22:24+51:1418:16

Eksjö SOK

70 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Linnéa GolsäterD18 Elit (557)47:517:55
1Elisabeth HagelbergD35 Motion (190)41:1710:08
2Stefan DjurstedtOpen 7 (1596)22:43+2:267:35
3Peter SvahnH50 Motion (233)45:52+1:449:14
3Olof HedinH14 Kort (157)22:12+0:327:25
4Göran BerganderH80 Motion (43)1:12:44+30:1125:47
6Ella PerssonD12 Kort (142)26:32+6:1210:26
7Agnes DjurstedtD12 (696)22:39+3:217:11
8Rickard JakobssonOpen 7 (1596)27:54+7:379:19
8Susanna DjurstedtD45 Kort (805)35:00+6:2610:03
8Frida BerglundD35 Motion (190)48:00+6:4311:47
10Gabriella S BerganderD18 Elit (557)51:34+3:438:32
10Johan BerglundOpen 9 (748)1:01:02+13:258:23
11Fanny SundbladD16 (684)40:57+3:159:03
11Tilda HagelbergD12 Kort (142)30:16+9:5611:54
13Cecilia BerganderD21 Kort (619)50:29+8:2310:09
13Erik BerglundU1 (1370)14:34+2:297:17
16Lasse JanssonH35 (257)1:03:43+10:338:04
16Lucas SundbladH18 Elit (582)51:30+4:156:42
16Arne KlintbergH55 Kort (500)48:01+12:4510:45
20Ingemar HedinH50 Motion (233)1:02:09+18:0112:31
21Hugo DjurstedtH14 (754)31:55+7:227:57
23Oskar LindH18 Elit (582)52:42+5:276:52
25Amanda Falck WeberD20 Elit (466)1:01:25+10:459:05
26Hanna EDVARDSSOND35 Motion (190)1:10:31+29:1417:19
27Hans PansellH60 Motion (156)1:18:22+36:1719:53
27Lisa HolerD21 Elit (362)1:22:23+14:158:22
27Monica HenrikssonD55 (418)53:28+12:1913:24
32Carina BerganderD45 Kort (805)41:18+12:4411:52
33Linnéa EdvardssonU2 (1094)22:12+4:598:57
34Mattis PerssonH14 (754)35:19+10:468:48
34Nils WärnsbergH18 Elit 2 (490)1:02:11+10:388:50
35Christer FolkessonH60 (688)54:42+13:0711:01
35Marie GolsäterD50 Motion (217)1:21:17+44:1723:29
36Michael SiemmeisterH21 Elit 2 (473)1:34:57+11:477:43
38Wilma BerganderD14 (641)42:15+12:5410:46
38Josefine KlintbergD21 Elit (362)1:25:26+17:188:41
45Sanna FastD18 Elit (557)56:52+9:019:24
47Alva HagelbergU1 (1370)16:59+4:548:29
47Lars HagelbergH45 Motion (298)1:19:33+39:2916:10
51Simon NilssonH21 Kort (1049)1:07:22+21:258:59
52Philip EdvardssonH18 Elit 2 (490)1:05:43+14:109:20
58Klara HöglundD14 (641)45:53+16:3211:42
61Hugo JakobssonH14 (754)40:01+15:289:58
63Simon SvahnH14 (754)40:05+15:329:59
63Rafael DobnikH18 Elit (582)58:41+11:267:39
66Lars NordgrenH45 (1091)1:01:17+17:268:40
73Åsa PerssonOpen 4 (718)1:00:06+25:4612:11
77Christer FyhrOpen 6 (532)2:06:24+1:21:4921:29
80Timo SuterH18 Elit (582)1:01:00+13:457:57
80Anders EdvardssonH40 (638)1:15:54+27:5910:08
81Anette OlssonD45 Motion (502)1:24:41+43:4524:32
96Axel RydgårdH18 (520)1:31:05+46:4215:16
103Agnes AdolfssonD21 (742)1:33:07+34:1813:30
105Simon OlivestamOpen 5 (2110)40:04+16:0411:26
108Ida EdvardssonD13 (696)1:07:04+37:4818:19
110Oskar SvahnH15 (748)1:16:41+37:2014:12
118Carl HedinH14 (754)1:02:36+38:0315:36
122Maja BerglundU1 (1370)21:17+9:1210:38
122Elin RydgårdD15 (646)1:52:44+1:17:3625:16
148Pelle JakobssonU1 (1370)23:01+10:5611:30
155Tove JakobssonU1 (1370)23:23+11:1811:41
155Vilmer HagelbergU1 (1370)23:23+11:1811:41
199Måns PerssonU1 (1370)27:25+15:2013:42
213Pelle HöglundOpen 7 (1596)53:02+32:4517:44
214Göran NilssonOpen 7 (1596)53:22+33:0517:50
227Ingela KlintbergOpen 5 (2110)48:40+24:4013:54
232Agnes HöglundU1 (1370)34:00+21:5517:00
252Jenny JakobssonOpen 5 (2110)51:00+27:0014:34
357Berit NilssonOpen 5 (2110)1:08:27+44:2719:33
Andreas BerganderH21 Elit 2 (473)did not start
Anja ArbterD21 Elit 2 (45)did not start
Jonas Falck WeberH21 Elit 2 (473)did not start
Hanna ÖstenbergD20 Elit (466)did not start
Noah PansellH12 (772)did not start

Elinorspelen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
81David SkälegårdOpen 7 (1596)37:39+17:2212:35

Elverum OK

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
44Olav ØstbyeOpen 6 (532)1:24:09+39:3414:18
53Harald ØstbyeH55 (674)1:00:25+17:2411:05
71Even LindaasH15 (748)57:56+18:3510:43
91Mats LindaasH12 (772)29:16+13:139:19
150Tore LindaasH50 Kort (970)1:03:37+30:1114:00
184Gaute LindaasU2 (1094)38:50+21:3715:39
230Sondre ØstbyeOpen 5 (2110)49:03+25:0314:00

Emblem IL

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
23Lars Roger LundanesH55 (674)52:33+9:329:38
49Ingrid LundanesD18 Elit (557)57:45+9:549:33
71Marit S. LundanesD50 (573)1:03:03+25:4715:36
76Kristin LundanesD12 (696)33:06+13:4810:30
77Erlend Nilsen SandnesH18 Elit (582)1:00:24+13:097:52
81Geir NilsenOpen 10 (473)1:48:05+1:11:4026:41
110Kristian Nilsen SandnesH18 Elit (582)1:26:57+39:4211:20

Emmaboda Verda OK

32 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
5Gun-Britt FranssonD65 (270)42:20+6:0012:29
6Gabriel ElesOpen 7 (1596)26:24+6:078:49
12Karl-Johan GunnarssonH45 Motion (298)57:16+17:1211:38
14Anders AndreassonH65 Motion (167)55:13+21:1814:34
16Oskar NyquistH12 Kort (99)37:44+15:4114:54
17Kajsa NiemiD40 (349)52:38+12:2310:53
22Ellen KallerbäckD15 (646)44:18+9:109:55
29Kent EkdahlH70 Kort (532)41:22+11:4513:52
31Monica PåhlstorpD65 (270)59:02+22:4217:24
32Jörgen FranssonH65 Kort (570)43:36+7:3712:33
41Peter EkdahlH50 (1174)54:35+12:209:00
44Olle KallerbäckH12 (772)24:13+8:107:42
45Ronny HjalmarssonOpen 7 (1596)33:23+13:0611:09
61Nils NyquistU1 (1370)17:28+5:238:44
65Tilda GunnarssonD15 (646)58:01+22:5313:00
77Joel GunnarssonOpen 5 (2110)37:39+13:3910:45
83Oliver ErikssonH13 (749)50:19+21:4912:23
86Jan PåhlstorpH65 Kort (570)56:52+20:5316:23
87Stina PerssonOpen 9 (748)1:54:54+1:07:1715:46
110Nicklas KallerbäckH40 (638)1:35:41+47:4612:46
117Sofie EkdahlOpen 5 (2110)41:20+17:2011:48
124Isak ElesU1 (1370)21:34+9:2910:47
124Kajsa EkdahlD14 (641)1:18:41+49:2020:04
125Olof NyquistU1 (1370)21:40+9:3510:50
167Ludvig FranssonU2 (1094)34:51+17:3814:03
174Kerstin HjalmarssonOpen 5 (2110)45:29+21:2912:59
180Tekla GunnarssonU1 (1370)25:38+13:3312:49
181Elias TorstenssonOpen 7 (1596)48:28+28:1116:12
189Lovisa TorstenssonOpen 8 (1444)1:01:29+30:1913:37
208Patrik FranssonH50 (1174)1:31:24+49:0915:04
221Gustaf TorenstamH50 (1174)1:39:43+57:2816:27
231Peter ErikssonH45 Kort (1390)1:14:55+38:5315:04
Simon ErikssonH15 (748)did not start
Gustav FranssonU1 (1370)did not start

Enebybergs IF

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Kjell SjöbergH80 Motion (43)51:27+8:5418:14
5Märta WidenbrantD65 Motion (139)49:28+9:3816:59
8Ann SjöbergD75 (194)46:47+5:3416:21
19Doris LjungdellD65 Motion (139)1:05:13+25:2322:24
33Sölve WidenbrantH65 Motion (167)1:18:07+44:1220:36
46Kurt AnderssonH70 (594)53:28+14:5913:36
71Göran AnderssonH65 (687)1:07:19+22:3714:45
74Carl-Gunnar BoströmH65 Kort (570)52:03+16:0415:00
219Catarina BoströmOpen 8 (1444)1:07:52+36:4215:02

Epilän Esa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
48Sari MaijalaD50 (573)55:05+17:4913:38

EPOC

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
97Andy ThorpeH45 (1091)1:06:18+22:279:23
108Adam ThorpeH13 (749)59:41+31:1114:42

ES kanto C

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Kazuki TerashimaH50 (1174)did not start
Kenichiro TerashimaH11 (688)did not start
Kimie TerashimaD40 Kort (909)did not start

Eskilstuna OL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Inger OnsbringD60 (252)36:46+6:3710:45
100Ove LarssonH65 Kort (570)1:06:48+30:4919:15

Espoon Akilles

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
19Tuomas HakkarainenOpen 12 (185)1:34:23+21:539:24
87Ossi PorriH40 (638)1:19:17+31:2210:35
114Tarja TurkulainenD40 Kort (909)58:03+24:3714:35

Espoon Suunta

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Ella MahlamäkiD18 (289)47:199:41
2Tuukka PekkalaU2 (1094)17:20+0:076:59
6Siana SennD14 (641)35:02+5:418:56
7Aleksi SorsaH18 Elit (582)49:18+2:036:25
9Riitta KoponenPre-C (23)2:04+2:040:43
9Sini PekkalaD40 (349)45:41+5:269:27
10Leevi HalénH17-20 Kort (146)1:12:25+18:5712:49
11Henriette PlitD14 Kort (220)35:51+10:3912:06
26Elina Mäki-SimolaD60 Kort (324)55:51+17:5218:25
30Henrik PalménH45 Kort (1390)44:31+8:298:57
43Heidi PlitD18 Elit (557)56:44+8:539:23
56Emilia StåhlbergD18 Elit (557)59:15+11:249:48
59Henna PlitD40 Kort (909)48:14+14:4812:07
79Lari PernuH18 Elit (582)1:00:39+13:247:54
80Herkko PlitH45 (1091)1:03:49+19:589:02
84Pertti SimolaH60 Kort (465)1:19:16+39:1119:57Download route in GPX format
86Juha RauhalaH18 Elit (582)1:01:33+14:188:01
88Marjo KoistinenD45 Kort (805)51:00+22:2614:39
112Markus KaukonenH45 Kort (1390)55:11+19:0911:06
120Ella KaukonenD16 (684)1:14:14+36:3216:25
Miikka PekkalaInskolning (1036)completed
Alvar PalmenH18 Elit (582)mispunched
Elsi PöllänenD18 (289)mispunched

Essex Stragglers OS

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
112Nick PughH60 (688)1:19:08+37:3315:57
145Sebastian PughH21 (889)1:47:12+47:2611:21

EsSu

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
26Riitta KoponenPre-B (116)2:04+2:04
43Pentti KoponenPre-Elit (320)1:33+1:330:06

Eureka Orienteering Club

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
3Jenny BourneD60 (252)35:52+5:4310:29
16Geoff LawfordH60 (688)50:03+8:2810:05

Faaborg OK

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
8Inger AndersenD70 Motion (144)51:42+12:2518:31
33Sarah Kathrine Nissen PedersenD18 (289)1:05:13+17:5413:21
41Louise BøghOpen 1 (561)30:22+14:0112:14
41Karen Lise BøghD50 Motion (217)1:37:00+1:00:0028:02
47Laura BøghD20 (410)1:21:22+28:4114:44
86Hans LarsenH70 (594)1:10:48+32:1918:00
93Mogens BøghH60 (688)1:13:20+31:4514:47
105Aksel SkovlystH70 (594)1:20:18+41:4920:25
140Daniel Mathias Nissen PedersenH16 (850)1:16:36+37:4513:36
154Andreas MikkelsenH16 (850)1:37:25+58:3417:18
165Johnny RosenkjaerH40 Kort (1099)1:18:46+37:3913:07
188Kristoffer RosenkjaerH40 Kort (1099)1:30:08+49:0115:01
199Bent MikkelsenH40 Kort (1099)1:40:06+58:5916:41
Tove SkovlystD70 Motion (144)mispunched
Tove SkovlystD70 Motion (144)did not start

Fagerhults Ol

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Moa HolstenInskolning (1036)completed

Fagerhults Ol

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
45Ida HolstenOpen 1 (561)30:57+14:3612:28

Fagersta OK

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
15Gurli BackD70 Kort (205)51:10+14:1120:32
24Elof BackH80 (204)1:07:40+30:1522:28
25Maria BylundD40 (349)56:15+16:0011:38
84Carl-Erik BerglövH55 (674)1:08:42+25:4112:36
113Lars WisellH65 (687)1:25:58+41:1618:51
126Lovisa BylundD10 (800)32:02+18:0313:27
131Ludvig BylundH12 (772)39:39+23:3612:37
157Niklas OlssonH40 Kort (1099)1:16:03+34:5612:40
257Mats BackH45 Kort (1390)1:24:13+48:1116:56
Kajsa Eklund-BerglövU2 (1094)did not start

Falkenbergs OK

18 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
3Kjell-Ove ArvidssonH55 Kort (500)38:52+3:368:42
17Lennart BengtssonOpen 12 (185)1:31:00+18:309:03
31Marcus ÅhlénH35 Kort (413)1:08:18+19:0510:31
40Linnea BengtssonD14 (641)42:31+13:1010:50
51Matilda MartinssonD20 Elit (466)1:04:54+14:149:36
59Rune EliassonH65 Kort (570)47:31+11:3213:41
64Jonatan AnderssonH21 (889)1:20:08+20:228:29
68Ingvor JohanssonD55 (418)1:10:47+29:3817:44
69Sven-Åke BengtssonH40 Kort (1099)58:02+16:559:40
93Ingmar ErikssonH70 (594)1:13:28+34:5918:41
95Oliver WallinU1 (1370)19:16+7:119:38
104Stina WallinD40 Kort (909)55:37+22:1113:58
127Erik RexfeltH11 (688)46:01+28:4515:17
139Albert GustavssonOpen 8 (1444)53:16+22:0611:48
141Ludwig WallinU1 (1370)22:33+10:2811:16
176Julia RexfeltU1 (1370)25:13+13:0812:36
196Magnus WallinH40 Kort (1099)1:39:04+57:5716:30
239Sandra AnderssonOpen 7 (1596)58:03+37:4619:24
Daniel JohanssonH21 (889)did not start
Amanda MartinssonD21 (742)did not start
Jesper NelsénH21 (889)did not start

Falköpings AIK OK

54 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Ellen BlennowD14 (641)31:08+1:477:56
2Sara HagströmD20 Elit (466)51:55+1:157:40
6Simon WiklundChallenge H 10 (182)1:05:21+5:276:44
15Amanda BlennowD20 Elit (466)59:25+8:458:47
19Alfred PetterssonH14 (754)30:36+6:037:37
21Alva SonessonD14 (641)37:59+8:389:41
22Hanna AlsiöD11 (567)25:27+4:148:42
22Tilda WiklundChallenge D 5 (211)1:00:37+19:2411:47
23Jan WiklundChallenge H 10 (182)1:24:45+24:518:44
23Karin TorstenssonD45 Kort (805)38:32+9:5811:04
27Caroline HagströmD45 Kort (805)39:48+11:1411:26
28Elin HerrmannOpen Challenge 10 (221)3:07:32+2:30:4419:21
34Moa AlsiöD14 (641)41:14+11:5310:31
35Anders HermanssonOpen 10 (473)59:54+23:2914:47
36Elsa SonessonD12 (696)27:24+8:068:41
36Martin MagnerfeltH40 Motion (326)1:18:49+27:08
40Johanna HagströmD18 Elit (557)56:22+8:319:19
46Jonas HagströmH50 (1174)55:32+13:179:09
47Evelina PetersonD18 (289)1:26:14+38:5517:40
48Rolf GabrielssonH70 Kort (532)46:36+16:5915:38
50Alma VilhelmssonD14 (641)43:51+14:3011:11
52Albin AlsiöH16 (850)50:27+11:368:57
54Julius WiklundH10 (896)19:07+5:587:57
61Vera PetterssonD12 (696)31:08+11:509:53
61Mats PerssonOpen 10 (473)1:20:46+44:2119:56
66Åsa AlsiöD50 (573)1:01:41+24:2515:16
74Anki BlennowD45 Kort (805)48:58+20:2414:04
78Magnus BlennowH50 Kort (970)48:49+15:2310:45
84Kurt JohanssonOpen 7 (1596)37:57+17:4012:41
85Adam FredénH21 Kort (1049)1:15:28+29:3110:04
90Roger GunnarssonOpen 8 (1444)48:09+16:5910:40
91Adam SamuelssonU2 (1094)27:07+9:5410:56
92Tindra HjortD15 (646)1:09:30+34:2215:34
93Stig JohanssonOpen 8 (1444)48:19+17:0910:42
99Vilma BlennowD18 Elit (557)1:06:28+18:3711:00
105Jonas NiklassonH45 (1091)1:08:10+24:199:39
109Lukas MagnerfeltH13 (749)59:58+31:2814:46
115Isabella NiklassonD12 (696)44:40+25:2214:10
115Loah GerenmarkH11 (688)39:28+22:1213:06
121Johanna PetersonD15 (646)1:36:47+1:01:3921:42
126Tommy RoosH50 Kort (970)56:32+23:0612:27
144Helena SonessonOpen 5 (2110)43:07+19:0712:19
169Magnus NiklassonH45 (1091)1:23:01+39:1011:45
179Sören WilhelmssonH50 Kort (970)1:19:03+45:3717:24
180Daniel NiklassonH40 Kort (1099)1:24:39+43:3214:06
184Stefan KarlssonH50 Kort (970)1:22:04+48:3818:04
185Henrik PetterssonH45 (1091)1:28:11+44:2012:29
192Mikael PetersonH50 Kort (970)1:44:07+1:10:4122:55
201Håkan SonessonH40 Kort (1099)1:40:20+59:1316:43
212Bertil ÖhlundOpen 7 (1596)52:58+32:4117:42
240Jan SamuelssonOpen 8 (1444)1:13:19+42:0916:15
325Hanna SamuelssonOpen 5 (2110)1:00:45+36:4517:21
Gustav HagströmH21 (889)mispunched
Lisa GabrielssonD21 (742)mispunched
Simon MagnerfeltH10 (896)did not start
Elsa VilhelmssonD21 Kort (619)did not start
Mats JohnssonH45 Kort (1390)did not start
Kristina SvenningD55 Motion (243)did not start
Knut SvenningH55 Motion (146)did not start
Karin GabrielssonOpen 4 (718)did not start

Fältjägarnas IF

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
8Lars-Åke KarlssonH55 Motion (146)44:03+8:4111:10
14Agneta SamuelssonD50 Motion (217)55:41+18:4116:05
37Bernt ÅkerlundH65 (687)59:54+15:1213:08
45Seth PerssonH60 Kort (465)53:08+13:0313:23
95Roger KrohnH50 Kort (970)51:40+18:1411:22
182Anna KrohnOpen 5 (2110)45:56+21:5613:07

Fellingsbro GOIF

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
25Johnny ErixonH70 Motion (220)1:09:38+25:4320:11
29Mats HastadH60 Kort (465)50:42+10:3712:46
76Lena JellvertOpen 1 (561)46:58+30:3718:56
85Lars JellvertH75 (521)1:22:51+45:1324:13
88Gabriel ÖrtstamH10 (896)21:41+8:329:02
92Veronica GustavssonD45 Motion (502)1:39:10+58:1428:44
106Wilma WikströmU2 (1094)28:26+11:1311:27
142Åsa WikströmD45 Kort (805)1:10:32+41:5820:16
151Saga TammiU2 (1094)33:00+15:4713:18
164Wilma ForsbergU2 (1094)34:12+16:5913:47
201Tuva TammiU2 (1094)45:39+28:2618:24
Kajsa RymanU1 (1370)did not start

FIF Hillerød

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
15Anders Konring OlesenH21 Kort (1049)54:50+8:537:19

Filipstads OK

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
13Emma DahlgrenChallenge D 5 (211)57:04+15:5111:06
30Sven-Åke SvenssonH70 Motion (220)1:14:42+30:4721:39
36Malin LundinD21 Motion (232)1:25:45+40:3019:40
94Lennart DahlgrenH50 Kort (970)51:39+18:1311:22
204Markus SvenssonH21 Kort (1049)2:30:26+1:44:2920:05

Finspångs SOK

30 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
3Alice JohanssonD11 (567)22:28+1:157:41
3Anders JohanssonH40 Motion (326)55:41+4:00
5Edvin WaldfeltH14 Kort (157)24:51+3:118:18
14Simon LundinH21 Elit 2 (473)1:29:54+6:447:18
16Kenneth SvenssonOpen 8 (1444)38:11+7:018:27
23Thorsten SvenssonH15 (748)48:56+9:359:03
25Björn OhlssonH60 Kort (465)49:47+9:4212:32
25Berit MartinssonD60 Kort (324)55:36+17:3718:20
27Ingrid SvenssonD50 Kort (561)42:33+8:5113:57
30Holger WänströmU1 (1370)16:08+4:038:04
31Eva JonssonChallenge D 5 (211)1:06:37+25:2412:57
31Sara WänströmD12 (696)26:08+6:508:17
35Eva-Britt HultquistD60 Kort (324)58:27+20:2819:17
39Lena LindmanD45 Kort (805)42:45+14:1112:17
42Benny WiklundH45 Kort (1390)46:28+10:269:20
47Axel JohanssonOpen 6 (532)1:24:45+40:1014:24
49Claes MartinssonH65 Kort (570)45:45+9:4613:11
61Helena WaldfeltOpen 1 (561)36:25+20:0414:41
62Per LindmanH20 Elit (540)1:23:36+18:448:15
64Johan LindmanH16 (850)51:53+13:029:12
76Anneli WiklundD50 (573)1:03:57+26:4115:49
84Elin JohanssonD18 Elit (557)1:03:21+15:3010:29
86Bertil SenestadH65 (687)1:09:55+25:1315:19
86Johan WänströmH45 (1091)1:04:25+20:349:07
89Elmer WaldfeltH11 (688)33:08+15:5211:00
152Linda WänströmD40 Kort (909)1:07:22+33:5616:55
156Melker WaldfeltH10 (896)30:03+16:5412:31
172Jesper WaldfeltH40 Kort (1099)1:21:21+40:1413:33
Ella JohanssonInskolning (1036)completed
Alexander WiklundH18 Elit (582)mispunched
Olle LindmanH45 (1091)did not start

Fjrs AIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
8Kerstin DldehgPre-C (23)0:27+0:270:09

Fjärås AIK

27 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
9Inger LindholmD60 (252)42:56+12:4712:33
12Kerstin DäldehögPre-B (116)0:27+0:27
12Göran OlofssonH75 (521)43:14+5:3612:38
13Smilla StrömbäckD12 Kort (142)32:26+12:0612:46
20Wilma HagmanD12 Kort (142)40:32+20:1215:57
21Alice StrömbäckD14 Kort (220)39:44+14:3213:25
23Ulrika OdénD40 Motion (523)55:40+11:009:31
24Anna HagmanD45 Motion (502)59:03+18:0717:06
26John PerssonH14 Kort (157)43:22+21:4214:30
28Lennart NybergOpen 7 (1596)31:27+11:1010:31
29Bo MelinH60 Motion (156)1:27:32+45:2722:12
32Karl-Gustaf DäldehögPre-Elit (320)1:20+1:200:05
36Torbjörn HalvarssonH55 (674)56:01+13:0010:16
40Magnus HagmanH45 Motion (298)1:14:43+34:3915:11
41Mikael StrömbäckH40 Motion (326)1:22:33+30:52
42Adam OdénOpen 7 (1596)32:50+12:3310:58
52Marcus PerssonOpen 7 (1596)34:41+14:2411:35
71Jonna HalonenD18 Elit (557)1:01:37+13:4610:12
85Linda StrömbäckD40 Motion (523)1:27:05+42:2514:54
92Frida OdénD10 (800)25:29+11:3010:42
93Benny IvarssonH65 (687)1:11:36+26:5415:42
120Fabian OdénH12 (772)35:39+19:3611:21
134Elias PerssonH12 (772)40:36+24:3312:55
190Per-Johan PerssonH50 Kort (970)1:37:39+1:04:1321:30
217Jan VindevallOpen 7 (1596)53:57+33:4018:02
Mimmie StrömbäckInskolning (1036)completed
Anita AnderssonD70 Kort (205)mispunched

FK Åsen

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
13Erik BengtssonH35 Kort (413)56:57+7:448:46
17Marie SvenssonD21 Motion (232)1:02:48+17:3314:24
21Margareta HeldD65 Motion (139)1:07:12+27:2223:05
21Sandra NilssonOpen 4 (718)41:25+7:058:24
41Olivia SvenssonU1 (1370)16:40+4:358:20
122Maja StrandD14 (641)1:18:01+48:4019:54
125Fredrik PerssonOpen 8 (1444)51:17+20:0711:22
129Tommy HeldH65 (687)1:38:51+54:0921:40
213Roland StrandH45 (1091)2:07:10+1:23:1918:00

FK Boken

33 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Simon HardenH15 (748)40:23+1:027:28
6Frida PalmD35 Kort (370)43:30+5:509:46
12Kerstin AnderssonD55 Motion (243)43:48+12:1314:50
15Sofia PalmD13 (696)37:50+8:3410:20
15Marita PusaD70 Motion (144)57:19+18:0220:32
20Peter LarssonPre-A (231)2:10+2:100:12
23Rebecca HardenD13 (696)39:19+10:0310:44
23Eva Marie AnderssonD55 Motion (243)48:31+16:5616:26
29Peter LarssonPre-B (116)2:10+2:10
36Håkan PalmH40 (638)1:01:42+13:478:14
43Magnus LarsenH45 (1091)57:58+14:078:12
47Malin NygrenOpen 10 (473)1:08:41+32:1616:57
54Emmy PalmD11 (567)32:58+11:4511:17
55Eva WildmarkD55 (418)1:04:12+23:0316:05
55Inge PerssonH70 (594)56:08+17:3914:16
56Adrian HardenH45 Motion (298)1:25:57+45:5317:28
66Mikael WidénH35 Kort (413)1:38:57+49:4415:14
72Cecilia WidénD21 Kort (619)1:12:08+30:0214:30
80Maria NygrenD45 Motion (502)1:24:31+43:3524:29
88Marcus SvenssonH21 (889)1:24:07+24:218:54
96Erik JohanssonH12 (772)30:21+14:189:39
99Alice JohanssonU2 (1094)27:49+10:3611:12
103Dan JohanssonH45 Kort (1390)53:55+17:5310:50
104Jan-I NygrenH50 Kort (970)53:08+19:4211:42
112Sören AnderssonH50 Kort (970)54:42+21:1612:02
117Helena SvenssonD45 Kort (805)59:37+31:0317:07
139Catarina HardenD40 Kort (909)1:04:16+30:5016:08
157Leif-Åke AnderssonH50 Kort (970)1:05:55+32:2914:31
158Jonatan ÖsterbladH16 (850)1:51:28+1:12:3719:47
177Josefina BerglundD40 Kort (909)1:31:04+57:3822:52
180Krister ÖsterbladH50 Kort (970)1:19:52+46:2617:35
193Anders WesterlundH50 Kort (970)1:50:33+1:17:0724:21
201Klara PalmU1 (1370)27:38+15:3313:49

FK Finn

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
5Ove KroksmyrH80 Motion (43)1:22:42+40:0929:19
8Bernt-Ove CarlssonH65 Kort (570)38:34+2:3511:06
10Erik KindlundhOpen 10 (473)45:14+8:4911:10
12Frans SvenssonOpen 8 (1444)36:47+5:378:09
27Karin CarlssonD60 Motion (183)1:05:04+31:3122:35
37Anneli KarlssonD45 Kort (805)41:35+13:0111:56
39Göran SvenssonH70 (594)51:50+13:2113:11
39Julius KindlundhH18 (520)59:47+15:2410:01
44Lotten KindlundhD15 (646)52:29+17:2111:46
48Rolf HallbergH75 (521)59:38+22:0017:26
50Håkan KarlssonH45 Kort (1390)47:55+11:539:38
51Martin AnderssonOpen 9 (748)1:19:52+32:1510:58
72Caroline LagessonOpen 7 (1596)36:46+16:2912:17
84Fredrika KindlundhD12 (696)35:19+16:0111:12
107Carl SvenssonOpen 8 (1444)49:35+18:2510:59
142Albert SvenssonU1 (1370)22:37+10:3211:18
150Philip MartinssonH12 (772)51:05+35:0216:16
163Anton KarlssonH10 (896)33:12+20:0313:50
165Albin TagessonH10 (896)33:58+20:4914:09
187Christina JonssonOpen 5 (2110)46:22+22:2213:14
Oliver KarlssonInskolning (1036)completed
Alva SvenssonInskolning (1036)completed
Hugo MartinssonH10 (896)mispunched

FK Friskus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Martin JohanssonOpen 7 (1596)mispunched

FK Friskus-Varberg

40 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Bernice AntonssonD80 (45)39:5716:18
10Albin HjertströmH16 Kort (133)47:11+14:4412:05
14Sara JosarpD20 (410)1:04:40+11:5911:42
17Helena AnderssonOpen 9 (748)1:03:52+16:158:46
27Ingmar JohanssonPre-A (231)2:19+2:190:13
31Annika BechtelD40 Kort (909)43:18+9:5210:52
36Ingmar JohanssonPre-B (116)2:19+2:19
36Eva ErikssonD65 Kort (313)59:35+17:3719:43
40Carina AnderssonD45 (744)49:10+13:0010:55
42Olle JosarpH18 Elit (582)55:33+8:187:14
43Daniel GustafssonH21 (889)1:16:03+16:178:03
43Jimmy HäggH35 (257)1:35:50+42:4012:08
46Lova JohanssonU2 (1094)23:20+6:079:24
48Tim JohanssonH15 (748)53:28+14:079:54
48Alex JohanssonH12 (772)24:37+8:347:50
48Thomas JosarpH45 (1091)58:36+14:458:18
51Lars EkmanOpen 8 (1444)43:53+12:439:43
53Axel BechtelH12 (772)24:51+8:487:54
62Cecilia EricssonD40 Motion (523)1:12:17+27:3712:22
64Noah BechtelH14 (754)40:42+16:0910:08
73Elsa EricssonD14 (641)48:53+19:3212:28
74Ester EricssonD10 (800)23:20+9:219:48
79Lovisa EliassonU2 (1094)26:00+8:4710:29
83Lena EliassonD40 Motion (523)1:22:15+37:3514:05
83Gösta ErikssonH65 Kort (570)55:27+19:2815:58
87Malin JohanssonD40 Kort (909)52:58+19:3213:18
111Emy HjertströmU2 (1094)29:02+11:4911:42
113Alice CarlqvistU2 (1094)29:08+11:5511:44
114Pia HjertströmD45 Kort (805)59:06+30:3216:58
114Hanna CarlqvistD14 (641)1:06:44+37:2317:01
123David JohanssonH13 (749)1:10:06+41:3617:15
134Filip CarlqvistH11 (688)1:02:43+45:2720:50
134Emma EliassonD12 (696)55:36+36:1817:39
174Henrik BechtelH40 Kort (1099)1:22:32+41:2513:45
177David HellerströmOpen 8 (1444)59:14+28:0413:08
179Magnus EliassonH40 Kort (1099)1:24:15+43:0814:02
211Bengt JohanssonH45 Kort (1390)1:10:33+34:3114:11
220Fredrik CarlqvistH45 Kort (1390)1:12:33+36:3114:35
223Anders GustafssonH45 Kort (1390)1:12:55+36:5314:40
234Åsa JosarpOpen 8 (1444)1:10:42+39:3215:40
Johan HjertströmH50 Motion (233)did not start

FK Göingarna

22 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
13Wilmer SelinH10 (896)15:59+2:506:39
15Svante SelinH10 (896)16:14+3:056:45
16Hilda AxelssonD14 (641)37:14+7:539:29
16Anna PerssonD21 Elit (362)1:18:35+10:277:59
19Anders SelinH45 Kort (1390)41:35+5:338:22
20Tuva SelinD10 (800)18:48+4:497:53
20Camilla SelinD35 Kort (370)52:07+14:2711:42
23Kerstin PerssonD55 (418)52:52+11:4313:14
27Louise AxelssonD40 (349)57:54+17:3911:59
31Alice OlvegårdD11 (567)27:05+5:529:16
34Robin LarssonH20 (272)1:28:15+30:0412:47
42Fritjof AxelssonH18 Elit 2 (490)1:03:44+12:119:03
49Hjalmar AxelssonH10 (896)18:57+5:487:53
56Edvin SelinH12 (772)25:01+8:587:58
56Magnus LarssonH45 (1091)59:37+15:468:26
71Håkan AxelssonH45 (1091)1:02:00+18:098:46
76Börje PerssonOpen 5 (2110)37:38+13:3810:45
133Jon MobergOpen 5 (2110)42:41+18:4112:11
149Anna MobergOpen 5 (2110)43:49+19:4912:31
182Lovisa NilssonOpen 8 (1444)1:00:39+29:2913:26
199Axel PerssonU2 (1094)45:25+28:1218:18
227Pia LarssonOpen 7 (1596)55:28+35:1118:33

FK Herkules

21 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Laila B HöglundD50 (573)38:09+0:539:26
9Viktor Le ClaireH14 Kort (157)27:45+6:059:16
10Mikael SvenssonChallenge H 10 (182)1:12:37+12:437:29
16William JörneliusH16 Kort (133)54:24+21:5713:56
17Catarina ÅkerströmD55 Kort (290)48:05+11:2016:04
21Arvid HammarH20 (272)1:16:42+18:3111:06
57Jonas LauriH16 (850)50:58+12:079:03
75Erik LauriH40 (638)1:14:07+26:129:53
76Lowe HammarH11 (688)30:25+13:0910:06
77Marie-Louise PerssonD40 Kort (909)51:21+17:5512:54
86Tuuli SaariD50 (573)1:09:07+31:5117:06
87Albin SvenssonH10 (896)21:33+8:248:58
88Bert LuvöH70 (594)1:11:49+33:2018:16
98Maria JunkellOpen 9 (748)2:27:27+1:39:5020:15
99Axel ForsmanH16 (850)59:19+20:2810:32
110Mattias LauriH13 (749)1:00:09+31:3914:48
115Elias LauriH10 (896)23:07+9:589:37
207Niklas DahlströmH40 Kort (1099)1:44:20+1:03:1317:23
255Ylva FonseliusOpen 8 (1444)1:24:31+53:2118:44
Alva JunkellInskolning (1036)completed
Ann-Sofi JohanssonOpen 10 (473)mispunched
Nils HammarH15 (748)did not start
Ann ChihaniD50 Kort (561)did not start

FK Snapphanarna

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
26Camilla SjöstrandD40 (349)57:49+17:3411:58
27Carina HammarstrandD50 Motion (217)1:11:12+34:1220:34
28Ernst AbergerH55 Motion (146)1:46:27+1:11:0527:01
34Kerstin OlssonD55 Kort (290)57:27+20:4219:12
40Evelina SjöstrandOpen 1 (561)29:33+13:1211:54
57Joakim SjöstrandH45 Motion (298)1:29:51+49:4718:15
ANNA OlssonInskolning (1036)completed
Casper OlssonInskolning (1036)completed

FK Vittus

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Bo SvillingH60 Motion (156)46:55+4:5011:54
6Maxim OmelchenkoH13 (749)30:23+1:537:29
8Linda AllwoodChallenge D 5 (211)51:23+10:109:59
9Arvid KronmarH13 (749)31:50+3:207:50
23Louise JohanssonD21 Kort (619)56:22+14:1611:20
28Olof IngemarssonH35 Kort (413)1:07:38+18:2510:25
28Gösta LingeH75 (521)50:42+13:0414:49
28Åsa JärvholmD21 Kort (619)57:33+15:2711:34
40Thomas AlmqvistH60 Kort (465)52:09+12:0413:08
41Lennart BohmanH65 (687)1:00:15+15:3313:12
43Linda IngemarssonD40 Kort (909)45:42+12:1611:28
45Peter AllwoodOpen 4 (718)49:20+15:0010:00
48Stefan CaleklintH40 Motion (326)1:28:11+36:30
52Lova KronmarD10 (800)21:22+7:238:58
57Elias KronmarU1 (1370)17:14+5:098:37
65Christian OldgårdOpen 9 (748)1:25:35+37:5811:45
72Christer NilssonH60 Kort (465)1:05:09+25:0416:24
94Susanne JohanssonD21 Kort (619)1:20:34+38:2816:12
95Kristina BerlinD40 Kort (909)54:10+20:4413:36
107Leif IngemarssonH65 (687)1:17:44+33:0217:02
117Mattias WesterH21 Kort (1049)1:23:07+37:1011:05
133Susanna CaleklintOpen 7 (1596)42:38+22:2114:15
Magnus KronmarH40 Motion (326)mispunched
Kenneth FagerH60 (688)did not start

Flisby

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
81Joakim AssarssonOpen 6 (532)2:11:14+1:26:3922:19

floda

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Solveig WallentinInskolning (1036)completed

fly 5 kamp

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
22linda mari hammerslandOpen Challenge 10 (221)2:08:21+1:31:3313:14

flyfem kamp

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
201Idunn AssevOpen 8 (1444)1:03:14+32:0414:01

flyfem kamp

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
13Renate Laugen EvenzenOpen 11 (267)59:38+20:5311:10

flyfem kamp

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
43Wenche RydningOpen 11 (267)1:40:47+1:02:0218:52

flyfemkamp

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
41Frank SandbergOpen 8 (1444)42:52+11:429:30

flyfemkamp

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
42Stellan André ArntzenOpen 11 (267)1:39:18+1:00:3318:35

FMTM

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
25Mats GustafssonOpen 9 (748)1:09:55+22:189:36
35Joacim DahlbergOpen 9 (748)1:14:44+27:0710:15
49Jonas PålssonOpen 9 (748)1:19:08+31:3110:52
59Patrik GrankvistOpen 9 (748)1:22:32+34:5511:20
83Germund BrånsgårdOpen 9 (748)1:44:46+57:0914:23
153Robin TonströmOpen 8 (1444)54:17+23:0712:02
167Lars KarlssonOpen 8 (1444)57:20+26:1012:42
188Torbjörn JonssonOpen 8 (1444)1:01:23+30:1313:36
196Per ÖstergrenOpen 8 (1444)1:02:39+31:2913:53

Forsa OK

18 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Leif BylarsH55 Kort (500)45:33+10:1710:12
8Anna-Maria HellströmOpen 4 (718)37:45+3:257:39
12Elin JohanssonD17-20 Kort (186)1:09:04+18:0215:41
17Jan-Gunnar SwärdH70 Kort (532)38:10+8:3312:48
19Lennart KjellinChallenge H 10 (182)1:20:23+20:298:17
21Anki Teike AnderssonD55 Kort (290)51:25+14:4017:11
27Hanna KjellinD16 (684)44:36+6:549:52
28Eva BodellD60 Motion (183)1:05:26+31:5322:43
30Ronja HuggD15 (646)48:08+13:0010:47
31Lars-Åke SvenssonH65 Motion (167)1:16:01+42:0620:03
38Emelie JonassonD16 (684)47:13+9:3110:26
38Karin ForsgrenD55 Kort (290)59:03+22:1819:44
56Linn BylarsD21 (742)1:16:03+17:1411:02
57Ellen ForsgrenD20 Elit (466)1:07:42+17:0210:00
60Simon AnderssonH21 (889)1:19:24+19:388:24
110Gunnar ForsgrenH50 (1174)1:05:55+23:4010:52
111Jimmy JohanssonH15 (748)1:16:42+37:2114:12
112Sofia HuggD10 (800)28:40+14:4112:02

Forsand IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
50Börje SvenssonH60 Kort (465)54:42+14:3713:46

Forserums SOK

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
19May-Sofie OlssonD70 Kort (205)54:25+17:2621:51
40Stellan AhnströmH70 (594)52:03+13:3413:14
65Rohnny AnderssonOpen 10 (473)1:23:07+46:4220:31
82Alf OlssonH70 (594)1:08:47+30:1817:30
82Tove PorlingU1 (1370)18:35+6:309:17
154Peter AhnströmOpen 8 (1444)54:37+23:2712:06
194Mats BirgerssonOpen 7 (1596)50:47+30:3016:59
230Wilma PorlingU1 (1370)33:43+21:3816:51
259Ann-Marie BirgerssonOpen 7 (1596)1:06:47+46:3022:20
Camilla PorlingD40 Kort (909)mispunched

FÖRSVARSMAKTEN

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
18Rein PellaOpen 6 (532)1:11:48+27:1312:12
30Magnus JohanssonOpen 6 (532)1:17:41+33:0613:12

Fossum IF

21 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Einar MelsomH16 (850)39:02+0:116:55
4Sigrid AlexandersenD20 Elit (466)54:35+3:558:04
6Sindre SandvenH21 (889)1:07:50+8:047:11
9Sven HellmüllerH20 Elit (540)1:09:46+4:546:53
13Erling HjermstadH16 (850)42:20+3:297:31
21Øyvind HjermstadH16 (850)43:32+4:417:43
27Kristin Nergaard BergD35 Kort (370)54:28+16:4812:14
50Ivar MølnvikH45 (1091)58:57+15:068:20
57Sindre Vie StrislandH11 (688)28:23+11:079:25
64Sigrid Melander VieD35 Kort (370)1:20:24+42:4418:04
66Knut Jostein SaetnanH40 (638)1:09:13+21:189:14
74Maria BrodinD21 (742)1:20:03+21:1411:37
93Birk Felland SaetnanH12 (772)29:46+13:439:28
100Børge Nilsen BergH11 (688)35:55+18:3911:55
101Magnhild T. MølnvikD50 (573)1:28:52+51:3621:59
113Eirik Vie StrislandH11 (688)38:58+21:4212:56
129Erlend BørliH13 (749)1:14:38+46:0818:22
177Håkon BørliH45 (1091)1:25:47+41:5612:09
179Terje MelsomH50 (1174)1:20:03+37:4813:12
Elise Nilsen BergInskolning (1036)completed
Ask Felland SætnanInskolning (1036)completed
Frode StrislandH45 Kort (1390)did not start

Foton-Moscow

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
47Dmitry KorobovH35 (257)1:56:07+1:02:5714:43

Främmestads IK

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Berith IvehagD70 Kort (205)43:29+6:3017:27
9Albin SvahnOpen 11 (267)57:09+18:2410:42
12Robert JessenH60 Kort (465)45:40+5:3511:30
17Ingrid JessenD60 Kort (324)49:39+11:4016:23
18Bengt-Åke JanssonOpen 11 (267)1:02:04+23:1911:37
24Marie LindD17-20 Kort (186)1:32:24+41:2220:59
26Birgitta AnderssonD55 (418)53:25+12:1613:23
26Kenneth IvehagH70 (594)49:00+10:3112:28
28Ida PetterssonOpen 5 (2110)33:16+9:169:30
31Anna JohanssonD35 Motion (190)1:19:26+38:0919:31
39Henrik SahlströmH35 (257)1:30:05+36:5511:25
40Ida JohanssonD12 (696)27:39+8:218:46
55Ronny RundbladOpen 4 (718)52:02+17:4210:33
62Ulrika RundbladD40 Kort (909)49:09+15:4312:20
93Rebecka RundbladD12 (696)36:18+17:0011:31
100Elin JohanssonD15 (646)1:12:01+36:5316:08
115Andreas JohanssonOpen 5 (2110)40:59+16:5911:42
115Birgitta AnderssonD45 Kort (805)59:17+30:4317:02
153Karin LindD45 Kort (805)1:20:24+51:5023:06
168Rune PetterssonOpen 5 (2110)45:11+21:1112:54
192Johan AnderssonOpen 7 (1596)50:22+30:0516:50
202Conny SvahnOpen 7 (1596)51:52+31:3517:20
Albin RundbladInskolning (1036)completed
Felix HolmstenH11 (688)did not start
Jörgen LindH40 Kort (1099)did not start
Bengt AnderssonH60 Kort (465)did not start

Frankrike

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Wathelet GaspardInskolning (1036)completed

Fredrikshofs IF Skid & OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
51Riina MändD55 Kort (290)1:14:56+38:1125:03
82Georg LarssonH55 Kort (500)1:12:37+37:2116:16
Lars ÖhmanH70 Kort (532)did not start

Fredrikstad SK

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
5Marie OlaussenD18 Elit (557)49:43+1:528:13
9Per OlaussenH50 (1174)45:58+3:437:35
15Kamilla OlaussenD21 Elit (362)1:18:16+10:087:57
27Bendik EliassenH14 (754)33:12+8:398:16
31Mia BekhusD16 (684)45:20+7:3810:01
36Maren Roll PaulsenD18 (289)1:07:04+19:4513:44
40Hanna TorjusenD18 (289)1:11:35+24:1614:40
41Sigrid Marie Ståhl VikD18 (289)1:13:56+26:3715:09
47Thomas LieH40 (638)1:05:42+17:478:46
65Herman Ryen MartinsenH18 Elit (582)58:51+11:367:40
Henning MartinsenH45 (1091)mispunched

Freidig

32 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Johan IvarssonH45 (1091)43:516:12
3Tomas EidsmoH45 (1091)46:20+2:296:33
6Vegard KittilsenH14 (754)27:55+3:226:57
7Gro Sandstad EidsmoD45 (744)39:43+3:338:49
10Karen Oline KolstadD20 Elit (466)57:21+6:418:29
13Pål KittilsenH40 (638)53:22+5:277:07
17Bjørnar LynumH45 (1091)51:36+7:457:18
17Gina MølnvikD20 (410)1:05:48+13:0711:55
24Frida SætherD20 Elit (466)1:01:13+10:339:03
27Lars Berge OwrenH21 (889)1:11:53+12:077:36
27Heidi ArnesenD45 (744)44:35+8:259:54
27Una KittilsenD10 (800)19:14+5:158:04
31Rune M HoltH60 Motion (156)1:36:16+54:1124:25
34Kjetil MølnvikH18 Elit (582)55:06+7:517:11
35Rein MårdalenH20 Elit (540)1:17:10+12:187:37
38Margot Bolstad LynumD40 (349)1:08:45+28:3014:14
42Vera MelkildD16 (684)47:55+10:1310:36
44Lars SandstadH14 (754)36:29+11:569:05
58Kristian Fredrik LynumH15 (748)55:08+15:4710:12
66Mattis HoltH21 (889)1:20:31+20:458:31
68Mats EidsmoH15 (748)57:14+17:5310:35
73Mari EidsmoD12 (696)32:34+13:1610:20
73Mikkel HoltH13 (749)47:11+18:4111:37
77Mathias VindalH16 (850)54:58+16:079:45
80Malin SandstadD18 Elit (557)1:03:02+15:1110:26
83Are MårdalenH18 (520)1:14:34+30:1112:30
87Sigrid MelkildD45 (744)59:09+22:5913:08
90Håvard EidsmoH18 Elit (582)1:03:13+15:588:14
90Alf Petter LynumH10 (896)21:42+8:339:02
93Olle MalmringH40 (638)1:21:25+33:3010:52
106Tora KittilsenD10 (800)26:53+12:5411:17
307Janne Fossum MalmringOpen 5 (2110)56:57+32:5716:16

Frol IL

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
28Eirin Svanøe-HafstadD20 Elit (466)1:01:37+10:579:06
45Kajsa Stina SandstadD20 (410)1:19:34+26:5314:24
64Mette LyngenOpen 10 (473)1:22:55+46:3020:28
102Oscar LyngenH16 (850)1:01:19+22:2810:53
Rune LyngenOpen 10 (473)did not start

Frölunda OL

50 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Magne HagströmH75 (521)41:05+3:2712:00
11Marcus LammH10 (896)15:44+2:356:33
11Marcus HanssonOpen 8 (1444)36:24+5:148:04
16Audrey HanssonD10 (800)18:27+4:287:45
20Anders HellgrenOpen 9 (748)1:04:48+17:118:54
22Sara AlmehedD18 (289)1:00:05+12:4612:18
22Malin LammD45 Kort (805)38:29+9:5511:03
27Magnus WideH50 Kort (970)40:39+7:138:57
30Frida JerlinOpen 11 (267)1:13:15+34:3013:43
31Malin IvermarkD21 Motion (232)1:16:01+30:4617:26
37Martin LammH15 (748)51:28+12:079:31
38Julia BlomD18 (289)1:10:04+22:4514:21
40Ally BlomU2 (1094)22:47+5:349:11
41Rasmus ArfwedsonH18 Elit 2 (490)1:03:38+12:059:03
42Ola NiklassonH40 Motion (326)1:23:30+31:49
48Erik RuotsalainenH45 Kort (1390)47:21+11:199:31
49Johan LammH18 Elit 2 (490)1:04:34+13:019:11
50Cherie SjöblomD20 (410)1:22:46+30:0514:59
54Jonas BrånaltOpen 8 (1444)43:58+12:489:44
58Anders ArfwedsonH45 (1091)1:00:06+16:158:30
61Niklas HelmertzH21 Kort (1049)1:10:16+24:199:22
61Anders LammH45 Kort (1390)48:50+12:489:49
73Lennart VamlingH60 Kort (465)1:08:15+28:1017:11
76Immanuel StensötaH18 (520)1:11:42+27:1912:01
78Sofia HelmertzD20 (410)1:55:33+1:02:5220:55
83Helena StensötaD50 Kort (561)1:00:46+27:0419:55
92Sten HelmertzH65 Kort (570)1:00:08+24:0917:19
92Viktor BerndtssonH10 (896)21:47+8:389:04
92Rickard BerndtssonH11 (688)34:51+17:3511:34
93Pär JohannessonOpen 9 (748)2:03:34+1:15:5716:58
95Katarina AlmehedD45 Kort (805)54:22+25:4815:37
97Karin HelmertzD50 Kort (561)1:10:12+36:3023:00
105Zebastian ArfwedsonH13 (749)58:39+30:0914:26
119Jarvis HanssonU1 (1370)20:57+8:5210:28
126Jenny WåhlanderOpen 7 (1596)42:09+21:5214:05
127Ulf AlmehedH50 (1174)1:09:28+27:1311:27
130Tomas AndreassonH50 Kort (970)56:56+23:3012:32
163Edvin BorneOpen 5 (2110)44:55+20:5512:50
181Håkan WåhlanderH50 (1174)1:20:16+38:0113:14
185Richard BlomH50 (1174)1:21:16+39:0113:24
199Emma AlmehedOpen 8 (1444)1:03:06+31:5613:59
200Jonas JerlinOpen 8 (1444)1:03:13+32:0314:01
200Håkan BerndtssonH45 Kort (1390)1:08:11+32:0913:43
205Anna JohannessonU2 (1094)47:48+30:3519:16
228Embla SternöU1 (1370)33:22+21:1716:41
243Annika AndreassonOpen 7 (1596)59:56+39:3920:02
248Katarina BorneOpen 8 (1444)1:17:30+46:2017:11
261Maria VamlingOpen 7 (1596)1:07:14+46:5722:29
272Linda SternöOpen 7 (1596)1:11:04+50:4723:46
290Marika WirungOpen 5 (2110)54:54+30:5415:41
Axel BlomH15 (748)did not start
Peter JareH55 Kort (500)did not start

Frösö IF

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Stefan SöderbergOpen 6 (532)58:47+14:129:59
20Ingela RönnestrandD45 Motion (502)57:57+17:0116:47
28Fredrik MartinssonH21 Motion (233)1:31:46+38:2713:08
28Per-Erik RönnestrandH50 Kort (970)41:03+7:379:02
40Eva  RönnestrandD55 Kort (290)59:56+23:1120:02
45Håkan CarnlandH55 (674)56:47+13:4610:25
52Charlotta NilssonOpen 6 (532)1:32:33+47:5815:44
54Patrik BrorssonH21 (889)1:17:38+17:528:13
70Chip LundströmH65 Kort (570)49:50+13:5114:21
71Marie RönnestrandD21 (742)1:19:03+20:1411:28
93Torulf BäckmanH50 Kort (970)51:19+17:5311:18
104Tor RönnestrandH13 (749)57:42+29:1214:12
120Joar BäckmanH10 (896)23:58+10:499:59
121Vidar BäckmanH12 (772)35:45+19:4211:23
122Göran SchylanderH70 (594)2:20:46+1:42:1735:49
138Anders CarnlandH21 (889)1:41:24+41:3810:44
139Björn RönnestrandH10 (896)26:47+13:3811:09
240Niclas LidströmH45 Kort (1390)1:17:56+41:5415:40
Loa NordströmInskolning (1036)completed
Nils RönnestrandInskolning (1036)completed
Mats  KarlströmH21 (889)did not start

Frosta OK

18 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
14Leif SandgrenH65 (687)51:41+6:5911:20
37Anna-Karin BondessonD35 Kort (370)57:31+19:5112:55
49Eva OlssonOpen 4 (718)50:02+15:4210:08
54Susanne NilssonD55 Kort (290)1:29:16+52:3129:51
58Eva-Lena BondessonOpen 6 (532)1:36:54+52:1916:28
61Conny BlixtOpen 5 (2110)36:38+12:3810:28
66Anna BjärbyD40 (349)1:45:08+1:04:5321:46
70André BjärbyOpen 9 (748)1:28:36+40:5912:10
74Olle WindeliusOpen 9 (748)1:30:36+42:5912:26
112Leif KarlssonH65 (687)1:25:04+40:2218:39
128Sven-Erik PerssonH65 (687)1:35:45+51:0320:59
131Nils-Erik BondessonH65 (687)1:49:35+1:04:5324:01
161Roland OffrellOpen 8 (1444)56:34+25:2412:32
207Linnéa BjärbyU1 (1370)28:44+16:3914:22
234Alexander BjärbyU1 (1370)35:11+23:0617:35
243Mia NilssonOpen 5 (2110)50:11+26:1114:20
Erik OlssonInskolning (1036)completed
Mikael NilssonH50 Kort (970)mispunched
Börje ÅkessonH65 (687)did not start

FSK Orientering

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
22Ingelise JørgensenD70 Motion (144)1:09:28+30:1124:53
45Lisbet HansenD60 (252)1:20:33+50:2423:33
91Flemming JørgensenH75 (521)1:28:34+50:5625:53
141Lars Bech JensenH50 (1174)1:13:05+30:5012:03

FWOC

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Tori OwenD21 Elit 2 (45)1:39:44+19:5511:44
15Lennart LundgrenH65 Motion (167)55:30+21:3514:38
31Christin LundgrenD60 (252)1:06:07+35:5819:19
80Marsha FehrD55 (418)1:46:28+1:05:1926:41
111Emma SherwoodD18 Elit (557)1:24:53+37:0214:03
141Isaac SherwoodH16 (850)1:18:07+39:1613:52
142David SvobodaH15 (748)2:32:39+1:53:1828:16