Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Jönköpings OK

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Arvid ClaessonH18 Elit 2 (490)51:337:19
2Elin DolkD21 Motion (232)47:22+2:0710:51
4Carin RosjöChallenge D 10 (65)1:20:14+8:178:16
4Edvin ClaessonChallenge H 10 (182)1:00:06+0:126:12
4Johan HanssonH45 Kort (1390)37:58+1:567:38
5Oscar ClaessonChallenge H 10 (182)1:00:09+0:156:12
5Emma LingD13 (696)32:57+3:419:00
7Anna-Cajsa ErikssonD75 (194)46:28+5:1516:14
7Filip RosjöH15 (748)43:53+4:328:07
10Victor HanssonH15 (748)44:29+5:088:14
10Erland LingH75 (521)42:28+4:5012:25
10Lennart GustafssonH60 (688)47:18+5:439:32
11Mikael TrofastH35 Kort (413)55:48+6:358:35
12Alfred ClaessonU1 (1370)14:33+2:287:16
13Elin PoschD18 Elit 2 (180)1:07:30+12:3612:15
15Rune AhlanderH75 (521)44:14+6:3612:56
16Stina ErikssonD18 Elit 2 (180)1:11:43+16:4913:00
17Filippa JohanssonD20 Elit (466)59:39+8:598:49
18Oliver MalmkvistH18 (520)54:08+9:459:04
24Ida RosjöD11 (567)25:50+4:378:50
26Lennart LarssonH60 (688)52:31+10:5610:35
27Eva CarlssonD50 (573)49:09+11:5312:09
27Ulla LingD70 (226)51:33+17:3817:42
30Per LarssonH75 (521)52:20+14:4215:18
31Erik LingH12 (772)23:19+7:167:25
31Benjamin ClaessonH13 (749)37:20+8:509:11
31Anna JohanssonD50 (573)49:50+12:3412:20
32John-Erik ErikssonH70 Motion (220)1:16:47+32:5222:15
34Peter WaldenströmH35 Kort (413)1:09:02+19:4910:38
36Marie AnderssonOpen 9 (748)1:14:47+27:1010:16
41Johanna FranssonD13 (696)44:20+15:0412:06
41Maritha HenrikssonD50 (573)52:59+15:4313:06
42Kajsa JohanssonD18 Elit (557)56:42+8:519:23
44Birger WennblomOpen 10 (473)1:06:54+30:2916:31
45Per GranevikH70 (594)53:25+14:5613:35
46Eric RosjöH18 Elit (582)56:09+8:547:19
51Emil LingH10 (896)19:00+5:517:55
54Anette FranssonOpen 7 (1596)34:58+14:4111:41
55Olivia GrönkvistD12 (696)29:25+10:079:20
70Peter WestlundH40 (638)1:11:29+23:349:32
80Gabriel ClaessonH11 (688)31:14+13:5810:22
81Hedda WestlundD10 (800)24:17+10:1810:12
83Klas GrönkvistH45 (1091)1:04:06+20:159:04
83Maria WestlundOpen 1 (561)50:52+34:3120:30
91Krister RosjöH50 (1174)1:02:24+20:0910:17
91Alva GrönkvistD10 (800)25:19+11:2010:38
109Hilma TrofastU1 (1370)20:24+8:1910:12
114Agneta Hallberg HanssonD45 (744)1:07:43+31:3315:02
132Gideon ClaessonH14 (754)1:08:27+43:5417:04
236Peter FranssonH45 Kort (1390)1:16:03+40:0115:18
242Ingmar AnderssonOpen 8 (1444)1:14:02+42:5216:24
279Monica GrönkvistOpen 7 (1596)1:15:36+55:1925:17
296Carina WennblomOpen 5 (2110)55:47+31:4715:56
354Jan SvenssonOpen 5 (2110)1:08:12+44:1219:29
Saga GrönkvistInskolning (1036)fullföljt
Alma TrofastInskolning (1036)fullföljt
Sandra LingD10 (800)ej godkänd
Anders LingH45 Kort (1390)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser