Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tisaren

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars-Åke WallH65 (687)44:429:48
1Hugo SjödinH12 Kort (99)22:038:42
1Simone NiggliD21 Elit (362)1:08:086:55
2Johan AronssonH21 (889)1:01:35+1:496:31
4Niklas GustafssonH21 (889)1:07:02+7:167:06
4Matthias NiggliH40 (638)49:17+1:226:34
5Andrea SvenssonD20 Elit (466)54:40+4:008:05
6Dan LarssonH40 Kort (1099)44:16+3:097:22
7Tomas HallménH45 (1091)49:03+5:126:56
7Josefin AronssonD21 Kort (619)48:16+6:109:42
10Magnus PerssonH40 (638)51:31+3:366:52
11Erik BjörkH21 Motion (233)1:11:23+18:0410:13
12Nina HallorD20 (410)1:04:13+11:3211:38
15Emil LarssonH11 (688)21:56+4:407:17
16Gustav HindérH20 Elit (540)1:12:27+7:357:09
20Noel HelmerssonH11 (688)22:48+5:327:34
20Lovisa PerssonD21 Elit (362)1:19:28+11:208:05
23Per BjurströmH50 Kort (970)40:18+6:528:52
25Anna HallménD16 (684)44:26+6:449:49
27Daniel AttåsH21 Elit (387)1:33:54+10:496:40
33Peter SjödinH40 Kort (1099)51:15+10:088:32
33Oscar AnderssonH21 Kort (1049)1:00:20+14:238:03
35Jonatan AronssonH21 (889)1:13:23+13:377:46
37Karin SärnbrinkD45 Motion (502)1:04:31+23:3518:42
37Alfred SjödinH10 (896)18:16+5:077:36
38Martin SärnbrinkH18 Elit 2 (490)1:03:07+11:348:58
42Marion AebiD21 Elit (362)1:27:57+19:498:56
45Lisa JohanssonD18 (289)1:20:09+32:5016:25
46Mikael PihelH21 Elit 2 (473)1:38:47+15:378:02
50Valter PetterssonH13 (749)42:18+13:4810:25
51Agnes NylinD21 Kort (619)1:05:10+23:0413:06
52Karin AnderssonD40 Kort (909)47:24+13:5811:54
60Susanne KarlssonOpen 1 (561)36:23+20:0214:40
68Mattias AnderssonH21 (889)1:20:53+21:078:34
69Laila HallménD45 (744)52:59+16:4911:46
75Oskar AndrénH21 Elit (387)2:06:48+43:439:01
77Birgitta AndrénOpen 1 (561)47:38+31:1719:12
78Isak LarssonH10 (896)20:49+7:408:40
82Per-Erik AndrénOpen 7 (1596)37:47+17:3012:38
82Urban SärnbrinkH40 (638)1:16:54+28:5910:16
84Cecilia BjurströmD45 Motion (502)1:27:59+47:0325:30
96Robin HelmerssonH10 (896)22:08+8:599:13
104Hanna AndrénD21 Kort (619)1:27:58+45:5217:41
104Lisa HallménD14 (641)1:00:07+30:4615:20
109Jonas PetterssonH45 Kort (1390)54:43+18:4111:00
116Johanna SärnbrinkD15 (646)1:29:14+54:0620:00
121Nils AronssonH50 (1174)1:08:07+25:5211:14
Martin SandH21 (889)ej start
Kirsi AronssonChallenge D 5 (211)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser