Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OLG Pfaeffikon

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jessica SchärerD14 Kort (220)29:39+4:2710:01
7Claudia SchaererD40 Motion (523)48:44+4:048:20
11Lukas MeierOpen 4 (718)38:42+4:227:50
15Pascal SchärerH12 (772)21:28+5:256:50
17Oswald GanderH60 Motion (156)59:38+17:3315:08
24Lea WidmerD15 (646)46:07+10:5910:20
32Flurina BieriD15 (646)48:30+13:2210:52
33Mattia GründlerH15 (748)50:48+11:279:24
36Kaspar MeierH12 (772)23:39+7:367:31
43Marianne BosshardD55 Motion (243)1:04:50+33:1521:58
50Demian GanderH20 (272)2:00:10+1:01:5917:24
56Nadja RutzD20 (410)1:25:27+32:4615:28
59Jonas WepferH14 (754)39:36+15:039:52
60Riccardo RancanH20 Elit (540)1:22:46+17:548:10
60Hansjoerg RutzH55 Kort (500)59:43+24:2713:23
69Siri DoblerD20 (410)1:38:07+45:2617:46
70Lars WidmerH18 (520)1:09:26+25:0311:38
72Susi RutzD50 (573)1:03:23+26:0715:41
72Mirjam GründlerD45 (744)54:20+18:1012:04
82Sven KleinH21 Elit 2 (473)2:14:01+50:5110:54
90Moritz MeierH14 (754)45:11+20:3811:16
98Annina RancanD18 Elit (557)1:06:20+18:2910:58
105Christoph MeierH40 (638)1:30:59+43:0412:08
107Sibylle BieriD45 (744)1:03:37+27:2714:08
108Aurel GloorH10 (896)22:40+9:319:26
110Lea-Gioia GloorD12 (696)42:15+22:5713:24
110Yvonne KleinD50 (573)1:55:08+1:17:5228:29
111Barbara RancanD50 Kort (561)1:39:54+1:06:1232:45
112Juerg BosshardH55 (674)1:25:29+42:2815:41
121Anik DoblerD14 (641)1:17:38+48:1719:48
121Frederika TagwerkerD45 (744)1:14:03+37:5316:27
122Sarina RutzD15 (646)1:52:44+1:17:3625:16
126Markus BieriH45 (1091)1:11:57+28:0610:11
126Remo ThomaH21 (889)1:36:06+36:2010:10
128Monika SennD45 Kort (805)1:03:23+34:4918:12
133Florian WepferH16 (850)1:13:05+34:1412:58
136Sebastian SennH15 (748)1:45:05+1:05:4419:27
155Yuri DoblerH16 (850)1:41:21+1:02:3018:00
156Marco RancanH50 (1174)1:15:50+33:3512:30
165Fabian KleinH21 (889)2:18:15+1:18:2914:38
189Erich DoblerH45 (1091)1:31:31+47:4012:57
198Bernard GloorH50 (1174)1:26:42+44:2714:18
206Markus GründlerH50 (1174)1:30:30+48:1514:56
245Damian RutzOpen 7 (1596)1:00:19+40:0220:10
277Florian SchärerOpen 5 (2110)53:51+29:5115:23
315Beatrice BombeliOpen 5 (2110)59:00+35:0016:51
Andrin BieriH18 Elit (582)ej godkänd
Peter KleinH50 (1174)ej start
Flurin RutzOpen 7 (1596)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser