Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gävle OK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lasse JanssonH50 (1174)42:58+0:437:05
3Jonatan SöderbergH35 Motion (69)1:10:09+10:0611:50
4Simon SjöbergChallenge H 5 (174)41:27+2:328:03
5Hans-Erik ErikssonH65 Kort (570)37:58+1:5910:56
6Maria NordströmD21 Elit 2 (45)1:35:35+15:4611:14
8Ebba OttossonD11 (567)23:36+2:238:04
8Sören StåhlH80 Motion (43)2:13:42+1:31:0947:24
11Gustav NordströmH21 Elit 2 (473)1:28:29+5:197:11
11Karin BergströmD55 Kort (290)46:38+9:5315:35
12Elisabet EnmarkD50 (573)43:22+6:0610:44
13Lillemor ForsbergD75 (194)51:06+9:5317:52
17Ingela ErikssonD50 (573)46:20+9:0411:28
21Mikael LiljeOpen 6 (532)1:14:31+29:5612:40
22Doris WibergD75 (194)1:04:28+23:1522:32
24Helena StroppD35 Kort (370)52:29+14:4911:47
29Monica BomanD50 (573)49:40+12:2412:17
30Hans PerssonH21 Elit 2 (473)1:34:19+11:097:40
31Jan MobergH45 Kort (1390)44:36+8:348:58
33Anders EkH60 Kort (465)51:11+11:0612:53
33Ann-Margret PerssonD70 Kort (205)1:10:53+33:5428:28
40Caroline OttossonD45 Motion (502)1:05:00+24:0418:50
49Sara ÅbomD11 (567)31:20+10:0710:43
60Mårten OlssonH18 Elit 2 (490)1:07:03+15:309:32
64Christina LiljeD45 Kort (805)47:17+18:4313:35
64Christer SegerquistH55 Kort (500)1:01:21+26:0513:45
69Göran NordströmH60 Kort (465)1:01:09+21:0415:24
70Erik BomanH21 Elit (387)1:54:01+30:568:06
72Emma LiljeD13 (696)52:06+22:5014:14
73Anette SjöbergD45 (744)54:31+18:2112:06
78Erik OlssonH18 Elit 2 (490)1:12:19+20:4610:17
79Alfred LiljeströmH13 (749)48:27+19:5711:56
80Linus ÅbomU2 (1094)26:10+8:5710:33
84Jakob SjöbergH14 (754)44:00+19:2710:58
91Kristin BomanOpen 7 (1596)38:33+18:1612:53
96Anders EnmarkH50 (1174)1:03:25+21:1010:27
102Fredrik WikstenH45 Kort (1390)53:32+17:3010:46
113Anders L OlssonH45 (1091)1:10:21+26:309:57
123Lena ÅbomOpen 5 (2110)41:44+17:4411:55
124Nils OttossonH15 (748)1:30:06+50:4516:41
128Lucas SöderbergH10 (896)25:24+12:1510:35
130Signe WikstenD10 (800)32:17+18:1813:33
130Jacob LiljeH10 (896)25:33+12:2410:38
134Patrik OttossonH45 (1091)1:12:48+28:5710:18
169Josefin StroppU1 (1370)24:30+12:2512:15
203Amanda StroppU1 (1370)27:55+15:5013:57
205Lars-Erik LiljeströmOpen 5 (2110)47:46+23:4613:38
217Lars ÅbomOpen 5 (2110)48:19+24:1913:48
My OffrellInskolning (1036)fullföljt
Rie OffrellInskolning (1036)fullföljt
Tua OffrellInskolning (1036)fullföljt
Emma HållströmD16 (684)ej start
Ellen WikstenD14 (641)ej start
Bo Göran ÅhrmanH75 (521)ej start
Erik HållströmH20 Elit (540)ej start
Simon SjöhedH21 Kort (1049)ej start
Jan AnderssonH50 Kort (970)ej start
Sven-Åke WindahlH65 Kort (570)ej start
Håkan ForsgrenH70 Kort (532)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser