Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IF Hagen

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ella JohanssonD17-20 Kort (186)52:24+1:2211:54
3Johan KindbomH16 Kort (133)38:09+5:429:46
5Daniel BogrenH15 (748)43:25+4:048:02
5Anton CarlssonH12 (772)18:44+2:415:57
6Jesper LindströmH18 (520)49:00+4:378:13
7Gunnel HultqvistD60 Motion (183)40:23+6:5014:01
7Emma KindbomD18 Elit 2 (180)1:02:58+8:0411:25
8Inger WesterbergD60 (252)42:44+12:3512:29
12Jan SahlH55 Motion (146)47:59+12:3712:10
12Ida RoosD14 (641)36:25+7:049:17
12Olle HedmanH16 (850)42:08+3:177:29
14Maria SahlénD35 (137)1:03:35+12:3610:34
15Marcus CarlssonH15 (748)45:48+6:278:28
19Niklas SahlénH40 Motion (326)1:09:09+17:28
21Maria SkoogD40 Motion (523)54:35+9:559:20
22Ola LundhH55 (674)52:17+9:169:35
26Lars HolmbergH50 (1174)51:26+9:118:29
27Emma  LundhOpen 2 (292)1:02:17+30:0415:48
28Hampus NyströmH16 (850)45:21+6:308:03
28Moa SkoogD12 (696)25:45+6:278:10
29Uno MagnussonH60 (688)53:26+11:5110:46
33Johan HedmanH12 (772)23:27+7:247:28
33Karin Andersson (Nyström)Open 1 (561)28:37+12:1611:32
39Per HedmanH14 (754)35:52+11:198:56
46Johan HolmbergH14 (754)37:34+13:019:22
55Stina LarssonD20 (410)1:24:42+32:0115:20
59Olivia BorgOpen 10 (473)1:16:10+39:4518:48
60Lena Carlsson TellD45 Motion (502)1:11:41+30:4520:46
62Karin AnderssonD45 (744)51:48+15:3811:30
62Malin KindbomD12 (696)31:14+11:569:54
66Carl HolmbergH16 (850)52:14+13:239:16
73Anders KindbomH45 (1091)1:02:23+18:328:50
80Ellen LarssonD21 (742)1:22:34+23:4511:59
82Mats HedmanH45 (1091)1:03:54+20:039:03
83Robert SkoogOpen 7 (1596)37:50+17:3312:39
91Filip KarlssonH18 Elit (582)1:03:47+16:328:18
105Hans TuvessonH60 (688)1:17:47+36:1215:40
106Hampus SahlénU1 (1370)20:16+8:1110:08
124Cristian WesterH21 Kort (1049)1:25:53+39:5611:27
126Oscar StombergH16 (850)1:09:53+31:0212:24
129Ewa HolmbergD45 Kort (805)1:03:58+35:2418:22
179Per CarlssonH45 Kort (1390)1:03:53+27:5112:51
196Mats KarlssonH45 (1091)1:38:29+54:3813:56
197Michael PerssonOpen 8 (1444)1:02:55+31:4513:57
308Carina LundhOpen 5 (2110)57:06+33:0616:18
Erik WidmarkH17-20 Kort (146)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser