Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Södertälje-Nykvarn OF

69 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik LiljequistH21 (889)59:466:19
1Mats HellstadiusH55 (674)43:017:53
2Klara BorgD11 (567)21:19+0:067:18
3Katarina BorgD50 (573)39:36+2:209:48
3Ludvig ErikssonH21 Elit 2 (473)1:24:19+1:096:51
4Michael WehlinH50 (1174)43:58+1:437:15
5Leif BergmanH55 Motion (146)40:50+5:2810:21
6Joakim AndénH20 Elit (540)1:09:03+4:116:48
9Ivar LundanesH21 Elit (387)1:27:45+4:406:14
10Göran LarssonH80 (204)49:11+11:4616:20
12Jeanette Jönsson HellstadiusD20 Elit (466)57:57+7:178:34
13Amanda KleijnD15 (646)42:00+6:529:25
14Margareta LundD55 Kort (290)47:19+10:3415:49
15Stig ThorssonH70 Kort (532)38:07+8:3012:47
17Kent OhlssonH21 Elit (387)1:30:24+7:196:26
18Barbro HolmbergD65 Motion (139)1:03:55+24:0521:57
18Jonathan AhlsénH17-20 Kort (146)1:19:59+26:3114:09
18Anna EkhagenD55 Motion (243)46:36+15:0115:47
18Roland KusgårdH70 (594)46:31+8:0211:50
18Mattias PetterssonH45 Kort (1390)41:33+5:318:21
20Lovisa BorgD10 (800)18:48+4:497:53
21Jonas BorgH21 Kort (1049)56:34+10:377:33
21Moa Leijon LindD21 Elit (362)1:21:07+12:598:15
22Lars-Gunnar AndénH60 Kort (465)49:12+9:0712:23
24Erik WigleH15 (748)49:07+9:469:05
24Frida Jönsson HellstadiusD21 Elit (362)1:22:02+13:548:20
24Eric BörjeskogH21 Elit (387)1:33:05+10:006:37
25Axel RystedtH10 (896)17:14+4:057:10
27Monica Lindquist MöllerD70 Kort (205)1:02:53+25:5425:15
31Jakob EnmarkH21 Elit (387)1:34:30+11:256:43
32Jan BrunnerH20 Elit (540)1:16:32+11:407:33
33Sanna SkoogD20 Elit (466)1:02:24+11:449:13
33Johan RydingH18 Elit 2 (490)1:02:04+10:318:49
34Kari EklundChallenge H 10 (182)1:36:21+36:279:56
34Sofia WigleD13 (696)41:56+12:4011:27
37Staffan HolmbergH65 Kort (570)44:10+8:1112:43
37Anna EkD50 (573)51:59+14:4312:52
41Tore EklundH55 (674)56:23+13:2210:20
44Anna KindlundhD20 Elit (466)1:04:02+13:229:28
45Joakim ErikssonH50 (1174)55:15+13:009:07
48Jesper SjöblomH18 Elit (582)56:22+9:077:20
50Edvin PetterssonU2 (1094)23:27+6:149:27
52Urban LarssonH45 Kort (1390)48:08+12:069:41
54David BorgH13 (749)42:52+14:2210:33
56Lennart BorgH45 Kort (1390)48:30+12:289:45
59Pål SkogtjärnH21 Elit (387)1:44:28+21:237:26
59Christer AndénH60 Kort (465)58:30+18:2514:44
66Bengt MattiassonH70 (594)1:01:54+23:2515:45
67Hanna JohanssonD16 (684)52:47+15:0511:40
76Christoffer AhlsénH15 (748)59:25+20:0411:00
82Siri JeppssonD21 (742)1:22:51+24:0212:01
89Sofie OhlssonD15 (646)1:09:05+33:5715:29
90Anne-Marie WigleD45 (744)59:30+23:2013:13
97Annamari SjöblomD50 (573)1:17:31+40:1519:11
110Daniel BringbyH45 Kort (1390)54:54+18:5211:02
111Daniel TjernbergOpen 7 (1596)40:50+20:3313:39
123Marcus HanssonH21 (889)1:35:05+35:1910:04
128Alexander AhlsénH11 (688)48:24+31:0816:04
135Josefine KoskinenU2 (1094)31:06+13:5312:32
136Sven-Anders MelinH21 (889)1:41:07+41:2110:42
153Vidar MoldinH10 (896)28:27+15:1811:51
166Bert KoskinenH50 Kort (970)1:11:07+37:4115:39
169Boel RystedtD40 Kort (909)1:16:09+42:4319:07
195Erika JanssonU1 (1370)27:01+14:5613:30
198Annelie MoldinOpen 7 (1596)51:18+31:0117:09
319Josefin PetterssonOpen 5 (2110)1:00:08+36:0817:10
358Camilla PetterssonOpen 5 (2110)1:08:38+44:3819:36
Hanna MoldinInskolning (1036)fullföljt
Martin MoldinH40 Kort (1099)ej godkänd
Hugo BergquistH10 (896)ej start
Alva BergquistD17-20 Kort (186)ej start
Ellen BergquistD15 (646)ej start
Daniel BergquistH45 Kort (1390)ej start
Tomas NorlénH65 Kort (570)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser