Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Kungälvs OK

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anna AsplundD50 Kort (561)34:30+0:4811:18
7Karl Aderstedt AlthoffH10 (896)14:58+1:496:14
18Hanna RangertD40 (349)53:18+13:0311:02
18Gull-Britt GrönbergD75 (194)57:48+16:3520:12
19Fritjof Aderstedt AlthoffH12 (772)22:14+6:117:04
21Hanna GabrielssonD13 (696)39:05+9:4910:40
22Håkan HåkanssonH60 Motion (156)1:06:41+24:3616:55
23Johanna NilssonD15 (646)45:54+10:4610:17
24Robin NyqvistChallenge H 5 (174)57:01+18:0611:05
28Susanne GranängD35 Kort (370)54:36+16:5612:16
28Minda LangmoenD20 (410)1:10:44+18:0312:48
28Molly GranängD11 (567)26:27+5:149:03
29Sören DarellPre-A (231)2:31+2:310:14
29Lina PålssonD18 Elit 2 (180)1:20:24+25:3014:35
29Lars NohleOpen 5 (2110)33:27+9:279:33
31Dante RangertH10 (896)18:04+4:557:31
33Roger BorgPre-A (231)3:38+3:380:21
36Kristin EkdalaD40 Kort (909)45:03+11:3711:19
39Elsa Aderstedt AlthoffD14 (641)42:20+12:5910:47
40Aron Laurell HåkanssonH20 (272)1:30:15+32:0413:04
46Anders ThulinOpen 9 (748)1:17:46+30:0910:40
46Katrin AsplundD12 (696)28:25+9:079:01
46Eva JohanssonD65 (270)1:18:45+42:2523:13
50Ingemar GidenstamPre-Elit (320)1:44+1:440:07
51Ulf PetterssonH60 Kort (465)54:58+14:5313:50
53Ann-Sofi HermanssonD40 Kort (909)47:41+14:1511:58
56Erik AderstedtH40 (638)1:07:48+19:539:03
60Anton RaskU2 (1094)23:58+6:459:39
63Stefan JohanssonOpen 9 (748)1:23:36+35:5911:29
65Rudolf BrogrenH55 Kort (500)1:01:31+26:1513:47
65Sofia RaskD12 (696)31:30+12:1210:00
67Staffan AsplundH50 Kort (970)45:58+12:3210:07
82Lisa BörnstedtD15 (646)1:04:04+28:5614:21
88Disa RangertD12 (696)35:42+16:2411:20
89Sven-Olof PålssonH55 Kort (500)1:22:42+47:2618:32
92Rasmus GranängU2 (1094)27:09+9:5610:56
95Jan GranängH40 Kort (1099)1:02:15+21:0810:22
106Kjell SjunnessonH65 Kort (570)1:15:24+39:2521:43
107Edvin NilssonH13 (749)59:22+30:5214:37
110Karin AlthoffD40 Kort (909)56:47+23:2114:16
117Marie AsplundD13 (696)1:12:26+43:1019:47
124Anton NilssonU2 (1094)30:17+13:0412:12
132Mats HermanssonH40 Kort (1099)1:10:54+29:4711:49
136Erika RaskD40 Kort (909)1:03:51+30:2516:02
149Joel GabrielssonU2 (1094)32:46+15:3313:12
151Linda OxelD45 Kort (805)1:16:48+48:1422:04
155Axel EkdalaU2 (1094)33:17+16:0413:25
164Vidar EkdalaU1 (1370)24:08+12:0312:04
170Martin EkdalaH45 Kort (1390)1:02:44+26:4212:37
173Anneli GabrielssonD40 Kort (909)1:18:42+45:1619:46
187Hans NilssonH45 Kort (1390)1:06:30+30:2813:22
219Ulf GabrielssonH45 Kort (1390)1:12:12+36:1014:31
242Alma NohleU1 (1370)45:55+33:5022:57
247Ulf RaskH45 Kort (1390)1:20:56+44:5416:17
Roger JohanssonPre-A (231)fullföljt
Alice NohleInskolning (1036)fullföljt
Eva NilssonD45 Motion (502)ej godkänd
Benjamin GabrielssonH16 (850)ej godkänd
Axel HermanssonH14 (754)ej start
Kajsa RaskD15 (646)ej start
Elin HermanssonD16 (684)ej start
MARTIN LANGMOENOpen 4 (718)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser