Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Kåre

91 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alma BirklinD12 Kort (142)20:208:00
1Hanne StenbackD21 Motion (232)45:1510:22
3Olle RingiH10 (896)13:14+0:055:30
3Emma BjörklundOpen 4 (718)36:07+1:477:19
4Sture Roland JosefssonH85 (54)1:02:53+6:1421:50
4Vilmer HylénU1 (1370)13:10+1:056:35
4Helena DiedrichsD55 Motion (243)33:29+1:5411:21
5Helena EkströmD50 Motion (217)46:36+9:3613:28
6Hanna SahlinD17-20 Kort (186)1:01:23+10:2113:57
6Isac von KrusenstiernaH18 Elit (582)49:00+1:456:23
6Sture BjörkH70 (594)41:09+2:4010:28
6Per EdénH60 Motion (156)50:37+8:3212:50
6Jenny ErikssonD21 (742)1:00:43+1:548:48
7Marie-Louise KaipeD35 Kort (370)45:25+7:4510:12
7Patrik SöderqvistOpen 8 (1444)35:41+4:317:54
8Tord HalvarsonH70 Kort (532)34:35+4:5811:36
10Vendela SöderqvistD12 (696)23:27+4:097:26
10Kajsa RisbyD21 Elit (362)1:15:25+7:177:40
11Anna Von KrusenstiernaD50 (573)43:19+6:0310:43
11Julia AdolfssonD20 (410)1:02:52+10:1111:23
11Birgitta MattssonD50 Motion (217)50:16+13:1614:31
12Sara StenbackD21 Motion (232)57:39+12:2413:13
13Tove RingiD13 (696)37:18+8:0210:11
14Lisa RisbyD21 Elit (362)1:18:06+9:587:56
15Eva HalvarsonD65 (270)48:51+12:3114:24
16Izabell BirklinD45 Kort (805)37:27+8:5310:45
17Martin MörsellH18 Elit 2 (490)58:06+6:338:15
17Karin JohnssonD40 Kort (909)40:33+7:0710:11
18Niclas ArkåsenH35 Kort (413)59:02+9:499:05
19Jannike WålbergD55 (418)51:21+10:1212:52
19Matilda AnderssonOpen 9 (748)1:04:46+17:098:53
22Christoffer LindgrenH12 (772)22:21+6:187:07
23Göran EkebjärH80 (204)1:07:06+29:4122:17
25Kersti RingiD45 Kort (805)38:59+10:2511:12
26Lars MattssonH55 (674)53:10+10:099:45
27Alva RingiD15 (646)46:35+11:2710:26
29Martina RuchD21 Elit (362)1:23:15+15:078:28
32Niclas SjöblomH40 Motion (326)1:15:56+24:15
33Martin PerssonH45 Kort (1390)44:40+8:388:59
34Oskar KaipeU1 (1370)16:22+4:178:11
34Enni LundbergOpen 1 (561)28:43+12:2211:34
34Patrik JohnssonH40 Kort (1099)51:16+10:098:32
35Vilma Von KrusenstiernaD16 (684)46:29+8:4710:17
36Hanna GustafssonD20 (410)1:15:00+22:1913:35
36Emilia johnssonD12 (696)27:24+8:068:41
37Elsa KaipeD10 (800)20:26+6:278:35
37Eric DanielssonH18 Elit 2 (490)1:03:06+11:338:58
37Johan LundbergOpen 7 (1596)32:31+12:1410:52
39Hanna BerglundD20 (410)1:16:25+23:4413:50
40Jonas GustafssonH18 Elit (582)55:25+8:107:13
44Olle DalinH10 (896)18:41+5:327:47
44Anna T PerssonD35 Kort (370)59:55+22:1513:27
51Mia GustafssonD50 Kort (561)48:10+14:2815:47
52Ida JohnssonD14 (641)44:28+15:0711:20
55Remo RuchH20 Elit (540)1:21:49+16:578:04
55Marit SöderqvistD40 Kort (909)47:51+14:2512:01
57Wille SöderqvistH10 (896)19:12+6:038:00
59Viggo LindgrenU1 (1370)17:19+5:148:39
59Amelie EkströmD20 Elit (466)1:08:31+17:5110:08
60Erik BerglundH18 (520)1:06:25+22:0211:08
63Fredrik MattssonH21 Elit (387)1:46:29+23:247:34
64Ylva LorentssonD40 Kort (909)49:18+15:5212:23
65Birgitta BerglundD45 Motion (502)1:14:09+33:1321:29
67Cecilia LindgrenD14 (641)47:09+17:4812:01
70Leo AlvolinH11 (688)29:37+12:219:50
74Anders KarlssonH45 Kort (1390)50:22+14:2010:08
76Anna DanielssonD45 Kort (805)49:26+20:5214:12
78Victor FlingmarkH21 (889)1:22:22+22:368:43
85Jan BergmanOpen 9 (748)1:51:54+1:04:1715:22
87Kajsa MattssonD18 Elit (557)1:04:07+16:1610:36
88Melker NordgrenH13 (749)52:37+24:0712:57
92Martin DanielssonH15 (748)1:06:14+26:5312:15
96Liselott NordgrenD40 Kort (909)54:19+20:5313:38
108Albin SjöblomH11 (688)37:54+20:3812:35
115Marcus RamströmH21 (889)1:31:28+31:429:41
115Hilma DalinU1 (1370)20:48+8:4310:24
122Eric JohanssonH11 (688)41:25+24:0913:45
124Walter SöderqvistH10 (896)24:48+11:3910:20
132Lars GustafssonH50 Kort (970)57:19+23:5312:37
143Mikael DanielssonH45 Kort (1390)58:15+22:1311:43
148Hilda PermanD10 (800)42:34+28:3517:53
165Martina ArkåsenOpen 8 (1444)57:01+25:5112:38
182Tobias LindgrenH40 Kort (1099)1:25:47+44:4014:17
193Olle LångU1 (1370)26:48+14:4313:24
202Moa StenbackOpen 8 (1444)1:03:50+32:4014:09
206Lars StenbackOpen 8 (1444)1:04:09+32:5914:13
230Mikael RingiH45 Kort (1390)1:14:32+38:3014:59
374Viktoria AlvolinOpen 5 (2110)1:14:38+50:3821:19
Marit LångInskolning (1036)fullföljt
Linnea PerssonInskolning (1036)fullföljt
Frida SjöblomInskolning (1036)fullföljt
Albin BergkvistH20 Elit 2 (89)ej start
Anna-Karin AdolfssonD50 Kort (561)ej start
Per Erik FogelH60 Kort (465)ej start
Jan LundH65 Motion (167)ej start
Tilda HylénU2 (1094)ej start
Kerstin SundbergOpen 4 (718)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser