Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Långhundra IF

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Birgitta KlangD70 (226)37:54+3:5913:01
10Olle BrahmH14 Kort (157)27:48+6:089:17
13Conny ForsbergH50 (1174)48:03+5:487:55
15Anton SundgrenH21 (889)1:10:15+10:297:26
16Gun-Inger SahlbergD65 (270)49:47+13:2714:41
24Albin ForsbergH13 (749)35:16+6:468:41
29Alexander AlnessOpen 8 (1444)41:28+10:189:11
30Lovisa WigertzD14 (641)40:14+10:5310:15
30Sven WigertzH50 Kort (970)41:34+8:089:09
30Elsa BrahmD50 Kort (561)43:06+9:2414:07
34Anders LindgrenPre-Elit (320)1:23+1:230:05
43Anton ForsbergH18 Elit (582)55:37+8:227:15
45Annette WigertzD50 Kort (561)47:02+13:2015:25
46Bobby BrahmH18 Elit 2 (490)1:04:15+12:429:08
46Lukas HambäckH10 (896)18:47+5:387:49
48Wilhelm AlnessOpen 4 (718)49:41+15:2110:04
51Edit JonssonD11 (567)32:03+10:5010:58
51Peter HambäckH50 Kort (970)43:50+10:249:39
53Fredrik WigertzH20 Elit (540)1:21:12+16:208:00
53Axel Leijon ThorellH14 (754)38:23+13:509:34
57Erik JonssonH40 Motion (326)1:40:43+49:02
59Anders LindgrenH35 Kort (413)1:30:22+41:0913:55
60Ann-Mari SilfverD50 (573)58:56+21:4014:35
71Alva JonssonD14 (641)48:08+18:4712:16
71Samuel HedlundH20 Elit (540)1:26:41+21:498:33
76Hans SahlbergH70 Kort (532)55:52+26:1518:44
76Malin KarlssonD40 Motion (523)1:18:53+34:1313:30
79Lovisa HambäckD13 (696)54:28+25:1214:52
89Emilia KarlssonD13 (696)56:45+27:2915:30
101Kristina KarlssonD21 Kort (619)1:23:46+41:4016:51
113Per BrahmH50 Kort (970)54:52+21:2612:05
122Patrik ServinH40 (638)2:12:46+1:24:5117:43
133Emma BromarkD21 (742)1:55:29+56:4016:45
204Matilda ServinU2 (1094)46:11+28:5818:37
211Kenneth AlnessOpen 8 (1444)1:05:23+34:1314:29
269Andrea JonssonOpen 5 (2110)52:49+28:4915:05
Ella ServinD11 (567)ej godkänd
Joakim WigertzH21 Kort (1049)ej godkänd
Ingela AlnessOpen 7 (1596)ej godkänd
Ivar JonssonU1 (1370)ej start
Karin ServinOpen 1 (561)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser