Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Nyköpings OK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Odin EkH10 (896)13:15+0:065:31
5Marika EkD40 Kort (909)35:03+1:378:48
6Mats HallH55 (674)45:34+2:338:21
7Annika HallD50 Motion (217)47:04+10:0413:36
8Dan NilssonH50 Kort (970)37:32+4:068:16
8Philip CarlssonH14 (754)28:16+3:437:02
8Ludvig EkH16 (850)41:14+2:237:19
8Isak AnängenH13 (749)31:47+3:177:49
8Hanna AnängenD10 (800)17:02+3:037:09
10Signe NilssonD14 (641)36:13+6:529:14
11Henrik AnängenH40 (638)51:32+3:376:52
13Alice EkD12 (696)23:54+4:367:35
15Monica CarlssonD45 Motion (502)57:28+16:3216:39
15Niklaus ReyH21 Elit 2 (473)1:30:06+6:567:19
16Didrik HallH21 Kort (1049)55:14+9:177:22
16William NilssonH15 (748)46:18+6:578:34
17Marcus BerggrenH21 Elit 2 (473)1:30:22+7:127:21
17Miranda FredrikssonD11 (567)25:07+3:548:36
22Ola BrönnhedenH21 Kort (1049)56:35+10:387:33
22Carina ErikssonD55 Motion (243)48:23+16:4816:24
24Oscar EkenborgH11 (688)23:28+6:127:47
27Tomas ReibringH21 Kort (1049)57:44+11:477:42
29Jens WängdahlH21 Elit (387)1:34:16+11:116:42
29Per CarlssonH50 Kort (970)41:07+7:419:03
31Kristin HylanderD21 Elit (362)1:23:42+15:348:30
37Peter RasmussenH60 (688)55:04+13:2911:06
38Rebecka HylanderD20 Elit (466)1:03:12+12:329:20
38Carl CarlssonH16 (850)46:41+7:508:17
41Magnus FredrikssonH50 Motion (233)1:23:57+39:4916:55
45Caroline GuttkeD12 (696)28:18+9:008:59
46Alva RasmussenD18 (289)1:22:30+35:1116:54
52Kent BergendahlH60 (688)59:29+17:5411:59
55Maria FredrikssonD45 Motion (502)1:09:43+28:4720:12
55Eva-Lena JonssonD50 (573)58:07+20:5114:23
59Henning HallH21 Kort (1049)1:09:54+23:579:19
59Maria RasmussenD45 Motion (502)1:10:59+30:0320:34
64Bengt PetterssonH50 Kort (970)45:47+12:2110:05
69Jonas MusslinderH13 (749)45:18+16:4811:09
74Samuel KellerH21 Elit (387)2:03:27+40:228:47
76Arne NilssonH55 (674)1:06:10+23:0912:08
77Lena PetterssonD50 (573)1:04:53+27:3716:03
85Isak ErikssonH15 (748)1:04:22+25:0111:55
104Fredrik EkenborgH40 (638)1:30:55+43:0012:08
105Anna GuttkeOpen 4 (718)1:19:33+45:1316:08
107Filippa GuttkeD10 (800)27:09+13:1011:24
112Kristin KällströmerD21 (742)1:37:28+38:3914:08
129Linnea NilssonD16 (684)1:23:11+45:2918:24
137Stefan MusslinderH50 Kort (970)58:52+25:2612:57
162Mikael GuttkeH40 Kort (1099)1:16:58+35:5112:49
Iris KällströmerInskolning (1036)fullföljt
Olof MusslinderH10 (896)ej godkänd
Per EkH45 (1091)ej start
Linnea WejåsD20 (410)ej start
Daniel NilssonH21 Elit 2 (473)ej start
Daniel WejåsH21 Kort (1049)ej start
Peter WestmanH60 Kort (465)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser