Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Ronneby OK

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Linus VernströmH11 (688)18:50+1:346:15
4Inge E  PeterssonPre-A (231)0:21+0:210:02
4Hanna JohannessonD14 (641)34:24+5:038:46
4Fredrik JohanssonOpen 5 (2110)27:45+3:457:55
5Gullevi SvenssonD70 (226)38:56+5:0113:22
8Fredrik OskarssonH45 Motion (298)51:07+11:0310:23
9Inge E  PeterssonPre-B (116)0:21+0:21
10Henrik JohannessonH18 Elit (582)50:02+2:476:31
12Ann-Christin Nero ForsmanD55 (418)48:32+7:2312:09
14Hanna RingD13 (696)37:29+8:1310:14
14Roland KarlssonH75 (521)43:24+5:4612:41
16Tova ErikssonD16 Kort (129)1:01:52+28:2617:22
19Matilda GraadD14 Kort (220)38:14+13:0212:55
20Olle RingH70 Motion (220)1:03:22+19:2718:22
20Albin LiljaH13 (749)35:03+6:338:37
21Alexander GraadH18 (520)55:23+11:009:17
22Jon EngkvistH35 (257)1:08:16+15:068:39
24Elisabet PeterssonPre-A (231)2:16+2:160:13
24Arvid ErikssonU2 (1094)20:54+3:418:25
25Ingemar ErikssonH40 Kort (1099)49:49+8:428:18
26Margareta RingD70 Motion (144)1:14:13+34:5626:36
26Jörgen SvenssonOpen 11 (267)1:09:45+31:0013:03
33Elisabet PeterssonPre-B (116)2:16+2:16
37Maja FranssonU2 (1094)22:44+5:319:10
40Karin LindqvistD35 Kort (370)58:29+20:4913:08
40Håkan FranssonOpen 7 (1596)32:45+12:2810:57
45Oskar ErikssonH11 (688)26:14+8:588:42
50Stefan PerssonH40 Motion (326)1:30:53+39:12
58Gustav BäcklundOpen 9 (748)1:22:18+34:4111:18
59Arvid BlomsterH13 (749)44:05+15:3510:51
60Ture LiljaH10 (896)19:26+6:178:05
62Anton GlivesonH15 (748)56:01+16:4010:22
63Marie FranssonD45 Motion (502)1:13:38+32:4221:20
63Therese LiljaD40 Kort (909)49:15+15:4912:22
67Aron ThorénH14 (754)41:19+16:4610:18
74Emil RingH10 (896)20:24+7:158:30
76Magnus GraadH40 Kort (1099)59:09+18:029:51
78Mathias BlomsterH16 (850)55:10+16:199:47
93Peter SunnegårdhH40 Kort (1099)1:01:41+20:3410:16
94Anna ErikssonD40 Kort (909)54:03+20:3713:34
95Thomas JohannessonH45 (1091)1:05:56+22:059:20
97Carl GlivesonH10 (896)22:09+9:009:13
101Susanne JohannessonD45 Kort (805)55:54+27:2016:03
111Lars ThorénH45 Kort (1390)55:05+19:0311:04
118Wille VernströmH10 (896)23:39+10:309:51
150Linda ThorénD45 Kort (805)1:15:11+46:3721:36
157Ulrik JohanssonOpen 5 (2110)44:32+20:3212:43
171Nina RingD40 Kort (909)1:18:14+44:4819:39
176Krister PerssonH45 Kort (1390)1:03:37+27:3512:48
192Embla ThorénU2 (1094)40:45+23:3216:25
Olle HåkanssonInskolning (1036)fullföljt
Emil OskarssonInskolning (1036)fullföljt
Linnea OskarssonInskolning (1036)fullföljt
Per EngqvistH65 (687)ej start
Sven-Gustav EdenströmH90 (10)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser