Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Skarpnäcks OL

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Anita LindbohmD60 Motion (183)55:06+21:3319:07
21Linnea CarlssonD60 (252)54:17+24:0815:52
21Tindra JonssonD11 (567)25:20+4:078:40
31Helen InfeldtD50 Motion (217)1:16:51+39:5122:12
40Robert IrestigH21 Kort (1049)1:03:58+18:018:32
43Noel Persson-FerreraH10 (896)18:40+5:317:46
54Anders MansénH50 (1174)57:05+14:509:25
56Bengt LangelsH21 Kort (1049)1:09:00+23:039:12
56Inez EklundOpen 5 (2110)36:20+12:2010:22
59Anethe MansénD45 Kort (805)46:34+18:0013:22
87Hedda Persson VildirD14 (641)52:21+23:0013:21
90Ruben ArenanderU1 (1370)18:56+6:519:28
91Justus ArenanderH11 (688)34:14+16:5811:22
91Åke LewanderH70 (594)1:12:15+33:4618:23
97Eva StenbackD40 Motion (523)1:40:22+55:4217:11
98Måra StegardD11 (567)56:13+35:0019:15
99Karolina Bergh PapasikasD12 (696)38:14+18:5612:08
105Frida ArnessonD14 (641)1:01:35+32:1415:42
107Gunnar JohanssonH21 Kort (1049)1:20:37+34:4010:45
107Leif CarlssonH65 (687)1:17:44+33:0217:02
108Klas LangelsH70 (594)1:24:35+46:0621:31
115Truls MansénU2 (1094)29:20+12:0711:49
116Tilde MansénD10 (800)29:11+15:1212:15
123Margareta BerghD45 Kort (805)1:02:06+33:3217:50
128Joel AhlquistH21 Kort (1049)1:27:17+41:2011:39
134Göran EklundH21 Kort (1049)1:28:10+42:1311:46
134Lars-Olov CarlheimH65 (687)2:06:24+1:21:4227:43
153Priscilla FerreraD40 Kort (909)1:07:24+33:5816:56
160Jörgen StegardH21 Kort (1049)1:34:42+48:4512:38
166Johan TallhageH21 Kort (1049)1:36:52+50:5512:55
182Palle StegardU2 (1094)38:32+21:1915:32
189Axel StenbackU2 (1094)39:53+22:4016:04
190Klara StenbackU2 (1094)39:54+22:4116:05
190Per ArnessonOpen 5 (2110)46:34+22:3413:18
202Nicklas DoyleH45 Kort (1390)1:08:37+32:3513:48
203Markus BerglundH21 Kort (1049)2:29:49+1:43:5220:00
208Erik BerglundH21 Kort (1049)2:45:07+1:59:1022:02
213Magnus StenbackH40 Kort (1099)2:00:59+1:19:5220:09
376Ingela ArenanderOpen 5 (2110)1:16:01+52:0121:43
Lova JonssonInskolning (1036)fullföljt
Teodor JonssonInskolning (1036)fullföljt
Gustav StenbackInskolning (1036)fullföljt
Fanny DecknerD21 Kort (619)ej start
Caspar SperlingU2 (1094)ej start
Fredrik SperlingOpen 5 (2110)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser