Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Skogsluffarnas OK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Elias TidevallH14 (754)25:12+0:396:17
19Karin SkogD21 Motion (232)1:03:35+18:2014:35
22Henning FalkenströmU1 (1370)15:08+3:037:34
27Britt-Marie SkogD65 Motion (139)1:28:53+49:0330:32
30Harald CarlingerChallenge H 5 (174)1:12:39+33:4414:08
31Anna RosnäsD35 Kort (370)55:08+17:2812:23
32Sixten LindqvistH10 (896)18:07+4:587:32
35Åsa NorellD60 Motion (183)1:28:20+54:4730:40
37Susanna BoderChallenge D 5 (211)1:13:04+31:5114:12
43Elisabeth TollemarkD50 (573)53:33+16:1713:15
47Magnus FalkenströmH21 Kort (1049)1:06:44+20:478:54
51Karin LindqvistD40 Kort (909)47:16+13:5011:52
54Ylva TidevallD16 (684)50:27+12:4511:09
59Ulf MalmborgH60 (688)1:03:19+21:4412:45
59Douglas LundinH40 Kort (1099)56:39+15:329:26
62Nathan RubainOpen 4 (718)54:34+20:1411:04
64Simon StridhH10 (896)19:53+6:448:17
71Victoria FalkenströmD35 Kort (370)1:31:56+54:1620:39
72Åke FalkenströmH10 (896)20:20+7:118:28
73Trevor BransomeH14 (754)42:16+17:4310:32
77Blenda LenasU1 (1370)18:15+6:109:07
92Nora LundinD12 (696)35:47+16:2911:21
96Olle ÖbergH70 Kort (532)1:09:16+39:3923:14
97Per WesterlundOpen 9 (748)2:20:36+1:32:5919:18
97Tommy LjuseniusH70 Kort (532)1:09:20+39:4323:15
99Kalle LindqvistH40 Kort (1099)1:03:49+22:4210:38
111Jan StridhH21 Kort (1049)1:21:57+36:0010:56
113Lars MongårdH60 (688)1:19:39+38:0416:03
140Johan TirénH40 Kort (1099)1:12:09+31:0212:01
142Olle SynnermarkH10 (896)27:09+14:0011:18
145Erika CarlingerD45 Kort (805)1:12:05+43:3120:42
151Petter LindH21 (889)1:50:00+50:1411:39
155Theodor HolmströmH10 (896)30:02+16:5312:30
182Hjalmar HolmströmU1 (1370)25:46+13:4112:53
210Magnus HolmströmH40 Kort (1099)1:53:55+1:12:4818:59
224Majken LindqvistU1 (1370)30:40+18:3515:20
226Linnéa SkogOpen 7 (1596)55:21+35:0418:30
244Tilde CarlingerOpen 5 (2110)50:14+26:1414:21
284Jenny HolmströmOpen 7 (1596)1:20:11+59:5426:49
Karin TidevallD45 (744)ej godkänd
Hans LindskogH80 Motion (43)ej start
Bengt ÅhlanderH80 Motion (43)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser