Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Skogshjortarna

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonH70 (594)38:299:47
1Lars JohanssonH75 (521)37:3811:00
1Andréas ThernH35 Kort (413)49:137:35
2Ronny AnderssonH70 Kort (532)32:16+2:3910:49
2Annie LarssonOpen Challenge 10 (221)1:14:43+37:557:42
4Martin IvarssonH35 (257)53:51+0:416:49
7Kim GeypenOpen 11 (267)54:39+15:5410:14
10Therése IvarssonD35 (137)1:02:27+11:2810:23
10Jonas NielsenOpen 5 (2110)29:53+5:538:32
12Johan LarssonH20 (272)1:11:04+12:5310:17
16Lisbeth JohanssonD75 (194)57:04+15:5119:57
17Åke GatelidH75 (521)44:51+7:1313:06
17Lukas LarssonH12 (772)22:02+5:597:01
17Eva IsakssonD70 (226)44:49+10:5415:24
20Kersti WestinD60 Motion (183)56:14+22:4119:31
22Mikael JohanssonOpen 10 (473)52:16+15:5112:54
24Elina FredmanD12 Kort (142)50:52+30:3220:01
26Erik AamotH40 Kort (1099)50:04+8:578:20
28Gary LarssonH40 Motion (326)1:14:43+23:02
29Max KarleH35 (257)1:17:01+23:519:45
30Madeleine JohanssonD45 Motion (502)1:01:43+20:4717:53
30Barbro AnderssonD65 Kort (313)58:14+16:1619:16
33Börje ÖbergH50 Motion (233)1:13:35+29:2714:50
36Lennart HålsjöH60 (688)54:48+13:1311:02
41Anton KarlssonOpen 6 (532)1:23:17+38:4214:09
45Barbro BörjessonD65 (270)1:16:36+40:1622:35
46Ebba ThernD11 (567)30:46+9:3310:32
47Lucas LjungdahlH12 (772)24:36+8:337:50
55Kurt FredrixonH70 (594)56:08+17:3914:16
56Anders LundH40 Motion (326)1:39:36+47:55
57Ann Warma LaasD55 (418)1:04:38+23:2916:11
58Andres LaasH50 (1174)57:46+15:319:31
61Tomas KarlssonOpen 9 (748)1:22:40+35:0311:21
61Christine LundD40 Motion (523)1:12:10+27:3012:21
83Stina ThernD10 (800)24:26+10:2710:15
85Kjell-Åke IsakssonH70 Kort (532)59:34+29:5719:59
91Johanna FredrixonD12 (696)35:45+16:2711:20
102Jan ArvidssonH60 (688)1:17:06+35:3115:32
112Simon VeltmanH12 (772)33:16+17:1310:35
122Agnes IvarssonD10 (800)30:42+16:4312:53
154Anton LundH12 (772)1:13:30+57:2723:24
167Gunilla FredmanOpen 8 (1444)57:20+26:1012:42
167Annika AnderssonOpen 5 (2110)45:02+21:0212:52
168Erika FredrixonU2 (1094)34:58+17:4514:05
193Hans LindgrenH50 (1174)1:25:10+42:5514:03
197Mathias FredrixonH40 Kort (1099)1:39:09+58:0216:31
210Theo FredmanU1 (1370)28:52+16:4714:26
234Carola VeltmanOpen 5 (2110)49:38+25:3814:10
237Ingemar BrunssonOpen 8 (1444)1:12:02+40:5215:58
Melvin LundU2 (1094)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser