Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Snättringe SK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Simon HectorH18 Elit (582)47:156:09
6Stefan Svensson GeliusH45 Kort (1390)38:06+2:047:39
10Martin NilssonH20 (272)1:10:29+12:1810:12
10Magnus BolanderH45 Motion (298)55:47+15:4311:20
15Erika BolanderD40 Motion (523)52:40+8:009:01
15Matilda BolanderOpen 2 (292)49:16+17:0312:30
27Rune RådeströmH70 (594)49:25+10:5612:34
27Isak GeliusH12 (772)22:52+6:497:16
28Hugo FlordalH35 (257)1:16:47+23:379:43
28Ronja BergmanD17-20 Kort (186)1:45:45+54:4324:02
29Johan LidmarH45 Kort (1390)44:27+8:258:56
33Erik Lidström Lauri H13 (749)38:51+10:219:34
33Jesper LidmarH14 (754)34:45+10:128:39
34Vilma KarlssonD16 (684)46:24+8:4210:15
34Lennart AlnellH65 Motion (167)1:49:59+1:16:0429:01
37Ivar Lidström LauriH15 (748)51:28+12:079:31
41Alva Lidström LauriD10 (800)20:34+6:358:38
48Olof PerssonH60 (688)58:39+17:0411:49
52Kristina TedhamreD16 (684)50:04+12:2211:04
54Ann-Christin NybergD35 Kort (370)1:06:26+28:4614:55
58Anders KarlssonOpen 8 (1444)44:11+13:019:47
72Ella KarlssonOpen 5 (2110)37:34+13:3410:44
80Thea GeliusU1 (1370)18:23+6:189:11
82Anneli LidmarD40 Motion (523)1:21:22+36:4213:55
92David HectorH20 Elit (540)1:38:46+33:549:44
94Tobias KarlssonH16 (850)58:05+19:1410:19
96Elin WolgastD11 (567)50:16+29:0317:12
96Albin HainkeH13 (749)55:37+27:0713:41
108Elisabeth HectorD50 Kort (561)1:26:06+52:2428:13
111Roger NybergH50 Kort (970)54:12+20:4611:56
111David NybergU1 (1370)20:34+8:2910:17
114Mats HainkeH40 Kort (1099)1:07:07+26:0011:11
120Torbjörn BergmanH60 (688)1:23:53+42:1816:54
125Tobias NybergU2 (1094)30:21+13:0812:14
127Andreas BorängH13 (749)1:14:15+45:4518:17
130Gittan GeliusD40 Kort (909)1:02:23+28:5715:40
132Jörgen HectorH50 (1174)1:10:25+28:1011:37
134Jacob WolgastH13 (749)1:21:29+52:5920:04
140John WolgastH13 (749)1:40:10+1:11:4024:40
140Therese PerssonD21 (742)2:05:48+1:06:5918:15
145Bo LauriH50 (1174)1:13:43+31:2812:09
148Mari-Helen LidströmD45 Kort (805)1:14:37+46:0321:26
163Gustav LidmarH16 (850)2:33:21+1:54:3027:14
166Stina BorängD40 Kort (909)1:15:38+42:1219:00
180Per WolgastH50 (1174)1:20:06+37:5113:13
204Martin NybergU1 (1370)28:09+16:0414:04
Ellen FlordalInskolning (1036)fullföljt
Molly GeliusD10 (800)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser