Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Andrarums IF

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sven PerssonH80 Motion (43)42:3315:05
4Christina NilssonD60 Motion (183)36:04+2:3112:31
11Bengt HanssonH60 Motion (156)54:58+12:5313:57
12Barbro NilssonD60 Motion (183)48:00+14:2716:40
16Emma NilssonD21 Motion (232)1:01:57+16:4214:12
16Kjell VilhelmssonH60 Motion (156)58:38+16:3314:52
18Torbjörn AnderssonOpen 2 (292)50:21+18:0812:46
20Svante AnderssonOpen 1 (561)26:17+9:5610:35
26Elin LarssonD21 Motion (232)1:09:30+24:1515:56
38Bertil OlofssonH70 Kort (532)44:12+14:3514:49
43Erik ThoressonH13 (749)41:23+12:5310:11
48Gabrielle BrunD60 Kort (324)1:04:51+26:5221:24
49Jesper NilssonH35 Kort (413)1:21:43+32:3012:35
51Måns PerssonH14 (754)38:03+13:309:29
61Carolin GradinD14 (641)46:24+17:0311:50
64Christian GlantzOpen 8 (1444)45:02+13:529:59
67Gudrun NilssonD50 Kort (561)54:58+21:1618:01
79Fredrik NilssonH35 Kort (413)2:22:09+1:32:5621:54
81Ingela ThoressonD45 (744)56:37+20:2712:34
81Ingemar NilssonH55 Kort (500)1:10:20+35:0415:46
84Malin HäggströmD40 Motion (523)1:25:01+40:2114:33
91Anette ThoressonD50 (573)1:11:35+34:1917:43
95Elin NilssonD13 (696)1:01:20+32:0416:45
96Linda AhlmD40 Motion (523)1:39:47+55:0717:05
101Ludwig AnderssonH11 (688)36:03+18:4711:58
103Ola HäggströmH40 (638)1:30:17+42:2212:03
121Kent R NilssonH65 (687)1:31:03+46:2119:58
125Marielle NilssonD21 (742)1:45:18+46:2915:16
126Tyr HäggströmH14 (754)1:06:57+42:2416:41
128Brian AhlmH13 (749)1:14:24+45:5418:19
134Ida AnderssonD13 (696)1:57:38+1:28:2232:08
138Vide HäggströmD10 (800)35:56+21:5715:05
141Hugo ThoressonH10 (896)27:06+13:5711:17
146Sverre HäggströmH12 (772)45:44+29:4114:33
147Jonas GustafssonH21 (889)1:48:11+48:2511:27
148Stellan GradinH12 (772)50:53+34:5016:12
152Cazper NilssonH10 (896)28:13+15:0411:45
160Sam ErikssonH21 (889)1:59:55+1:00:0912:42
163Morgan OlssonOpen 8 (1444)56:41+25:3112:34
174Elias NilssonH10 (896)47:04+33:5519:36
175Viggo AhlmH10 (896)48:21+35:1220:08
188Roger AnderssonH45 Kort (1390)1:06:33+30:3113:23
197Sophie KolmodinOpen 5 (2110)46:48+22:4813:22
208Michael NilssonH40 Kort (1099)1:45:14+1:04:0717:32
216Conny ThoressonOpen 7 (1596)53:45+33:2817:58
226Hans PerssonH50 (1174)1:48:02+1:05:4717:49
229Jan GradinH50 (1174)1:51:51+1:09:3618:27
302Rolf NilssonOpen 5 (2110)56:24+32:2416:06
Heide PerssonH40 (638)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser