Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Ulricehamns OK

89 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Klara SvenssonChallenge D 5 (211)45:42+4:298:53
3Ingrid ÖhlundD65 (270)41:36+5:1612:16
3Eva SvenssonD65 Motion (139)48:21+8:3116:36
5Kjell-Åke NilssonH65 (687)49:11+4:2910:47
7Birgit EkmanD70 Kort (205)44:02+7:0317:41
8Lena NilssonD65 Motion (139)50:20+10:3017:17
8Magnus AnderssonH60 (688)46:07+4:329:17
9Ivan ErnvidH75 (521)42:06+4:2812:18
9Agnes BerglundD18 Elit 2 (180)1:04:39+9:4511:43
11Gustav KarlssonOpen Challenge 10 (221)1:35:27+58:399:51
11Ulf PalmérH55 (674)49:09+6:089:01
11Marcus KvarndalH35 (257)59:41+6:317:33
14Kerstin ErnvidD70 (226)42:50+8:5514:43
14Emma LarssonOpen 2 (292)47:41+15:2812:06
15Linnea LarssonD18 (289)56:29+9:1011:34
17Ellen ArneborgD12 Kort (142)37:27+17:0714:44
22Johan PerssonH35 Kort (413)1:02:01+12:489:33
22Jesper NilssonH21 (889)1:11:21+11:357:33
23Stefan NordinOpen 8 (1444)40:06+8:568:53
24Maja NordinOpen 1 (561)26:39+10:1810:44
24Maria LennartsonD35 (137)1:31:37+40:3815:14
24Roland BomanH70 (594)48:44+10:1512:24
24Lars NeumanH65 Motion (167)1:02:15+28:2016:25
25Sven GardellOpen 10 (473)53:42+17:1713:15
30Sebastian MannfolkH21 Motion (233)1:34:25+41:0613:31
30Johanna KarlssonOpen 5 (2110)33:42+9:429:37
31Lennart JohanssonOpen 11 (267)1:14:31+35:4613:57
32Tina ValterssonOpen 2 (292)1:09:24+37:1117:36
32Lars TuvessonH70 (594)50:03+11:3412:44
37Erik Nilsson SimkovicsH21 Elit (387)1:35:51+12:466:49
38Monika AnderssonOpen 2 (292)1:19:27+47:1420:09
38Nils SpetzH21 Elit (387)1:35:54+12:496:49
39Lina PalmérOpen 8 (1444)42:49+11:399:29
40Lova HolgerssonU2 (1094)22:47+5:349:11
41Anna Nilsson SimkovicsD21 Elit (362)1:27:25+19:178:53
43Anton GrönbergU2 (1094)23:08+5:559:19
43Marianne KlassonD55 (418)1:00:03+18:5415:03
45Hulda HallqvistU2 (1094)23:17+6:049:23
45Per HolmbergH40 (638)1:04:48+16:538:39
47Claes-Göran PerssonH60 Kort (465)53:39+13:3413:30
48Hugo StrömH14 (754)37:46+13:139:25
52Viktor GrönbergU2 (1094)23:32+6:199:29
54Iris HallqvistU2 (1094)23:36+6:239:30
55Gustav JohanssonOpen 9 (748)1:22:07+34:3011:16
61Ann-Kristin SpetzD50 Kort (561)51:42+18:0016:57
62Eva ÖhlundD21 (742)1:17:03+18:1411:10
67Radka SklenarovaD21 Elit (362)1:44:07+35:5910:35
68Björn ArnessonH21 (889)1:20:53+21:078:34
68Ludwig JohanssonOpen 9 (748)1:26:36+38:5911:53
72Björn PetterssonH60 (688)1:06:46+25:1113:27
73Joel HolmbergH11 (688)29:55+12:399:56
75Teo PalmérU1 (1370)18:11+6:069:05
77Olle NordinU2 (1094)25:58+8:4510:28
77Lovisa MannfolkD21 (742)1:21:12+22:2311:47
78EmELIE CedervärnOpen 9 (748)1:37:26+49:4913:23
78Håkan SvedhemH55 (674)1:06:36+23:3512:13
79Axel BerglundH14 (754)43:32+18:5910:51
79Christer MannfolkH55 (674)1:06:48+23:4712:15
82Niklas ÖsterlundH21 (889)1:23:01+23:158:47
84Alfred HallqvistH11 (688)31:39+14:2310:30
85Edvin LennartsonU1 (1370)18:47+6:429:23
87Sofie PetterssonD21 (742)1:25:31+26:4212:24
90Clara MannfolkD20 Elit (466)1:24:22+33:4212:28
97Ingrid SvedhemOpen 5 (2110)39:35+15:3511:18
97Stefan SpetzH50 Kort (970)51:53+18:2711:25
102Erika AnderssonD21 Kort (619)1:24:06+42:0016:55
102Matilda GöranssonOpen 5 (2110)39:56+15:5611:24
103Per AnderssonH50 Kort (970)53:00+19:3411:40
105Frida MannfolkD50 Kort (561)1:20:12+46:3026:17
118Erik ArneborgU1 (1370)20:52+8:4710:26
124Emanuel ZitkaH11 (688)43:15+25:5914:22
131Johanna HallqvistD40 Kort (909)1:03:10+29:4415:52
134Markus SandinU2 (1094)30:55+13:4212:27
135Annica BerglundD40 Kort (909)1:03:40+30:1415:59
138Karl-Anton KarlssonOpen 5 (2110)42:50+18:5012:14
152Christian EricksonH21 Kort (1049)1:32:26+46:2912:20
157Fredrik SvedhemH21 (889)1:57:18+57:3212:25
166Jacob HolmbergU1 (1370)24:19+12:1412:09
171Oskar ZitkaU1 (1370)24:52+12:4712:26
182Svante BerglundH45 (1091)1:26:46+42:5512:17
208Nils LennartsonU1 (1370)28:45+16:4014:22
Noah BohmanInskolning (1036)fullföljt
Vidar FritzsonInskolning (1036)fullföljt
Johannes HolmbergInskolning (1036)fullföljt
Anton KarlssonInskolning (1036)fullföljt
Gustav KarlssonInskolning (1036)fullföljt
Karl-Johan LennartssonOpen 6 (532)ej godkänd
Bengt KlassonH55 (674)ej godkänd
Jörgen LarssonH45 (1091)ej godkänd
Frida AnderssonD21 Kort (619)ej start
Lars ArneborgH45 Motion (298)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser