Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tyr

96 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Richard TakeOpen Challenge 10 (221)36:483:47
1Olov ÖströmH60 (688)41:358:23
1Linda TakeD40 (349)40:158:20
2Lena GranefeltD65 (270)40:57+4:3712:04
3Johan KensbyChallenge H 5 (174)39:59+1:047:46
3Malin LeanderssonD21 (742)59:41+0:528:39
4Karin Creutzer BlomgrenD70 Kort (205)42:59+6:0017:15
4Lotta RansjöD50 (573)39:53+2:379:52
6Elisabeth ÖströmD55 (418)46:36+5:2711:40
7Malin JonssonD35 (137)58:17+7:189:41
8Anders LindbergChallenge H 10 (182)1:07:27+7:336:57
8Malin NymanD18 Elit 2 (180)1:03:55+9:0111:36
8Oskar NymanH15 (748)44:09+4:488:10
9Erik HögkvistChallenge H 10 (182)1:07:41+7:476:59
9Sixten WestlundH55 (674)46:32+3:318:32
9Henric BrohedeH45 (1091)49:36+5:457:01
10Magnus AlbinssonH45 (1091)49:49+5:587:03
11Mathias SwartzH40 Motion (326)1:03:04+11:23
11Ingrid KensbyD55 (418)48:19+7:1012:06
12Eva AlbinssonD40 (349)46:43+6:289:40
13Johannes AronssonOpen 4 (718)39:36+5:168:01
14Niclas MobergChallenge H 5 (174)46:38+7:439:04
14Arvid ErikssonH10 (896)16:03+2:546:41
16Johanna HoltetChallenge D 5 (211)58:03+16:5011:17
16Karin MoodhD55 Kort (290)47:48+11:0315:59
17Gustav PermanOpen Challenge 10 (221)1:44:14+1:07:2610:45
17Bengt JohanssonH50 Kort (970)39:28+6:028:41
17Lovisa MartinssonD18 Elit (557)52:37+4:468:42
18Lars GranefeltH65 (687)53:10+8:2811:39
19My WestlundD21 (742)1:04:17+5:289:19
19Anton JonssonH10 (896)16:40+3:316:56
20Catarina HögkvistD50 Kort (561)39:31+5:4912:57
20Eva TrangiusD65 Kort (313)53:52+11:5417:50
20Rebecca TakeD12 (696)24:30+5:127:46
23Emma BergmanD18 Elit 2 (180)1:16:24+21:3013:51
24Sofie GustavssonD21 (742)1:06:21+7:329:37
25Jan-Olof StohmH65 Motion (167)1:03:51+29:5616:50
25Barbro ZetterlingD55 Motion (243)49:54+18:1916:54
28Nial SimesChallenge H 5 (174)1:07:01+28:0613:02
29Mikael TakeChallenge H 10 (182)1:29:24+29:309:13
29Leif MartinssonH55 Kort (500)51:18+16:0211:30
30Lydia MartinssonD21 (742)1:08:31+9:429:56
31Eva BjörkmanPre-Elit (320)1:19+1:190:05
31Carola KarlssonD55 Kort (290)56:08+19:2318:46
36Emma LundqvistChallenge D 5 (211)1:11:50+30:3713:58
36Per HögkvistH50 Kort (970)41:54+8:289:13
36Mats KensbyH55 Kort (500)52:46+17:3011:49
37Pär NymanH50 (1174)53:09+10:548:46
41Hanna GustavssonD20 Elit (466)1:03:44+13:049:25
42Erik RåbergH35 (257)1:33:35+40:2511:51
43Marie ZetterlingD21 Motion (232)1:36:22+51:0722:06
43Ann-Sofie HultsvedD50 Kort (561)47:00+13:1815:24
44Johan WikströmH21 Elit 2 (473)1:38:42+15:328:01
44Erika AhlqvistD18 (289)1:18:46+31:2716:08
46Annika LeanderssonD55 (418)1:01:00+19:5115:17
47Märta Ransjö ZanderD18 Elit (557)57:29+9:389:31
50Leif SandahlH55 Kort (500)56:48+21:3212:44
50Karin NymanD45 Kort (805)44:26+15:5212:46
51Björn FogelbergH55 Kort (500)56:51+21:3512:44
53Nicolina MobergD13 (696)47:43+18:2713:02
56Rudi OlvenmyrPre-Elit (320)2:19+2:190:09
57Johanna AlfredssonOpen 6 (532)1:36:39+52:0416:26
58Jesper AlfredssonH20 Elit (540)1:22:40+17:488:09
59Marcus BeckiusH18 Elit 2 (490)1:06:52+15:199:30
65Anna Weckner WestlundD50 (573)1:01:07+23:5115:07
69Jan GustafssonOpen 7 (1596)36:31+16:1412:12
70Linn AnderssonD11 (567)36:47+15:3412:35
70Elin Ransjö ZanderD18 Elit (557)1:01:35+13:4410:11
71Mikael AlfredssonOpen 6 (532)1:56:01+1:11:2619:43
75Linda GustafssonD16 (684)54:54+17:1212:08
76Erik SimesH50 (1174)1:00:38+18:2310:00
77Elsa AlbinssonD13 (696)54:15+24:5914:49
84Emma AlfredssonD10 (800)24:41+10:4210:22
88Amanda AlfredssonD12 (696)35:42+16:2411:20
91Lars AnderssonH50 Kort (970)51:05+17:3911:15
92Johan GustafssonH18 Elit 2 (490)1:24:50+33:1712:04
95Sten LeanderssonH50 (1174)1:03:05+20:5010:24
98Gustav NilssonU1 (1370)19:34+7:299:47
102Simon AlbinssonH11 (688)36:11+18:5512:01
110Emil WikströmH21 Kort (1049)1:21:03+35:0610:49
119Marcus HällmanH10 (896)23:45+10:369:53
120Viktor AlfredssonH15 (748)1:23:42+44:2115:30
121Christer HällmanOpen 5 (2110)41:31+17:3111:51
125Tobias HällmanH12 (772)37:20+21:1711:53
127Jens ÖströmH21 Kort (1049)1:27:10+41:1311:38
128Mikael KullinH50 Kort (970)56:47+23:2112:30
142Mattias PerssonH40 Kort (1099)1:12:22+31:1512:03
172Oscar AnderssonH10 (896)41:35+28:2617:19
175Bernt NilssonH50 Kort (970)1:15:22+41:5616:36
189Ida HyvönenOpen 7 (1596)50:03+29:4616:44
194Jerker AnderssonH40 Kort (1099)1:38:23+57:1616:23
195William HollowellOpen 8 (1444)1:02:11+31:0113:47
208Håkan AhlqvistH45 Kort (1390)1:09:56+33:5414:04
286Helene HällmanOpen 5 (2110)54:23+30:2315:32
Irma ErikssonInskolning (1036)fullföljt
Wilma JonssonInskolning (1036)fullföljt
Jessica NilssonD20 Elit (466)ej start
Börje RåbergH70 (594)ej start
Sara FogelbergD16 Kort (129)ej start
Mia GyllenbergD45 (744)ej start
Örjan BeckiusOpen 9 (748)ej start
Christian HedqwistH21 Kort (1049)ej start
Anton UddH21 Kort (1049)ej start
Ola IsakssonH50 Kort (970)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser