Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Vivill

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Andreas JohanssonH35 Motion (69)1:07:04+7:0111:19
3Arne BogrenH60 Kort (465)40:50+0:4510:17
9Marita RosénD60 Motion (183)43:41+10:0815:10
11Linda AndrénOpen 2 (292)45:49+13:3611:37
15Kjell RosénH60 Motion (156)58:12+16:0714:46
18Anna RunessonD21 Kort (619)53:55+11:4910:50
19Ann BägebyOpen 5 (2110)31:59+7:599:08
20Tomas MårtenssonH60 Motion (156)1:02:50+20:4515:56
20Mikael WardH45 Motion (298)1:03:31+23:2712:54
20Thomas BägebyOpen 5 (2110)32:02+8:029:09
27Lars ErlandssonH55 Motion (146)1:45:30+1:10:0826:46
30Tore MårtenssonChallenge H 10 (182)1:29:27+29:339:13
31Ola SamuelssonOpen 10 (473)56:31+20:0613:57
34Lena RunessonD55 (418)56:53+15:4414:15
34Lukas RosénH21 Motion (233)1:43:16+49:5714:47
38Erik ErlandssonH20 (272)1:29:00+30:4912:53
40Anna RosénOpen 5 (2110)34:53+10:539:58
44Ida ThunbergD40 Motion (523)1:04:29+19:4911:02
47Jan SkoglundOpen 5 (2110)35:38+11:3810:10
48Stefan JohanssonOpen 8 (1444)43:43+12:339:41
59Linus BägebyU2 (1094)23:55+6:429:38
62Bodil HedenbergOpen 1 (561)36:40+20:1914:47
63Elias SamuelssonU2 (1094)24:15+7:029:46
71Per ThunbergH40 (638)1:13:14+25:199:46
72Vendela LönkvistD14 (641)48:50+19:2912:27
83Lars RunessonH55 (674)1:08:32+25:3112:34
83Albin SamuelssonH11 (688)31:31+14:1510:28
87Sara ErlandssonD15 (646)1:07:02+31:5415:01
88Oskar SkoglundU2 (1094)26:44+9:3110:46
90Annelie WardD45 Motion (502)1:34:52+53:5627:29
97Clara SamuelssonD13 (696)1:01:40+32:2416:50
107Albin ThunbergU1 (1370)20:18+8:1310:09
109Torbjörn LönkvistOpen 8 (1444)49:46+18:3611:02
111Kajsa WardD14 (641)1:06:26+37:0516:56
122Olivia LönkvistD16 (684)1:14:21+36:3916:26
151Elias ThunbergH10 (896)28:10+15:0111:44
152Emelie BägebyU2 (1094)33:01+15:4813:18
180Oskar WardU2 (1094)38:24+21:1115:29
198Alvin LönkvistU2 (1094)44:08+26:5517:47
205Kajsa IsidorssonOpen 7 (1596)52:08+31:5117:26
270Annika IsidorssonOpen 5 (2110)52:55+28:5515:07
322Ann-Sofie LönkvistOpen 5 (2110)1:00:30+36:3017:17
Helen AhlstrandD45 Motion (502)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser