Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Lunds OK

101 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Örjan LarssonH45 Motion (298)44:21+4:179:00
3Rasmus GrönlundH35 Kort (413)52:46+3:338:07
5Sara Snogerup LinseD50 (573)40:28+3:1210:00
7Carl RämmalH20 Elit 2 (89)1:19:43+10:338:56
8Anton HenningssonH14 Kort (157)26:14+4:348:46
10Loke HedbergH12 (772)20:02+3:596:22
11Sara LjungqvistD10 (800)17:27+3:287:19
12Märta HenningssonD12 Kort (142)32:11+11:5112:40
12Mats BredfeltH50 Kort (970)38:41+5:158:31
13Hanna ElfD21 Motion (232)58:33+13:1813:25
16Olof OhlssonH21 Motion (233)1:16:51+23:3211:00
16Ludvig ZaarH14 Kort (157)33:01+11:2111:02
17Kajsa HeydenD12 (696)24:12+4:547:40
17Jenny BredfeltD18 (289)57:12+9:5311:43
19Britt Forsell PirozziD70 (226)45:45+11:5015:43
22Torill SvendsenD70 (226)47:32+13:3716:20
23Axel SvenningssonChallenge H 5 (174)55:52+16:5710:52
23Kristin LindbergD65 Motion (139)1:11:01+31:1124:24
23Ida SvenningssonD17-20 Kort (186)1:32:06+41:0420:55
24Benkt AnderssonH70 (594)48:44+10:1512:24
24Lina ÅsD10 (800)18:58+4:597:58
24Cecilia SpångbergD18 (289)1:01:17+13:5812:33
26Carl ÅsH13 (749)35:35+7:058:45
26Tova HermodssonD16 (684)44:30+6:489:50
27Anna ÅsD40 Motion (523)56:44+12:049:42
27Karin HagwallD18 Elit 2 (180)1:18:09+23:1514:10
27Johan SvärdOpen 6 (532)1:16:26+31:5112:59
30Barbro HugossonD75 (194)1:12:50+31:3725:27
32Ann-Kristin SjöströmD50 Kort (561)43:44+10:0214:20
32Björn LinseOpen 11 (267)1:15:16+36:3114:05
33Marie GrönlundD35 Kort (370)55:41+18:0112:30
34Cecilia RämmalD18 Elit 2 (180)1:43:56+49:0218:51
36Anna LjungqvistD40 (349)1:06:03+25:4813:40
37Johan VinbladH13 (749)39:56+11:269:50
38Staffan FredlundH21 Motion (233)1:47:20+54:0115:22
39Maureen Olsson LoD35 Kort (370)58:28+20:4813:08
40Niklas KarklinsH21 Motion (233)1:59:08+1:05:4917:04
41Sofia RämmalD14 Kort (220)1:00:20+35:0820:22
41Allan HedbergH14 (754)35:56+11:238:57
44Kristina SpångbergD50 (573)53:38+16:2213:16
45Jonas RoslundH21 Motion (233)2:40:00+1:46:4122:55
46Tobias BladhH20 (272)1:43:50+45:3915:02
53Ing-Britt SwedenborgD50 Kort (561)48:57+15:1516:02
54Felicia SpångbergD20 (410)1:23:55+31:1415:12
54Elin HugossonD13 (696)47:55+18:3913:05
58Inga LjungqvistD65 Kort (313)1:37:38+55:4032:19
61Christer EngmanH65 Kort (570)47:52+11:5313:47
64Jan HanssonH70 (594)1:00:39+22:1015:25
69Ingela AnderssonD50 (573)1:02:13+24:5715:24
69Erik VinbladH16 (850)53:04+14:139:25
75Albin HugossonH11 (688)30:16+13:0010:03
76Fabian LjungqvistH45 (1091)1:02:52+19:018:54
77Per EnerothH55 Kort (500)1:07:25+32:0915:06
77Roland AkselssonH75 (521)1:16:35+38:5722:23
78Åsa EnerothD45 Kort (805)49:37+21:0314:15
81Jonas EnarssonH21 Kort (1049)1:14:55+28:5810:00
81Tina LjungqvistD14 (641)50:21+21:0012:50
83Jenny VinbladD40 Kort (909)52:02+18:3613:04
85Michael AnderssonH50 Kort (970)50:26+17:0011:06
89Åsa EricssonD45 Kort (805)51:01+22:2714:39
89Jeanette HenningssonD40 Motion (523)1:33:02+48:2215:55
91Astrid EricssonD15 (646)1:09:17+34:0915:32
93Rickard IngessonH21 (889)1:25:17+25:319:02
95Leo EnerothH13 (749)55:20+26:5013:37
96Isak AnderssonH11 (688)35:31+18:1511:47
99Sven ThelanderssonH70 (594)1:16:57+38:2819:34
100Selma LarssonD12 (696)38:16+18:5812:08
102Sedney HugossonH75 (521)1:49:19+1:11:4131:57
104Robert BertilssonH45 Kort (1390)53:58+17:5610:51
106Kyrre ThalbergH55 (674)1:19:38+36:3714:36
107Daniel HellbergH15 (748)1:14:58+35:3713:52
108Anna SjöströmD21 Kort (619)1:29:17+47:1117:57
112Axel ToressonH15 (748)1:17:06+37:4514:16
114Tom LindbergH70 (594)1:30:09+51:4022:56
116Hanna ModinD21 (742)1:39:24+40:3514:25
118Christer LjungqvistH70 (594)1:45:53+1:07:2426:56
120Povel HedbergH14 (754)1:02:52+38:1915:40
120Elsa EricssonD12 (696)47:57+28:3915:13
121Fredrik HugossonH45 (1091)1:11:23+27:3210:06
127Klas LjungqvistH12 (772)37:44+21:4112:01
133Richard BengtssonH60 (688)1:51:46+1:10:1122:32
135Stefan NilssonH21 Kort (1049)1:28:56+42:5911:52
141Eva RämmalD45 Kort (805)1:10:19+41:4520:12
142Felix GustafssonH12 (772)43:24+27:2113:49
143Tea EnerothOpen 5 (2110)43:04+19:0412:18
145Anton HåkanssonH16 (850)1:22:10+43:1914:35
152Alfred OlssonU1 (1370)23:08+11:0311:34
154Anders HeydenH50 (1174)1:14:56+32:4112:21
164Ulf MinörOpen 8 (1444)56:58+25:4812:37
165Anders EricssonH45 Kort (1390)1:01:37+25:3512:23
168Marcus HenningssonH40 Kort (1099)1:20:03+38:5613:20
170Emil AnderssonH10 (896)38:46+25:3716:09
172Rikard SwedenborgH50 Kort (970)1:14:21+40:5516:22
175Gert PetterssonH50 (1174)1:19:30+37:1513:07
180Per SvenningssonOpen 8 (1444)1:00:27+29:1713:24
183Niglas RämmalH50 Kort (970)1:20:16+46:5017:40
234Thomas VinbladOpen 7 (1596)57:39+37:2219:16
274Tor  HellbergOpen 7 (1596)1:12:00+51:4324:04
359Edwin MårtenssonOpen 5 (2110)1:08:54+44:5419:41
380Annika MårtenssonOpen 5 (2110)1:22:51+58:5123:40
Love EnerothU2 (1094)ej godkänd
Victor WahlströmH15 (748)ej start
Ina DoddD21 Motion (232)ej start
Jenny GustafssonD40 Motion (523)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser