Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Lidingö SOK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alexandra VejedalOpen 10 (473)36:258:59
4Filip DahlgrenH21 Elit (387)1:25:26+2:216:04
7Anna BachmanD21 Elit (362)1:14:03+5:557:31
8Helena KarlssonD21 Elit (362)1:14:06+5:587:32
9Solveig SpångbergD80 (45)1:44:08+1:04:1142:30
10Julia RajanD15 (646)41:49+6:419:22
11Birgitta ThunellD75 (194)48:28+7:1516:56
12Johanna SanderiD21 (742)1:01:43+2:548:57
20Hans TarandiH55 (674)51:20+8:199:25
27Emma BjessmoD20 Elit (466)1:01:31+10:519:06
32Madeleine CasselD50 Motion (217)1:19:22+42:2222:56
32Alice HugossonD21 Elit (362)1:24:00+15:528:32
51Helene SwartzOpen 4 (718)51:12+16:5210:23
53Mattias PernebyH18 Elit 2 (490)1:05:52+14:199:22
55Joel SanderiH21 Kort (1049)1:08:36+22:399:09
56Jeanette JarlemarkOpen 4 (718)52:09+17:4910:34
58Christina PernebyD50 (573)58:19+21:0314:26
58Teija LeppinenD45 (744)51:04+14:5411:20
60Lisa ThunellD12 (696)31:07+11:499:52
60Johan SällforsH40 Kort (1099)56:40+15:339:26
61Elin JarlemarkD16 (684)51:48+14:0611:27
63Lukas WernerH13 (749)44:37+16:0710:59
64Agnes DambergD12 (696)31:29+12:119:59
68Magnus RajanH50 (1174)59:24+17:099:48
79Anna FuruheimOpen 7 (1596)37:14+16:5712:27
80Amelie RajanD13 (696)54:37+25:2114:55
81Petter BodingH16 (850)56:04+17:139:57
82Ludvig JarlemarkH13 (749)50:10+21:4012:21
85Tapani MattusH55 (674)1:09:29+26:2812:44
121Henrik BodingH55 (674)1:34:22+51:2117:18
123Karolina BjärnlidD16 (684)1:15:29+37:4716:41
129Jonathan BlomlöfH12 (772)38:43+22:4012:19
160Per DambergH45 (1091)1:19:48+35:5711:18
169Jari PöyhönenH50 (1174)1:18:30+36:1512:57
265Mia HillerhagOpen 8 (1444)1:44:04+1:12:5423:04
362Lovisa BjärnlidOpen 5 (2110)1:09:45+45:4519:55
362Magnus BjärnlidOpen 5 (2110)1:09:45+45:4519:55
Mira VejedalInskolning (1036)fullföljt
Torbjörn JarlemarkH45 Kort (1390)ej godkänd
Sixten HillerhagH18 Elit 2 (490)ej start
Astrid SkantzeU1 (1370)ej start
Vera SkantzeU1 (1370)ej start
Mattias GanslandtOpen Challenge 10 (221)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser