Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Korsnäs IF OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter EdmanH45 Motion (298)40:048:08
1Therese BergqvistD35 Kort (370)37:408:27
1Moa BergqvistD10 (800)13:595:52
1Ulf HenrikssonH60 Kort (465)40:0510:05
3Lina FredrikssonD20 (410)57:01+4:2010:19
4Jonna JungåkerD18 Elit (557)49:10+1:198:08
7Lotta JungåkerD50 Kort (561)37:04+3:2212:09
9Mats JönssonH50 Kort (970)37:40+4:148:17
9Maja BergqvistD12 (696)22:49+3:317:14
12Daniel DruggeH40 Motion (326)1:03:39+11:58
12Karl FredrikssonH16 Kort (133)47:55+15:2812:17
16Irma FredrikssonD65 Motion (139)1:01:25+21:3521:06
16Ronja JungåkerD16 (684)42:52+5:109:29
17Joel GolsäterH11 (688)22:30+5:147:28
25Mira NordinU2 (1094)21:00+3:478:28
26Sara WallinD12 Kort (142)57:16+36:5622:32
27Frida FredrikssonChallenge D 5 (211)1:03:08+21:5512:16
27Eva FredrikssonD45 Motion (502)59:31+18:3517:15
32Carl-Åke FredrikssonH65 Motion (167)1:16:52+42:5720:16
36Johannes ÖgrenH15 (748)51:13+11:529:29
38Frida EdmanChallenge D 5 (211)1:13:31+32:1814:18
39Håkan HolmbergH50 Kort (970)42:30+9:049:21
39Lova KlasérD16 (684)47:14+9:3210:26
41Jenny PerersD16 (684)47:50+10:0810:34
42Brittmari HolmbergD50 Kort (561)45:41+11:5914:58
47Sven OlssonH40 Kort (1099)53:09+12:028:51
50Tilda GolsäterD13 (696)46:57+17:4112:49
52Emil ÅbergH20 Elit (540)1:20:56+16:047:59
53Magnus FredrikssonH45 Kort (1390)48:11+12:099:41
67Jesper NordinH40 Kort (1099)57:53+16:469:38
74Agnes WallinD11 (567)38:55+17:4213:19
77Viktor WallinH15 (748)59:29+20:0811:00
81Pia NordinD40 Motion (523)1:20:52+36:1213:50
97Thea NordinD12 (696)36:54+17:3611:42
107Ewa EdmanOpen 7 (1596)40:35+20:1813:34
114Elsa GolsäterU2 (1094)29:18+12:0511:48
136Krister GolsäterH40 Kort (1099)1:11:30+30:2311:55
176Erik ÅbergH45 (1091)1:25:01+41:1012:02
250Bo WallinOpen 7 (1596)1:01:58+41:4120:43
Gustav ÖgrenH18 Elit 2 (490)ej start
Johan JungellH60 Kort (465)ej start
Jenny DruggeD40 Motion (523)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser