Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tolered-Utby Ol-klubb

62 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Anders BäckmanOpen 5 (2110)27:50+3:507:57
11Evelina GårdsbyD11 (567)24:44+3:318:28
12Annika GårdsbyD35 Motion (190)53:16+11:5913:05
18Kalle LundgrenH16 Kort (133)55:00+22:3314:06
18Eive JerkstrandOpen 1 (561)25:39+9:1810:20
19Albin LiljenvallH11 (688)22:40+5:247:31
25Rolf OsbeckPre-A (231)2:17+2:170:13
27Amanda CliffordsonU2 (1094)21:26+4:138:38
33Maria PeterssonD35 Motion (190)1:20:36+39:1919:48
33Eva-Britt MartnerD65 Kort (313)59:07+17:0919:34
33Maths CarlssonH50 Kort (970)41:46+8:209:11
36Ulla-Britt OsbeckPre-B (116)2:19+2:19
38Åsa CliffordsonD35 Kort (370)57:49+20:0912:59
41Elias LjungqvistH15 (748)51:44+12:239:34
42Maria LindkvistD40 Motion (523)1:02:59+18:1910:47
42Alva LiljenvallU2 (1094)22:51+5:389:12
43Roland PeterssonH40 Motion (326)1:23:45+32:04
44Per-Åke BastestadH35 Kort (413)1:17:14+28:0111:54
47Per LiljerosH40 Motion (326)1:27:31+35:50
48Jan VulcanH65 (687)1:02:07+17:2513:37
48Hedda SandgrenU2 (1094)23:25+6:129:26
55Fredrik SandgrenH40 Motion (326)1:38:34+46:53
57Sofia HansonD40 Motion (523)1:10:42+26:0212:06
61Thomas ÅbergH70 (594)57:46+19:1714:41
74Pernilla SandgrenD40 Kort (909)50:45+17:1912:45
82Linn MauritzsonD13 (696)55:15+25:5915:05
85Mattias LjungqvistH45 Kort (1390)51:13+15:1110:18
92Frida AnderssonD16 (684)1:00:35+22:5313:24
94Carina LiljenvallD40 Motion (523)1:39:28+54:4817:01
94Albert SandgrenU1 (1370)19:11+7:069:35
96Frida LindkvistU2 (1094)27:37+10:2411:08
97Axel RydgrenU2 (1094)27:38+10:2511:08
100Carl BörnstedtH18 (520)1:58:56+1:14:3319:57
102Simon GårdsbyH13 (749)56:13+27:4313:50
103Jan MartnerH65 Kort (570)1:12:16+36:1720:49
115Eva LiljerosD40 Kort (909)58:36+25:1014:43
118Örjan EmanuelssonH40 Kort (1099)1:08:06+26:5911:21
126Linnea WilliamssonD12 (696)50:07+30:4915:54
127David RothamelH10 (896)25:06+11:5710:27
127Siri LarsenD12 (696)50:34+31:1616:03
130Rakel HansonD12 (696)51:21+32:0316:18
132Arvid PeterssonH11 (688)51:44+34:2817:11
133Helen LjungqvistD45 Kort (805)1:06:24+37:5019:04
136Jan HindérH50 (1174)1:11:13+28:5811:45
141Wilma LindkvistU2 (1094)32:08+14:5512:57
147Samuel LjungqvistH12 (772)47:28+31:2515:07
148Elsa LiljerosU2 (1094)32:43+15:3013:11
149Jari WilliamssonH40 Kort (1099)1:14:02+32:5512:20
158Erik RothamelU2 (1094)33:24+16:1113:28
179Erik WilliamssonU2 (1094)38:20+21:0715:27
182Kajsa TerningD40 Kort (909)1:48:04+1:14:3827:09
193Jonas RothénH40 Kort (1099)1:37:34+56:2716:15
206Erik PeterssonU1 (1370)28:39+16:3414:19
216Axel HansonH45 Kort (1390)1:11:34+35:3214:23
226Amanda JerkstrandU1 (1370)31:16+19:1115:38
239Gustav LiljerosU1 (1370)40:29+28:2420:14
297Fredrik RothamelOpen 5 (2110)55:50+31:5015:57
317Lars MauritzsonOpen 5 (2110)59:33+35:3317:00
369Johanna PerssonOpen 5 (2110)1:12:55+48:5520:50
Pontus CliffordsonInskolning (1036)fullföljt
Stina PeterssonInskolning (1036)fullföljt
Elina HansonD15 (646)ej godkänd
Fredrika UlfvensköldD13 (696)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser