Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Mora OK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Mattias JohanssonOpen 12 (185)1:15:45+3:157:32
5Lena HolmerD40 (349)43:23+3:088:58
6Arne GustafssonH80 Motion (43)1:24:29+41:5629:57
6Mia AnderssonD40 Motion (523)47:55+3:158:12
9Annika JohanssonD65 Motion (139)50:58+11:0817:30
10Johan LindbergH21 Kort (1049)52:23+6:266:59
10Krång Dan ErikssonOpen 4 (718)38:28+4:087:48
12Johan VillénH21 Motion (233)1:12:37+19:1810:24
13Sofie Karlsson HolmerD10 (800)18:05+4:067:35
13John HermanssonH14 Kort (157)32:34+10:5410:53
16Annelie HermanssonD40 Kort (909)40:27+7:0110:09
19Isabel SalénD20 Elit (466)1:00:06+9:268:53
20Linus RappH21 Elit 2 (473)1:31:04+7:547:24
20Erik WadmanH55 Kort (500)48:46+13:3010:56
23Anders NorlinH45 Motion (298)1:06:51+26:4713:35
24Erik ErikssonH55 Kort (500)50:01+14:4511:12
28Nils JohanssonH70 Motion (220)1:11:41+27:4620:46
35Magdalena OlssonD21 Elit (362)1:24:52+16:448:38
39Annlouise AlmqvistD50 Kort (561)44:57+11:1514:44
39Annika BjörklundD45 Motion (502)1:04:41+23:4518:44
39Simon HolmerH12 (772)23:55+7:527:37
40Lars SöderstenH75 (521)58:04+20:2616:58
41Andrey LamovH21 Elit 2 (473)1:37:09+13:597:54
46Sara WadmanD20 Elit (466)1:04:18+13:389:30
48Lars-Gunnar BjörklundH45 Motion (298)1:19:44+39:4016:12
51Emelie BrudinD15 (646)54:34+19:2612:14
52Moa AnderssonD15 (646)54:48+19:4012:17
57Karl-Erik AnderssonH60 Kort (465)57:07+17:0214:23
58Elin NorlinD15 (646)56:11+21:0312:35
61Karl-Johan WestbergH21 Elit 2 (473)1:45:38+22:288:35
72Tore SöderstenH75 (521)1:09:10+31:3220:13
72Johan GunnarsH21 Kort (1049)1:12:35+26:389:41
76Axel JutterströmH18 Elit 2 (490)1:11:08+19:3510:07
76Peter HermanssonH40 Kort (1099)59:09+18:029:51
79Elsa HermanssonD12 (696)34:05+14:4710:49
82Fredrik NorlinH18 (520)1:14:12+29:4912:26
88Berit GummusD45 (744)59:24+23:1413:12
89Anders HenrikssonH21 Kort (1049)1:16:42+30:4510:14
89Lukas DeiningerH18 Elit (582)1:02:49+15:348:11
96Erika DuhlboD18 Elit (557)1:06:13+18:2210:57
99Sara ErikssonD16 (684)1:02:13+24:3113:45
100Bengt AnderssonH45 Kort (1390)53:06+17:0410:41
101Thea AnderssonD14 (641)59:33+30:1215:11
114Anders ClaessonH65 (687)1:26:36+41:5418:59
125Per JutterströmH14 (754)1:06:34+42:0116:36
127Gustav BjörklundH14 (754)1:07:14+42:4116:45
154Linnea HermanssonD10 (800)59:34+45:3525:01
168Isac WadmanH10 (896)36:33+23:2415:13
219Jakob BrudinU1 (1370)29:57+17:5214:58
224Håkan DuhlboOpen 8 (1444)1:08:41+37:3115:13
316Anna WadmanOpen 5 (2110)59:25+35:2516:58
Frida BrudinInskolning (1036)fullföljt
Daniel DuhlboH20 Elit (540)ej start
Niklas OlssonH21 Kort (1049)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser