Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västerbergslagens OL

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mats WallmanH55 Motion (146)35:228:58
3Helena WallmanD35 Motion (190)42:05+0:4810:20
5David ShearerOpen 10 (473)41:31+5:0610:15
7Johan WintherH17-20 Kort (146)1:05:21+11:5311:33
8Pirkko StenerhagD65 Kort (313)47:42+5:4415:47
9Anna-Lena AnderssonD55 (418)48:09+7:0012:04
10Tryggve OttossonH55 (674)48:15+5:148:51
11Lena PetrisiD45 Kort (805)35:19+6:4510:08
11Östen AnderssonH70 Motion (220)55:08+11:1315:58
13Henrik PetrisiH13 (749)32:27+3:577:59
15Bengt StenerhagH65 (687)51:44+7:0211:20
15Karin Ingeborg WedmanD13 (696)37:50+8:3410:20
17Hans AnderssonH60 (688)50:27+8:5210:10
17Linnea PetrisiD17-20 Kort (186)1:14:40+23:3816:58
22Per WintherH50 Kort (970)40:16+6:508:52
27Mikael AnderssonOpen 7 (1596)31:26+11:0910:30
31Sven Ejvin BrindbergsH70 Motion (220)1:15:42+31:4721:56
33Alva RyttherD14 (641)41:05+11:4410:28
35Fredrik N. JanssonOpen 8 (1444)42:26+11:169:24
36Viktor DjerfH20 (272)1:28:38+30:2712:50
36Ragnhild SvensD50 Kort (561)44:30+10:4814:35
41Nils Arvid WedmanH10 (896)18:30+5:217:42
42Arne NilssonH55 Kort (500)55:21+20:0512:24
46Johan GustafssonH40 Motion (326)1:26:43+35:02
49Marianne OttossonD50 Kort (561)47:58+14:1615:43
51Sofia DjerfD13 (696)47:02+17:4612:51
53Bernt ForsgrenH45 Motion (298)1:21:58+41:5416:39
54Isaak GustafssonH11 (688)28:12+10:569:22
54André AnderssonH18 Elit (582)57:09+9:547:27
55Cecilia DjerfD18 (289)1:51:43+1:04:2422:53
58Henry SvensH13 (749)43:43+15:1310:46
61Olle WallmanH10 (896)19:32+6:238:08
62Matilda ErikssonD18 Elit (557)1:00:05+12:149:56
67Dan ErikssonH35 Kort (413)1:41:30+52:1715:38
74Hanne Marie AnderssonOpen 4 (718)1:00:13+25:5312:12
82Anna-Karin RyttherD50 Kort (561)1:00:43+27:0119:54
86Marie-Louise DjerfOpen 5 (2110)38:47+14:4711:04
87Lotta WedmanD40 Motion (523)1:30:16+45:3615:27
113Fredrik PetrisiH45 Kort (1390)55:16+19:1411:07
114Karl ForsgrenH10 (896)23:03+9:549:36
115My OttossonD21 Kort (619)1:37:01+54:5519:31
120Elsa ForsgrenD13 (696)1:15:43+46:2720:41
128Alma WallmanD12 (696)51:05+31:4716:13
139Lovisa DjerfD10 (800)36:25+22:2615:18
162Sten BlomkvistOpen 7 (1596)46:09+25:5215:26
165Ellen ForsgrenU2 (1094)34:29+17:1613:54
170Lars DjerfOpen 5 (2110)45:19+21:1912:56
175Agnes GustafssonU1 (1370)25:10+13:0512:35
178Christina NilssonOpen 7 (1596)47:59+27:4216:02
179Anna NilssonOpen 7 (1596)48:00+27:4316:03
192Jakob WedmanH40 Kort (1099)1:37:14+56:0716:12
235Per Gustav WedmanU1 (1370)36:20+24:1518:10
Nils ForsgrenInskolning (1036)fullföljt
Eskil NilssonInskolning (1036)fullföljt
Karolina DjerfD15 (646)ej start
Sofie JörgensenOpen 5 (2110)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser