Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Bredaryds SOK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladH13 (749)28:307:01
2Rasmus LeoOpen 12 (185)1:13:24+0:547:18
2Micael ElmbladH50 Motion (233)45:35+1:279:11
3Mimmi DahlbergD18 Elit 2 (180)59:38+4:4410:49
3Anton GunnarssonH13 (749)28:55+0:257:07
4Klara ElmbladD18 Elit 2 (180)1:00:07+5:1310:54
5Filip TrofastH16 (850)39:53+1:027:05
6Peter ThelinOpen 9 (748)59:44+12:078:12
9Per SigvardsonH45 Kort (1390)39:04+3:027:51
11Sanna SigvardsonU2 (1094)19:26+2:137:50
11Emil AuseliusH15 (748)44:33+5:128:15
12Hanna DahlbergChallenge D 5 (211)55:30+14:1710:47
14Anneli SigvardsonChallenge D 5 (211)57:17+16:0411:08
14Carina SvenssonD45 (744)41:21+5:119:11
15Maria AnderssonD55 Kort (290)47:31+10:4615:53
16Arne AnderssonH60 Kort (465)47:24+7:1911:56
18Tuva NylundD11 (567)25:11+3:588:37
24Håkan AuseliusH45 Motion (298)1:07:01+26:5713:37
25Amanda HanssonD21 (742)1:06:40+7:519:40
26Kristin SchybergOpen 7 (1596)31:03+10:4610:23
27Daniel JohanssonOpen 12 (185)2:05:03+52:3312:27
28Moa HanssonD18 Elit (557)54:46+6:559:04
30Emma AuseliusD17-20 Kort (186)1:51:22+1:00:2025:18
31Ellen SigvardsonD13 (696)41:37+12:2111:22
32Henrik AnderssonH21 Kort (1049)59:00+13:037:52
33Mats NylundH50 (1174)52:34+10:198:40
37Linnea SkalbergD14 (641)41:59+12:3810:42
37Fredrik JohanssonH21 (889)1:14:01+14:157:50
40Mattias GunnarssonH40 (638)1:02:39+14:448:21
41Amelia SkalbergD18 Elit (557)56:35+8:449:22
46Jennie JohanssonD21 Kort (619)1:03:50+21:4412:50
65Christer JanssonOpen 5 (2110)36:52+12:5210:32
66Linnéa AnderssonD20 Elit (466)1:10:29+19:4910:25
68Erén Lång AlbinssonOpen 7 (1596)36:28+16:1112:11
70Thomas AlbinssonOpen 8 (1444)46:23+15:1310:17
74Hedvig SeverinssonD14 (641)48:56+19:3512:28
80Mikael HanssonH50 (1174)1:00:57+18:4210:03
86Elsa AnderssonD18 Elit (557)1:04:01+16:1010:35
90Fredrik ErikssonH21 Kort (1049)1:16:55+30:5810:16
91Lisa ElmbladD20 Elit (466)1:28:16+37:3613:03
98Henric JohnssonH21 Kort (1049)1:18:43+32:4610:30
103Per HultH21 Kort (1049)1:19:30+33:3310:36
117Hugo AuseliusH12 (772)34:33+18:3011:00
149Ina SkalbergOpen 8 (1444)53:53+22:4311:56
166Mats JohanssonOpen 8 (1444)57:16+26:0612:41
175Maria AuseliusD40 Kort (909)1:21:50+48:2420:33
182Bernt KarlssonH50 Kort (970)1:20:11+46:4517:39
186Magnus TrofastH45 (1091)1:28:29+44:3812:31
281Kristina KarlssonOpen 5 (2110)54:04+30:0415:26
David JohanssonH16 (850)ej godkänd
Håkan SvenssonH50 (1174)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser