Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Skåneslättens OL

77 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ina LindebergD60 (252)30:098:48
5Curth SvenssonH85 (54)1:09:46+13:0724:13
7Lisa Jonsson-NordinD16 (684)39:47+2:058:48
13Christina SegerslättD55 (418)49:02+7:5312:17
16Helén ÅkessonOpen 1 (561)25:30+9:0910:16
17Gustav ÅkessonH12 Kort (99)38:01+15:5815:01
18Elin TiensuuD35 Motion (190)56:49+15:3213:57
18Tea MarkholmD13 (696)37:56+8:4010:21
18Marika HusbyD45 Kort (805)37:49+9:1510:52
18Lena OlssonD55 (418)51:08+9:5912:48
18Lovisa WeidenD14 (641)37:50+8:299:39
19Erik EkebjärU2 (1094)20:19+3:068:11
22Hugo MattssonH21 Kort (1049)56:35+10:387:33
22Niklas GelknerH45 Motion (298)1:04:45+24:4113:09
23Susanne OlssonD60 Motion (183)57:16+23:4319:53
23Noa LindvallH16 Kort (133)1:02:28+30:0116:01
24Johan SanderH35 Kort (413)1:03:53+14:409:50
25Göran RylanderH50 Motion (233)1:07:37+23:2913:37
27Maja GelknerD14 Kort (220)42:00+16:4814:11
28Karolina  HellfalkD35 Motion (190)1:16:27+35:1018:47
29Niklas OlssonH21 (889)1:12:51+13:057:43
31Pernilla OlssonD21 (742)1:08:40+9:519:57
33Christina OlssonD55 (418)56:14+15:0514:05
35Fredrik SalomonssonH35 Kort (413)1:10:12+20:5910:48
35Viggo JohanssonH13 (749)39:20+10:509:41
39Isak PrellnerH18 Elit (582)55:23+8:087:13
39Kenth SundgrenH65 (687)59:55+15:1313:08
44Ingrid SalomonssonD65 (270)1:16:15+39:5522:29
45Roland NilssonH50 Motion (233)1:35:22+51:1419:13
45Ebba JensenD15 (646)53:17+18:0911:56
48Margareta RylanderD45 Kort (805)44:10+15:3612:41
50Stefan PålssonH50 (1174)56:25+14:109:18
56Lotta BerntssonD50 Kort (561)49:50+16:0816:20
60Björn ÅkessonOpen 6 (532)1:38:09+53:3416:41
60Sven-Erik ForsellH70 Kort (532)50:16+20:3916:52
66Adam SegerslättH18 Elit 2 (490)1:08:26+16:539:44
68Erik ZeilonH18 Elit (582)59:13+11:587:43
70Annie LennartssonD21 Kort (619)1:11:38+29:3214:24
70Magnus ThuressonH40 Kort (1099)58:05+16:589:40
71Sten SegerslättH55 (674)1:04:27+21:2611:49
75Kalle EkebjärH45 Kort (1390)50:36+14:3410:10
76Gert OlssonH65 (687)1:07:56+23:1414:53
79Kerstin JensenD45 Kort (805)49:40+21:0614:16
80Johan JensenH45 Kort (1390)50:50+14:4810:13
82Adam JohanssonH11 (688)31:30+14:1410:27
82Hanne HusbyD11 (567)41:29+20:1614:12
85Mats OlssonH65 Kort (570)56:06+20:0716:10
88Marie MarkholmD40 Kort (909)53:04+19:3813:20
90Ola MarkholmH40 Kort (1099)1:00:59+19:5210:09
95Alva NystedtD12 (696)36:24+17:0611:33
96Stina MöllerD14 (641)56:18+26:5714:21
99Malin WeidenD45 Kort (805)55:05+26:3115:49
100Lars LindebergOpen 5 (2110)39:47+15:4711:22
106Jan JohanssonH50 Kort (970)53:10+19:4411:42
108Isak LagnanderH14 (754)55:00+30:2713:42
113Pontus ThuressonH13 (749)1:03:12+34:4215:33
119Ida HusbyD10 (800)30:11+16:1212:40
122Albin WeidenH12 (772)36:08+20:0511:30
132Daniel NilssonH21 Kort (1049)1:27:39+41:4211:42
133Theo GelknerU2 (1094)30:54+13:4112:27
136Angelica EngströmD21 (742)1:58:46+59:5717:14
152Henning KarlbergOpen 5 (2110)44:12+20:1212:37
159Bengt-Åke BerntssonH50 (1174)1:16:05+33:5012:33
168Mats JonssonH45 Kort (1390)1:02:26+26:2412:33
171Edvin SanderH10 (896)39:46+26:3716:34
174Jakob ÅkessonU2 (1094)37:25+20:1215:05
198Niklas LagnanderOpen 5 (2110)46:58+22:5813:25
204Olof BarrH45 (1091)1:45:45+1:01:5414:58
218Henrik WeidenH45 Kort (1390)1:12:09+36:0714:31
260Bengt SalomonssonOpen 8 (1444)1:35:57+1:04:4721:16
306Adrian EngströmOpen 5 (2110)56:45+32:4516:12
326Anders MöllerOpen 5 (2110)1:01:04+37:0417:26
Jack SalomonssonInskolning (1036)fullföljt
Valter SanderInskolning (1036)fullföljt
Linn ThuressonInskolning (1036)fullföljt
Hannah TiensuuInskolning (1036)fullföljt
Karin SvenssonD35 Motion (190)ej godkänd
Matilda RylanderD14 Kort (220)ej start
Ronja ArvidssonD21 (742)ej start
David SvenssonH20 Elit 2 (89)ej start
Wilma MarkholmD15 (646)ej start
Linda NilssonD21 Kort (619)ej start
Maja LagnanderOpen 1 (561)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser