Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Halden SK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lene SandvikD40 Motion (523)46:43+2:037:59
3Tore SandvikH40 (638)48:16+0:216:26
3Jan GranstedtH55 (674)43:25+0:247:57
3Sander Finsrud KirkebøenH21 Motion (233)57:01+3:428:10
4Emil WingstedtH21 Kort (1049)49:19+3:226:35
4Heidi StoksethD35 Kort (370)40:38+2:589:07
5Ane Sofie BjørgulD21 Kort (619)46:48+4:429:24
6Øyvind StoksethH40 (638)49:38+1:436:37
6Marcus MillegårdH21 Elit (387)1:26:25+3:206:09
9Niels Christian HellerudH15 (748)44:21+5:008:12
15Kjetil  BjørloH45 (1091)50:46+6:557:11
15Hedda Raadal BjørloD15 (646)42:37+7:299:33
15Monica NordbrødenD50 Motion (217)56:41+19:4116:22
19Idun Kristine Felde OlaussenD16 (684)43:28+5:469:36
20Gina GranstedtD18 Elit (557)53:56+6:058:55
20Malena Asheim BirkelandD21 Kort (619)54:58+12:5211:03
21Hanne Lerche RaadalD45 (744)44:07+7:579:48
23Elena RoosD21 Elit (362)1:21:56+13:488:20
27Liam WingstedtH10 (896)17:25+4:167:15
30Sigurd Saxe SandvikH12 (772)23:10+7:077:22
30Peter NordbrødenH18 Elit (582)54:48+7:337:08
33Håkon Raadal BjørloH18 Elit (582)55:05+7:507:10
33Irene Felde OlaussenD45 Kort (805)41:19+12:4511:52
34Jim OlaussenH50 (1174)52:38+10:238:41
38Tor WøienH80 (204)1:31:47+54:2230:29
38Anders Felde OlaussenH20 Elit (540)1:18:03+13:117:42
38Jørn NordbrødenH55 Kort (500)53:55+18:3912:05
41Bård MoumH45 Motion (298)1:14:56+34:5215:13
43Arild KirkebøenH50 Motion (233)1:25:50+41:4217:18
51Minna WingstedtU2 (1094)23:28+6:159:27
62Håkon Østraat SævareidH18 Elit (582)58:15+11:007:35
63Lisa JenssenD15 (646)57:37+22:2912:55
82Svend Arne YtterbølH50 (1174)1:01:09+18:5410:05
85Pål HellerudH55 Kort (500)1:15:35+40:1916:56
91Tore Herman KirkebøenH13 (749)53:43+25:1313:13
95Hanna Lye MoumD15 (646)1:09:58+34:5015:41
99Trygve Kristoffer LøvliH18 Elit (582)1:06:34+19:198:40
110Alexander Skaug YtterbølH16 (850)1:04:49+25:5811:30
110Marianne DæhliOpen 8 (1444)49:50+18:4011:02
121Ole Øivind NorstedH14 (754)1:03:40+39:0715:52
128Erlend BrendstuenH16 (850)1:10:19+31:2812:29
141Gudmund JenssenH45 Kort (1390)58:07+22:0511:41
150Sverre Karenus SandvikU2 (1094)32:49+15:3613:13
154Claus NorstedH45 (1091)1:18:51+35:0011:10
Ville WingstedtInskolning (1036)fullföljt
Aksel Johan SandvikU2 (1094)ej godkänd
Karoline AuneD16 (684)ej start
Jonatan AuneH14 (754)ej start
Nora TorgersenD16 (684)ej start
August Asheim  BirkelandH16 (850)ej start
Anja WingstedtD35 Kort (370)ej start
Randi Brevig AuneD40 Motion (523)ej start
Henrik AuneH45 Motion (298)ej start
Nina Asheim BirkelandOpen 9 (748)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser