Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

NTNUI

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Klaus Klausen EspedalOpen 7 (1596)20:176:47
4Torkil E SolstadOpen 7 (1596)25:07+4:508:24
8Marte Fallbakken BergeD21 Elit 2 (45)1:42:47+22:5812:05
11Jonas Madslien BakkenH20 Elit (540)1:10:24+5:326:56
14Christian GrønvoldOpen 12 (185)1:30:02+17:328:58
17Britt Ingunn NydalD21 (742)1:03:01+4:129:08
18Gunnar FiskumH21 (889)1:11:00+11:147:31
23Simen Eid NielsenH21 (889)1:11:31+11:457:34
26Håkon HeggedalOpen 8 (1444)41:07+9:579:07
27Solveig BlandkjennD21 Kort (619)57:21+15:1511:32
30Hans Petter MathisenH21 Elit (387)1:34:23+11:186:43
30Linn HokholtD21 Elit (362)1:23:21+15:138:28
32Sondre Sande GullordH21 (889)1:13:17+13:317:45
35Ingvild Maalen-JohansenOpen 8 (1444)42:26+11:169:24
36Jon Aukrust OsmoenH21 Elit (387)1:35:45+12:406:48
37Ida LindkvistD21 Elit (362)1:25:16+17:088:40
38Gry GranstedtD21 (742)1:11:04+12:1510:18
43Brynjar Larssen BakkenH21 Kort (1049)1:04:48+18:518:39
44Gustav Henrik FiskumH21 (889)1:16:14+16:288:04
45Halvor Eid NielsenH21 Elit 2 (473)1:38:45+15:358:02
48Gard-Martin Udnesseter JohnsonH20 (272)1:48:57+50:4615:47
49Morten Severin SaueH21 (889)1:17:09+17:238:10
50Adrian OpheimH21 (889)1:17:15+17:298:10
51Harald KalagerH21 (889)1:17:30+17:448:12
66Rasmus Rørholt TheisenH21 Elit (387)1:48:04+24:597:41
67Simen AamodtH21 Elit (387)1:48:27+25:227:43
67Live Bredholt JørgensenD21 (742)1:17:53+19:0411:18
76Christine Turter SandvoldOpen 8 (1444)47:13+16:0310:28
76Mai WatsonD21 Kort (619)1:13:45+31:3914:50
86Marie StyrvoldOpen 8 (1444)47:41+16:3110:34
103Jacob Berg LofthusH21 (889)1:28:24+28:389:21
126Bjørg GranlyD21 (742)1:46:18+47:2915:25
131Solveig LøkenD21 (742)1:54:22+55:3316:35
133Sondre KongsgårdH21 (889)1:39:58+40:1210:35
163Sindre Engzelius GylverH21 Kort (1049)1:35:15+49:1812:43
168Magnus HalvorsenH21 (889)3:08:38+2:08:5219:58
Mai WatsonPre-Elit (320)fullföljt
Vegard Blomseth JohnsenH21 (889)ej godkänd
Einar HjortåsH21 (889)ej godkänd
Magne JutulstadH20 Elit (540)ej start
Fredrikke Nohr MothD21 Kort (619)ej start
Kristin HøgetveitD21 Motion (232)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser