Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Asker SK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sander ArntzenH15 (748)39:217:17
4Synne StrandD16 (684)39:02+1:208:38
7Selma Øfsthus GravirD20 (410)1:00:47+8:0611:00
8Hilda ØfsthusD45 (744)39:52+3:428:51
11Eva Lill KvisleD45 (744)40:35+4:259:01
14Anne Moian NydalD55 Motion (243)45:40+14:0515:28
15Bjørnar LøvliH18 (520)52:47+8:248:51
16Tilla Farnes HennumD18 Elit (557)52:25+4:348:40
17Vegard GulbrandsenH18 Elit (582)51:31+4:166:42
17Anna Øfsthus GravirD14 (641)37:16+7:559:30
17Ragnhild LøvliD20 (410)1:05:48+13:0711:55
17Ida Kristine  NordvikD14 Kort (220)37:51+12:3912:47
20Per Clemet WisløffH15 (748)47:12+7:518:44
20Lotte Jauhojärvi MarkussenD15 (646)43:41+8:339:47
21Anette Jauhojärvi MarkussenD12 Kort (142)41:57+21:3716:30
33Toril Fougner WisløffD40 (349)1:02:05+21:5012:51
37Kaja Bråten LøvaldD20 Elit (466)1:03:05+12:259:19
40Tommy JauhojärviH45 (1091)57:36+13:458:09
42Ina MartiniD13 (696)44:59+15:4312:17
42Vegard LøvliH15 (748)51:50+12:299:35
48Gyrid LøvliOpen 10 (473)1:10:04+33:3917:18
49Ingrid GulbrandsenD20 Elit (466)1:04:46+14:069:34
50Bjørn MartiniH45 (1091)58:57+15:068:20
53Gjermund GravirH45 (1091)59:04+15:138:21
54Håkon LøvliH50 Kort (970)44:05+10:399:42
63Petra  HoveidD13 (696)50:01+20:4513:39
66Nora Synnøve WoxholthD18 Elit (557)1:00:40+12:4910:02
67Silje ArntzenD20 Elit (466)1:11:11+20:3110:31
67Sara MartiniD10 (800)22:31+8:329:27
70Martha WisløffD10 (800)22:49+8:509:35
73Maria PerssonD50 Kort (561)56:16+22:3418:26
73Fanni Jauhojärvi MarkussenD18 Elit (557)1:02:05+14:1410:16
76Ragnhild Øfsthus GravirD10 (800)23:33+9:349:53
81Margrethe WisløffD18 Elit (557)1:03:07+15:1610:26
85Eivind Øfsthus GravirH18 Elit (582)1:01:26+14:118:00
96Øyvind HoveidH65 (687)1:12:53+28:1115:58
97Sjur KvisleH16 (850)59:02+20:1110:29
110Roar NydalH55 (674)1:23:12+40:1115:15
123Bjørn-Willy ArntzenH45 (1091)1:11:35+27:4410:08
124Jan Anders IstadH40 Kort (1099)1:09:39+28:3211:36
142Axel HoveidH16 (850)1:18:43+39:5213:58
153Sverre WisløffH45 (1091)1:18:50+34:5911:09
206Sølvi MArtiniOpen 5 (2110)47:50+23:5013:40
Johan WestlyH16 (850)ej godkänd
Erland KvisleH20 Elit (540)ej start
Vegard KvisleH45 Motion (298)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser