Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Eksjö SOK

70 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linnéa GolsäterD18 Elit (557)47:517:55
1Elisabeth HagelbergD35 Motion (190)41:1710:08
2Stefan DjurstedtOpen 7 (1596)22:43+2:267:35
3Peter SvahnH50 Motion (233)45:52+1:449:14
3Olof HedinH14 Kort (157)22:12+0:327:25
4Göran BerganderH80 Motion (43)1:12:44+30:1125:47
6Ella PerssonD12 Kort (142)26:32+6:1210:26
7Agnes DjurstedtD12 (696)22:39+3:217:11
8Rickard JakobssonOpen 7 (1596)27:54+7:379:19
8Susanna DjurstedtD45 Kort (805)35:00+6:2610:03
8Frida BerglundD35 Motion (190)48:00+6:4311:47
10Gabriella S BerganderD18 Elit (557)51:34+3:438:32
10Johan BerglundOpen 9 (748)1:01:02+13:258:23
11Fanny SundbladD16 (684)40:57+3:159:03
11Tilda HagelbergD12 Kort (142)30:16+9:5611:54
13Cecilia BerganderD21 Kort (619)50:29+8:2310:09
13Erik BerglundU1 (1370)14:34+2:297:17
16Lasse JanssonH35 (257)1:03:43+10:338:04
16Lucas SundbladH18 Elit (582)51:30+4:156:42
16Arne KlintbergH55 Kort (500)48:01+12:4510:45
20Ingemar HedinH50 Motion (233)1:02:09+18:0112:31
21Hugo DjurstedtH14 (754)31:55+7:227:57
23Oskar LindH18 Elit (582)52:42+5:276:52
25Amanda Falck WeberD20 Elit (466)1:01:25+10:459:05
26Hanna EDVARDSSOND35 Motion (190)1:10:31+29:1417:19
27Hans PansellH60 Motion (156)1:18:22+36:1719:53
27Lisa HolerD21 Elit (362)1:22:23+14:158:22
27Monica HenrikssonD55 (418)53:28+12:1913:24
32Carina BerganderD45 Kort (805)41:18+12:4411:52
33Linnéa EdvardssonU2 (1094)22:12+4:598:57
34Mattis PerssonH14 (754)35:19+10:468:48
34Nils WärnsbergH18 Elit 2 (490)1:02:11+10:388:50
35Christer FolkessonH60 (688)54:42+13:0711:01
35Marie GolsäterD50 Motion (217)1:21:17+44:1723:29
36Michael SiemmeisterH21 Elit 2 (473)1:34:57+11:477:43
38Wilma BerganderD14 (641)42:15+12:5410:46
38Josefine KlintbergD21 Elit (362)1:25:26+17:188:41
45Sanna FastD18 Elit (557)56:52+9:019:24
47Alva HagelbergU1 (1370)16:59+4:548:29
47Lars HagelbergH45 Motion (298)1:19:33+39:2916:10
51Simon NilssonH21 Kort (1049)1:07:22+21:258:59
52Philip EdvardssonH18 Elit 2 (490)1:05:43+14:109:20
58Klara HöglundD14 (641)45:53+16:3211:42
61Hugo JakobssonH14 (754)40:01+15:289:58
63Simon SvahnH14 (754)40:05+15:329:59
63Rafael DobnikH18 Elit (582)58:41+11:267:39
66Lars NordgrenH45 (1091)1:01:17+17:268:40
73Åsa PerssonOpen 4 (718)1:00:06+25:4612:11
77Christer FyhrOpen 6 (532)2:06:24+1:21:4921:29
80Timo SuterH18 Elit (582)1:01:00+13:457:57
80Anders EdvardssonH40 (638)1:15:54+27:5910:08
81Anette OlssonD45 Motion (502)1:24:41+43:4524:32
96Axel RydgårdH18 (520)1:31:05+46:4215:16
103Agnes AdolfssonD21 (742)1:33:07+34:1813:30
105Simon OlivestamOpen 5 (2110)40:04+16:0411:26
108Ida EdvardssonD13 (696)1:07:04+37:4818:19
110Oskar SvahnH15 (748)1:16:41+37:2014:12
118Carl HedinH14 (754)1:02:36+38:0315:36
122Maja BerglundU1 (1370)21:17+9:1210:38
122Elin RydgårdD15 (646)1:52:44+1:17:3625:16
148Pelle JakobssonU1 (1370)23:01+10:5611:30
155Tove JakobssonU1 (1370)23:23+11:1811:41
155Vilmer HagelbergU1 (1370)23:23+11:1811:41
199Måns PerssonU1 (1370)27:25+15:2013:42
213Pelle HöglundOpen 7 (1596)53:02+32:4517:44
214Göran NilssonOpen 7 (1596)53:22+33:0517:50
227Ingela KlintbergOpen 5 (2110)48:40+24:4013:54
232Agnes HöglundU1 (1370)34:00+21:5517:00
252Jenny JakobssonOpen 5 (2110)51:00+27:0014:34
357Berit NilssonOpen 5 (2110)1:08:27+44:2719:33
Andreas BerganderH21 Elit 2 (473)ej start
Anja ArbterD21 Elit 2 (45)ej start
Jonas Falck WeberH21 Elit 2 (473)ej start
Hanna ÖstenbergD20 Elit (466)ej start
Noah PansellH12 (772)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser