Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, elitsprint/MTB-O 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

MTB-O H50

16 110 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per GustavssonGöteborg-Majorna OK1:53:07
2Stefan KollbergEksjö SOK1:55:49+2:42
3Göran AnderssonJärla Orientering1:56:18+3:11
4Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:56:31+3:24
5Troels Bent HansenAllerød OK1:59:05+5:58
6Per LeidevallDomnarvets GOIF2:03:21+10:14
6Kenneth SvenssonFinspångs SOK2:03:21+10:14
8Håkan SvenssonIK Vista2:04:44+11:37
9Gunnar NilssonFinspångs SOK2:07:29+14:22
10Håkan LångLänna IF2:10:26+17:19
11Peter HedbergLunds OK2:10:35+17:28
12Ulf ErikssonStora Tuna OK2:14:16+21:09
13Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb2:16:10+23:03
14Joseph BrautigamWestern Connecticut OC2:16:44+23:37
15Kjell EinarssonOK Skogshjortarna2:19:30+26:23
16Göran PerssonVärend GN OL2:21:46+28:39
17Frank SteinerJärfälla OK2:23:26+30:19
18Anders SundellStockholm Multisport Klubb2:24:16+31:09
19Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK2:24:29+31:22
20Lars-Olof LundquistNybro OK2:28:24+35:17
21Jan-Olof SvenssonHalmstad OK2:28:51+35:44
22Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK2:32:26+39:19
23Stefan HammarFK Herkules2:40:14+47:07
24Lennart WahlgrenRehns BK2:43:21+50:14
25Leif CelanderKristinehamns OK2:45:43+52:36
26Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF2:49:53+56:46
27Torbjörn SalomonsonVänersborgs SK2:59:31+1:06:24
28Mats HerbertTäby OK3:01:06+1:07:59
29Kjell FranssonOK Alehof3:03:58+1:10:51
30Thomas NiklassonOK Skogsvargarna3:07:57+1:14:50
31Karl SchneiderMölndal Outdoor IF3:15:21+1:22:14
32Håkan TräffNAIS Orienteringsklubb3:17:26+1:24:19
33Claes-Håkan MörtLeksands OK3:20:23+1:27:16
34Eero NiemiSkogslöparna3:23:28+1:30:21
35Peter JäderfeldtOK Klemmingen3:28:19+1:35:12
36Willi WaiblTirol3:35:39+1:42:32
37Ernst AbergerFK Snapphanarna3:51:14+1:58:07
38Torbjörn HållHJS-Vansbro OK3:52:22+1:59:15
39Koji ChinoWanderers3:55:51+2:02:44
Manfred OlejnikSOK Viljanej godkänd
Mats TibellLånghundra IFej godkänd
P-A KlingströmMälarö SOKej godkänd
Åke KappelVisborgs OKej godkänd
Mikael GustafssonIK Vistaej godkänd
Jan KognerHJS-Vansbro OKej start
Peo ÖstblomGävle OKej start
Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OKej start
Piero SannicoloTäby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser