Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, elitsprint/MTB-O 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Pernille LiisbergMTB-O Open kort (60)1:01:25+22:499:12

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
39Svante EldholmMTB-O Open medel (133)1:39:53+46:3210:29

Alfta-Ösa OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Carl HoofMTB-O H16 (21)2:15:29+45:2710:43
23Sara EskilssonD21 Elit (362)14:45+1:435:39
Josefine EngströmD21 Elit (362)ej start

Allerød OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Troels Bent HansenMTB-O H50 (123)1:59:05+5:587:23
6Andreas BergmannMTB-O H21 (77)2:10:49+15:106:48
7Christian StrandgaardMTB-O H60 (74)1:44:25+18:218:38

Alvesta SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Samuel ÖstlingMTB-O Open medel (133)1:06:57+13:367:01

Andrarums IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Jan-Ove VikingMTB-O H40 (118)2:48:33+54:2310:24

ARGUS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
40Bart BroexMTB-O Open medel (133)1:44:24+51:0310:57

ASCO Lugano

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Sillvo VassalliMTB-O Open medel (133)1:19:51+26:308:23

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
59Oskar DanielsH21 Elit (387)15:45+2:155:18

Auckland OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37Imogene ScottD21 Elit (362)15:09+2:075:48

Bækkelagets SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Bjarne PaulsrudMTB-O H60 (74)2:30:52+1:04:4812:28
19Lone BrochmannD21 Elit (362)14:36+1:345:35

BOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Joe HuddMTB-O Open kort (60)1:11:19+32:4310:41

Bredareds IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Henry LarssonMTB-O Open lång (90)2:27:21+44:319:34
45Stefan MagnussonMTB-O Open medel (133)1:53:35+1:00:1411:55

Bredaryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Katarina Westin-KarlssonMTB-O D50 (30)ej godkänd

Bussola OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Anina BrunnerD21 Elit (362)14:54+1:525:42

Byåsen IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Øystein WiggenMTB-O H40 (118)2:45:41+51:3110:14

BÖ Olag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Marit Wenseth KureMTB-O Open medel (133)1:24:52+31:318:54

CKX

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Niclas AxelssonMTB-O Open medel (133)1:17:20+23:598:07

CopenhagenO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Cecilie KlysnerD21 Elit (362)13:42+0:405:14

Dalsjfors GoIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Daniel OlssonMTB-O Open lång (90)2:23:31+40:419:19

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Johan LövgrenMTB-O H21 (77)3:11:42+1:16:039:59

Domnarvets GOIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Per LeidevallMTB-O H50 (123)2:03:21+10:147:39
26Kjell EmanuelssonMTB-O H50 (123)2:49:53+56:4610:32
Maria EmanuelssonMTB-O D50 (30)ej godkänd

Eksjö SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Stefan KollbergMTB-O H50 (123)1:55:49+2:427:11
17Josefine KlintbergD21 Elit (362)14:29+1:275:32
34Lisa HolerD21 Elit (362)14:58+1:565:44
Hugo JanssonMTB-O H12 (9)ej start

Faaborg OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Christoffer Gjtterup FrederiksenMTB-O H20 (44)2:23:45+23:568:31

Fagersta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Niklas OlssonMTB-O H40 (118)ej godkänd

Falkenbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Frida AnderssonMTB-O D21 (36)2:17:10+35:528:55
30Björn RexfeltMTB-O H40 (118)3:11:50+1:17:4011:50

FIF Hillerød

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Rasmus Folino NielsenMTB-O H21 (77)2:06:06+10:276:34

Finspångs SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Joel ErnstssonMTB-O H14 (18)48:245:20
2Eva JonssonMTB-O D50 (30)2:12:14+18:0211:16
6Kenneth SvenssonMTB-O H50 (123)2:03:21+10:147:39
7Noak SanderbergMTB-O H20 (44)2:23:07+23:188:29
8Erik ErnstssonMTB-O H40 (118)2:06:26+12:167:48
9Gunnar NilssonMTB-O H50 (123)2:07:29+14:227:54
19Benny WiklundMTB-O H40 (118)2:34:49+40:399:33

FK Göingarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Anna PerssonD21 Elit (362)14:39+1:375:36
Hampus LarssonMTB-O H20 (44)ej godkänd

FK Herkules

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Helena SvenssonMTB-O D40 (38)2:16:36+37:499:44
23Stefan HammarMTB-O H50 (123)2:40:14+47:079:56

FK Snapphanarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Carina HammarstrandMTB-O D50 (30)2:36:18+42:0613:19
37Ernst AbergerMTB-O H50 (123)3:51:14+1:58:0714:21

Fossum IF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Elias MølnvikMTB-O H20 (44)ej start

Fredrikstad SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Kamilla OlaussenD21 Elit (362)14:54+1:525:42

Frosta OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anna BjärbyMTB-O Open medel (133)ej start

Främmestads IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Johan AnderssonMTB-O Open medel (133)1:31:00+37:399:33

Frölunda OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Stefan MårtenssonMTB-O Open lång (90)2:37:45+54:5510:15
Stefan JohanssonMTB-O Open lång (90)ej godkänd

Frösö IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per-Erik RönnestrandMTB-O Open kort (60)38:365:47
4Tor RönnestrandMTB-O H14 (18)1:32:48+44:2410:15
10Torulf BäckmanMTB-O Open medel (133)1:14:54+21:337:52

Fältjägarnas IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Cecilia ThomassonMTB-O D21 (36)1:41:45+0:276:36

Garphyttans IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marcus JanssonMTB-O H21 (77)1:55:396:01
15Thomas JanssonMTB-O H21 (77)2:41:57+46:188:26
15Mona BergqvistMTB-O Open medel (133)1:19:02+25:418:18
21Torbjörn JanssonMTB-O H21 (77)3:31:00+1:35:2110:59

Guildford Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Adam ConwayMTB-O Open kort (60)1:06:34+27:589:58

Gustavsbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anton SjödinMTB-O H12 (9)1:14:09+31:2112:35
35Mats SjödinMTB-O H40 (118)3:42:13+1:48:0313:43

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37Erik BomanH21 Elit (387)15:05+1:355:04
Peo ÖstblomMTB-O H50 (123)ej start

Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Erik LindqvistMTB-O Open medel (133)1:16:58+23:378:05

Göteborg-Majorna OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per GustavssonMTB-O H50 (123)1:53:077:01
9Moa EnmarkD21 Elit (362)14:04+1:025:23
13Anna ForsbergD21 Elit (362)14:15+1:135:27
14Raffael HuberH21 Elit (387)14:19+0:494:49
15Johan RunessonH21 Elit (387)14:20+0:504:49
16Viktor Jellvert BörjesonMTB-O Open kort (60)1:01:51+23:159:16
24Anna WallinD21 Elit (362)14:46+1:445:39
42Fabienne WengerD21 Elit (362)15:22+2:205:53
55Viktoria ErnstssonD21 Elit (362)15:59+2:576:07
58Anders HedbergH21 Elit (387)15:42+2:125:17
66Andreas JohanssonH21 Elit (387)15:57+2:275:22
69Christian TingströmH21 Elit (387)16:05+2:355:24
75Erik ÖhlundH21 Elit (387)17:03+3:335:44
Emma BergmanD21 Elit (362)ej start

Hadeland OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Bjørnar KvåleMTB-O H20 (44)2:02:12+2:237:15
6Hanne KvåleMTB-O D50 (30)2:21:48+27:3612:05
29Asbjørn KvåleMTB-O H40 (118)3:05:12+1:11:0211:26
56Elisa-Mackenzie DahlenMTB-O Open medel (133)2:51:36+1:58:1518:01

Hagaby GOIF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Tobias KarlssonMTB-O H21 (77)3:31:03+1:35:2410:59
46Linnéa HolmqvistD21 Elit (362)15:31+2:295:56
62Elin VinbladD21 Elit (362)16:44+3:426:24
68Love SintringH21 Elit (387)16:04+2:345:24

Halden SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Elena RoosD21 Elit (362)13:41+0:395:14
54Marcus MillegårdH21 Elit (387)15:32+2:025:13

Halmstad OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Jan-Olof SvenssonMTB-O H50 (123)2:28:51+35:449:14
33Michaela DekkerMTB-O Open medel (133)1:32:36+39:159:43

Haninge SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jennifer AnderssonMTB-O D20 (14)1:54:07+20:249:44
5Emil AnderssonMTB-O H16 (21)1:43:55+13:538:13
5Helene RipaMTB-O D40 (38)2:21:47+43:0010:06
5Ronnie PetterssonMTB-O H40 (118)2:00:25+6:157:26
8Johanna AlmlundMTB-O D40 (38)2:32:09+53:2210:51
10Sebastian SvärdMTB-O H21 (77)2:20:26+24:477:18
50Christel NilssonMTB-O Open medel (133)2:10:57+1:17:3613:45
Simon KappelMTB-O H20 (44)ej start

Helsingin Suunnistajat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
53Milla MattilaD21 Elit (362)15:53+2:516:05

Hjobygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
71Johan TörnrothH21 Elit (387)16:06+2:365:25

HJS-Vansbro OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elin HållMTB-O D16 (6)1:41:4210:40
21Erica HållMTB-O Open medel (133)1:24:06+30:458:50
38Torbjörn HållMTB-O H50 (123)3:52:22+1:59:1514:25
Erik LundkvistMTB-O Open medel (133)ej godkänd
Jan KognerMTB-O H50 (123)ej start

Håby IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Gustav RingströmMTB-O H21 (77)2:30:42+35:037:50

Hälsingborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Paulina MobergMTB-O Open kort (60)2:25:07+1:46:3121:45

Hörby MCK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Mats SjöbergMTB-O Open lång (90)2:35:14+52:2410:05

IF Hallby SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Emil GranathMTB-O H12 (9)1:39:19+56:3116:51
32Johan GranathMTB-O H40 (118)3:29:05+1:34:5512:54
51Louise GranathMTB-O Open medel (133)2:14:54+1:21:3314:10
Leif AhlstrandMTB-O H60 (74)ej start

IF Sibbo-Vargarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingrid StengårdMTB-O D21 (36)1:41:186:35

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Lars PonténMTB-O H60 (74)1:43:51+17:478:35

IFK Enskede

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Patric De BoussardMTB-O H40 (118)2:09:49+15:398:01

IFK Göteborg

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Eskil KinnebergH21 Elit (387)14:25+0:554:51
25Simon SmedbergH21 Elit (387)14:34+1:044:54
56Fredrik EdénH21 Elit (387)15:39+2:095:16

IFK Lidingö SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Margareta MeitonMTB-O D50 (30)2:45:04+50:5214:04
9Fredrik JohanssonMTB-O H21 (77)2:18:41+23:027:13
11Filip DahlgrenH21 Elit (387)14:17+0:474:48
16Helena KarlssonD21 Elit (362)14:22+1:205:30
22Anders StjerndahlMTB-O H50 (123)2:32:26+39:199:27
32Anna BachmanD21 Elit (362)14:55+1:535:42
Alice HugossonD21 Elit (362)ej start

IFK Mora OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Fredrik NorlinMTB-O H20 (44)2:23:09+23:208:29
33Anders NorlinMTB-O H40 (118)3:30:56+1:36:4613:01
64Magdalena OlssonD21 Elit (362)17:06+4:046:33

IK Gandvik

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Joel AnderssonMTB-O Open lång (90)ej start

IK Hakarpspojkarna

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Davis DislersH21 Elit (387)13:42+0:124:36
9Ida PeterssonMTB-O Open medel (133)1:12:28+19:077:36
23Thomas BråhnMTB-O H40 (118)2:44:23+50:1310:09
32Jonas EggerH21 Elit (387)14:53+1:235:00
41Joakim HederskogH21 Elit (387)15:12+1:425:07
50Elna ForsbergD21 Elit (362)15:40+2:386:00
52Ludwig LjungqvistH21 Elit (387)15:29+1:595:12
64Andreas JanssonH21 Elit (387)15:54+2:245:21
73Joakim KarlssonH21 Elit (387)16:22+2:525:30

IK Omega

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
54Tim KonradssonMTB-O Open medel (133)2:24:14+1:30:5315:09
55Erik LundinMTB-O Open medel (133)2:24:20+1:30:5915:09

IK Stern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37Henrik JohanssonMTB-O H40 (118)5:08:31+3:14:2119:03

IK Vikings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Matthias Kalle DalheimerMTB-O H40 (118)4:20:16+2:26:0616:04

IK Vista

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Håkan SvenssonMTB-O H50 (123)2:04:44+11:377:44
12Albin SigbyMTB-O H21 (77)2:32:57+37:187:57
44Markus LundMTB-O Open medel (133)1:53:26+1:00:0511:54
Mikael GustafssonMTB-O H50 (123)ej godkänd

IK Ymer

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Martina LindbergMTB-O Open kort (60)44:06+5:306:36
32Hugo HåkanssonMTB-O Open medel (133)1:31:47+38:269:38

IL Tyrving

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
53Anders TiltnesH21 Elit (387)15:31+2:015:13

Illinois River Valley Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4rachel FurmanMTB-O D21 (36)2:10:02+28:448:27

Istrums SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
70Alicia Cobo CaballeroD21 Elit (362)18:41+5:397:09

Järfälla OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Linus AlbinssonMTB-O H14 (18)1:04:01+15:377:04
17Frank SteinerMTB-O H50 (123)2:23:26+30:198:54
22Johan SköldMTB-O Open kort (60)1:10:07+31:3110:30

Järla Orientering

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Göran AnderssonMTB-O H50 (123)1:56:18+3:117:13
4Jan-Erik WibergMTB-O H70 (17)1:30:42+23:0110:35
4Olle BoströmH21 Elit (387)13:58+0:284:42
5Ingjerd MyhreD21 Elit (362)13:44+0:425:15
10Alain DenzlerH21 Elit (387)14:11+0:414:46
12Kaspar HäglerH21 Elit (387)14:18+0:484:48
21Christoph MeierH21 Elit (387)14:32+1:024:53
54Signe KlintingD21 Elit (362)15:55+2:536:05
63Morten Jarvis WestergårdH21 Elit (387)15:53+2:235:20

Jönköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Marie AnderssonMTB-O Open medel (133)1:04:54+11:336:49
15Per NordMTB-O H60 (74)2:10:44+44:4010:48
27Christer NässlinMTB-O Open medel (133)1:28:08+34:479:15

Kalmar OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Sonny MyrefeltMTB-O H60 (74)2:08:01+41:5710:35

Kangasala SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Santeri SainioH21 Elit (387)14:46+1:164:58

Katrineholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Torgny JeppssonMTB-O Open medel (133)1:19:40+26:198:22

KFUM Örebro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Elsa EkelinD21 Elit (362)ej godkänd

Kils OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
47Lova PermanMTB-O Open medel (133)1:59:15+1:05:5412:31
48Ola PermanMTB-O Open medel (133)1:59:21+1:06:0012:32
Peter CarlbergMTB-O H40 (118)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
38Sandra WaltherMTB-O Open medel (133)1:34:56+41:359:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
43Gillis OlssonMTB-O Open medel (133)1:49:41+56:2011:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Jonas MellbyMTB-O Open lång (90)2:12:48+29:588:38

Koovee

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
61Shestakov PavelH21 Elit (387)15:46+2:165:18

Korsnäs IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Hans KruskopfMTB-O H70 (17)1:25:01+17:209:55

Kristiansand OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Baptiste RollierH21 Elit (387)14:18+0:484:48
47Monika TopinkovaD21 Elit (362)15:36+2:345:58

Kristinehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lisbeth CelanderMTB-O D50 (30)2:12:14+18:0211:16
25Leif CelanderMTB-O H50 (123)2:45:43+52:3610:17

KSO Kompas

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Alona SukharevskaD21 Elit (362)14:43+1:415:38

Kubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Robert ForsMTB-O Open medel (133)1:34:02+40:419:52

Kvarnsvedens GOIF OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ebba ErikssonMTB-O D14 (3)1:16:4511:18
2Rikard BergströmMTB-O H16 (21)1:34:33+4:317:29
2Esbjörn AndrénMTB-O H60 (74)1:30:32+4:287:29
3Axel ErikssonMTB-O H16 (21)1:35:47+5:457:35
3Samuel StålnäbbMTB-O H14 (18)1:06:02+17:387:17
5Filip BergströmMTB-O H20 (44)2:20:44+20:558:21
7Ulrika NolåkersMTB-O D40 (38)2:27:50+49:0310:32
11Sussie BjörklundMTB-O D40 (38)3:06:21+1:27:3413:17
17Peter BergströmMTB-O H40 (118)2:32:22+38:129:24
18David NolåkersMTB-O Open lång (90)2:33:03+50:139:57
20Martin BergströmMTB-O H21 (77)3:26:09+1:30:3010:44
27Ola ErikssonMTB-O H40 (118)2:54:45+1:00:3510:47
Emil BybergMTB-O H14 (18)ej godkänd
Ing-Marie AndrénMTB-O D60 (12)ej start
Stefan KillbergMTB-O H50 (123)ej start
Håkan BybergMTB-O Open medel (133)ej start
Anders StålnäbbMTB-O Open medel (133)ej start

Köping-Kolsva OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Benneth SundqvistMTB-O H50 (123)2:24:29+31:228:58
Daniel ForsströmMTB-O H21 (77)ej godkänd

Leksands OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Adelina FunkeMTB-O D16 (6)1:56:09+14:2712:12
4Janne SkarnerMTB-O Open medel (133)1:06:29+13:086:59
5Filip BrodénMTB-O H14 (18)1:36:16+47:5210:38
5Andreas RüedlingerH21 Elit (387)14:01+0:314:43
13Ola JäderbergMTB-O H21 (77)2:34:03+38:248:01
33Claes-Håkan MörtMTB-O H50 (123)3:20:23+1:27:1612:26
66Maria BjörklundD21 Elit (362)17:30+4:286:42
Lars SahlbergMTB-O H60 (74)ej godkänd

Lerums SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Evert BregellMTB-O Open medel (133)1:30:42+37:219:31
Ingemar GunnarssonMTB-O Open medel (133)ej godkänd

Lidköpings VSK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Nils GustavssonMTB-O H40 (118)2:04:44+10:347:42
13Karin JohanssonMTB-O Open kort (60)1:00:57+22:219:08

Linköpings OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Alva OlssonD21 Elit (362)13:59+0:575:21
7Magnus K-O JohanssonMTB-O Open lång (90)2:14:01+31:118:42
15Anders KnutssonMTB-O H40 (118)2:25:24+31:148:58
39Erik MartinssonH21 Elit (387)15:09+1:395:06

Lunds OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Annika WigrenMTB-O D21 (36)2:21:38+40:209:12
9Nils PistoraMTB-O H40 (118)2:09:02+14:527:58
11Peter HedbergMTB-O H50 (123)2:10:35+17:288:06
14Martin WigrenMTB-O Open medel (133)1:18:41+25:208:15
16Johan SvärdMTB-O H21 (77)2:44:04+48:258:32
17Anders HeydenMTB-O Open lång (90)2:32:10+49:209:53
23Lucas WendelMTB-O Open lång (90)2:44:16+1:01:2610:40
Katrin NilssonMTB-O D21 (36)ej godkänd

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Mats TibellMTB-O H50 (123)ej godkänd
Erik JonssonMTB-O Open kort (60)ej start

Länna IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Håkan LångMTB-O H50 (123)2:10:26+17:198:05
Nicklas DeWittMTB-O H20 (44)ej godkänd

Malungs OK Skogsmårdarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jakob LööfH21 Elit (387)14:10+0:404:46
8David AnderssonH21 Elit (387)14:10+0:404:46
32William LindH21 Elit (387)14:53+1:235:00
Anton ÖstlinH21 Elit (387)ej start

Mariestads FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Håkan JohanssonMTB-O Open lång (90)3:18:27+1:35:3712:54
Joakim KarlssonMTB-O Open lång (90)ej godkänd

Modum O-lag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Heidi MårtenssonMTB-O D21 (36)3:09:45+1:28:2712:20

Motala AIF OL

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Maria BergstrandMTB-O Open lång (90)ej start

MS Parma

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Tiia MiettinenD21 Elit (362)14:03+1:015:22

Mullsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Richard LundstedtMTB-O H20 (44)ej godkänd

Mälarö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
P-A KlingströmMTB-O H50 (123)ej godkänd

Mölndal Outdoor IF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Karolina WildheimMTB-O D40 (38)2:11:24+32:379:22
3Sara PrinceMTB-O D21 (36)2:03:19+22:018:01
7Aaron PrinceMTB-O H21 (77)2:11:05+15:266:49
8Therese AxenborgMTB-O Open medel (133)1:10:17+16:567:22
9Åsa OttossonMTB-O Open lång (90)2:20:19+37:299:07
12Martin WildheimMTB-O H40 (118)2:13:35+19:258:15
18Klas ÅströmMTB-O H40 (118)2:32:23+38:139:24
31Karl SchneiderMTB-O H50 (123)3:15:21+1:22:1412:07
42Henrik OlssonMTB-O Open medel (133)1:49:37+56:1611:30

NAIS Orienteringsklubb

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Gustav TräffMTB-O Open kort (60)50:27+11:517:33
13Thomas PeterssonMTB-O H50 (123)2:16:10+23:038:27
32Håkan TräffMTB-O H50 (123)3:17:26+1:24:1912:15
34Torbjörn LindgrenMTB-O H40 (118)3:42:00+1:47:5013:42

NiNo- Oteam

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Leonid TcvetkovMTB-O H20 (44)2:02:48+2:597:17

North West Orienteering Club

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marquita GeldermanMTB-O D40 (38)1:38:477:02
5Nick CollinsMTB-O H60 (74)1:43:06+17:028:31
45Gene BeveridgeH21 Elit (387)15:20+1:505:09
Rob GardenMTB-O H60 (74)ej godkänd

NTNUI

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Martin HosetMTB-O Open medel (133)1:06:03+12:426:56
25Jon Aukrust OsmoenH21 Elit (387)14:34+1:044:54
29Simen AamodtH21 Elit (387)14:44+1:144:57
35Hans Petter MathisenH21 Elit (387)14:57+1:275:02
35Linn HokholtD21 Elit (362)15:02+2:005:45
48Rasmus Rørholt TheisenH21 Elit (387)15:24+1:545:11
49Ida LindkvistD21 Elit (362)15:37+2:355:59

Nybro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Lars-Olof LundquistMTB-O H50 (123)2:28:24+35:179:12

Nydalens SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anne M Hausken NordbergD21 Elit (362)13:024:59
28Siri UlvestadD21 Elit (362)14:54+1:525:42
28Marte NarumD21 Elit (362)14:54+1:525:42

Nyköpings OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Love RasmussenMTB-O H16 (21)5:09:00+3:38:5824:27
24Arne NilssonMTB-O Open lång (90)2:50:21+1:07:3111:04
34Mikael GuttkeMTB-O Open medel (133)1:32:53+39:329:45
34Jens WängdahlH21 Elit (387)14:56+1:265:01
40Kristin HylanderD21 Elit (362)15:12+2:105:49
48Samuel KellerH21 Elit (387)15:24+1:545:11
David KällströmerMTB-O Open lång (90)ej godkänd

Ockelbo OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Karl-Olof BorgMTB-O H60 (74)2:33:03+1:06:5912:39

OK Alehof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Douglas Fransson LeeMTB-O H20 (44)2:23:02+23:138:29
29Kjell FranssonMTB-O H50 (123)3:03:58+1:10:5111:25

OK Dacke

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Markus AlmgrenMTB-O H21 (77)3:43:04+1:47:2511:37
32Ann-Axi ÖmanMTB-O Open kort (60)2:15:04+1:36:2820:14
51Maja PetterssonD21 Elit (362)15:43+2:416:01

OK Denseln

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
42Erik PetterssonH21 Elit (387)15:16+1:465:08

OK Djerf

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Erica OlssonMTB-O D20 (14)1:46:28+12:459:05
35Louise WinqvistMTB-O Open medel (133)1:32:56+39:359:45
60Marie PetterssonD21 Elit (362)16:33+3:316:20
Annika OlssonMTB-O D40 (38)ej godkänd
Peter OlssonMTB-O H40 (118)ej godkänd

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Jan HanssonMTB-O Open medel (133)1:24:06+30:458:50

OK Gisle

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ulf JohanssonMTB-O Open lång (90)2:06:36+23:468:13

OK Grip

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Åke ErikssonMTB-O H60 (74)2:48:32+1:22:2813:56
Göran KarlssonMTB-O H60 (74)ej godkänd

OK Hedströmmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Ulf KjellinMTB-O H60 (74)2:17:52+51:4811:24

OK Hällen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Loic CapbernH21 Elit (387)14:42+1:124:56
30Peter ÖbergH21 Elit (387)14:45+1:154:57

OK Klemmingen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Peter JäderfeldtMTB-O H50 (123)3:28:19+1:35:1212:55
61Julia DavidssonD21 Elit (362)16:41+3:396:23

OK Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Malin PilvingeMTB-O D21 (36)2:43:16+1:01:5810:36

OK Kullingshof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Kristin HöögMTB-O D20 (14)2:03:12+29:2910:30
5Magnus AasaMTB-O Open lång (90)2:10:29+27:398:29
13Erik JohanssonMTB-O Open lång (90)2:26:01+43:119:29

OK Kåre

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kajsa EngströmMTB-O D20 (14)1:38:04+4:218:22
2Per VestlingMTB-O H21 (77)1:59:08+3:296:12
3Marcus HylénMTB-O H21 (77)2:00:35+4:566:16
4Rasmus NordgrenMTB-O H16 (21)1:40:33+10:317:57
4Anki BergmanMTB-O D50 (30)2:14:03+19:5111:25
6Stefan JohanssonMTB-O H40 (118)2:00:58+6:487:28
10Martin BergmanMTB-O H20 (44)2:37:21+37:329:20
12Kajsa RisbyD21 Elit (362)14:12+1:105:26
32Lisa RisbyD21 Elit (362)14:55+1:535:42
36Martina RuchD21 Elit (362)15:03+2:015:45
69Fredrik MattssonH21 Elit (387)16:05+2:355:24
Annika EngströmMTB-O D50 (30)ej start

OK Landehof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin ClaessonMTB-O H40 (118)1:54:107:03
Martin WeimarckMTB-O Open lång (90)ej godkänd

OK Linné

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Rassmus AnderssonH21 Elit (387)13:55+0:254:41
6Albin RidefeltH21 Elit (387)14:04+0:344:44
7Annika BillstamD21 Elit (362)14:03+1:015:22
15Bettina AebiD21 Elit (362)14:19+1:175:29
16Oskar SjöbergH21 Elit (387)14:23+0:534:50
21Niklas AldénH21 Elit (387)14:32+1:024:53
43Jakob AnderssonH21 Elit (387)15:17+1:475:08

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anders PeterssonMTB-O Open kort (60)44:09+5:336:37

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Olle ElfströmMTB-O Open kort (60)1:02:09+23:339:19

OK Orion

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
46Pi PerssonMTB-O Open medel (133)1:55:17+1:01:5612:06
57Pontus PeterssonH21 Elit (387)15:41+2:115:16

OK Pan Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Håkan JönssonMTB-O Open medel (133)1:28:11+34:509:15

OK Pan Århus

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Johan MacLassenMTB-O H21 (77)ej godkänd

OK Pan-Kristianstad

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Andreas NilssonMTB-O H40 (118)2:58:11+1:04:0111:00
37Denys ShcherbakovH21 Elit (387)15:05+1:355:04
47Jannie HagårdD21 Elit (362)15:36+2:345:58
59Xander BergerH21 Elit (387)15:45+2:155:18

OK Ravinen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jonny EngelMTB-O H40 (118)1:54:14+0:047:03
3Nick BarrableMTB-O Open lång (90)2:07:13+24:238:16
39Assar HellströmH21 Elit (387)15:09+1:395:06
52Sarah-Jane BarrableMTB-O Open medel (133)2:17:57+1:24:3614:29
67Jacob LindstamH21 Elit (387)16:00+2:305:23

OK Renen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
71Linnea SundströmD21 Elit (362)19:04+6:027:18

OK Rodhen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Magnus BjörkMTB-O Open medel (133)53:215:36
8Magnus BlåuddMTB-O H21 (77)2:12:49+17:106:55
65Henrik JonssonH21 Elit (387)15:55+2:255:21

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Jens AnderssonMTB-O H40 (118)2:24:54+30:448:56

OK SG

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Birgit HausnerMTB-O D60 (12)1:31:38+8:4610:58
5Jan HausnerMTB-O H70 (17)1:31:33+23:5210:40

OK Skogsfalken

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Tony LarssonMTB-O H40 (118)1:55:33+1:237:08
4Henrik OttossonMTB-O Open lång (90)2:07:34+24:448:17
10Cecilia LingerudMTB-O D40 (38)3:04:46+1:25:5913:10
31Joakim SorinderMTB-O H40 (118)3:14:48+1:20:3812:01

OK Skogshjortarna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Lars BjörkingMTB-O Open lång (90)2:16:30+33:408:52
9Suzy LarssonMTB-O D40 (38)2:54:32+1:15:4512:26
11Ronny AnderssonMTB-O Open kort (60)56:22+17:468:27
15Kjell EinarssonMTB-O H50 (123)2:19:30+26:238:39
26Peter LarssonMTB-O Open medel (133)1:28:02+34:419:14
David EberlénMTB-O H21 (77)ej start

OK Skogsvargarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Thomas NiklassonMTB-O H50 (123)3:07:57+1:14:5011:40

OK Stigen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Martin RosénMTB-O Open medel (133)1:15:32+22:117:56
22Bo JohanssonMTB-O H60 (74)2:48:37+1:22:3313:56

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Ronny HedlundMTB-O H70 (17)1:36:50+29:0911:17

OK Tisaren

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Simone NiggliD21 Elit (362)13:06+0:045:01
10Marion AebiD21 Elit (362)14:05+1:035:23
36Oskar AndrénH21 Elit (387)15:00+1:305:03
43Daniel AttåsH21 Elit (387)15:17+1:475:08
45Lovisa PerssonD21 Elit (362)15:28+2:265:55

OK Trian

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jesper LindahlMTB-O H20 (44)1:59:497:06
8Jannica LindahlMTB-O Open kort (60)52:47+14:117:54
21Max LindforsMTB-O H40 (118)2:41:34+47:249:58
Anne-Maj BlomsterMTB-O Open medel (133)ej godkänd

OK Tyr

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Pontus AlfredssonMTB-O H20 (44)2:03:48+3:597:20
49Gustav PermanMTB-O Open medel (133)1:59:27+1:06:0612:32
Leif SalinMTB-O Open lång (90)ej start

OK Võru

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
65Maiki JäädmaaD21 Elit (362)17:17+4:156:37

OK Øst Birkerød

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tove AndersenMTB-O D50 (30)1:54:129:44
8Jes SteenMTB-O H60 (74)1:48:43+22:398:59

OL Amriswil

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
44Rachel EngelerD21 Elit (362)15:24+2:225:54

OLG Bern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
76Ueli WerrenH21 Elit (387)17:34+4:045:54

OLG Stäfa

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Theodor MeierMTB-O H60 (74)1:35:55+9:517:56

OLG Wislig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Meieli SieberMTB-O D40 (38)ej godkänd

OL-Team Wehrsdorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Harald MännelMTB-O H60 (74)1:26:047:07

OLV Baselland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Salome SchweizerD21 Elit (362)ej godkänd

Orienta SKI-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Yaroslav ShvedovMTB-O H12 (9)42:487:15

Ounasvaaran Hiihtoseura

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lea PirttiläMTB-O D50 (30)2:19:21+25:0911:52
21Olli OjanahoH21 Elit (387)14:32+1:024:53

Rajamäen Rykmentti

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Vesa ForsblomMTB-O H40 (118)1:57:11+3:017:14
10Hanna RaitanenD21 Elit (362)14:05+1:035:23
17Ross MorrisonH21 Elit (387)14:24+0:544:50

Rehns BK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Fredrik IngelssonH21 Elit (387)14:27+0:574:51
24Lennart WahlgrenMTB-O H50 (123)2:43:21+50:1410:08
27Dmitrii PoliakovH21 Elit (387)14:35+1:054:54
Jesper LysellH21 Elit (387)ej start

Rold Skov OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Annelise MacLassenMTB-O D60 (12)1:26:52+4:0010:24

Ryda SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elvira LarssonMTB-O D20 (14)1:33:437:59
1Richard KarlssonMTB-O Open lång (90)1:42:506:41

Rydboholms SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Karl-Erik AssarssonMTB-O Open lång (90)2:30:51+48:019:48

SK Uusi

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
42Jannina GustafssonD21 Elit (362)15:22+2:205:53

Skellefteå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Frida FeilMTB-O Open kort (60)59:30+20:548:55

Skene

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
53Bertil TallkvistMTB-O Open medel (133)2:22:20+1:28:5914:57

Skillingaryds FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Göran SvenssonMTB-O H60 (74)2:23:39+57:3511:52

Skogslöparna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Amelie JosefssonMTB-O Open kort (60)1:06:12+27:369:55
34Eero NiemiMTB-O H50 (123)3:23:28+1:30:2112:37
Per-Johan JosefssonMTB-O Open medel (133)ej godkänd

Skåneslättens OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Fredrik SalomonssonMTB-O H21 (77)2:56:12+1:00:339:10
25Johan JensenMTB-O Open kort (60)1:12:11+33:3510:49
26Kerstin JensenMTB-O Open kort (60)1:12:43+34:0710:54
30Theo GelknerMTB-O Open kort (60)1:50:10+1:11:3416:31
31Niklas GelknerMTB-O Open kort (60)1:50:21+1:11:4516:32

SOK Aneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Peter LöfqvistMTB-O H40 (118)2:40:20+46:109:54

SOK Träff

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Torben GustavssonMTB-O Open kort (60)54:54+16:188:13

SOK Viljan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Manfred OlejnikMTB-O H50 (123)ej godkänd

Sol Tranås

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna-Karin Argus-JohanssonMTB-O D60 (12)1:22:529:55
3Nils-Birger JohanssonMTB-O H70 (17)1:29:07+21:2610:23

Spårvägens OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Bernt ErikssonMTB-O H60 (74)ej start

Stenungsunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Maria LundMTB-O Open kort (60)1:10:02+31:2610:29

Stockholm Multisport Klubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Annika BjörkrothMTB-O D40 (38)2:22:07+43:2010:08
18Anders SundellMTB-O H50 (123)2:24:16+31:098:57

Stora Tuna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil SvenskH21 Elit (387)13:304:32
12Ulf ErikssonMTB-O H50 (123)2:14:16+21:098:20
21Anton SjökvistH21 Elit (387)14:32+1:024:53

Sundsvall

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Anna KårénMTB-O Open kort (60)50:46+12:107:36

Sundsvalls OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Mattias LindahlMTB-O H40 (118)2:19:40+25:308:37
30Ola KårénMTB-O Open medel (133)1:30:53+37:329:32
41Johanna BergmanD21 Elit (362)15:20+2:185:52
58Annika CarlbergD21 Elit (362)16:23+3:216:16

Surahammars SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Gunnar MunkteliusMTB-O H60 (74)1:39:48+13:448:15

Säterbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Frida SandbergD21 Elit (362)14:48+1:465:40

Sävedalens AIK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Patrik HakersMTB-O Open lång (90)2:23:55+41:059:21
12Jonas OlaussonMTB-O Open lång (90)2:24:04+41:149:22
21Amilia BjörklundD21 Elit (362)14:41+1:395:37
56Frida BrogrenD21 Elit (362)16:03+3:016:08
Björn BältsjöMTB-O Open medel (133)ej start

Söderhamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Andreas GrybäckMTB-O Open kort (60)46:50+8:147:01

Söders-Tyresö

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bengt AnderssonMTB-O H70 (17)1:07:417:53
9Karin AlmgrenMTB-O D21 (36)2:46:04+1:04:4610:47
16Peter AnderssonMTB-O H40 (118)2:29:07+34:579:12
Felix BjörkblomMTB-O H20 (44)ej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Mats HeldtMTB-O H50 (123)1:56:31+3:247:13
9Lars-Gunnar AndénMTB-O H60 (74)1:52:10+26:069:16
14Frida Jönsson HellstadiusD21 Elit (362)14:16+1:145:27
19Eric BörjeskogH21 Elit (387)14:27+0:574:51
24Moa Leijon LindD21 Elit (362)14:46+1:445:39
47Jakob EnmarkH21 Elit (387)15:23+1:535:10
55Kent OhlssonH21 Elit (387)15:38+2:085:15
61Ivar LundanesH21 Elit (387)15:46+2:165:18
Pål SkogtjärnH21 Elit (387)ej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Sofia WigleMTB-O Open kort (60)1:10:19+31:4310:32

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Daniel TjernbergMTB-O Open medel (133)1:22:25+29:048:39

Tampereen Pyrintö

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Juha LiljaMTB-O H16 (21)1:30:027:07
7Florian HowaldH21 Elit (387)14:08+0:384:45

Tibro OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Edvin HenryssonMTB-O Open kort (60)56:18+17:428:26
18Gustav LidmanMTB-O Open kort (60)1:04:43+26:079:42
27Ingrid LidmanMTB-O Open kort (60)1:20:44+42:0812:06
37Ellen HenryssonMTB-O Open medel (133)1:34:41+41:209:56

Tirol

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Willi WaiblMTB-O H50 (123)3:35:39+1:42:3213:23
Bernhard MTB KoglerMTB-O H21 (77)ej godkänd

Tolered-Utby Ol-klubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Joachim LindqvistMTB-O H40 (118)2:44:19+50:0910:08
26Fredrik LiljenvallMTB-O H40 (118)2:54:16+1:00:0610:45

Torsås OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Jonathan WestlundMTB-O Open medel (133)1:20:06+26:458:24

Trollhättans SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Hans KööhlerMTB-O Open medel (133)1:08:29+15:087:11
12Johan KarlssonMTB-O H60 (74)2:07:50+41:4610:34
16Bo KarlssonMTB-O Open medel (133)1:19:19+25:588:19
28Albin AppelgrenMTB-O Open kort (60)1:44:24+1:05:4815:39
28Cenny AppelgrenMTB-O Open kort (60)1:44:24+1:05:4815:39

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Anders RunanderMTB-O H60 (74)2:08:18+42:1410:36

Tullinge SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Elisabeth BengtssonMTB-O Open kort (60)1:01:28+22:529:12
27Martina SeiterleD21 Elit (362)14:49+1:475:40
39Johanna LönnkvistD21 Elit (362)15:11+2:095:49
52Rebecka HeinrupD21 Elit (362)15:51+2:496:04

Täby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Mats HerbertMTB-O H50 (123)3:01:06+1:07:5911:14
Per WimanMTB-O H60 (74)ej godkänd
Piero SannicoloMTB-O H50 (123)ej start

Uddevalla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Daniel OlssonMTB-O H21 (77)2:38:50+43:118:16
15Håkan FlingmarkMTB-O Open lång (90)2:29:58+47:089:45

Ulricehamn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Jörgen SpetzMTB-O Open lång (90)2:35:54+53:0410:08

Ulricehamns OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Marcus WadellMTB-O H21 (77)2:08:42+13:036:42
10Lina NilssonMTB-O D21 (36)2:52:47+1:11:2911:14
10Claes-Göran LundbergMTB-O H60 (74)1:53:42+27:389:24
18Anna Nilsson SimkovicsD21 Elit (362)14:31+1:295:33
46Erik Nilsson SimkovicsH21 Elit (387)15:22+1:525:10
51Nils SpetzH21 Elit (387)15:26+1:565:11
57Radka SklenarovaD21 Elit (362)16:16+3:146:13

Umeå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
68Stina PerssonD21 Elit (362)18:06+5:046:56

Wanderers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
39Koji ChinoMTB-O H50 (123)3:55:51+2:02:4414:38

Western Connecticut OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Joseph BrautigamMTB-O H50 (123)2:16:44+23:378:29

Visborgs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Åke KappelMTB-O H50 (123)ej godkänd
Alma KappelMTB-O D14 (3)ej start

Vittjärvs IK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37Evelina WickbomD21 Elit (362)15:09+2:075:48
59Amanda HolmgrenD21 Elit (362)16:25+3:236:17
69Josefine TuoremaaD21 Elit (362)18:22+5:207:02

Vänersborgs SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jessica AnderssonMTB-O D40 (38)2:16:50+38:039:45
16Göran LarssonMTB-O H60 (74)2:12:07+46:0310:55
27Torbjörn SalomonsonMTB-O H50 (123)2:59:31+1:06:2411:08

Värend GN OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Göran PerssonMTB-O H50 (123)2:21:46+28:398:47
Lars-Åke SjökvistMTB-O H60 (74)ej start

Väsby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Katarina HammasMTB-O D21 (36)2:15:20+34:028:47
11Håkan LindbergMTB-O H60 (74)1:58:55+32:519:50
18Henrik HammasMTB-O H21 (77)3:01:55+1:06:169:28

Västerbergslagens OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Henry SvensMTB-O Open kort (60)49:19+10:437:23
6Bengt StenerhagMTB-O Open medel (133)1:07:01+13:407:02
David ShearerMTB-O Open medel (133)ej godkänd

Västerviks OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Anders PetterssonMTB-O Open medel (133)1:24:49+31:288:54

Västerås SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Andreas MathisenMTB-O H40 (118)2:09:48+15:388:01
Thomas AnderssonMTB-O H40 (118)ej godkänd

Växjö AIS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Per ÅkessonMTB-O Open medel (133)1:26:45+33:249:06
Andreas BerggrenMTB-O H40 (118)ej start

Växjö OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Håkan ÖstergrenMTB-O Open lång (90)2:38:39+55:4910:18
41Linnea ÖstergrenMTB-O Open medel (133)1:46:47+53:2611:13
John E ErikssonMTB-O Open lång (90)ej godkänd

Yarra Valley OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Kathy LileyMTB-O D60 (12)2:08:06+45:1415:20

Ärla IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
50Rudolfs ZernisH21 Elit (387)15:25+1:555:11
63Sofia GrawéD21 Elit (362)16:57+3:556:29
67Emma KantarpD21 Elit (362)17:37+4:356:44
72Oscar VångellH21 Elit (387)16:11+2:415:26
74Robbin KantarpH21 Elit (387)16:38+3:085:36
Anton TynongH21 Elit (387)diskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila