Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D50 Kort

2 980 m, 114 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anne BodinAlmby IK28:27
2Sofia HolmgrenHagaby GOIF28:58+0:31
3Lena SundqvistTullinge SK29:10+0:43
4Lena SwartzOK Orion29:39+1:12
5Helena LindmanNässjö OK29:52+1:25
6Lisbet LidmanHJS-Vansbro OK30:01+1:34
7Ingrid SvenssonStora Tuna OK30:12+1:45
8Ulla SaramäkiSJJ30:13+1:46
9Ragnhild SvensVästerbergslagens OL30:52+2:25
10Annika SvenssonSolna OK31:10+2:43
11Eva PetersonÄlvdalens IF OK31:43+3:16
12Maria CastenborgNjurunda OK31:47+3:20
13AnnaKarin HaglundSundsvalls OK32:03+3:36
14Mia GustafssonOK Kåre32:05+3:38
15Marianne OttossonVästerbergslagens OL32:23+3:56
16Lottie LindOK Älgen32:31+4:04
17Ingrid SvenssonFinspångs SOK32:44+4:17
18Auli HovikorpiHämeenlinnan Suunnistajat32:52+4:25
19Britta SahlinVänersborgs SK33:24+4:57
20Lotta JungåkerKorsnäs IF OK33:36+5:09
21Else GrandalIL Tyrving33:53+5:26
21Lena PeterssonOK Alehof33:53+5:26
23Gunilla GustafssonOK Orion33:56+5:29
24Marie LarssonKöping-Kolsva OK34:03+5:36
25Annette Falck LarssonVänersborgs SK34:12+5:45
26Carina HammarlingLänna IF34:21+5:54
27Anu MannonenAngelniemen Ankkuri34:22+5:55
28Annlouise AlmqvistIFK Mora OK34:29+6:02
29Åsa SörlinLustens OK34:37+6:10
30Helena JohanssonOK Gisle34:56+6:29
31Eva EklundVäxjö OK35:03+6:36
32Sabine Scholl-BürgiTirol35:04+6:37
33Catarina HögkvistOK Tyr35:10+6:43
34Tiina WesterlundKoovee35:29+7:02
35Pia LundbergOK Bävern35:33+7:06
36Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby35:37+7:10
37Ann BrenanderSOK Viljan35:42+7:15
38Brittmari HolmbergKorsnäs IF OK35:46+7:19
39Karin ProforsKöping-Kolsva OK35:54+7:27
40Heike LeideckUSV TU Dresden36:05+7:38
41Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK36:21+7:54
42Elisabet ElmertoftNorbergs OK36:40+8:13
43Anna AsplundKungälvs OK36:46+8:19
44Lotta BerntssonSkåneslättens OL37:17+8:50
45Sue HancockWellington Ranges37:59+9:32
46Vibeke Ekhard EdsenAarhus 1900 orientering38:05+9:38
47Helen KarlbomIFK Göteborg38:10+9:43
48Lotta SchurmannHylte OK38:42+10:15
49Ann-Kristin SjöströmLunds OK38:48+10:21
50Evy MeisingsethMolde og omegn IF38:55+10:28
51Iréne PerssonTäby OK39:30+11:03
52Annika HogedalGöteborg-Majorna OK39:33+11:06
53Elena BelicovaATU Kosice39:37+11:10
54Christina GabrielssonVästvärmlands OK39:38+11:11
55Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared39:39+11:12
56Ann-Sofie HultsvedOK Tyr40:04+11:37
57Monica RostöRånäs OK40:14+11:47
58Anette AnderssonOK Nolaskogsarna40:58+12:31
59Lena  KarlssonOK Måsen41:30+13:03
60Annette WigertzLånghundra IF42:43+14:16
61Natalia PotapenkoVladivostok43:05+14:38
62Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK43:27+15:00
63Karin ElfvingIK Jarl Rättvik43:45+15:18
64Annalena AndersenWaxholms OK43:51+15:24
65Bitte EldhLidköpings VSK43:58+15:31
66Gro EllegaardVang OL44:23+15:56
67Barbara DreselSC Klecken44:33+16:06
68Maria TryggöTrollhättans SOK44:45+16:18
68Anna VesterbergRasbo IK44:45+16:18
70Monika LundqvistSkogspojkarnas OK45:24+16:57
71Gudrun NilssonAndrarums IF45:43+17:16
72Eva KarlssonOK Gynge46:00+17:33
73Anna KullbergLinköpings OK46:02+17:35
74Agneta BergelinBergnäsets AIK46:06+17:39
75Ing-Britt SwedenborgLunds OK46:33+18:06
76Elsa BrahmLånghundra IF47:03+18:36
77Anne SvantessonHjärnarps GH OL47:18+18:51
78Kirsten TofteredIF Rigor48:09+19:42
79Mona OlssonBrattås CK48:23+19:56
80Andrea WyssOLG Nidwalden+Obwalden48:54+20:27
81Margareta MandingerTrollhättans SOK49:43+21:16
82Anna GöhlmanIL Tyrving49:48+21:21
83Galina OnofreichukRUS-Veteran49:59+21:32
84Seija AaltonenSK Varianssi50:45+22:18
85Karin EkebjärKalmar OK51:08+22:41
86Heidi Ullmann-KurzoOL Biel Seeland52:00+23:33
87Annemarie HolmAlstermo IF52:26+23:59
88Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinen52:33+24:06
89Barbara RancanOLG Pfaeffikon53:02+24:35
90Lotta KihlbergHalmstad OK53:30+25:03
91Maria PerssonAsker SK54:01+25:34
92Katarina SundelinOK Orion54:05+25:38
93Ann-Beth JonssonTäby OK54:18+25:51
94Kristina TinglöfDegerfors OK55:19+26:52
95Randi Fallbakken BergeLøten o-lag56:04+27:37
96Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL56:44+28:17
97Tuija RaitanenHelsingin Suunnistajat57:13+28:46
98Karin HelmertzFrölunda OL57:17+28:50
99Gry HafskjoldBergnäsets AIK59:48+31:21
100Helena StensötaFrölunda OL1:04:52+36:25
101Anette RamströmSträngnäs-Malmby OL1:05:09+36:42
102Frida MannfolkUlricehamns OK1:05:17+36:50
103Anna Bisceglia-SarinelliC.O. Aget Lugano1:05:53+37:26
104Najla NaceurClub d Orientation Lausanne-Jorat1:07:06+38:39
105Ewa SturkWaxholms OK1:08:15+39:48
106Doris DanielssonIstrums SK1:09:31+41:04
107Anne EllekrogAarhus 1900 orientering1:12:30+44:03
108Cecilia JanzonOK Måsen1:14:02+45:35
109Maria VredinIFK Umeå1:15:26+46:59
110Elisabeth HectorSnättringe SK1:20:58+52:31
111Olga KraghtBay Area Orienteering Club1:23:05+54:38
112Barbara WengerOLG Bern1:24:21+55:54
Vera TepferRUS-Veteranej godkänd
Ann ChihaniFK Herkulesej godkänd
Anna-Karin AdolfssonOK Kåreej start
Anna FröbergOK Roxenej start
Susanne LindholmVäsby OKej start
Helle SørensenOK Melfarej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser