Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H60 Kort

3 990 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola LindholmKöping-Kolsva OK35:53
2Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK36:45+0:52
3Bror WidénUddevalla OK36:52+0:59
4Lars JanlövIF Åland37:03+1:10
5Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK37:54+2:01
6Göran NordströmGävle OK39:02+3:09
7Tor-Olof BlomsterIF Åland39:06+3:13
8Arvid GalborgenEds SK39:12+3:19
9Mats LandquistKöping-Kolsva OK39:18+3:25
10Åke KarlssonAlvesta SOK40:00+4:07
11Mats AnderssonSelånger SOK40:12+4:19
12Arne AnderssonBredaryds SOK40:17+4:24
13Björn PalmLessebo OK40:27+4:34
14Alf LarssonHJS-Vansbro OK40:55+5:02
15Nick CollinsNorth West Orienteering Club41:27+5:34
16Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK41:30+5:37
17Erik GrøndalenHamar OK41:39+5:46
18Jan-Åke EmilssonGudhems IF42:43+6:50
19Sune ÅkessonOckelbo OK43:00+7:07
20Reijo KorhonenHaninge SOK43:21+7:28
21Knut Åke HallebroOK Klemmingen43:59+8:06
22Aleksei KrylovRUS-Veteran44:04+8:11
23Hans GottfridssonTorsås OK44:09+8:16
24Benny HoffmanGudhems IF44:15+8:22
25Björn OhlssonFinspångs SOK44:53+9:00
25Rolf ErikssonVästvärmlands OK44:53+9:00
27Dan WidercrantzOK Skärmen44:59+9:06
27Robert JessenFrämmestads IK44:59+9:06
29Geir Holm GundersenIF Sturla45:12+9:19
30Bo DavidssonSolna OK45:15+9:22
30Robert MayrhoferTirol45:15+9:22
32Martyn RoomeSouth Ribble OC45:19+9:26
33Ulf PetterssonKungälvs OK45:27+9:34
34Nils-Olof BodinAlmby IK45:38+9:45
35Lennart JakobssonTibro OK45:41+9:48
36Mats HastadFellingsbro GOIF45:44+9:51
37Thomas AlmqvistFK Vittus46:05+10:12
38Ove JanssonSundsvalls OK46:12+10:19
39Rolf LundeEiker OL46:36+10:43
40Leif StrandbergSkogslöparna46:43+10:50
41Felix EngelerOL Amriswil47:28+11:35
42Conny SahlinVänersborgs SK47:31+11:38
43Per NilssonStigmännen Karlshamns OK47:40+11:47
44Lars-Peter JohnssonSelånger SOK47:44+11:51
45Clyde PerssonLjungskile FK47:50+11:57
46Anders EkGävle OK47:53+12:00
47Wolf-Gerold JuckelandtUSV TU Dresden47:58+12:05
48Arne AlfredssonUddevalla OK48:02+12:09
49Stanislav LesnikovRUS-Veteran48:54+13:01
50Peder WickströmArboga OK49:03+13:10
51Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF49:37+13:44
52Seth PerssonFältjägarnas IF49:40+13:47
53Leif JohanssonKexholms SK50:19+14:26
54Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK50:20+14:27
55Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna50:25+14:32
56Hans EkbergTrollhättans SOK50:35+14:42
57Hemmo AhokoivuSK Pohjantähti51:03+15:10
58Claes HammarlingLänna IF51:16+15:23
59Stefan AdolfssonOK Bävern51:28+15:35
59Odd OlssonUddevalla OK51:28+15:35
61Christer JohanssonLinköpings OK52:09+16:16
62Torgny OttossonOK Torfinn53:04+17:11
63Hans TrofastTenhults SOK53:06+17:13
64Ingvar AnderssonOK Amne54:42+18:49
65Ingemar KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna55:57+20:04
66Lars Göran KillanderHästveda OK57:23+21:30
67Arne BogrenOK Vivill58:22+22:29
68Håkan ErikssonUmeå OK1:00:12+24:19
69Pertti SimolaEspoon Suunta1:00:13+24:20
70Urban EngströmVittjärvs IK1:00:42+24:49
71Christer NilssonFK Vittus1:00:54+25:01
72Anders SundbergSelånger SOK1:01:11+25:18
73Anders HolmbergLindebygdens OK1:01:36+25:43
74Sture JohanssonOK Kullingshof1:01:47+25:54
75Lennart VamlingFrölunda OL1:03:55+28:02
76Robert SprySouthern Highlands Occasional Orienteers1:04:12+28:19
77Claes-Göran PerssonUlricehamns OK1:04:54+29:01
78Börje SvenssonForsand IL1:04:56+29:03
79Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:05:10+29:17
80Bo W LarssonVäxjö OK1:05:45+29:52
81Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF1:06:44+30:51
82Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:08:03+32:10
83Per-Olof NannessonSimlångsdalens IF1:09:23+33:30
84Mats LiljaOK Enen1:11:17+35:24
85Didier TorzValmo1:12:38+36:45
86Stefan ArbinAnnebergs GIF1:13:24+37:31
87Leif VadmanKöping-Kolsva OK1:21:58+46:05
88Stefan NilssonYstads OK1:22:19+46:26
89Peter OrrNewcastle Orienteering Club1:27:17+51:24
90Björn ErikssonOK Roslagen1:35:12+59:19
91Kenneth OlssonStora Tuna OK1:38:06+1:02:13
92Ingemar JohanssonSK Örnen1:38:18+1:02:25
93Ron PallasUringa Orienteers1:41:10+1:05:17
Hans Andersson StrinningAttunda OKej start
Bengt AnderssonFrämmestads IKej start
Stefan BlomgrenHagaby GOIFej start
Per Erik FogelOK Kåreej start
Johan JungellKorsnäs IF OKej start
Peter WestmanNyköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser