Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D65

3 260 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingrid ÖhlundUlricehamns OK40:02
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK41:32+1:30
3Maud NilssonHJS-Vansbro OK42:42+2:40
4Lucia HaslerOLG Säuliamt44:26+4:24
5Linda VerdeIF Sturla44:44+4:42
6Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK46:00+5:58
7Margareta HagstedtVäsby OK47:53+7:51
8Lena GranefeltOK Tyr48:01+7:59
9Maud MossbergOK Järnbärarna48:10+8:08
10Raisa IgnatenkoBuilder48:50+8:48
11Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL50:17+10:15
11Eva HalvarsonOK Kåre50:17+10:15
13Lisa KumlinVäxjö OK50:24+10:22
14Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK50:45+10:43
15Aila HalttunenHaninge SOK51:35+11:33
16Anne-Marie TiveljungIK Gandvik51:37+11:35
17Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK53:14+13:12
18Ulla GummesonVäsby OK53:44+13:42
19Solveig SvahnOckelbo OK54:08+14:06
20Gun-Inger SahlbergLånghundra IF54:12+14:10
21Eva BlomströmIK Stern54:54+14:52
22Ylva HäggströmIF Rigor55:04+15:02
23Ros-Mari KarlssonNybro OK55:23+15:21
24Miriam RosenSouth Ribble OC55:41+15:39
25Maria LuderOLV Hindelbank56:06+16:04
26Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna56:08+16:06
27Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK56:45+16:43
28Margareta LöfqvistVästerås SOK57:15+17:13
29Evgeniya KaslovaBuilder57:35+17:33
30Lena FritzellIF Rigor58:14+18:12
31Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK58:17+18:15
32Margaret EllisGVOC58:27+18:25
33Marianne SellgrenSigtuna OK58:31+18:29
34Kicki SanderBjörkfors GOIF1:00:02+20:00
35Ingrid TengelandIK Gandvik1:00:05+20:03
36Rudite SternaOK Sigulda1:00:15+20:13
37Eva ArvidssonAlvesta SOK1:00:26+20:24
38Yuko UematsuTeam Chako1:01:00+20:58
39Ann-Mari PerssonVäxjö OK1:02:48+22:46
40Inger Marie HaahrOK-Htf1:06:12+26:10
41Maria EhnTullinge SK1:06:43+26:41
42Karin ElfmanIF Marin Väst1:07:55+27:53
42Kerstin BlomOK Kolmården1:07:55+27:53
44Eva JohanssonKungälvs OK1:10:48+30:46
45Elke WilkeTierps SOK1:10:56+30:54
46Vanja GummessonNybro OK1:12:52+32:50
47Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:17:43+37:41
48Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:24:38+44:36
49Sinikka KukkohoviAnderstorps OK1:25:29+45:27
50Janet ClenaghanSolway1:27:10+47:08
51Britt ÅkessonHässleholms OK1:33:43+53:41
52Maj-Britt ByströmRävetofta OK1:36:13+56:11
53Anna BerggrenOK Silvanus1:54:10+1:14:08
Judith KarpinskiUSA Orienteeringej start
Teresa TurnerSLOWej start
Eva FeilSkellefteå OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser