Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D70 Kort

2 610 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Berith IvehagFrämmestads IK37:34
2Kerstin GunnarssonNässjö OK38:02+0:28
3Kerstin NilssonOK Gynge38:36+1:02
4Birgit EkmanUlricehamns OK38:44+1:10
5Solveig TjernbergSödertälje IF39:35+2:01
6Margareta BengtssonOK Gläntan41:42+4:08
7Ingrid ÅhlundSvenljunga OK42:29+4:55
8Barbro NilssonAlvesta SOK43:31+5:57
9Laila OlssonVästvärmlands OK44:06+6:32
10Berit GustavssonSödertälje IF44:53+7:19
11Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr45:39+8:05
12Viveca JernstedtKristinehamns OK46:34+9:00
13Solbritt GustafssonOK Virdarna46:46+9:12
14Monika NiklassonIK Albion47:08+9:34
15Margit RybergOK Klyftamo48:03+10:29
15Gurli BackFagersta OK48:03+10:29
17Paula KyyrönenKouvolan Suunnistajat49:00+11:26
18Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK49:12+11:38
19Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF50:07+12:33
20Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GOIF50:26+12:52
21May-Sofie OlssonForserums SOK50:28+12:54
22Margareta BirathIBM-Klubben50:30+12:56
23Margaretha NyströmLänna IF50:41+13:07
24Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK51:30+13:56
25Berit LindungerHaninge SOK52:31+14:57
26Ann-Margret PerssonGävle OK54:26+16:52
27Evy EkströmOK Alferna57:10+19:36
28Inger BylanderSvenljunga OK58:25+20:51
29Eli KlovningPorsgrunn OL58:46+21:12
30Inger GreenSjövalla FK59:20+21:46
31Lena PerssonMalmö OK1:02:22+24:48
32Gun ThorssonRyda SK1:03:57+26:23
33Märtha LundhSvenljunga OK1:04:09+26:35
34Harriet KarlssonTorsås OK1:04:58+27:24
35Halyna KalashnikovaRUS-Veteran1:13:51+36:17
36Christa DoblerHSV Pinkafeld1:23:18+45:44
37Zoya NovikovaRUS-Veteran1:29:53+52:19
38Gerd BerglundHögåkers OK1:39:42+1:02:08
39Barbro LundqvistLångvikens OK1:48:00+1:10:26
40Michiko TeraoNTA O tour1:50:27+1:12:53
Penny HemstedHOCej godkänd
Anita AnderssonFjärås AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser