Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55 Motion

3 010 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingrid OpedalMelhus IL32:41
2Hanne JensenEds SK33:43+1:02
3Anne SørlienGjø-Vard OL34:08+1:27
4Eva BohmOK Vildhussen34:40+1:59
5Gunilla SandströmOK Stigen38:14+5:33
6Ingrid ÖhlénSurahammars SOK38:43+6:02
7Ingela HåkanssonIK Uven39:04+6:23
8Anne Moian NydalAsker SK39:59+7:18
9Britt BjörklundBjursås OK40:20+7:39
10Esther MoosbergerOL Regio Olten40:44+8:03
11Carina ErikssonNyköpings OK41:44+9:03
12Ingrid AdolfssonOK Bävern42:35+9:54
13Anita SundlingNjurunda OK44:00+11:19
14Karin ÖhlundOckelbo OK44:26+11:45
15Kristina TellqvistIK Dran44:56+12:15
16Helena DiedrichsOK Kåre47:19+14:38
17Hanne HyldelundOK-Htf47:30+14:49
18Sulzer MariaOLG Skandia47:44+15:03
19Ingela OlssonUddevalla OK47:53+15:12
20Kristina SvenningFalköpings AIK OK48:17+15:36
21Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL48:24+15:43
22Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF49:02+16:21
23Eva Marie AnderssonFK Boken49:13+16:32
24Anette PayerlOK Letstigen49:50+17:09
25Astrid  SandvikSveio OL50:00+17:19
26Sylvia BroströmOK Hedströmmen50:12+17:31
27Barbro ZetterlingOK Tyr50:33+17:52
28Kerstin AnderssonFK Boken50:53+18:12
29Karin BörjarsKils OK53:21+20:40
30Gunilla JacobssonNjurunda OK53:29+20:48
31Christina EnglöfSK Trim/Virsbo53:59+21:18
32Liselott SigbyIK Vista54:44+22:03
33Harrieth EngströmVittjärvs IK55:07+22:26
34Eva NordströmOK Älvsjö-Örby56:49+24:08
35Barbro TörnrothHjobygdens OK57:12+24:31
36Gunilla BernevingOK Gipen58:22+25:41
37Viveka LundqvistJärfälla OK58:42+26:01
38Eva LindOK Tor59:29+26:48
39Vivianne EdblomÖrnsköldsviks OK59:33+26:52
40Margaretha JohanssonOK Kullingshof1:00:08+27:27
41Anne-Marie FrisellHelsingborgs SOK1:00:43+28:02
42Monika BärlocherOLG St.Gallen/Appenzell1:04:58+32:17
43Marianne BosshardOLG Pfaeffikon1:05:16+32:35
44Åshild SamnøyMelhus IL1:09:57+37:16
45Vanja JinnemoHjärnarps GH OL1:10:26+37:45
46Christina LinderJärla Orientering1:16:29+43:48
47Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:27:16+54:35
48Ditte MobergOskarströms OK1:33:40+1:00:59
Minna SeirHSOK.dkej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser