Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 4

4 510 m, 147 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor LindqvistBoxholm-Mjölby OL34:00
2Erik wickströmBorås34:40+0:40
3David TrägerOK Norrvirdarna37:43+3:43
4Peter SvenssonHelsingborgs SOK39:30+5:30
5Emma BjörklundOK Kåre40:31+6:31
6Timotej JuraskoATU Kosice41:10+7:10
7Mikael FyhrSOK Aneby42:03+8:03
8Krång Dan ErikssonIFK Mora OK42:04+8:04
9Linda FalkmyrLessebo OK42:23+8:23
10Karolin HenningssonLandvetter42:45+8:45
11Peter AllwoodFK Vittus43:26+9:26
12Roberth SvenssonVimmerby OK43:48+9:48
13Anna-Maria HellströmForsa OK43:55+9:55
14Öystein BrattlidFrekhaug43:56+9:56
15Karin AlmTjällmo-Godegårds OK44:17+10:17
16Therese LindqvistBoxholm-Mjölby OL44:18+10:18
17Johan ZetterlundNybro OK44:26+10:26
18Marte Kvittum TangenTynset IF45:04+11:04
19Nils LundevallFÖRSVARSMAKTEN45:35+11:35
20Torbjörn EllessonRingRunners45:41+11:41
21Noah RiederOL Biel Seeland45:50+11:50
21Edvin LakeVK Uvarna45:50+11:50
23Kajsa LakeVK Uvarna45:51+11:51
24Maura BoldiniOL Biel Seeland45:58+11:58
25Sigurd Hagring HaugHadeland OL46:08+12:08
26Caroline OdhnerFÖRSVARSMAKTEN46:43+12:43
27Moa PetterssonFÖRSVARSMAKTEN46:51+12:51
28Claudia JudOL Amriswil46:52+12:52
29Molly SvenssonFÖRSVARSMAKTEN46:53+12:53
30Jens FastBoxholm-Mjölby OL47:06+13:06
31Joel HagrotTäby OK47:11+13:11
32Ulla EinarssonKungälvs OK47:58+13:58
33Hans-Magnus GalborgenEds SK47:59+13:59
34Ludvig GjällstedtÖrbyhus48:16+14:16
35Richard WinbergFÖRSVARSMAKTEN48:39+14:39
36Kristoffer GulheimKolbotn & Skimt OL50:23+16:23
37Anders JohanssonBorås51:39+17:39
37Fredrik DahlinKovlands IF51:39+17:39
39Ladina BoldiniOL Biel Seeland52:02+18:02
39Malin PerssonHelsingborgs SOK52:02+18:02
41Hanna BlomgrenOK Hierne52:26+18:26
42Karl-Johan LennartsonUlricehamns OK52:42+18:42
43OsKAR PeILFÖRSVARSMAKTEN52:54+18:54
43Samuel SvenssonLV652:54+18:54
43Christian ArebrattFÖRSVARSMAKTEN52:54+18:54
46Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK53:17+19:17
47Patrik AlmTjällmo-Godegårds OK53:42+19:42
48Hanne Marie AnderssonVästerbergslagens OL53:45+19:45
49Anna SvenningssonMalmö OK54:00+20:00
50Kristin SølbergIL Leik54:23+20:23
51Emma RingströmOK Landefhof55:07+21:07
52Jörgen GerhardssonOK Bävern55:16+21:16
52Axel LundellBorås55:16+21:16
54Petra GerhardssonOK Bävern55:19+21:19
54Daniel ThuressonBorås55:19+21:19
56Samuel MarklewDeje55:43+21:43
57Anna MarklenDeje56:10+22:10
58Irene Klas-GundelSpiridon-Hochwald56:16+22:16
59Julia GebhardOL Biel Seeland56:28+22:28
60Linnea BäckströmHestra IF56:35+22:35
61Ulf OlssonHestra IF56:36+22:36
62Alice BjörkqvistOK Landehof56:59+22:59
63Ronny RundbladFrämmestads IK57:16+23:16
64Kristina MelénTrollhättans SOK57:25+23:25
65Johanna DalinOK Kåre58:54+24:54
66Frida BergstrandMotala AIF OL59:08+25:08
67Åsa PerssonEksjö SOK59:18+25:18
68Malin SandbergOK Älvsjö-Örby59:21+25:21
69Linda HedströmOK Bävern59:32+25:32
69Fredrik AppelIstrums SK59:32+25:32
71Linda JoelssonGustavsbergs OK1:00:06+26:06
72Annie BjörkqvistOK Landehof1:00:16+26:16
73patrik EllrénGöteborg1:00:39+26:39
74Anna MagnussonOK Norrvirdarna1:01:01+27:01
75Ann-Britt JohanssonOK Ravinen1:01:06+27:06
76Siyuan LiHunan University Orienteering Club1:01:12+27:12
77Wanhui TangHunan University Orienteering Club1:01:33+27:33
78Yu ZhouHunan University Orienteering Club1:01:44+27:44
79Jichuan LiHunan University Orienteering Club1:01:48+27:48
80Ronny LobeniusHammarkinds OK1:02:02+28:02
81Ulrich Frank RüdelDJK Adler 07 Bottrop1:02:09+28:09
82Anki NiskaLeksands OK1:02:13+28:13
83Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK1:02:23+28:23
84Monica AnderssonUlricehamns OK1:02:45+28:45
85Monica BlickOK Alehof1:02:49+28:49
86Stellan HjelmérSjövalla FK1:03:03+29:03
87Hui Qiang LuHunan University Orienteering Club1:03:08+29:08
88Karin DanehammarBorås1:03:20+29:20
89Marita SalomonssonVänersborgs SK1:05:05+31:05
90Gullvi WidénUddevalla OK1:06:08+32:08
91Britt-Marie HalvardssonNässjö OK1:06:42+32:42
92Berndt HalvardssonNässjö OK1:06:48+32:48
93Malin KarlssonFristad 1:07:14+33:14
94Christoffer DannstedtFÖRSVARSMAKTEN1:08:09+34:09
95Jenny MagnvallOK Södertörn1:08:34+34:34
96Cecilia VahlbergLinköpings OK1:08:58+34:58
97Peter CarlssonBokhultets IF1:10:13+36:13
98Farzad ZanganehBorås1:10:14+36:14
99Veronica KarlssonBokhultets IF1:10:35+36:35
100Anna GuttkeNyköpings OK1:11:01+37:01
101Annika NilssonFristad 1:18:48+44:48
102Helena DahlinMölnlycke1:18:52+44:52
103Katarina JanssonOK Klemmingen1:20:55+46:55
104Jenny JosefssonOK Bävern1:22:31+48:31
105Isac HultgrenOK Bävern1:22:32+48:32
105Piere  JosefssonOK Bävern1:22:32+48:32
107Anton BjörkqvistKullavik1:22:44+48:44
108Axel BjörkqvistKullavik1:22:56+48:56
109Magnus MolinSKöndal1:23:17+49:17
110Andrea SprengerSV IHW Alex 78 Berlin e.V.1:24:14+50:14
111Lisa JonssonSävedalens AIK1:24:18+50:18
112Hans LjungkvistBorås1:25:22+51:22
112ingemar wetterholmBorås1:25:22+51:22
114Magnus SwetzenBorås1:25:25+51:25
115Katarina MelinGarphyttans IF1:26:57+52:57
116Mikaela WallerströmOK Österåker1:29:44+55:44
117Nathan RubainSkogsluffarnas OK1:30:36+56:36
118Emma HöglundBredaryds SOK1:31:40+57:40
119Stefan Green 1:32:11+58:11
120Alexander TossavainenBorås1:32:23+58:23
120Elisabeth BerghBrämhult1:32:23+58:23
122Sara Svensson EmanuelssonBorås1:32:25+58:25
123Marita KallurOK Ravinen1:34:12+1:00:12
124Maria GustavssonAlstermo IF1:34:26+1:00:26
125Agneta SvenssonAplared1:34:38+1:00:38
125Mats AspAplared1:34:38+1:00:38
127Bengt KarlssonOK Orinto1:40:21+1:06:21
128Johannes FreundtOK Bävern1:41:04+1:07:04
129Ingela KarlssonOK Orinto1:41:45+1:07:45
130Baichuan Huangchina deer orienteering club1:43:25+1:09:25
131Karina  SundbergBorås1:44:44+1:10:44
131Hanna ÅsbergSK Örnen1:44:44+1:10:44
133Ruocheng WangHunan University Orienteering Club1:46:13+1:12:13
134Qi Le LiHunan University Orienteering Club1:46:29+1:12:29
135Geng HongHunan University Orienteering Club1:46:30+1:12:30
136Di GuoHunan University Orienteering Club1:46:48+1:12:48
137Helena StrandArboga OK1:48:44+1:14:44
138Kaihan LiuHunan University Orienteering Club1:49:11+1:15:11
139Young LiuHunan University Orienteering Club1:49:35+1:15:35
140Sanna ZetterbergOK Skärmen1:58:19+1:24:19
141Mingyu Ruichina deer orienteering club2:16:14+1:42:14
142Majlis LindqvistGöteborg2:35:12+2:01:12
Madeleine HasselwanderHagaby GOIFej godkänd
Karin GabrielssonFalköpings AIK OKej godkänd
Göran PerssonGlommenej godkänd
Annica HöglundBredaryds SOKej godkänd
Lena ErikssonSkattkärrs SOKej godkänd
Anna GerbornVästvärmlands OKej start
Lin Kuan-YuAcademy 2015ej start
MARTIN LANGMOENKungälvs OKej start
Lukas MeierOLG Pfaeffikonej start
Trond Einar Moen PedersliOK Trollelgej start
Kerstin SundbergOK Kåreej start
Mo YangHunan University Orienteering Clubej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser