Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Challenge H 10

9 690 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oscar ClaessonJönköpings OK54:36
2Gustav AflodalTäby OK56:55+2:19
3Edvin ClaessonJönköpings OK56:58+2:22
4Jesper ArnessonSärna SK58:59+4:23
5Karl FremstadKongsberg OL1:00:41+6:05
6Johan ArnqvistUppsala multisport1:02:22+7:46
7Anders LindbergOK Tyr1:03:48+9:12
8Andreas Svanebo 1:04:33+9:57
9Mikael SvenssonFK Herkules1:05:14+10:38
10Mikael TakeOK Tyr1:05:43+11:07
11Per JemthIF Thor1:07:51+13:15
12Mikael LarssonOK Hällen1:10:07+15:31
13Staffan JohanssonSol Tranås1:10:25+15:49
14Tore MårtenssonOK Vivill1:10:42+16:06
15Jakob Dybdal AbrahamsenAarhus 1900 orientering1:12:11+17:35
16Simon JonssonIF Hallby SOK1:12:14+17:38
17Magnus ErixonIFK Göteborg1:16:28+21:52
18Erik HögkvistOK Tyr1:17:52+23:16
19Sergey ForsbergUmedalens IF1:18:25+23:49
20Petter ErikssonÅmåls OK1:18:39+24:03
21Anders NilssonAttunda OK1:18:46+24:10
22Kari EklundSödertälje-Nykvarn OF1:19:16+24:40
23Lennart KjellinForsa OK1:20:46+26:10
24Patrick CastenborgNjurunda OK1:20:54+26:18
25Oskar Sjögren 1:23:03+28:27
26Dennis GustafssonOK Njudung1:23:42+29:06
27Tomas PetersénOK Njudung1:24:43+30:07
28Anders BrunanderAttunda OK1:28:16+33:40
29Christer Brander NilssonStenungsunds OK1:29:17+34:41
30Mattias Billson 1:29:51+35:15
31Mikael ÖrnOK Bävern1:32:01+37:25
32DANIEL HOLMGRENIFK Umeå1:33:53+39:17
33Robert EneljungIFK Göteborg1:38:45+44:09
34Roland DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell1:41:56+47:20
35Simon WiklundFalköpings AIK OK1:59:21+1:04:45
36Sten OddmoHärlövs IF2:10:43+1:16:07
37Jan WiklundFalköpings AIK OK2:15:44+1:21:08
John Andén ej start
Johan BaggeOK Djerfej start
Magnus BrodénLeksands OKej start
Henry RøthingHaugesund IL Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser