Swedish Orienteering Federation

Official results for O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: O-Ringen Borås 2015
Organiser: O-Ringen
Date: Sunday 19 July 2015 - Friday 24 July 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (overall)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (overall)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (overall)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (overall)Etapp 5Etapp 5 (overall)

3-days Middle

3 700 m, 99 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Olav EkrheimVaregg Fleridrett24:18
2Ove LernåKalmar OK27:01+2:43
3Gunnar SjökvistVärend GN OL29:33+5:15
4Niclas LarssonHJS-Vansbro OK32:06+7:48
5Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK32:37+8:19
6Johan SparrevikLerums SOK32:47+8:29
7Masayuki TashiroHokoOnchi34:47+10:29
8Per JunforsOK Skogshjortarna35:05+10:47
9Vojtech GrycKOS Tesla Brno36:17+11:59
10Trond FurubergGrue IL36:26+12:08
11Joel FlakbergIFK Göteborg37:37+13:19
12Peter   CarlmanVästvärmlands OK39:21+15:03
13Hampus AnderssonLidköpings VSK39:36+15:18
14Martin SkytterenGrue IL40:57+16:39
15Helen SkoogKils OK41:19+17:01
16Oskar ErikssonOK Älgen41:33+17:15
17Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL41:34+17:16
18Alma HellströmAttunda OK42:24+18:06
18Rolf AnderssonVästvärmlands OK42:24+18:06
20Antonio DmeterkoCOTI - Clube de Orientação Tiradentes - DF42:52+18:34
21Sondre SkytterenGrue IL42:56+18:38
22Anders KallinKungsgårdens SK43:09+18:51
23Kateřina GrycováKOS Tesla Brno43:44+19:26
24Kristina LarssonHJS-Vansbro OK44:18+20:00
25Filip NordahlSimrishamns OK44:54+20:36
26Anders WestströmAlvesta SOK45:12+20:54
27Susanne DebourgBredaryds SOK45:37+21:19
28Gitte KristianssonTrollhättans SOK45:49+21:31
29Ola FranssonEmmaboda Verda OK45:59+21:41
30Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK46:31+22:13
31Jens RathmannSV Schmalkalden 0446:58+22:40
32Elisabeth BrækkeHalden SK46:59+22:41
33Fabio HedigerOLC Omström-Sense47:06+22:48
34Emma MiléusLinköpings OK47:26+23:08
35Constanze RathmannSV Schmalkalden 0447:29+23:11
36Martin BrækkeHalden SK47:37+23:19
37Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna49:06+24:48
38Jana GrycováKOS Tesla Brno50:42+26:24
39Pelle OlofssonOK Skogshjortarna50:49+26:31
40Jesper LarssonOK Älvsjö-Örby51:05+26:47
41Olle ArmanNyköpings OK51:24+27:06
42Lauri TuomaalaTuusulan Voima-Veikot52:15+27:57
43Euclides DeichmannCOCAMP52:18+28:00
44Linn SanderGöteborg-Majorna OK52:34+28:16
45Jan PerssonYstads OK53:26+29:08
46Marit ÄngHagaby GOIF53:28+29:10
47Alma EvertssonLessebo OK53:34+29:16
48Kai JunforsLjusdals OK53:55+29:37
49Luiz Vitorino da Cruz 54:18+30:00
50Ulrika WilhelmsonSälens IF54:28+30:10
51Margareta AnderssonSälens IF54:29+30:11
52Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb55:07+30:49
53Gunn Kari HygenFreidig55:18+31:00
54Toshio OnoyeOLP Hyogo55:37+31:19
55Karin HannrupIF Thor57:16+32:58
56Berit EklöfMatteus SI57:20+33:02
57Murilo CabralCOSELE - Clube de Orientação Serra do Lenheiro58:50+34:32
58Sara LarssonSävedalens AIK59:03+34:45
59Anders LarssonSävedalens AIK59:11+34:53
60Jessica RöösOK Älvsjö-Örby59:58+35:40
61Niklas PalmgrenOK Njudung1:01:21+37:03
62Anna ErikssonOK Älgen1:01:45+37:27
63Monika ZychCentrum OK1:01:46+37:28
64Malin KarlssonMalmö OK1:02:12+37:54
65Anna Karin ÅbergOK Älvsjö-Örby1:03:02+38:44
66Jean-Francois GagneRamblers1:03:06+38:48
67Åsa WestströmAlvesta SOK1:03:47+39:29
68AnnaLena SvärdOK Tylöskog1:04:51+40:33
69Mia HallabroHässleholms OK1:05:00+40:42
70Thomas NilssonKungälvs OK1:06:13+41:55
71Cecilia Andersson 1:06:35+42:17
72José HennigCOPA1:06:53+42:35
73Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK1:07:11+42:53
74Annette OlofssonOK Skogshjortarna1:07:34+43:16
75Håkan JunforsOK Skogshjortarna1:08:52+44:34
76Toshitsugu HirashimaKyoto OLC1:09:02+44:44
77Henrik SvenssonLessebo OK1:11:40+47:22
78Mårten NilssonOK Bävern1:12:24+48:06
79Irina FeddersRyazan_Vek1:13:51+49:33
80Jens WestlundTorsås OK1:16:51+52:33
81Inna LevkovychBSV Halle-Ammendorf1:18:44+54:26
82Peter SundSundbybergs IK1:21:01+56:43
83Kjerstin MarkstedtOK Södertörn1:22:53+58:35
84Meja EneljungIFK Göteborg1:24:43+1:00:25
85Rojne PetterssonNyköpings OK1:28:37+1:04:19
86Jocilene RubensCOQUEIRO1:33:45+1:09:27
87Cristine AntunesCOFORT1:35:34+1:11:16
88Anna BäckstädeVisborgs OK1:38:07+1:13:49
89Rosa Maria SaunittiCOC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASIL1:53:13+1:28:55
90Roberto Dias TorresCOPA1:53:35+1:29:17
91José PetroceliCOPA1:53:36+1:29:18
92Johan Larsson 1:54:52+1:30:34
93Eva-Maria Sandin 1:54:53+1:30:35
94Karin FlordalSnättringe SK1:56:16+1:31:58
95Inge Alfredsen 2:04:05+1:39:47
Jesper BySäffle OKmispunched
Valentim AntunesCOFORTmispunched
Katharine WebbDunedin Orienteering Clubmispunched
Maria Brandt mispunched
Anna-Lena FranssonAlstermo IFdid not start
Eva KilanderÖstersunds OKdid not start
Leena PaasoPerämeren Rastidid not start
Louise RegnellVäxjö OKdid not start
Lukas SjökvistVärend GN OLdid not start
Ants TammOK TONdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements