Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open Challenge 10

9 680 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik PilvingeOK Kolmården1:02:03
2Mårten LångKisa SK1:08:35+6:32
3Annie LarssonOK Skogshjortarna1:15:05+13:02
4Patrik EliassonTyresö1:16:30+14:27
5Albin ErikssonHusums IF OK1:16:37+14:34
6Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK1:20:29+18:26
7Calle JohanssonDRT Kungsbacka1:21:20+19:17
8Helmut HansenIF Rigor1:21:26+19:23
8Fredrik AnderssonGöteborg1:21:26+19:23
10Annika BäckOK Kullingshof1:23:02+20:59
11Andreas LindénBorås1:23:05+21:02
12patrik AnderssonGöteborg1:24:15+22:12
13Peter GrönlundNORa1:25:14+23:11
14Vanja BökmanRonneby OK1:25:26+23:23
15Pernilla BökmanRonneby OK1:25:29+23:26
16Patric Nordin 1:27:15+25:12
17Linda Olofsson 1:27:36+25:33
18Karin NilssonBorås1:28:45+26:42
19Vendela HenrikssonNjurunda OK1:30:08+28:05
20Kyrre SataoenRond OL1:31:21+29:18
21Carl-Johan ÅkerströmFrosta OK1:31:27+29:24
22Per StrandemoSolvikingarna1:31:53+29:50
23Anton HultbergFÖRSVARSMAKTEN1:32:08+30:05
24Fredrik NilssonOK Njudung1:33:06+31:03
25Christer BardhOK Njudung1:37:46+35:43
26Martin JohanssonFjärås AIK1:38:06+36:03
27Jakob SvenssonOK Löftan1:38:25+36:22
28Hannah Fovaeussävedalens aik1:38:45+36:42
29Magnus Fovaeussävedalens aik1:38:54+36:51
30Christer BerggrenSala1:39:24+37:21
31Therese SjöblomBorås1:39:25+37:22
32Thom HeielVäxjö1:44:48+42:45
33Fredrik LundströmOK Renen1:46:48+44:45
34Per-Johan WibergOK Vivill1:47:43+45:40
35Fredrik KörleOK Landehof1:48:40+46:37
36Daniel WulffeldLuftvärnsregementet1:53:39+51:36
37Thomas LarssonAttunda OK1:58:21+56:18
38Johan JuvénFjärås AIK1:58:28+56:25
39Jonna HedbysFÖRSVARSMAKTEN1:58:38+56:35
40Axel OrnsteinFÖRSVARSMAKTEN1:58:39+56:36
41Anneli KarlssonAttunda OK1:59:07+57:04
42Cecilia PerssonTorsås OK2:00:39+58:36
43Elisabeth BengtssonTullinge SK2:00:58+58:55
44Madeleine KralmarkFÖRSVARSMAKTEN2:07:13+1:05:10
45Julia KryssbergFÖRSVARSMAKTEN2:07:22+1:05:19
46Willy Monason SchumacherOK Moss2:08:20+1:06:17
47Per Hammaräng GripKalmar OK2:12:05+1:10:02
48Reine KarlssonUddevalla IS2:12:39+1:10:36
49Harald LeitnerTirol2:51:46+1:49:43
Elin HerrmannFalköpings AIK OKej godkänd
Richard TakeOK Tyrej godkänd
Christian PetterssonGustavsbergs OKej godkänd
Björn BergqvistGarphyttans IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser