Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D21

6 640 m, 149 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna SanderiIFK Lidingö SOK49:57
2Tatyana BevzaNord West52:25+2:28
3Lone MalmgrenGjø-Vard OL53:13+3:16
4Hannah CulbergUS Orienteering54:33+4:36
5Anna WehlinSkogspojkarnas OK55:04+5:07
6My WestlundOK Tyr55:31+5:34
7Malin LeanderssonOK Tyr55:42+5:45
8Lina SamorLerums SOK55:47+5:50
9Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna56:01+6:04
10Jenny LönnkvistTullinge SK56:12+6:15
11Linda LindkvistLeksands OK56:19+6:22
12Julia OlssonUddevalla OK56:51+6:54
13Renee BeveridgeNorth West Orienteering Club57:06+7:09
14Linnéa JohnssonOK Nackhe57:13+7:16
15Carolin SvenssonHaninge SOK57:14+7:17
16Kristin SkaarRyda SK57:20+7:23
17Madeleine DahlinKovlands IF57:29+7:32
18Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK57:44+7:47
19Lisa PetterssonOK Dacke58:23+8:26
20Ida WillénÖstersunds OK58:52+8:55
21Jenny ErikssonOK Kåre59:03+9:06
22Kate MorrisonOK Linné59:13+9:16
23Johanna ErlandssonStora Tuna OK59:19+9:22
24Amanda HanssonBredaryds SOK59:43+9:46
25Samantha SaegerOK Linné1:00:02+10:05
26Kajsa HammarströmLinköpings OK1:00:03+10:06
27Emilia HenryssonTibro OK1:00:12+10:15
28Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF1:00:14+10:17
29Jaana PulkkinenYlistaron Kilpa-Veljet1:00:21+10:24
30Malin WelénKöping-Kolsva OK1:00:27+10:30
31Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF1:00:28+10:31
32Sofia SalomonssonLinköpings OK1:00:40+10:43
33Britt Ingunn NydalNTNUI1:00:46+10:49
34Elin HamreforsSävedalens AIK1:00:58+11:01
35Sara JonssonOK Orion1:01:01+11:04
36Ida DalhammerOK Roxen1:01:15+11:18
37Frida ForsbergOK Ravinen1:01:23+11:26
38Lydia MartinssonOK Tyr1:01:26+11:29
39Linnea BörjarsCentrum OK1:01:35+11:38
40Minna SaarinenKoovee1:01:40+11:43
41Jenny BjörkOK Denseln1:01:45+11:48
42Lisa SamorTjällmo-Godegårds OK1:01:58+12:01
43Dora SzerencsiJärla Orientering1:02:01+12:04
44Lina LångStora Tuna OK1:02:07+12:10
45Lisa WesterbergOK Milan1:02:25+12:28
46Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:02:29+12:32
47Linn BylarsForsa OK1:02:42+12:45
48Siri JeppssonSödertälje-Nykvarn OF1:03:03+13:06
49Anaïs CattinANCO-Neuchâtel1:03:50+13:53
50Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:04:15+14:18
50Sara SchmidtTrollhättans SOK1:04:15+14:18
52Sofie GustavssonOK Tyr1:04:53+14:56
53Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK1:04:58+15:01
54Jenny GullqvistVästvärmlands OK1:05:32+15:35
54Elin ErikssonVästvärmlands OK1:05:32+15:35
56Ylva SunessonOK Alehof1:05:33+15:36
57Karin ValdemarssonKöping-Kolsva OK1:05:38+15:41
58Sara BengtssonSävedalens AIK1:05:47+15:50
59Erika LindqvistSävedalens AIK1:05:55+15:58
60Live Bredholt JørgensenNTNUI1:06:10+16:13
61Maria ErikssonVästvärmlands OK1:06:11+16:14
62Lisa KaleredOK Denseln1:06:33+16:36
63Leena KuusipohjaKristiansand OK1:06:43+16:46
64Frida DanielssonVästerås SOK1:06:48+16:51
64Eva ÖhlundUlricehamns OK1:06:48+16:51
66Hanna ErikssonOK Denseln1:07:00+17:03
67Anna HåkanssonLinköpings OK1:07:13+17:16
68Kerria ChallandesANCO-Neuchâtel1:07:14+17:17
69Moa KjellstrandCentrum OK1:07:23+17:26
70Anna OlssonTibro OK1:07:36+17:39
71Therese LarssonOK Kroppefjäll1:07:50+17:53
72Maren HerrgesellOK Oachkatzlschwoaf1:07:54+17:57
73Maria JohanssonTorsås OK1:08:05+18:08
74Gry GranstedtNTNUI1:08:06+18:09
75Julia LundquistNybro OK1:08:07+18:10
76Lisa PalmSävedalens AIK1:08:09+18:12
77Elina JohnssonCentrum OK1:08:18+18:21
78Frida AnderssonOK Orion1:08:35+18:38
79Lovisa FalkHagaby GOIF1:08:47+18:50
79Frida VoldenKongsberg OL1:08:47+18:50
81Sofia LönnkvistTullinge SK1:08:49+18:52
82Ellen LarssonIF Hagen1:08:53+18:56
83Agnes AdolfssonEksjö SOK1:09:19+19:22
84Malin JacobsonOK Tor1:09:25+19:28
85Maria BoisLeksands OK1:09:33+19:36
86Filippa SpånérSävedalens AIK1:10:12+20:15
87Andrea WickbomVittjärvs IK1:10:18+20:21
88Linn AxelssonÄrla IF1:10:20+20:23
89Karin FägerlindCentrum OK1:10:24+20:27
90Evelina ChristofferssonOK Renen1:10:46+20:49
91Karin E GustafssonHagaby GOIF1:11:10+21:13
92Elin DölerudGöteborg-Majorna OK1:11:43+21:46
93Elin TörnrothHjobygdens OK1:11:44+21:47
94Maria SchmiterlöwHjobygdens OK1:12:16+22:19
95Marie RönnestrandFrösö IF1:12:25+22:28
96Barbara SchönenbergerOL Regio Wil1:12:27+22:30
97Anna NystedtSundsvalls OK1:12:33+22:36
98Linnea NordOK Klemmingen1:12:47+22:50
99Lovisa MannfolkUlricehamns OK1:12:57+23:00
100Marthe GløersenOL Tønsberg og Omegn1:12:58+23:01
101Alexandra KhlebnikovaANCO-Neuchâtel1:13:19+23:22
102Maria BrodinFossum IF1:14:03+24:06
103Bjørg GranlyNTNUI1:14:28+24:31
104Karolina NygrenSkogspojkarnas OK1:15:29+25:32
105Nina Jeanette TollehaugEiker OL1:15:42+25:45
106Susanna ForsellMotala AIF OL1:15:54+25:57
107Sofie PetterssonUlricehamns OK1:16:04+26:07
108Lotta FalkGöteborg-Majorna OK1:16:17+26:20
109Marion RisseCA Rosé1:16:34+26:37
110Amanda ClaessonSävedalens AIK1:17:50+27:53
111Eva GustafssonHagaby GOIF1:18:10+28:13
112Mary FlemingAustralia1:18:52+28:55
113Sara LundstenSundsvalls OK1:19:46+29:49
114Kristin KällströmerNyköpings OK1:20:14+30:17
115Solveig LøkenNTNUI1:20:17+30:20
116Madeleine AttforsSävedalens AIK1:21:01+31:04
117Sofie SvenssonBjörkfors GOIF1:21:44+31:47
118Anna BirkestålKöping-Kolsva OK1:23:00+33:03
119Frida StrömgårdUddevalla OK1:23:05+33:08
120Lisa GabrielssonFalköpings AIK OK1:23:29+33:32
121Angelica EngströmSkåneslättens OL1:24:10+34:13
122Anicó KulowBerliner Turnerschaft1:24:17+34:20
123Viviane MumprechtIFK Ilfis OK1:24:18+34:21
124Eliana KöpfliIFK Ilfis OK1:27:07+37:10
125Sofia GumaeliusTibro OK1:27:09+37:12
126Katja LüscherOL Regio Olten1:28:55+38:58
127Hanna ModinLunds OK1:28:57+39:00
128Emma LundmanOK Roslagen1:29:10+39:13
129Marielle NilssonAndrarums IF1:29:40+39:43
130Hanna BaushevichBSU OK1:29:52+39:55
131Sara IvarssonOK Kullingshof1:29:56+39:59
132Livia SchifferleBjörnbär OK1:30:07+40:10
133Iris LuiHKOXCC1:31:16+41:19
134Olga BaranovaDVOA1:31:32+41:35
135Nicole HitzOLK Argus1:31:33+41:36
136Emma BromarkLånghundra IF1:31:56+41:59
137Natalia PereverzinaHertfordshire Orienteering Club HH1:33:05+43:08
138Heike TorgglerSportclub Meran1:37:34+47:37
139Cristina HedlundVandrarringen1:38:22+48:25
140Anna GierlachWOLF Haltern1:39:19+49:22
141Lucie KomarkovaHjärnarps GH OL1:44:02+54:05
142Rachel CollinsDFOK1:49:16+59:19
143Therese PerssonSnättringe SK1:49:34+59:37
144Vivian LeeHKOXCC1:53:48+1:03:51
145Sonja MuellerOLG Basel1:54:49+1:04:52
146Dorthe Kühl PetersenOK SYD2:05:54+1:15:57
Viktoria HelmerssonOK Ravinenej godkänd
Elin BlickOK Alehofej godkänd
Yuqing ZhengOACej godkänd
Ronja ArvidssonSkåneslättens OLej start
Albina PatrakovaNovosibirskej start
Kira ArkhipovaNovosibirskej start
Amanda MartinssonFalkenbergs OKej start
Fontaine HéliseTous Azimuts Douaiej start
Malin AndrénTibro OKej start
Josefine SöderlundLeksands OKej start
Sofia HägglundOK Hammarenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser