Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H11

2 890 m, 138 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan FochsenWaxholms OK20:12
2Karl KylbornAlmby IK20:45+0:33
3Emil LarssonOK Tisaren21:05+0:53
4Marcus SteneboAttunda OK21:23+1:11
5Elias DanielssonOK Hammaren21:51+1:39
6Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad22:04+1:52
7Alfred BjørnerødOK Moss22:45+2:33
8Hugo PerssonOK Denseln23:05+2:53
8Hugo ÖrnKFUM Örebro OK23:05+2:53
10Joel GolsäterKorsnäs IF OK23:13+3:01
11Isak BengtssonOK Lindéna23:29+3:17
12Arvid SkeppSävedalens AIK23:34+3:22
13Marek ŠtrbaSlovan Karlovy Vary23:50+3:38
14Victor HanssonOK Löftan24:06+3:54
15Elis Forsberg RundströmIFK Enskede24:14+4:02
16Elis IversAttunda OK24:36+4:24
17Oscar EkenborgNyköpings OK24:46+4:34
18Justus ArenanderSkarpnäcks OL25:00+4:48
19Gabriel ClaessonJönköpings OK25:03+4:51
20Sondre Ladim EngebretsenOK Moss25:18+5:06
21Carl LjungbergDegerfors OK25:23+5:11
22Hugo CedervallÖrkelljunga FK25:36+5:24
23Yaroslav ShvedovOrienta SKI-O25:50+5:38
24Elias WesterberghRasbo IK25:51+5:39
25Maxime BéguinANCO-Neuchâtel25:52+5:40
26Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna25:56+5:44
27Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL26:01+5:49
28Sam CrawshawWest Yorkshire Orienteers26:08+5:56
29Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna26:36+6:24
30Euan TrynerSYO26:52+6:40
31Joel RingströmOK Landehof27:06+6:54
32Aapo LiponkoskiTampereen Pyrintö27:41+7:29
33Tobias JohanssonOK Löftan27:45+7:33
34William RönnborgIK Uven27:51+7:39
35Karl GranforsOK Landehof27:55+7:43
36Noel HelmerssonOK Tisaren28:04+7:52
37Johan BjörckOK Älme28:08+7:56
38Oskar ErikssonRonneby OK28:13+8:01
39Erik ByströmOK Nolaskogsarna28:47+8:35
40Sindre Vie StrislandFossum IF28:48+8:36
41Theo YlipääBergnäsets AIK28:54+8:42
42Leo AlvolinOK Kåre29:34+9:22
43Jonathan RundqvistOK Nackhe30:07+9:55
44Øyvind LamarkGanddal IL30:35+10:23
45Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF30:45+10:33
46Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb30:51+10:39
47Ebbe HolmqvistSjövalla FK30:54+10:42
48Gunnar FovaeusSävedalens AIK31:16+11:04
49Adam JohanssonSkåneslättens OL31:18+11:06
50Linus SjödénÄlvdalens IF OK31:22+11:10
51Albin HugossonLunds OK31:27+11:15
52Isaak GustafssonVästerbergslagens OL31:28+11:16
53Albin SamuelssonOK Vivill31:40+11:28
54Johan LindénSelånger SOK31:46+11:34
55Viktor BoströmOK Linné32:18+12:06
56Eivind Bogen ArenthIF Sturla32:25+12:13
57Simon LydinOK Kontinent32:28+12:16
58Casper NormanLeksands OK32:36+12:24
59Markus LjungqvistKexholms SK32:38+12:26
60Isak DalinLeksands OK32:47+12:35
61Simon BjörckTormestorps IF32:49+12:37
62Alfred HallqvistUlricehamns OK33:16+13:04
63Oskar IngvarssonOK Renen33:18+13:06
64Viktor JemthIF Thor33:19+13:07
65Jakob IngelströmOK Gynge33:31+13:19
66Alfred JohanssonOK Alehof33:36+13:24
67Lucas AlzénGustavsbergs OK33:39+13:27
68Loah GerenmarkFalköpings AIK OK33:42+13:30
69Simon BååthSävedalens AIK33:49+13:37
70Joel HolmbergUlricehamns OK33:52+13:40
71Mattias JosefssonOK Roxen34:07+13:55
72Aapo MustajokiTampereen Pyrintö34:53+14:41
73Anton ForsHJS-Vansbro OK35:04+14:52
74Albin KjellbergBjörkfors GOIF35:28+15:16
75Max PetterssonOK Renen35:29+15:17
76Andreas HandinOK Löftan35:46+15:34
77Eirik FrostAlta OL35:48+15:36
78Lukas NorlanderOK Nackhe36:19+16:07
79Elmer WaldfeltFinspångs SOK36:35+16:23
80Rasmus LindblomGustavsbergs OK36:50+16:38
81Ludwig AnderssonAndrarums IF36:51+16:39
81Loke HolmgrenOK Hammaren36:51+16:39
83Simon AlbinssonOK Tyr36:57+16:45
84Erik ÅkermanÄlvdalens IF OK37:13+17:01
85Lucas BoströmOK Alehof37:52+17:40
86Melker ÅkessonOK Landehof38:15+18:03
87Samuel KleinBjörkfors GOIF38:24+18:12
88Viktor LundqvistNybro OK38:29+18:17
89Aron RudbergOK Bävern38:36+18:24
90Anton SjödinGustavsbergs OK38:44+18:32
91Axel GrimbeckSävedalens AIK38:47+18:35
92Alexander GustafssonOK Njudung38:50+18:38
93Mathias NordlinderOK Linné39:58+19:46
94Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL40:01+19:49
95Eirik Vie StrislandFossum IF40:13+20:01
96Eric JohanssonOK Kåre40:37+20:25
97Børge Nilsen BergFossum IF40:39+20:27
98Gustaf ThybergVästvärmlands OK40:54+20:42
99Jincheng Lichina deer orienteering club41:16+21:04
100Ludvig KarlssonTrollhättans SOK41:25+21:13
101Victor FredmanOK Älvsjö-Örby41:36+21:24
102Fabian SundOK Hammaren42:16+22:04
103Axel GidlundOK Linné43:11+22:59
104Erik NilssonOK Pan-Kristianstad43:45+23:33
105Mattias HedinSöders-Tyresö43:53+23:41
106Damian SommerOLG Suhr43:58+23:46
107Anton MörkforsJärfälla OK44:53+24:41
108Liam KarlssonAlvesta SOK45:07+24:55
109Axel TenghagenHärlövs IF47:59+27:47
110Felix ArkängTullinge SK48:27+28:15
111Jonatan GreenAlmby IK50:40+30:28
112Rasmus CarlénBromma-Vällingby SOK50:49+30:37
113Rickard BerndtssonFrölunda OL51:43+31:31
114Filip LundbergOK Renen52:16+32:04
115Moltas ÖstergrenAlvesta SOK53:19+33:07
116Erik RexfeltFalkenbergs OK53:56+33:44
117Albin SjöblomOK Kåre54:19+34:07
118Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby54:26+34:14
119Alexander ForsbergGöteborg-Majorna OK55:17+35:05
120Anton SöderberghIFK Göteborg55:56+35:44
121Isak AnderssonLunds OK57:04+36:52
122Victor ValjusHagaby GOIF57:26+37:14
123Viktor ZillingOK Södertörn57:31+37:19
124Elias JavehedVallentuna-Össeby OL59:03+38:51
125Lowe HammarFK Herkules1:04:09+43:57
126Erik ElfÖlmstads IS1:09:08+48:56
127Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:09:44+49:32
128Albin JägstedtHalmstad OK1:09:51+49:39
129Erik BernerssonOK Enen1:09:59+49:47
130Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg1:10:20+50:08
131Eric BäckArboga OK1:10:53+50:41
132Silvan ZoellyOLG Stäfa1:38:25+1:18:13
Axel EkbergSkattkärrs SOKej godkänd
Jakob CarlssonStora Tuna OKej godkänd
Bruno GöranssonAlmby IKej godkänd
Tidemann LierIndre Østfold OKej godkänd
Linus VernströmRonneby OKej godkänd
Emanuel ZitkaUlricehamns OKej godkänd
Felix HerlandIndre Østfold OKej start
Felix HolmstenFrämmestads IKej start
Kenichiro TerashimaES kanto Cej start
Lars LienGjø-Vard OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser