Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45

6 930 m, 220 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gjermund UrsetBul-Tromsø IL45:49
2Tomas HallménOK Tisaren47:26+1:37
3Johan IvarssonFreidig48:29+2:40
4Olov VikströmSundsvalls OK49:02+3:13
5Jan OlmKils OK49:11+3:22
6Eric PerrinNature Orientation Saint Etienne50:07+4:18
7Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna50:08+4:19
8Flemming JørgensenOK Snab50:12+4:23
9Timo KarppinenSK Pohjantähti50:14+4:25
10Magnus JohanssonOK Löftan50:39+4:50
11Johan EngesLeksands OK51:13+5:24
12Henrik BerlinOK Orion51:25+5:36
13Kjetil  BjørloHalden SK51:32+5:43
14Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna51:54+6:05
15Anders BoströmOK Linné51:55+6:06
15Lars-Inge ArnevikRingerike OL51:55+6:06
17Kristian PalmIK Hakarpspojkarna52:03+6:14
18Andreas RangertIK Hakarpspojkarna52:06+6:17
19Luc BéguinANCO-Neuchâtel53:14+7:25
20Henric BrohedeOK Tyr53:17+7:28
21Matti EnvallIK Hakarpspojkarna53:33+7:44
22Patrik RosénVäxjö OK53:43+7:54
23Fredrik EngmanOK Denseln54:07+8:18
24Magnus AlbinssonOK Tyr54:34+8:45
25Tommy LindbergOK Roslagen54:58+9:09
26Mikael ÖhgrenSävedalens AIK55:08+9:19
27Rob HartOK Linné55:10+9:21
28Magnus LarssonFK Göingarna55:23+9:34
28Magnus ForsbergOK Norrvirdarna55:23+9:34
30Martin BobergIF Rigor55:33+9:44
31Pelle ForsbergIFK Enskede55:34+9:45
32Jari LaitamäkiHiidenkiertäjät55:36+9:47
33Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF55:54+10:05
34Lars SjöbergTullinge SK55:59+10:10
35Niklas BrattOK Orion56:02+10:13
36Thomas PerssonOK Denseln56:16+10:27
37Johan PetterssonOK Motala56:18+10:29
38Bjørnar LynumFreidig56:22+10:33
39Toussaint StephaneCSLG Melun56:41+10:52
40Yannick BeauvirClub Rennais de Course dorientation56:58+11:09
41Patrik RönnbäckVisborgs OK57:13+11:24
42Per EkNyköpings OK57:24+11:35
43Alistair Cory-WrightPeninsula And Plains Orienteers57:34+11:45
44Christian StamerPreetzer TSV57:48+11:59
45Anders LillieströmOK Roxen58:14+12:25
46Tomas EidsmoFreidig58:17+12:28
47Ingemar MagnussonOK Måsen58:18+12:29
48Stefan BergOK Ravinen58:21+12:32
49Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna58:25+12:36
50Johan AlfredssonStora Tuna OK58:31+12:42
51Jonas PerssonTorsås OK58:49+13:00
52Håkan StoltSundsvalls OK59:13+13:24
53Lars NordgrenEksjö SOK59:19+13:30
53Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna59:19+13:30
55Mikael WesterbergOK Kolmården59:24+13:35
56Anders WadstenOK Landehof59:40+13:51
57Fabian LjungqvistLunds OK1:00:04+14:15
58Lukas ErneOLG Cordoba1:00:07+14:18
59Ivar MølnvikFossum IF1:00:18+14:29
60Tore NymarkAskøy O-Lag1:00:46+14:57
61Håkan AxelssonFK Göingarna1:00:48+14:59
62Magnus LarsenFK Boken1:00:58+15:09
63Peter LundOK Kolmården1:01:08+15:19
64Magnus LindmarkIFK Kiruna1:01:28+15:39
65Torgeir SnilsbergOK Moss1:01:32+15:43
66Valentas TotorisOK Perkunas1:01:48+15:59
67Håkan OlofssonÄrla IF1:01:54+16:05
68Nik SuterOLG Cordoba1:02:36+16:47
69Mats EkmanVallentuna-Össeby OL1:02:47+16:58
70Thomas JohannessonRonneby OK1:02:50+17:01
71Bjørn MartiniAsker SK1:02:54+17:05
72Kari JussilaTampereen Pyrintö1:02:57+17:08
73Lars OlssonVäsby OK1:03:17+17:28
74Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL1:03:20+17:31
75Patrik OttossonGävle OK1:03:22+17:33
76Per ErlandssonVimmerby OK1:03:32+17:43
77Sigmund VisterIndre Østfold OK1:03:43+17:54
78Anders PeterssonOK Njudung1:03:59+18:10
79Erik HelanderOK Roxen1:04:04+18:15
80Otto Richard EideByåsen IL1:04:11+18:22
81Filip SjöforsOK Älme1:04:14+18:25
82Gjermund GravirAsker SK1:04:20+18:31
83Carsten ThyssenHorsens OK1:04:41+18:52
84Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad1:04:42+18:53
85Anders ArfwedsonFrölunda OL1:04:45+18:56
86Mats AnderssonOK Renen1:04:57+19:08
87Thomas SommerOLG Cordoba1:05:07+19:18
88Fredrik HugossonLunds OK1:05:20+19:31
89Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:05:21+19:32
90Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby1:05:24+19:35
91Urban BillingHultsfreds OK1:05:28+19:39
92Stefan JonssonDomnarvets GOIF1:06:22+20:33
93Samuel NyfelerOLG Thun1:06:27+20:38
94Pål MagnussonUddevalla IS1:06:36+20:47
95Anders ÄlvegranVästerås SOK1:06:44+20:55
96Nicklas BergströmTäby OK1:06:53+21:04
96Risto RuoholaMS Parma1:06:53+21:04
98Erik BerggrenTullinge SK1:07:11+21:22
99Jonas NiklassonFalköpings AIK OK1:07:14+21:25
100Ulf JanssonOK Triangeln1:07:27+21:38
101Ramunas CasasOK Perkunas1:07:38+21:49
102Thomas FreiOLG Zürich1:07:39+21:50
103Christoph StäubleOLG Galgenen1:07:56+22:07
104Tommy JauhojärviAsker SK1:08:11+22:22
105Rudy RoomanTrol Belgium1:08:15+22:26
106Magnus TenghagenHärlövs IF1:08:20+22:31
107Børge HarveyBul-Tromsø IL1:08:35+22:46
108Herkko PlitEspoon Suunta1:08:36+22:47
109Göran NordSol Tranås1:08:37+22:48
110Vadim MasalkovDVOA1:08:50+23:01
111Andy ThorpeEPOC1:08:51+23:02
112Niklas NilssonHärlövs IF1:09:06+23:17
113Mats LundbäckJärfälla OK1:09:27+23:38
114Klas GrönkvistJönköpings OK1:09:28+23:39
115Johan SundinWaxholms OK1:09:52+24:03
116Bjørn-Willy ArntzenAsker SK1:09:54+24:05
117Christoph AeschlimannOL Norska1:09:57+24:08
118Thord SalenbäckKristinehamns OK1:10:14+24:25
119Anders KindbomIF Hagen1:10:31+24:42
120Henning MartinsenFredrikstad SK1:10:39+24:50
121Reto MüllerOLG Galgenen1:10:54+25:05
122Johan WänströmFinspångs SOK1:11:05+25:16
123Anders L OlssonGävle OK1:11:14+25:25
124Markus BieriOLG Pfaeffikon1:11:15+25:26
125Steiner MartinOLG Rymenzburg1:11:23+25:34
126Kjetil DammTIF Viking1:11:28+25:39
127Göran JonssonSundbybergs IK1:11:30+25:41
128Ingemar K. AnderssonÅmåls OK1:11:49+26:00
129Thomas LjungqvistTibro OK1:11:54+26:05
130Neil ConwayWest Yorkshire Orienteers1:11:56+26:07
131Raphael LE CAmClub Rennais de Course dorientation1:11:57+26:08
132Per Erik LarsenSandefjord OK1:12:26+26:37
133Mats HedmanIF Hagen1:12:36+26:47
134Dennis TollOK Njudung1:12:37+26:48
135Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø1:12:54+27:05
136Christoph FreiOLG Dachsen1:13:05+27:16
137Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:13:06+27:17
138Magnus NiklassonFalköpings AIK OK1:13:07+27:18
139Olle SjöforsOK Älme1:13:22+27:33
140Ola BovalliusJärfälla OK1:13:35+27:46
141Nick HowlettLOC1:13:59+28:10
142Johan BökmanHelsingborgs SOK1:14:08+28:19
143Kent BörjessonOK Måsen1:14:21+28:32
144Matz AnderssonLesjöfors SK1:14:39+28:50
145Jörgen LarssonUlricehamns OK1:15:05+29:16
146Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:15:09+29:20
147Henrik SvenssonOK Löftan1:15:26+29:37
148Per DambergIFK Lidingö SOK1:15:40+29:51
149Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:16:01+30:12
150Jonas HöstHjärnarps GH OL1:16:03+30:14
151Moritz EtterASD Agorosso S. Alessandro1:16:22+30:33
152Anton TcvetkovNiNo- Oteam1:16:59+31:10
153Magnus TrofastBredaryds SOK1:17:05+31:16
154Kai SolumRond OL1:17:10+31:21
155Johan SöderstenJärfälla OK1:17:39+31:50
156Robert HjelmVimmerby OK1:19:11+33:22
157Mikael GustafssonOK Gynge1:19:27+33:38
158Håkon BørliFossum IF1:19:37+33:48
159Bjart Are HellenTIF Viking1:19:43+33:54
160Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby1:20:16+34:27
161Gunnar HedinSöders-Tyresö1:20:31+34:42
162Per CarlssonStora Tuna OK1:20:37+34:48
163Erik ÅbergKorsnäs IF OK1:20:50+35:01
164Frank DabelsteinAarhus 1900 orientering1:21:00+35:11
165Stefan LemurellSjövalla FK1:22:30+36:41
166Harald StorrønningByåsen IL1:23:23+37:34
167Andreas GrunderJärfälla OK1:23:24+37:35
168Tomas JonssonVandrarringen1:24:11+38:22
169Darius PeciuraOK Perkunas1:24:17+38:28
170Claus NorstedHalden SK1:24:37+38:48
170Kimiya OchiaiOLC Looper1:24:37+38:48
172Mats KarlssonIF Hagen1:24:46+38:57
173Eugenii KorshunovKorshuniata1:25:00+39:11
174Wolfgang Marcher-TassinOL Amriswil1:25:10+39:21
175Gianluca CarboneA.S.D. Amatori Orienteering Genova1:25:44+39:55
176Anders FlågenHeming Orientering1:26:08+40:19
177Sverre WisløffAsker SK1:26:30+40:41
178Magnus SahlmanLinköpings OK1:26:53+41:04
179Keisuke TamakiOsakaOLC1:27:46+41:57
180Joan Borràs RipollèsMontsant1:27:49+42:00
181Svante BerglundUlricehamns OK1:28:10+42:21
182Hans JonssonVäsby OK1:29:56+44:07
183Jonas HultinOK Löftan1:30:09+44:20
184Erich DoblerOLG Pfaeffikon1:30:52+45:03
185Tobias Den BraverOK Gränsen1:32:36+46:47
186Rune SørensenIF Sturla1:32:56+47:07
187Anders EkingeOK Motala1:33:20+47:31
188Josef SklenarSKOB Bruntal1:33:54+48:05
189Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:35:01+49:12
190Patrik SteenOK Enen1:35:05+49:16
191Marcello BaroniASD Agorosso S. Alessandro1:35:09+49:20
192Jonathan NealisLänna IF1:35:25+49:36
193Jens KovstedCopenhagenO1:35:47+49:58
194Thomas SteindahlStenungsunds OK1:36:19+50:30
195Ludek BartosMLOK Marianske lazne1:36:51+51:02
196Kim SchmidtHerning O-Klub1:37:43+51:54
197Stefano GallettiA.S.D. Unione Lombarda1:38:24+52:35
198Maarten BaakmanARGUS1:38:47+52:58
199Tero JulkunenLounais-Hämeen Rasti1:39:37+53:48
200Ulf LiljebjörnNybro OK1:39:48+53:59
201Henrik PetterssonFalköpings AIK OK1:42:00+56:11
202Mikael LundborgHjobygdens OK1:42:11+56:22
203Andre NedoborovskyBSV Halle-Ammendorf1:43:05+57:16
204Thomas von KronhelmOK Måsen1:43:18+57:29
205Rolf BrühwilerOLG Thun1:43:42+57:53
206Jon VindalWing OK1:45:16+59:27
207Peter LandénGustavsbergs OK1:46:51+1:01:02
208Olof BarrSkåneslättens OL1:49:18+1:03:29
209Manfred DörsingOL Amriswil1:54:35+1:08:46
210Franz GuselHSV Villach1:55:03+1:09:14
211Bartlomiej KrasuskiTeam3601:55:24+1:09:35
212Patrik FalkGöteborg-Majorna OK1:55:31+1:09:42
213Roland StrandFK Åsen1:56:52+1:11:03
214Kang Kai CheungScout Orienteering Club1:59:03+1:13:14
215Attilio AmatoA.S.D. Unione Lombarda2:09:56+1:24:07
216Jean-Marie FauquantGuyancourt Orientation 782:17:40+1:31:51
217Ademir Júlio de BastosCOC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASIL2:19:44+1:33:55
218Ulf IsakssonHässleby SOK2:26:22+1:40:33
Olle LindmanFinspångs SOKej godkänd
Jørgen NilsenSandnes IL (Rogaland)ej godkänd
Isaac WongHKAYPej start
Henrik LjungemyrOK Kolmårdenej start
Jan GrahnIK Uvenej start
Igor VashchenkoVladivostokej start
Stefan PeterssonKalmar OKej start
Johan LundbergArvidsjaurs OKej start
Per JanssonOK Djerfej start
Janingvar JohanssonLidköpings VSKej start
Hans JohanssonSundsvalls OKej start
Jakob HaugenStjørdals-Blink Orienteringej start
Øystein WiggenByåsen ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser