Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D50

4 040 m, 116 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF34:50
2Elisabet EnmarkGävle OK34:51+0:01
3Anna-Maria BackrydLindebygdens OK35:26+0:36
4Laila B HöglundFK Herkules38:25+3:35
5Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK38:45+3:55
6Sara Snogerup LinseLunds OK39:03+4:13
7Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK39:21+4:31
8Ingela ErikssonGävle OK39:32+4:42
9Christina HalvarssonOK Kroppefjäll39:45+4:55
10Kjersti StræteRingerike OL40:09+5:19
11Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK40:19+5:29
12Unn Hilde HeggedalKongsberg OL40:25+5:35
13Lotta RansjöOK Tyr40:31+5:41
14Anna EkSödertälje-Nykvarn OF40:44+5:54
15Carina SandbergSäterbygdens OK40:47+5:57
16Maria SkogsbergMariestads FK41:06+6:16
17Annika ArdellOK Rodhen41:09+6:19
18Mia BierfeldtÄrla IF41:25+6:35
18Anita WehlinSkogspojkarnas OK41:25+6:35
20Marianne CarlbergVallentuna-Össeby OL41:26+6:36
21Charlotte ThraneCopenhagenO41:38+6:48
22Anita Sørensen DrageKongsberg OL41:54+7:04
23Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF42:08+7:18
24Mona BierfeldtÄrla IF42:13+7:23
25Annamari VierikkoHelsingin Suunnistajat42:27+7:37
26Ulrika ErikssonStora Tuna OK43:11+8:21
27Ingrid JohanssonLaholms IF OK44:16+9:26
28Eva WadmanVästerås SOK44:25+9:35
29Pavlina BrautigamWestern Connecticut OC44:26+9:36
30Marianne NjåsteinIL Tyrving44:27+9:37
31Monica BomanGävle OK44:56+10:06
32Anna JohanssonJönköpings OK45:05+10:15
33Kia NordströmTäby OK45:26+10:36
34Maria HartOK Linné45:29+10:39
35Sabine JuckelandtUSV TU Dresden45:53+11:03
36Päivi LeppävuoriKuopion Suunnistajat46:00+11:10
37Christina PernebyIFK Lidingö SOK47:37+12:47
38Hilde StorløkkenKongsberg OL47:51+13:01
39Ann-Mari SilfverLånghundra IF48:20+13:30
40Sari MaijalaEpilän Esa48:21+13:31
41Anna Von KrusenstiernaOK Kåre48:39+13:49
42Susanne AnderssonPiteå IF48:42+13:52
43Marit S. LundanesEmblem IL49:05+14:15
44Pia Käck FritzellGudhems IF49:07+14:17
45Kajsa HolmqvistHagaby GOIF49:14+14:24
46Anna-Karin ÖgrenKarlsbyhedens IK49:17+14:27
47Nina-Beate LiabakkByåsen IL49:19+14:29
48Ingela AnderssonLunds OK49:25+14:35
49Eva CarlssonJönköpings OK49:32+14:42
50Åshild Stuve StrandlieGjø-Vard OL49:43+14:53
51Anita DavalliusUddevalla IS49:49+14:59
52Annika JosefssonOK Dacke50:18+15:28
53Rine HanssenByåsen IL50:28+15:38
54Kerstin SegerssonOK 64 Torpa50:41+15:51
54Mariann JohanssonKexholms SK50:41+15:51
56Anneli WiklundFinspångs SOK51:12+16:22
57Camilla RosénAnnebergs GIF51:15+16:25
58Karina LangerakJärfälla OK51:58+17:08
59Johanna SundströmJärla Orientering52:32+17:42
60Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK53:01+18:11
61Kristina SpångbergLunds OK53:15+18:25
62Agneta SanderGöteborg-Majorna OK54:00+19:10
63Anna Weckner WestlundOK Tyr54:25+19:35
64Cecilia SimonssonSundbybergs IK55:12+20:22
65Marita FilipssonMarkaryds FK55:30+20:40
66Denise WrightMar Orienteering Club55:52+21:02
67Doris HaasOLG Schaffhausen57:30+22:40
68Christina SternerOK Njudung57:35+22:45
69Silvia Zemp CampanaASCO Lugano58:18+23:28
70Nina DjerfLerums SOK58:28+23:38
71Eva-Lena JonssonNyköpings OK59:27+24:37
72Ragnhild AuglændGanddal IL59:37+24:47
73Su Yan TayUgly Gully59:58+25:08
74Heike GirardinOLV Zug 20151:00:27+25:37
75Karina SvenssonVimmerby OK1:00:34+25:44
76Anette ThoressonAndrarums IF1:01:56+27:06
77Lena PetterssonNyköpings OK1:01:58+27:08
78Isabelle Touzain RoulleauxCOL Etrechy1:03:06+28:16
79Catarina von FrenckellOK Raseborg1:03:13+28:23
80Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:03:31+28:41
81Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna1:03:40+28:50
81Karin LaurellOK Flundrehof1:03:40+28:50
83Åsa AlsiöFalköpings AIK OK1:05:14+30:24
84Åsa PerssonLaxå OK1:05:33+30:43
85Svetlana ZuevaNavicom_Garmin1:05:36+30:46
86Marit Nandrup PettersenIndre Østfold OK1:06:45+31:55
87Christina BjörkÖrkelljunga FK1:07:32+32:42
88Katarina AlnehällTäby OK1:07:36+32:46
89Hanne StaugaardKolding OK1:08:29+33:39
90Sabine SchweigerYukon OA1:08:49+33:59
91Susi RutzOLG Pfaeffikon1:09:14+34:24
92Helena KönigssonRobertsfors IK1:09:28+34:38
93Ulrika JohanssonOK Löftan1:11:24+36:34
94Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:13:52+39:02
95Ingalill GrundHerrestads AIF1:13:54+39:04
96Ebba HedegårdOK Kolmården1:14:37+39:47
97Carina FolkegårdSala OK1:15:28+40:38
98Monika PerssonOK Södertörn1:18:47+43:57
99Magnhild T. MølnvikFossum IF1:19:22+44:32
100Irene GammeljordOK Snab1:20:33+45:43
101Andrea SchiwyAustralopers1:20:48+45:58
102Carina JohanssonSkattkärrs SOK1:22:36+47:46
103Irene BüttikerOLG Chur1:23:47+48:57
104Geneviève PissartCO Liège1:24:36+49:46
105Yvonne KleinOLG Pfaeffikon1:26:46+51:56
106Teija LaunisASS Raisu Lumous1:26:51+52:01
107Helen PedleyWest Yorkshire Orienteers1:27:55+53:05
108Iva KábrtováSK LOB Nova Paka1:29:24+54:34
109Tuuli SaariFK Herkules1:29:49+54:59
110Susanne AndersenBOK1:38:11+1:03:21
111Lone JörgensenHerlufsholm OK1:45:37+1:10:47
112Linda HaylesCalder Valley Orienteers1:49:05+1:14:15
113Vivi AndreassenKolding OK1:50:49+1:15:59
114Lilia FedorovaNavicom_Garmin1:51:16+1:16:26
115Sue GarrParawanga ACT1:51:49+1:16:59
Maritha HenrikssonJönköpings OKej godkänd
Nadezhda ChumovaNovosibirskej start
Maria SturessonAnderstorps OKej start
Annika AnderssonHallstahammars OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser